Da li Beograd postaje tesan ili prevelik?

Sve zavisi od posla. Ako mislis da se bavis poljoprivredom, nema problema, ali ako mislis da radis nesto drugo, nema puno posla...
naravno ima i varijanta da radis nesto online...
za poljoprivredu ti treba punoooo para...jako punooo...na sitno se ne isplati...ne mozes ni da prezivis posteno od toga...

dakle posao i zarada je u pitanju...
 
Sve zavisi od posla. Ako mislis da se bavis poljoprivredom, nema problema, ali ako mislis da radis nesto drugo, nema puno posla...
naravno ima i varijanta da radis nesto online...
Mnogi rade online ali iz grada,uvukli su ih u potrosacku centrifugu pa treba decenije da se izvuku iz nje,doso lik iz kanade 30 godina i izgovor mu je tu mu je drustvo kao za vidjanje ne moze da putuje 20-30km,zapravo nema zrelost da ode iz grada,kuca je veca odgovornost od sve na klik u gradu
 
studirao sam u BG i onda nakon studija ziveo i radio tu neko vreme. Beograd nisam nikad voleo zbog velikih guzvi (period oko 2010, kada se rekonstruisala Gazela). guzve su i tada bile nenormalne.
zivim u Nemackoj sada i retko dolazimo u Srbiju, jednom i par godina. bili smo pre par meseci... iznedju oatalog, posetili smo neke prijatelje na Vracaru. kupili su 3-soban stan za preko 200 hiljada €.
takav haos, smrad od saobracaja, guzvu, ruglo od toga sta je Vracar postao, parking se trazi sat vremena prosecno, drvo jedno na svakih 200m, parka/igralista nigde.
zaista mislim da samo teska debilčina moze da da toliko para, da bi u takvim uslovima ziveo! sam stan je ok, deluje kvalitetno novogradnja, ali nista posebno, nije nikakav delex, i realno stan je mali za cetvorocnalu porodicu.
ja bihbza toliko para bih bez razmisljanja kupio plac na periferiji i sagradio kucu od 150-200m² gde bi bilo dovoljno mesta za sve. ali ok, svako ima svoje prioritete i mpze sa svojim novcem da radpolaze kako hoce.
 
studirao sam u BG i onda nakon studija ziveo i radio tu neko vreme. Beograd nisam nikad voleo zbog velikih guzvi (period oko 2010, kada se rekonstruisala Gazela). guzve su i tada bile nenormalne.
zivim u Nemackoj sada i retko dolazimo u Srbiju, jednom i par godina. bili smo pre par meseci... iznedju oatalog, posetili smo neke prijatelje na Vracaru. kupili su 3-soban stan za preko 200 hiljada €.
takav haos, smrad od saobracaja, guzvu, ruglo od toga sta je Vracar postao, parking se trazi sat vremena prosecno, drvo jedno na svakih 200m, parka/igralista nigde.
zaista mislim da samo teska debilčina moze da da toliko para, da bi u takvim uslovima ziveo! sam stan je ok, deluje kvalitetno novogradnja, ali nista posebno, nije nikakav delex, i realno stan je mali za cetvorocnalu porodicu.
ja bihbza toliko para bih bez razmisljanja kupio plac na periferiji i sagradio kucu od 150-200m² gde bi bilo dovoljno mesta za sve. ali ok, svako ima svoje prioritete i mpze sa svojim novcem da radpolaze kako hoce.
Xexe eto,za pola para su mogli napraviti dvorac,kakvih kuca ima oko mene kao na moru da si osecaj,ima drvoreda a i zidova nema niko da gvirne,slusas cvrkut ptica umesto burgijanje komsija
 
Sve zavisi od posla. Ako mislis da se bavis poljoprivredom, nema problema, ali ako mislis da radis nesto drugo, nema puno posla...
naravno ima i varijanta da radis nesto online...
Ljudi koji su rođeni i celi život proveli u gadu se sigurno neće baviti poljoprivedom niti bi to bilo realno da izađe na dobro. Govorimo o "begu iz grada" kada su stvoreni neki uslovi. Naprimer imaš svoju firmu i takvu delatnost da možeš da upravljaš bez 24/7 ličnog prisustva , imaš nekretnine koje izdaješ, imaš neku ušteđevinu,dobru penziju i sl.
Nije za džabe život u predgrađu u USA stvar statusa. Dakle "beg iz grada u smislu u kome smo započeli diskusiju je vid luxuza može se reći. Takođe šta će "mir" nekome od 25 ili 30 godina, dakle govorimo o nekim godinama kada se ljudi smiruju.
Iako ima manjih mesta sa solidnim standardom, ali generalno gledajući, kome treba posao i juri karijeru veće su mu šanse u Beogradu ili NS-u svakako.

Sada opet, od recimo NBG do Subotice kao najsevernije tačke treba recimo 2 sata. Koliko treba iz mesta oko Stare Pazove ili sa Fruške Gore? Pola sata-sat otprilike. Sada zamisli da ideš iz Rakovice na posao u Zemun ili Mirijevo. Gde ćeš pre stići i koliko pre? Nije to neka daljina. Sve se ipak može urediti ako se želi.
 
