da li i kako ostati u braku uprkos prevari

makosamja:
prevara nije trajala dugo ali ovo stanje u kom sam ja reaje isuvise dugo smrsala sam 12kg odlepila sam nervozna sam drhtim, kao da sam luda. zao mi je zbog dece kuce i ostalog ali mislom da necu moci jos dugo ovako izdrzati . na ivici sam nerava
Prevara? To je najmanje što si mogla doživeti:( zamisli još:(? kocka...alkohol...agresija...paranoja:(. zar misliš da su drugi bolji:(? još i ti i deca se morate navikavati na nekog drugog? posle svega shvatiš da je to isto s....nje, drugo pakovanje(?
 
Narcisa:
Svasta...A zasto bi se ti razvodila i sebe i svoju decu, kako kazes, dovela u "nezavidan ekonomski polozaj"?! Zar nije lakse prihvatiti konacno pravila igre koja je tvoj dragi muz uveo jos pre 20 godina? Lepo se okrenes sebi i svojim interesovanjima, od svih briga koje si dosada brinula zadrzis samo onu za decu, a na svim ostalim poljima noviteti - nova frizura, nove cipele, nove knjige, novi ljudi - druzenja. Samo ima nesto sto bi trebalo da te brine vise od toga da li da ostanes u braku uprkos njegovoj prevari - zamisli situaciju da on konacno naleti na neku za kojom ce bas da odlepi i onda naprecac resi da se razvede od tebe i to tako brzo da ti ne stignes ni da pomislis na varijantu "prevario me, da li da mu oprostim i predjem preko svega jer, boze moj, kod njega su kljucevi od kase" .
Bravo!!! Od tebe treba učiti šta je život i kako žena sa što manje trauma da ostane čvrsto na nogama:).
 
mackica ns:
Ljudima koiji žive u lošim brakovima je lakše da tako razmišljaju... Zamisli da počnu da veruju da sreća negde ipak postoji.
Brak je prevazidjena institucija:) mnogi pristaju da žive u trulom braku:( naravno zbog interesa:) brak i jeste interes dve strane...bitno je da što pre shvatite:) prevazidjete balkanski sindrom i da počnete živeti svoj život:)?
 
ako mozes, ostavi skota. ako te ne voli, a ako ti imas od cega da zivis, mislim finansijski, idi. mene moj nije prevario, ali samo zato sto je impotentan. a ja ga nisam ostavila jer zivimo u njegovom stanu, pa ne bih mogla ja sama da izdrzavam dvoje dece i sebe, plus da placam kiriju. dok citam tvoje poruke, stresam se od tako jezivog i poznatog osecanja koliko neko moze da te unesreci.
sto se tice ostajanja u braku zarad dece, zivim to iskustvo vec pet godina i veruj mi apsolutno sam sigurna da to nije bolje za njih. gledaju nas dvoje koji uz svo glumatanje i pretvaranje nismo u stanju da odrzimo privid srecnog braka. a pritom zamisljam sta sve propustam i koliko bi moj zivot bio drugaciji da se razvedemo, ne mislim na nekog drugog, vec na odsustvo lazi, stresa, razmisljanja o tome da li ce doci nervozan s posla i sta ce sve da mi kaze. ako te ne voli, bezi.
 
