Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa i Crna Gora nije neka kolonijalna sila ,Mozda su nama dominion, Nemaju skoro nikakvu proizvodnju isto 13 % a imaju veci GDP per capita od nas!Kako to,? Ajde drugi primer ovaj sa CG mi se ne svidja iako je istina , Lihtenstajn oni tuku preko 100 000 dolara GDP per capita a mi 5 800 sta to proizvode?

Sta Crna Gora? Oni su kolonija.Potopljeni u dugovima.

Lihtenstajn pravi profit od svog novca.
 
hteo sam se zasladiti ajvarom sto znam da tu stoji u spajzu vec neko vreme i sve me mamilo da ga otvorim. odem ja u spajz, popnem se, kad ono sve krene padati, tegle tursije, ajvara, ovoga, onoga... sve sto smo spremali godinama za ne daj Boze sjebalo se u tri sekunde. i jos zena mene krivi kaze da sam se pentrao na police. sad da mogu udario bih nekog.

Преоптеретио си полице. твоја жена је превише наспремала
 
hteo sam se zasladiti ajvarom sto znam da tu stoji u spajzu vec neko vreme i sve me mamilo da ga otvorim. odem ja u spajz, popnem se, kad ono sve krene padati, tegle tursije, ajvara, ovoga, onoga... sve sto smo spremali godinama za ne daj Boze sjebalo se u tri sekunde. i jos zena mene krivi kaze da sam se pentrao na police. sad da mogu udario bih nekog.

PA KAKO BREEEEE

jel bilo ko na ovom snimku?

 
Morao sam da se vratim na ovo

E ali stvarno je Mucanj prelep :D ... i nije da nije Beograd pun smoga u odnosu na Mucanj... covek gore bukvalno prodise, to je neverovatno nesto.

3 nedelje tamo, krvna slika ono... nikad' bolja. Svakom preporucujem da se popne na Mucanj. Iskopacu fotografiju kakav je pogled sa vrha pa cu postaviti. :)

Samo, ako vozite do tamo, da znate da cesto kako curi nafta iz traktora godinama po putevima kojima se dolazi to planine, a uzbrdni su i vijugavi, vozite sa ekstremnim oprezom.

Moze jos tu i da bude sitan sljunak na putu i u nekim krivinama bukvalno ako predjete 45 bicete u provaliji... znaci bez mangupiranja, to nije Tara. :mrgreen:

Ziveti tamo je vec nesto sasvim drugo, dzabe cist vazduh i zvezdano nebo kad' nema niceg drugog.
 
Poslednja izmena:
Evo kako Beograd zivi na racun ljudi sa planine Mucanj.

Ljudi sa mucnja proizvode meso, kajmak, sir , mleko, maline , krompir

Oni dobijaju 10 puta manje subvencija procentualno iz budzeta nase drzave nego njihove kolege iz EU

Vlada Srbije umesto da subvencionise poljoprivredne proizvodjace sa 40% budzeta ona ih subvencionise sa 3% budzeta. Ostatak od 37% se trosi na subvenciju Beograda.

Srbija je potpisala SSP i ukinula carine kao sredstvo zastite domace proizvodnje

Bez subvencija i carina srpski proizvodjac propada jer ne moze da izdrzi konkurenciju iz EU

Propascu srpskog proizvodjaca hrana poskupljuje na nivo cena u EU cak i skuplje

Razlog - nema domace proizvodnje

Ali beogradjani su ogrezli u pljacki Srbije i suvise su kratkovidi da to mogu da primete..

Zato vam je sada u Beogradu hrana skupa ili skuplja nego u Nemackoj

Sa druge strane to nama koji nismop pobegli u beograd da tamo crknemo, otvara mogucnost da proizvodimo hranu koja se ne subvencionise u EU za ishranu BG armije parazita a koju BG milioni moraju i zele da jedu...

Npr med, orasi, lesnici, jagnjetina, jaretina, kozji/ovciji sir i mleko.

Kravljeg sira i mleka iz EU stize u neogranicenim kolicinama i to treba bataliti

Moze jedino da se drze krave za proizvodnju mesa jer je ovo iz EU 5 puta skuplje nego domace i puno hemije

Kilo teletine 10e

Kom' je skupo neka gaji sam.
 
Evo kako Beograd zivi na racun ljudi sa planine Mucanj.

Ljudi sa mucnja proizvode meso, kajmak, sir , mleko, maline , krompir

Oni dobijaju 10 puta manje subvencija procentualno iz budzeta nase drzave nego njihove kolege iz EU

Vlada Srbije umesto da subvencionise poljoprivredne proizvodjace sa 40% budzeta ona ih subvencionise sa 3% budzeta. Ostatak od 37% se trosi na subvenciju Beograda.

Srbija je potpisala SSP i ukinula carine kao sredstvo zastite domace proizvodnje

Bez subvencija i carina srpski proizvodjac propada jer ne moze da izdrzi konkurenciju iz EU

Propascu srpskog proizvodjaca hrana poskupljuje na nivo cena u EU cak i skuplje

Razlog - nema domace proizvodnje

Ali beogradjani su ogrezli u pljacki Srbije i suvise su kratkovidi da to mogu da primete..

Zato vam je sada u Beogradu hrana skupa ili skuplja nego u Nemackoj

Sa druge strane to nama koji nismop pobegli u beograd da tamo crknemo, otvara mogucnost da proizvodimo hranu koja se ne subvencionise u EU za ishranu BG armije parazita a koju BG milioni moraju i zele da jedu...

Npr med, orasi, lesnici, jagnjetina, jaretina, kozji/ovciji sir i mleko.

Kravljeg sira i mleka iz EU stize u neogranicenim kolicinama i to treba bataliti

Moze jedino da se drze krave za proizvodnju mesa jer je ovo iz EU 5 puta skuplje nego domace i puno hemije

Kilo teletine 10e

Kom' je skupo neka gaji sam.

Београђани су навикли да дишу отрове и једу ђубре. Ти сад да им даш да једу то што ти једеш, њима би позлило, добили би преплет црева или тако нешто.
 
"Послат си у изгнанство на Мучањ, тамо ћеш добити службу у селу Туговање."
"Немојте, Ваше Краљевско Височанство."

Ima i gore od toga... zaposliš se u gradsk... palanačkoj čistoći, dobiješ lopatu i ideš da otkopavaš sela oko Raške. Kao kazna. Teška.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top