Ćufte u sosu

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
69.773

Predlog za današnji ručak: Recept za preukusne ĆUFTE u sosu (VIDEO)​


Isprobajte recept za ćufte u sosu koji će vas oduševiti

1705136541_Foto-Privatna-arhiva-baka-cufte.jpgFoto: Privatna arhiva

Iz bakine kuhinje nam stiže recept za ćufte koje će se svideti celoj porodici.

Ćufte - sastojci:

300 gr mlevenog mesa
1 glavica crnog luka
1 glavica belog luka
ml biber
slatka paprika
1 kašičica karija
1 kašičica suvog začina
2 kašike prezli
1 jaje

Ćufte - priprema:

U blender staviti meso i iseckan luk zajedno sa belim lukom, biber, papriku kari, začin, prezle i jaje i sve izjednačiti u blenderu. Praviti male ćuftice i pržiti u tiganju.
Kad se isprže izvaditi na papirnu salvetu. U tiganj staviti dve kašike brašna, pa malo propržiti i dodati jednu ravnu kašičicu mlevene paprike, 200 gr kuvanog paradajza i 300 ml vode i mešati da provri.
Posoliti i dodati jednu kašičicu šećera. Vratiti ćuftice u tiganj da se kuvaju sa sosom oko dva minuta. Skloniti i servirati. Ja najrađe serviram sa kuvanim krompiron. Uživajte!

https://www.magazin.novosti.rs/sr/k...ecept-za-preukusne-cufte-u-sosu-video/1524091
 
Kari nikako, prezle nsu potrebne , a ni blender. Ja to spremam ne kao sos, već kao čorbicu. Doda se i malo pirinča u meso , luk, osnovni začini- so biber , malo proprži pa u šerpu. Onda se sipa kuvani paradajz i voda i na kraju ide zaprška a i ne mora. I bosiljak kao začin.
 
Ćufte u paradajz sosu su jedno od mojih omiljenih jela i pravim ih otprilike kao u datom receptu samo ne koristim kari a još manje blender.
Ćufte umesim i oblikujem rukama :) Sos pravim kao u receptu i kada spojim ćufte i sos kuvam još malo da se sve sjedini.
 

Back
Top