mad shisho:
ako mozes, ostavi skota. ako te ne voli, a ako ti imas od cega da zivis, mislim finansijski, idi. mene moj nije prevario, ali samo zato sto je impotentan. a ja ga nisam ostavila jer zivimo u njegovom stanu, pa ne bih mogla ja sama da izdrzavam dvoje dece i sebe, plus da placam kiriju. dok citam tvoje poruke, stresam se od tako jezivog i poznatog osecanja koliko neko moze da te unesreci.
sto se tice ostajanja u braku zarad dece, zivim to iskustvo vec pet godina i veruj mi apsolutno sam sigurna da to nije bolje za njih. gledaju nas dvoje koji uz svo glumatanje i pretvaranje nismo u stanju da odrzimo privid srecnog braka. a pritom zamisljam sta sve propustam i koliko bi moj zivot bio drugaciji da se razvedemo, ne mislim na nekog drugog, vec na odsustvo lazi, stresa, razmisljanja o tome da li ce doci nervozan s posla i sta ce sve da mi kaze. ako te ne voli, bezi.
Dao mi Bog pamet pa završih fakultet:) imam i svoj posao...sigurnu egzistenciju:( trajalo je dok je bilo lepo:) trajalo je i dok nije bilo lepo:) za razliku od onih koji se zaklanjaju za decu i još neke otrcane fraze:)? ja skupih hrabrost i razvedoh se:) ovaj status je mnogo bolji:? niko mi ne diže adrenalin, zivim kako ja hoću:)!!!
 
Hellen:
...Што и даље не значи да је брак превазиђен, нити да је он ''балкански синдром''....
"Balkanski sindrom"? mnogi žive u trulom braku jer ih je sramota da se razvedu? šta će reći svet, komšije, familija:( mnoge žene trpe poniženja, agresiju i sve što ide uz to? navodno sve zbog dece? malo je onih koji razmišljaju u smeru da je bolje dobar razvod nego loš brak:( brak uz svakodnevna vredjanja...omalovažavanja..svadje..pravdanja..pa čak i agresiju:( trpe i mnogi muškarci:( sigurna sam, kada bi bili manje opterećeni šta će drugi reći o našem razvodu...da bi se mnogi razveli...počeli neki drugi život bez stresa:) to je taj sindrom koji nas koči:(!!!
 
foliranje:
"Balkanski sindrom"? mnogi žive u trulom braku jer ih je sramota da se razvedu? šta će reći svet, komšije, familija:( mnoge žene trpe poniženja, agresiju i sve što ide uz to? navodno sve zbog dece? malo je onih koji razmišljaju u smeru da je bolje dobar razvod nego loš brak:( brak uz svakodnevna vredjanja...omalovažavanja..svadje..pravdanja..pa čak i agresiju:( trpe i mnogi muškarci:( sigurna sam, kada bi bili manje opterećeni šta će drugi reći o našem razvodu...da bi se mnogi razveli...počeli neki drugi život bez stresa:) to je taj sindrom koji nas koči:(!!!
Stoji i to sto si ti rekla, ali nije pravilo i ne moze se biti iskljuciv. Tvoje iskustvo nije primer necijeg tudjeg braka npr. Istina je da su dobri brakovi danas retki, ali brak kao institucija opstaje vec dugo i hvala Bogu opstajace i u buducnosti.I nije privilegija balkanskih naroda vec citavog sveta.Koliko znam jos uvek se vencavaju i po Americi, Kanadi, Zambiji, Evropi, Japanu....
 
Ja nisam u braku,ali poznajem sebe,i kada bi me prevario,to je kraj.Kao u Dnevniku:"Hvala na paznji i dovidjenja"...Zivot je prekratak da ostajem sa osobom koja me ne postuje ili vara.

A meni je danas vruce i dosadno i bas se radujem sto si taj svoj stav podelila sa nama.
Inace mozda si primetila ovde na forumu je retkost da neko pominje prevaru, preljubu, los brak, i sve te tako vazne zivotne teme. Pravo je osvezenje procitati ovakav neki post :mrgreen:
 
A meni je danas vruce i dosadno i bas se radujem sto si taj svoj stav podelila sa nama.
Inace mozda si primetila ovde na forumu je retkost da neko pominje prevaru, preljubu, los brak, i sve te tako vazne zivotne teme. Pravo je osvezenje procitati ovakav neki post :mrgreen:
Moje zapazanje je upravo suprotno! Mislim da se previse prica o losim brakovima. Stalno se prica samo o problemima, a niko ne dodje da prica kako je srecan i kako lepo zivi. Kada tako nesto napise onda je dosadan, bezveze i svi mu se podsmevaju i ne veruju.\

Jednostavno nije hip i trendi biti u harmonicnom porodicnom zivotu. A ljudi koji su srecni i imaju nesto u svom zivotu sto vredi misle da su oni bogom dani i da oni to sa punim pravom zasluzuju i da su bolji od onih koji imaju ozbiljne probleme.

