Да ли ћемо заратити због Бресквице?

Za koju ste pesmu?


  • Ukupno glasova
    24
Da nisi toliko ostrašćena mogla si da proveriš da su sve pesme puštene u javnost ISTOG DANA a da su prijavljene mnogo ranije.

Samo potpuno poremećeni mozak može da pomisli da je neko pokušavao da "sklepa pesmu" kao odgovor na neku drugu, dakle nigde logike i mozga bez komentar


Iskreno, da sam znao da ćete baš toliko da kmečite ložio bih vas mnogo više. Juče sam ostavio komentar da je Ramonda bolja pesma, što činjenično i jeste i da ima mnogo suptilniju i dublju poruku što takođe jeste činjenica. E sad, što neki od vas nemaju mogućnost ni kapacitet da to shvate i prihvate to je već drugi problem.

I uzgred prestanite više sa tom kuknjavom kako je većinska Srbija nešto oštećena. Breskvica je dobila jednu trećinu glasova publike, uz svu kampanju, organizaciju i ovde i preko Drine, apele crkve, kupovine dodatnih kartica itd. Dakle dve trećine Srbije nije glasalo za dotičnu, smatralo je da ne treba da nas predstavlja i to vam je tako. Da dodam da lično nisam glasao za bilo koju pesmu.

Dakle, pošto ste već nametnuli referendumski pristup, ko je za a ko protiv Breskvice, samo da vas obavestim da ste pukli i na referendumu i sad slobodno nastavite sa kmečanjem, počinje da me uveseljava.

Niko nije nametno refernedum sem onih koji su pesmu koju izvodi Breskvica (svaki put osetim transfer gluposti kada napošem ovaj nivk name) počeli da prozivaju u lepe etikete
Ljudima kojima bi se dopala pesma bi je hvalili drugi bi rekli da pesma i nije nešto i bilo bi kao i obično .. ali ne pesma je odmah proglašena kao poziv u boj

Dakle ostrašćenost nije došla prva već je prvo bila provokacija

Takođe to što smo mi čuli pesmu isti dan ne znači da se nije znalo ko šta sprema .. pa zato Lila Ramonda stih izgleda kao pao sa neba u pesmi koja ni po čemu ne oslikava simboliku tog cveta .

Recimo pesma Zaspo Janko je jedna od najtužnijih pesama, ali kad je čuješ kažeš lepa pesma izaziva emociju, pesam Lila Ramonda nakon par sekundi izazove reakciju tipa "koje je ovo sr..anje"? i nakon toga ništa ne ostaje nikakva spona sa nečim nikakva emocija

I iskreno ni to nije problem, ok ako neko misli da to treba tako, ali nemoj da meubeđuješ da je to isto "patrotska" i da je kao posvećena nečemu iz naše istorije
Uostalom, i ako nosim bedž Natalije Ramonde, u novembru mislim da bi mnogo lepši simbol bio vrh Kajmakčalana .. jer zo to me, a verovatno i mnoge druge, vezuje scena iz detinjstva kada mi deda u toplo letnje predvečerje priča kako je naša vojska sa brda Kamakčalan došla da nas oslobodi, a ja maštam o tom dalekom brdu kao o nečemu velikom i o tome koja je volja te ljude vodila

Zato sam valjda uvek mogla ladno gledati neke strašne stvari ali bi mi suze uvek krenule kada bi čitala ili gledala proboj Solunskog fronta srpske vojske


Recimo ja sve to ( ne ulazeći u kvalitet pesme i interpretacije) osetim u pesmi koju peva neko sa debilnim nadimkom Breskvica a ne sa debolnim nadimkom Teya Dora i njenim mumlanjem Liaaa rmnoda
 
Само у вашим сенвичарским главама постоји независна Немачка која нешто сме да ради мимо контроле из Вашингтона.
Ширите лажи и теорије завера.

Samo u ljitićevskom mozgu može biti takav debilizam da smatra da krupni nemački industrijalci nisu i opet na drugi način krenuli u svoj plan pohoda na istok sakriveni iza CIA i plaćenim lobijima u Vašingtonu

A onda je došao Tramp i tražio im da plate zaostale obaveze, jerbo su amerikanci shvatili da su ipak tražili manje love za usluge koje su pružili

Kažu da je Bajden skoro rekao: ako dođe Tramp on će poslati Ruse na svakoga konoga ko neće da plati

I Amerikanci našli svoje Amerokance
 
Niko nije nametno refernedum sem onih koji su pesmu koju izvodi Breskvica (svaki put osetim transfer gluposti kada napošem ovaj nivk name) počeli da prozivaju u lepe etikete
Ljudima kojima bi se dopala pesma bi je hvalili drugi bi rekli da pesma i nije nešto i bilo bi kao i obično .. ali ne pesma je odmah proglašena kao poziv u boj

Dakle ostrašćenost nije došla prva već je prvo bila provokacija

Takođe to što smo mi čuli pesmu isti dan ne znači da se nije znalo ko šta sprema .. pa zato Lila Ramonda stih izgleda kao pao sa neba u pesmi koja ni po čemu ne oslikava simboliku tog cveta .

