Da li Beograd postaje tesan ili prevelik?

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.155
Postoji...Singapur, Hongkong, Luksemburg, San Marino, Lihtenstajn...ali evo da ne budem cinik sta ima Austrija osim Beca koji je sljedeci veci grad...Madjarska? Azerbejdzan?
Пусти ти мале државе, ми немамо хиљаду квадратних километара него много више.

Аустрија... Тамо имаш друге градове који функционишу, за разлику од нас.
Једнако је и са Мађарима.

Осим послова које доводи држава, врло ми је тешко да се сетим неке фирме која је отворила нешто значајно по унутрашњости.
Свакако да постоје неки послови, али претпостављам мањи, они што нису стигли до тв.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
273.460
Ja što sam stariji sve više mi smeta gungula, čak i NBG je postao ludnica u negativnom smislu. Sve mi više deluju privlačno vojvođanska mirna "dosadna" mesta. Ranije su me privlačili veći gradovi u Evropi od Beograda, sada sa godinama sve više cenim mir i opušten život predgrađa i provincije naspram svih pogodnosti grada. Štaviše danas kada mogu i sa Tajlanda da radim ako hoću isto kao da sam u Zemunu ili Dorćolu....ograničava me samo činjenica da su mi stari roditelji i da im je potrebno moje prisustvo.
Ali jednom....da li plaža Tajlanda da li vojvođanski vinograd :mrgreen:...mislim da ću neko matorije doba provoditi van ovog grada u kojem sam rođen. Dodatno što sa ovim cenama rente nekretnina i tražnjom u Beogradu ....recimo da bih bio jako dobar i u plusu da mogu da se posvetim vinariji na miru :p
Glasam za vojvodjanski vinograd ( ako ne moze neki u toskani )

rechner27

Domaćin
Poruka
3.714
Beograd ima problema hiljadu ali je uprkos svim problemima jedini grad koji u Srbiji zivi. Ostatak je manja ili veca tuga. Zato Beograd i ima probleme koje ima, ali i prednosti. Kao sto je glavni pokazatelj toga gde se emigrira. Tezi se uvek ka onome sto je broj jedan. E sad, neko ce reci, miran zivot, porodica, priroda, necu vrevu i kriminal, ali to je druga prica. Dok se ljudima zgadi sve sto veliki grad ponudi, i dok dodje red da se iz njega ode, novih 1000 ceka da udje, i to bas onih kojima je dosta provincije, nemastine, propasti, nedostatka akcije, provoda, opijanja, adrenalina.

rechner27

Domaćin
Poruka
3.714
Ono sto je za BG zanimljivo je da se struktura stanovnistva menja. Pre recimo 10 godina, ovoliko stranaca nije bilo. Ni kao turista, a ni kao radnika. Posledica razvija odredjenih sektora ali i manjka naseg stanovnistva koje emigrira u svet. Ljudi bi se zaprepastili da odu u mnlga sela istocne, zapadne i juzne Srbije, pa cak i Vojvodine, koliko su ti postala mesta gde zive duse nema. Cak i manje varosice su toliko osakacene, da na ulici nema coveka ili zene mladje od 45-50 godina. Jedan opsti potop stanovnistva ce pogoditi Srbiju u narednih 10tak godina. Ljudi nisu svesni gde zive...

Mr No

Buduća legenda
Poruka
46.746
Ono sto je za BG zanimljivo je da se struktura stanovnistva menja. Pre recimo 10 godina, ovoliko stranaca nije bilo. Ni kao turista, a ni kao radnika. Posledica razvija odredjenih sektora ali i manjka naseg stanovnistva koje emigrira u svet. Ljudi bi se zaprepastili da odu u mnlga sela istocne, zapadne i juzne Srbije, pa cak i Vojvodine, koliko su ti postala mesta gde zive duse nema. Cak i manje varosice su toliko osakacene, da na ulici nema coveka ili zene mladje od 45-50 godina. Jedan opsti potop stanovnistva ce pogoditi Srbiju u narednih 10tak godina. Ljudi nisu svesni gde zive...
Ne, nece pogoditi jer vec pogadja nekoliko godina.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
273.460
Ima pustih mesta ili polu pustih po Srbiji koliko hoces ali isto tako ima mesta gde ljudi zive lep život koji su sebi organizovali
imaju svoje lepe kuce sa bastama i cvecem,nema guzve, nema jurnjave, nema hocu li stici ili necu , sve na lagano kao vojvodjani

rechner27

Domaćin
Poruka
3.714
Ima pustih mesta ili polupuitiuh po Srbiji koliko hoces ali isto tako ima mesta gde ljudi zive lep život koji su sebi organizovali
nema guztve, nema trke, nema jurnjave, nema da li cu stici ili necu nema zagadjenja , sve polako i na lagano po vojvodjanski
2B3A5632-306B-4FAE-A617-352CE253E26A.jpeg

