Cujte Srbi

Hocete li procitati knjigu

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Nije da se mešam ali....
Setite se teme o onom Lukiću što ga je Hag osudio?

E, kada sam ja rekao da je zločin ono što je on navodno uradio i da ja neću da slavim ubicu jer je srbin i da pljujem čoveka samo što je Albanac, velike srBske patriote su me napale da sam izdajnik....
 
Izuzetna knjižica, koju sam odavno uploodovao na jednom našem poznatom "pekarskom" forumu (stoji mi tamo i u potpisu). Procenio nas je doca, od glave do pete! Bez greške...
 
Pa pusti ga, nema pojma ko je Arcibald Rajs, ali verovatno ima pojma ko je Miklos Horti (i drži njegovu sliku kao ikonu).

Лицемеру. На теми о усташком иживљавању над србима који су тражили своју имовину натраг. Ти си написала огромним словима да се престане са темама о хрватима, зато што ти је то досадно.

Рајс управо је о таквима као ти писао.
 
Sad vidi. Moraš da pročitaš!

Hahahaha,kako si se ti prodo burazeru pa to je strasno.......samo si zaboravio da promenis plocu :hahaha:

BTW........ovo nema nikakve veze sa patriotama,ovo(knjiga) ako je neciji opis,to je 90% opis danasnjih demokrata........

Taj Rajs je budala,

mora da je bio neki vatikanski placenik i slobodni zidar ili ilaminat,

mnogo nas je bre ocrnio u toj knjizi?!

Ajde zachepi........zauvek.

"Nemci, Austrijanci i Madjari koji su vam toliko zla naneli i zemlju popljačkali dočekuju se sa svim počastima. Skidate im akapu i klanjate im se izdaleka, a zemlje koje su vam bili prijatelji odbacujete i ponižavate, a Švajcarsku koja vam je bila prijatelj ponižavate i ne date radne dozvole za 160 švajcaraca"
Slobodan citat.

Apropo Zapadnih i Ruskih banaka i kapitala
.

Kojih ruskih banaka?

Ax da,sad si postao racionalan...........:bljak:
 
Хммммм.
Књигу сам купио пре отприлике годину дана.
По мени је посебна, поготову што је Рајс у њој на неки начин
испољио видовњачке способности.
Или то, или се ништа код нас Срба није променило за ово време.
 
"Nemci, Austrijanci i Madjari koji su vam toliko zla naneli i zemlju popljačkali dočekuju se sa svim počastima. Skidate im akapu i klanjate im se izdaleka, a zemlje koje su vam bili prijatelji odbacujete i ponižavate, a Švajcarsku koja vam je bila prijatelj ponižavate i ne date radne dozvole za 160 švajcaraca"
Slobodan citat.

Apropo Zapadnih i Ruskih banaka i kapitala.

pa isto je i sada....zar opet ne volimo i cenimo najvise one sto su nas najvise bili....
inace sam knjigu procitao pocetkom godine.....covek je skenirao srpski mentalitet u potpunosti....samo je uocljivo da je pisao prilicno ogorcen na srpski politicki vrh,a jos pod dojmom rata i stradanja srpskog seljaka...
 
Књигу сам прочитала пре пар година, и свима сам је топло препоручила... '' Ко је Србин и српскога рода''... Арчибалд Рајс је био велики визионар и одлично је упознао менталитет Срба... Ми немамо већег непријатеља од нас самих! :roll:
Тачно тако! :(
 
odgovorio sam sa "ne" na pitanje "Hocete li procitati knjigu???"
...knjigu sam odavno prochitao, vishe puta, i primio k' znanju...
a, razlozi za to su lichne i emotivne prirode...
 
Арчибалд Рајс није био никакав визионар.
Он је био сведок наших нарави и нашег менталитета. Дакле није предвиђао будућност јећ је до танчина описао стање ствари "на терену".

Дакле ситуација каква је данас била је и у Краљевини Југославији.
То може да нам објасни многе ствари- како је до нечега дошло.

Тако смо и добили 50 година једноумља.
Како?
Па ако је заиста било онако акко је Рајс описивао, онда је јасно зашто је народ подржао комунисте који су обећали да ће да искорене криминал, корупцију и слично.

Дакле требамо да се променимо да не добијемо неке нове комунсите...

И још нешто. Можда нај важније.
Како смо ми прочитали ту књигу- тако су и наши непријатељи.
Та књига је уз минималне измене одличан водич за Српски народ и уз те минималне измене наши непријатељи могу да добију књигу под насловом "Како завадити, поткупити и лагати Србе"

Дакле ту књугу су прочитали и наши непријатељи а она је ништа друго до тумачење српског менталитета, готово радионички цртеж илити план Српског народа.
А када имаш план нечега лако тиме завладаш.

Дакле, шта требамо да уредимо:
- Да исправимо све оно негативно што је о нама Рајс написао. Да се побољшамо. На силу можда, можда уз потресе- али непоходно је.
 

Back
Top