Cupcakes, minicakes, muffins

Imaš na zemuskoj pijaci u radnji na merenje bližoj onom kraju gde je biblioteka, ne znam kako drugačije da ti objasnim. Penješ se dva stepenika da udješ. Ima jedna radnja bliža Gospodskoj ulici, ona je starija, tu nisam nisu imali. Korpice su bele boje i pakovane su u okruglu plastičnu kutiju, ima ih 100 komada, trebalo bi da koštaju izmedju 150 i 200 dinara. Bilo ih je pre manje od mesec dana kad sam ja gledala. Iste takve imaju i u Veru i malo veće šarene.
Inače, meni su se najbolje pokazale AVIS (proizvodjač papirne galanterije iz Kragujevca) i to mi odgovara veličina br 3 za moje kalupe, ali njih od Nove godine nema nigde. Nema te veličine, ima manjih i drugačijih (četvrtastih itd). Svojevremeno sam ih kupovala u Merkatoru. Isto je pakovanje od 100 komada, ali 4x 25 pa različitih boja. I primetila sam da se neke boje više lepe, a neke manje.
Kažem, poslednjih mesec dana nisam trazila, pa ne mogu sa sigurnošću da tvrdim da ih još uvek ima u toj prodavnici.
 
e da se i ja upisem na ovoj temi moji prvi mafini za cerin rodjos
attachment.php
 
Imaš na zemuskoj pijaci u radnji na merenje bližoj onom kraju gde je biblioteka, ne znam kako drugačije da ti objasnim. Penješ se dva stepenika da udješ. Ima jedna radnja bliža Gospodskoj ulici, ona je starija, tu nisam nisu imali. Korpice su bele boje i pakovane su u okruglu plastičnu kutiju, ima ih 100 komada, trebalo bi da koštaju izmedju 150 i 200 dinara. Bilo ih je pre manje od mesec dana kad sam ja gledala. Iste takve imaju i u Veru i malo veće šarene.
Inače, meni su se najbolje pokazale AVIS (proizvodjač papirne galanterije iz Kragujevca) i to mi odgovara veličina br 3 za moje kalupe, ali njih od Nove godine nema nigde. Nema te veličine, ima manjih i drugačijih (četvrtastih itd). Svojevremeno sam ih kupovala u Merkatoru. Isto je pakovanje od 100 komada, ali 4x 25 pa različitih boja. I primetila sam da se neke boje više lepe, a neke manje.
Kažem, poslednjih mesec dana nisam trazila, pa ne mogu sa sigurnošću da tvrdim da ih još uvek ima u toj prodavnici.

hvala pogledacu
 
mene takodje zanima kako se taj secerni preliv pravi ,imala sam par pokusaja ali bezuspesnih :(
Ma obican limun, šećer u prahu i kap boje, možeš i neku aromu, ako voliš... Ništa novo. Gustinu podešavaš kako ti odgovara, da l' oćeš da ih potapaš, da li da mažeš sama, od toga zavisi. Ja mislim da je bolje da sama nanosiš, jer kad je jako retko, samo sklizne i ostane providno...
 
U knjizari na Trgu Nikole Pasica, pored DM-a korpice za mufine, sarene 120din pakovanje od oko 40 kom ( ne pise na njima) je 105 din.
Kupila juce sa baloncicima, poklonima-sare na njima...
I poceli su Wilton-ove da prodaju u Eriksonu..
 
Poslednja izmena:
U knjizari na Trgu Nikole Pasica, pored DM-a korpice za mufine, sarene 120din pakovanje od oko 40 kom ( ne pise na njima) je 105 din.
Kupila juce sa baloncicima, poklonima-sare na njima...
I poceli su Wilton-ove da prodaju u Eriksonu..

a kojih su dimenzija? su to one veeelike (mislim na one kakve mozemo videti po Americkim klipovima) ili su neke manje tacnije srednje?
 
Vidim da jos uvek ima dilema oko nabavke papirnih korpica? Ima u DM njihovih (Proffissimo), pakovanje od 200 komada, ne bi trebalo da su nesto vise od 200 dinara, mada ih u mom lokalnom DM vise nema. Ali meni i ne trebaju, nabavila sam silikonski pleh.

Inace, ne znam jesam li ovde podelila recept za posne cokoladne mafine, fantasticni su, a najegzoticniji sastojak je sojino mleko. Pogledajte na vegetarijanskoj temi, postavila sam i link i prevod.
 

Back
Top