Toronto ima metro i skoro 1.7 miliona dnevno preveze.

Samo malo činjenica.
Pa alo dećko nisi informisan dobro.

Beograd ima metro i prevoziće se čak više od 2 000 000 ljudi tj ceo grad plus turisti i ostali posetioci. Biti ćemo bolji od Kanade.

Izjava njegove visosti presvetle 2027. na velikom otvaranju metroa. Ćihu - ćihu - ćihu - hu - hu
 
..bilo je slucajeva ali nije bas tako..idi sam pa se uveri
Имам триста метара ваздушном линијом до шуме.
Само је питање времена кад ће неко да сруши оне уџерице код опсерваторије и да почне да зида солитере.
Од Миријева надиру у буљуцима.
Касарна ће на добош, мислиш да ће ту да никне паркић?
 
Београд за 10 година:
98.jpg


https://www.blic.rs/vesti/beograd/f...e-ko-stigao-rezultat-su-sok-prizori-a/pg78xjj
 
Svako radi onako kako misli da je najbolje i kako njemu odgovara
Ja mislim isto kao Sizif meni te ograde i zidovi od dva metra kao
da smo u turskoj ili albaniji takodje smetaju i ne svidjau mi se..
posebo kuce u prirodi i vikendice..nema nista lepse kada sedis
u dvoristu svoje kuce ili vikendice a pogled puca na brda, šume,livade
vazduh struji jos ako je trava pokošena kao tepih i ide se bos po njoj
Tako bih volela da uzivam u jednom takvom okruženju posebno nocu
da gledam nebo posuto zvezdama sto je u gradu skoro pa nemoguce
 
Živeh u BG-u do 26. godine, sad sam na selu.
Prelaz je bio lak meni lično, uvek sam težio životu van grada.
Više posla oko kuće ali mirnija glava.
Nije ni na selu i u varošima kao što je pre bilo, posla ima koliko toliko, bar u obližnjim manjim gradovima pa može da se putuje.
Poljoprivreda se razvija, u toj struci ima poslova, što običnih što stručnih.
Ima i ovde ljudi koji rade u velikim gradovima pa dolaze kući svaki ili svaki drugi vikend, kako kome odgovara, 90% građeviski radnici.
Gužve u Beogradu jesu ogromne i to me najviše odbija.
Lakše mi je odavde da potegnem 30ak km do Šapca ili Loznice da završim nešto nego 15 km kroz BG.
Dvorište, kuću, garažu i nesmetanu slobodu (pogotovo noću) ne bih menjao za duplo veću platu u gradu.
 
Svako radi onako kako misli da je najbolje i kako njemu odgovara
Ja mislim isto kao Sizif meni te ograde i zidovi od dva metra kao
da smo u turskoj ili albaniji takodje smetaju i ne svidjau mi se..
posebo kuce u prirodi i vikendice..nema nista lepse kada sedis
u dvoristu svoje kuce ili vikendice a pogled puca na brda, šume,livade
vazduh struji jos ako je trava pokošena kao tepih i ide se bos po njoj
Tako bih volela da uzivam u jednom takvom okruženju posebno nocu
da gledam nebo posuto zvezdama sto je u gradu skoro pa nemoguce
Znaci biras zid grada umesto zid u prirodi
 
off topic :)

nedavno sam bas komentarisala ograde... :)

ranije se drugacije zivelo i barem kod nas, na severu nije bilo ni jedne kuce, vile sa tim bedemima, ogradama od betona ili bilo cega...
svi su imali ograde normalne....niko ih nije imao, cak ni najbogatiji, ni ogromne vile...

tacno se zna kada neko dodje sa strane i napravi tu ogradu :D

inace se jako ljutim na nju...ako je malo dvoriste to je smrt za biljke i zelenilo...a opet kada je veliki plac, tek onda ne shvatam poentu, posto komsije nisu blizu :)
da svako nabudzi te visoke ograde na sta bi to mesto licilo...
 
Zato sto si u pripizdini gde nema ljudi,ja sam urbana faca pa moram da se sakrijem od znatizeljnih pogleda
Ja sam u Valjevu na 600m od centra grada. Ti baš ništa ne umeš da pogodiš.

Pravi odgovor je da su "znatiželjni pogledi" prvenstveno problem malograđana, stoga me savršeno boli pimpek da li neko gleda ili ne gleda.

Srbija nije džamahirija.
 
Ja sam u Valjevu na 600m od centra grada. Ti baš ništa ne umeš da pogodiš.

Pravi odgovor je da su "znatiželjni pogledi" prvenstveno problem malograđana, stoga me savršeno boli pimpek da li neko gleda ili ne gleda.

Srbija nije džamahirija.
Valjevo selo,da si cuo za dedinje kao sto nisi ,bilo bi ti jasno cemu privatnost,sto u centru sto na periferiji sto po unutrasnjosti,mislim da znam da si mi prvi komsija s takvim nastupom, pored zida bi bila i bodljikava zica pod naponom,kapiras ,do tebe je
 

Back
Top