Da li drajver za graficku utice na njene performance

Astral-Blade:
Malo te buni terminologija. Sirinu ceone,glavne magistrale tj.FSB dobijas kada eksterni clock procesora pomnozis sa 2 i onda se po toj vrednosti orjentises i kada je u pitanju memorija(ovo vazi samo za AMD procesore). Ta vrednost koju si ti navela je teorijski maksimum za tvoju plocu,sto znaci da je AMD Athlon XP 3000+ "plafon" za tvoju plocu(moze i Sempron 3000+ za Soket A podnozje) .Ako je tvoj procesor neki stariji Athlon XP,garantovano mu je eksterni clock 133,a ne 166. A ko sto rece Monte32,redosled mem. modula u tvom slucaju nije bitan.



Da,da. :idea: U manualu za matičnu su opisani tipovi procesora (tadašnji) koji idu za nju:
Model 4 ( Athlon Model 4 processor architecture)
Mod.5 (Duron proc. arch.)
Mod.6 (Athlon XP)-----moj model
Mod 7 (Duron mod.7)
Mod.8 (Athlon XP)
Za moj piše: MAX FSB = 266MHz
To znači ovo što si ti rekao - da je to maksimum FSB za moj procesor.
Ako bih kupila taj 3000+ ,on bi podržavao i veći FSB npr. 333?
 
Jeste, ali to shto ide do 250 je samo teoretski, tj. 166 je max. vrednost za tvoju plochu, a sve preko toga je OC. Athlon procesori sa Palomino jezgrom rade na vecem naponu od svojih naslednika, pa se i vishe greju, tako da 54 stepena i nije strashno. Ako bi kupila taj 3000+, FSB bi bio 333, a i memorija bi radila na 333MHz. Inache ako kombinujesh vishe modula razlichitih brzina, sva memorija ce u globalu imati performanse najsporijeg modula u sistemu. (brzi moduli ce biti prinudjeni da rade na manjoj frekvenciji). I ako planirash da menjash grafichku, nemoj nikako da uzimash modele sa sufiksom SE (ili Asusov Magic). Ako ne planirash da menjash procesor mozda mi mogla da povecash performanse tako shto cesh tvoj procesor naterati da radi na 166, bez podizanja internog kloka (povecash FSB i smanjish mnozilac), a ako bi ga menjala, ne uzimaj nishta ispod oznake 2400+, jer razliku nije bash vredna ulozenog. Nadam se da sam ti bar malo pomogao. Poz. 8-) 8-) 8-)
 
nid:
Srecna i tebi Nova Godina!!!
Zelim ti sve najlepse......................

Veliki pozdrav iz BG-a za SVEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :)
Hristos se rodi! Svima zelim sve najbolje (komponente i konfiguracije), i da slobodno OC-ujete a da nishta ne spalite!Neka ova godina svima donese promene na bolje (Vista ili Suse, pa kako ko voli), a ja cu se truditi da vam pomognem koliko god mogu. Pozdrav. :D
 

Back
Top