5FCA72B1-A484-4570-8E4D-ADBEF1392F19.jpeg

B92F90EC-003C-4DCC-9AD4-FD8E7DB0C627.jpeg

Evo recimo Stokholm. Cim malo krene da pada mrak, tisina je i mir. A i inace je mirno. Od saobracaja do ljudi na ulicama. A glavni je grad jedne veoma razvijene zemlje. Prirode svuda a i urbanizma. O kvalitetu vazduha i vode da ne govorimo. Sve se stize i sve bude lagano.

Ali...

Nas je cocek po prirodi kafanski, razuzdan, ne polaze racune i ne mari mnogo za okolinu. Onda ne moze ni glavni grad da ne bude kosnica i trka. Nema tog provoda bez tog nacina zivota. Paradoks je da mi kao narod zelimo i "jare i pare" :)

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
273.460
Švedjani se preko nedelje foliraju i šatro zdrav zivot, a onda se vikendom poubijaju od alkohola i droge po brodovima, njihovim kaficima i slicno
Draži mi je Beograd i naš nacin života ali to nije problem Beograd vec urbanizacija kojom mu oduzimaju dušu..
Mogu da pljuckam na politiku drzavnu i gradsku i odnos prema Beogradu mom rodnom gradu ali po njemu nikada

Darth Vader

Elita
Poruka
21.430
Verovatno da da ali jedino u Beogradu možeš da nađeš pristojan posao sa dobrom platom, možda još negde izvan na nekom građevinskom projektu ali to je to. Nije običan čovek kriv što ide tamo gde misli da će mu biti bolje. Pa i ovi stranci što dođu su uglavnom u Beogradu, što oni ne odu na neko selo da obrađuju zemlju.
U silnoj si zabljudi sinko.

Darth Vader

Elita
Poruka
21.430
Ima pustih mesta ili polu pustih po Srbiji koliko hoces ali isto tako ima mesta gde ljudi zive lep život koji su sebi organizovali
imaju svoje lepe kuce sa bastama i cvecem,nema guzve, nema jurnjave, nema hocu li stici ili necu , sve na lagano kao vojvodjani
I šta ti ljudi rade na tim polupustim mestima?
Čime se bave?Kako zarađuju?
Gde kupuju hranu,čarape,jakne?
Gde im deca idu u srednju školu?
Šta rade ti ljudi,tamo?
:)

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
54.979
I šta ti ljudi rade na tim polupustim mestima?
Čime se bave?Kako zarađuju?
Gde kupuju hranu,čarape,jakne?
Gde im deca idu u srednju školu?
Šta rade ti ljudi,tamo?
:)
da...tu dolazimo do realnosti :)

ovo je prilicno tacno po zvanicnim podacima i za april mesec...i ne, nije nista jeftinije po manjim mestima...zivot je cak i skuplji (pricam za Vojvodinu) od Beograda...o odrzavanju kuce, grejanju necu ni da pricam :)
odeca, obuca, restorani, taksi, frizeri, benzin, hrana i tome slicno je sve po istim cenama ili cak i skuplje...
postoji razlog zasto ljudi odlaze... :)

znam da mnogi i u Beogradu rade za minimalac, da jedni jedu kupus, drugi meso...zajedno sarmu jel...ali...

rekla bih da to treba da se voli...da se uziva u tom miru...drugacije ne ide...opet, nekome je mir, zelenilo nesto neprocenjivo...

uostalom, koji je razlog zasto ljudi ne odlaze iz Beograda? vec za oko 30k evra (oko 10m2 u Beogradu) moze da se kupi fina kucica sa okucnicom, verujem bilo gde van grada... :) ako se zeli...

prosek1.png

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
26.093
uostalom, koji je razlog zasto ljudi ne odlaze iz Beograda? vec za oko 30k evra (oko 10m2 u Beogradu) moze da se kupi fina kucica sa okucnicom, verujem bilo gde van grada... :) ako se zeli...
Sve zavisi od posla. Ako mislis da se bavis poljoprivredom, nema problema, ali ako mislis da radis nesto drugo, nema puno posla...
naravno ima i varijanta da radis nesto online...

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.