A radi se o tome da u zivotu treba imati puno srece i malo pameti.
 
Poslednja izmena:
Moje zapazanje je upravo suprotno! Mislim da se previse prica o losim brakovima. Stalno se prica samo o problemima, a niko ne dodje da prica kako je srecan i kako lepo zivi. Kada tako nesto napise onda je dosadan, bezveze i svi mu se podsmevaju i ne veruju.\

Jednostavno nije hip i trendi biti u harmonicnom porodicnom zivotu. A ljudi koji su srecni i imaju nesto u svom zivotu sto vredi misle da su oni bogom dani i da oni to sa punim pravom zasluzuju i da su bolji od onih koje nije "usralo".

A radi se o tome da u zivotu treba imati puno srece i malo pameti.

Ma naravno da se previse pise o losim brakovima i preljubama. Bila sam malo onako da ne kazem bezobrazna pa sam se nasalila na racun 2368. teme o preljubi.:lol:
Dosadilo nam svima o tome diskutovati ali uvek se nadje neko kao ja pa mora da kaze bilo sta, samo eto da ostavi trag...:mrgreen:
 
A meni je danas vruce i dosadno i bas se radujem sto si taj svoj stav podelila sa nama.
Inace mozda si primetila ovde na forumu je retkost da neko pominje prevaru, preljubu, los brak, i sve te tako vazne zivotne teme. Pravo je osvezenje procitati ovakav neki post :mrgreen:

Why :mrgreen:? Govorim kako bih ja postupila...Sve su to vazne teme,koje ti menjaju zivot iz korena i uticu na sve,posebno kada je prevara...Pa,dal je osvezenje ili nije,to ne znam....Ali zovot je kratak,prolazi neprimetno brzo i zasto ga provoditi sa nekim takvim,koji vara? Kako ostati?- pitanje...ne ostati nikako.
 
Why :mrgreen:? Govorim kako bih ja postupila...Sve su to vazne teme,koje ti menjaju zivot iz korena i uticu na sve,posebno kada je prevara...Pa,dal je osvezenje ili nije,to ne znam....Ali zovot je kratak,prolazi neprimetno brzo i zasto ga provoditi sa nekim takvim,koji vara? Kako ostati?- pitanje...ne ostati nikako.

Pa ostane neko kome je svejedno da li ga partner vara ili ne ili neko ko ume da prasta a ode onaj koga to boli i ko ne moze da oprosti.
Ti mislis da ne bi oprostila i to je tvoje shvatanje braka a ima i onih koji bi oprostili i ne osvrnuvsi se na to, mozda bi samo malo vratili istom merom i mirna Bosna!
Sto ljudi-sto cudi!

Tema jeste vazna i izvini sto sam neozbiljna danas sam malo na svoju ruku!:zag:
 
Pa ostane neko kome je svejedno da li ga partner vara ili ne ili neko ko ume da prasta a ode onaj koga to boli i ko ne moze da oprosti.
Ti mislis da ne bi oprostila i to je tvoje shvatanje braka a ima i onih koji bi oprostili i ne osvrnuvsi se na to, mozda bi samo malo vratili istom merom i mirna Bosna!
Sto ljudi-sto cudi!

Tema jeste vazna i izvini sto sam neozbiljna danas sam malo na svoju ruku!:zag:

A,to varanje,pa vracanje..To je tuk na luk,po meni...Nemam nameru da se ponasam kao i taj neko,vec odlazim,da nadjem nekoga ko ce umeti da ceni vernost i odanost.
Sve je ok,***katarina*....Malko neozbiljnosti u ozbiljnosti i nije tako losa na +36 stepeni Celzijusovih...:):):):)
 

Back
Top