Recimo pesma Zaspo Janko je jedna od najtužnijih pesama, ali kad je čuješ kažeš lepa pesma izaziva emociju, pesam Lila Ramonda nakon par sekundi izazove reakciju tipa "koje je ovo sr..anje"? i nakon toga ništa ne ostaje nikakva spona sa nečim nikakva emocija

I iskreno ni to nije problem, ok ako neko misli da to treba tako, ali nemoj da meubeđuješ da je to isto "patrotska" i da je kao posvećena nečemu iz naše istorije
Uostalom, i ako nosim bedž Natalije Ramonde, u novembru mislim da bi mnogo lepši simbol bio vrh Kajmakčalana .. jer zo to me, a verovatno i mnoge druge, vezuje scena iz detinjstva kada mi deda u toplo letnje predvečerje priča kako je naša vojska sa brda Kamakčalan došla da nas oslobodi, a ja maštam o tom dalekom brdu kao o nečemu velikom i o tome koja je volja te ljude vodila

Zato sam valjda uvek mogla ladno gledati neke strašne stvari ali bi mi suze uvek krenule kada bi čitala ili gledala proboj Solunskog fronta srpske vojske


Recimo ja sve to ( ne ulazeći u kvalitet pesme i interpretacije) osetim u pesmi koju peva neko sa debilnim nadimkom Breskvica a ne sa debolnim nadimkom Teya Dora i njenim mumlanjem Liaaa rmnoda


Veruj mi, ništa je plač Kosovke devojke i Majke Jugovića za ovom kuknjavom Nataše Rostove, ništaaaaa

Hbt, zavera svetska, CIA i Vatikan osmislili, MI6 i Mosad organizovali, BIA i VBA sproveli u delo pakleni plan da se nafurani i istetovirani devojčurak spreči u pohodu na Evropu. Tačno je, ne ulaziš ni u kvalitet pesme ni interpretacije, vozi te neki umišljeni kvazipatriotski vajb dok slušaš melodiju za koju si umislila da definiše naš nacionalni melos, iako uopšte nije tako.

Pogledaj samo koji su likovi pisali pesmu i kompoziciju, deluje ti da oni znaju nešto o našem melosu ili su te samo izvozali sklepajući nešto što bi trebalo da predstavlja instant novokomponovanu tradiciju
 
Veruj mi, ništa je plač Kosovke devojke i Majke Jugovića za ovom kuknjavom Nataše Rostove, ništaaaaa

Hbt, zavera svetska, CIA i Vatikan osmislili, MI6 i Mosad organizovali, BIA i VBA sproveli u delo pakleni plan da se nafurani i istetovirani devojčurak spreči u pohodu na Evropu. Tačno je, ne ulaziš ni u kvalitet pesme ni interpretacije, vozi te neki umišljeni kvazipatriotski vajb dok slušaš melodiju za koju si umislila da definiše naš nacionalni melos, iako uopšte nije tako.

Pogledaj samo koji su likovi pisali pesmu i kompoziciju, deluje ti da oni znaju nešto o našem melosu ili su te samo izvozali sklepajući nešto što bi trebalo da predstavlja instant novokomponovanu tradiciju

Ne banalizuj, jer agende ne sprovode oni u vrhu nego oni na dnu

Uostalom devojka koja ima zanimljivu porodičnu priču

“Teinu mamu Jasnu rođenu Jojić, znamo po mnogobrojnim tekstovima o Boru i Timočkoj krajini koje je godinama objavljivala kao novinar Večernjih novosti, ali i po brojnim etnološkim knjigama među kojima su i knjige o vlaškoj magiji čijim je pisanjem i izdavanjem pre skoro tri decenije doprinela uverenju da Vlasi imaju svoj kulturni identitet i da zaslužuju da u Srbiji ostvare status nacionalne manjine”.

E sad ćeš ti mene ubeđivati da neko ko je potekao iz ove priče (koji joj je obezbedio školovanje van države) ima patriotski naboj

Nemoj, nije fer... već napisah nije problem što je pobedila, problem je što hoće da se proda laž uz nju.
 
Ne banalizuj, jer agende ne sprovode oni u vrhu nego oni na dnu

Uostalom devojka koja ima zanimljivu porodičnu priču

“Teinu mamu Jasnu rođenu Jojić, znamo po mnogobrojnim tekstovima o Boru i Timočkoj krajini koje je godinama objavljivala kao novinar Večernjih novosti, ali i po brojnim etnološkim knjigama među kojima su i knjige o vlaškoj magiji čijim je pisanjem i izdavanjem pre skoro tri decenije doprinela uverenju da Vlasi imaju svoj kulturni identitet i da zaslužuju da u Srbiji ostvare status nacionalne manjine”.

E sad ćeš ti mene ubeđivati da neko ko je potekao iz ove priče (koji joj je obezbedio školovanje van države) ima patriotski naboj

Nemoj, nije fer... već napisah nije problem što je pobedila, problem je što hoće da se proda laž uz nju.
Оваа приказна за неа звучи како да е некоа книга од трилер жанрот. Сигурно, има интересна породична приказна, но што таа приказна има врска со нејзините постигнувања како музичар? Ќе ме убедуваш дека само затоа што има интересна мајка, таа автоматски треба да биде патриот? Леле, не се лути. Воопшто не е фер. Она што е проблем е што таа сака да прода лажи.

Не кажувам дека не може да биде талентирана, но да бидеме реални, таа е дел од игра.
 
Fenovi ratuju a njih dve...

1709472577-teya-dora-printscreen-6.jpg
 
Оваа приказна за неа звучи како да е некоа книга од трилер жанрот. Сигурно, има интересна породична приказна, но што таа приказна има врска со нејзините постигнувања како музичар? Ќе ме убедуваш дека само затоа што има интересна мајка, таа автоматски треба да биде патриот? Леле, не се лути. Воопшто не е фер. Она што е проблем е што таа сака да прода лажи.

Не кажувам дека не може да биде талентирана, но да бидеме реални, таа е дел од игра.
Može sve da bude, ali je koriste za obmanu

A i sama je prodaje
 
Можемо ми да се бунимо, колеге, али Бресквица је постигла циљ. Добила је тему на Крсти. А Србија се поделила на Бресквице и анти-Бресквице (или бресквичаре и анти-бресквичаре, као што каже колега).
Ja sam vec napisala da mi se nijedna od njih dve ne svidja. Jedina koja mi se malo ali samo malo dopala (a verovatno i ne bi da je bilo boljih pesama) je ova:

 
СНС мора да потура овог са згужваним зубима и сличне њему, како би сендвичари помислили да они нису контролисали свој жири, него замисли као петоро њих бира по својој савести.
Đilasov žiri, žuta duboka država.
 
Управо тако. Гђица Бресквица је иначе изјавила да је њена омиљена песма "Рамонда".
Ja sam vec napisala da mi se nijedna od njih dve ne svidja. Jedina koja mi se malo ali samo malo dopala (a verovatno i ne bi da je bilo boljih pesama) je ova:

Има позитивну поруку, па ваљда зато.
 
Breskvici sam se zahvalila javno na YT na izuzetnoj pesmi, ali sam znala da njena pesma neće otići na Evroviziju.
Dan pre sam joj poslala poruku ohrabrenja i utehe.
Sinoć sam zaplakala kad sam videla koliko je malo bilo potrebno, ali opet-ta pesma postaje tradicionalna, večna.
Nijednu Breskvičinu pesmu pre nisam čula, ali ova mi je bila duši melem. Pomislih-ne može na Evroviziju, suviše je lična, narodna.
Hvala joj na ovoj pesmi! Jednoj večnoj pesmi punoj iskrenosti! Counterpart-Danica Crnogorčević, i pesma koja se orila svuda naširoko i nadaleko!
 
Poslednja izmena:
Zbog Breskvice nećemo zaratiti, ali su se očekivanja od ove devojke povećala.
Ne može ona da peva više neke tra-la-la pesme, kao neka JK, koju volim ali sam joj se smorila jer je Breskvicu napala, a nije joj dala vetar u leđa kao devojčici u odnosu na sebe.

Breskvici želim da pobriše kao metlom sve ispred sebe!
 
Poslednja izmena:
Zbog Breskvice nećemo zaratiti, ali su se očekivanja od ove devojke povećala.
Ne može ona da peva više neke tra-la-la pesme, kao neka JK, koju volim ali sam joj se smorila jer je Breskvicu napala, a nije joj dala vetar u leđa kao devojčici u odnosu na sebe.

Breskvici želim da pobriše kao metlom sve ispred sebe!
U grudima tvojim pesma tiho teče,Breskvici hvala za note što pleše,

Na stazi iskrenosti, pesma ti sja,Svuda se ori, večna melodija.

Nijednu pre nisi čula tako blizu srca,Al' ova pesma, kao biser, lepotom zarca.

Ne mora na Evroviziju da poleti,Jer u duši svakog od nas, večno živi.

Hvala ti, Breskvico, za pesmu što svira,U srcima ljudi zauvek ostaje, mira.

Counterpart-Danica Crnogorčević, zove,Pesma koja dušu našu uvek poveže.
 
U grudima tvojim pesma tiho teče,Breskvici hvala za note što pleše,

Na stazi iskrenosti, pesma ti sja,Svuda se ori, večna melodija.

Nijednu pre nisi čula tako blizu srca,Al' ova pesma, kao biser, lepotom zarca.

Ne mora na Evroviziju da poleti,Jer u duši svakog od nas, večno živi.

Hvala ti, Breskvico, za pesmu što svira,U srcima ljudi zauvek ostaje, mira.

Counterpart-Danica Crnogorčević, zove,Pesma koja dušu našu uvek poveže.


Razumemo se, ali ako smem da kažem-patetično.
Sve u svemu, meni je drago od sad pa zauvek da slušam Breskvicu i njen glas u ovoj pesmi.
Lepotica je, ima glas, pesma je divna...
Osećam se kao da me je neko u kratko vreme opljačkao. Neka, neka, neka!
Njeno drugo mesto je izboreno glasovima publike. Ona treba da zna da je publika glasala uglavnom i najviše nju.
 

Back
Top