Quantcast

Cudoviste iz Loh Nesa

The_Night_Hawk

Veoma poznat
Poruka
12.997
Kakvih mi čudovišta imamo po jezerima...
Nažalost,uglavnom metalnih otpadaka i bombi iz ratova.
:eyeroll:
A ova Nesi ako je i bila živa prije 50 godina,srumbali su je sa ispuštanjem
raznih šljblj u džezero...
Kao i mnogo šta drugo.
:mrgreen:

malèna

Zainteresovan član
Poruka
215
Uvek su mi bile interesantne ovakve priče, mitovi, legende...Istina ili ne, nikada se nezna, ali me to mesto gde se nalazi nessie mnogo podseća na bajke, dvorac što se nalazi odmah pored jezera, okolina, šuma, jezero, sva ta priroda mnogo mi se dopada...Loch Ness jezero je mnogo duboko, voda je jako hladna i tamna, i ko zna šta se sve može nalaziti i skrivati dole ispod vode, pričalo se da se čudovište nessie skrivalo pod vodom ispod toga dvorca, također da se ispod dvorca nalazi kao veliki vodeni tajni prolaz i mnogi su govorili da se nessi skirva upravo tu...Istina ili ne mnogo je zanimljivo i misteriozno mesto i sama ta priča mi je uvek bila interesantna kao i priča o zveri iz Gevaudana u Francuskoj...Ta dva mesta mi se baš dopadaju i super su za odmore da se posete i obiđu...

Snimljeno čudovište iz Loh Nesa? /video/
Autor: Beta | Foto:Curbed.com | 30.08.2008. - 14:15
Čudovište iz škotskog jezera Sturše, o kojem se u Skandinaviji već tri veka raspredaju legende, navodno je snimljeno bezbednosnim kamerama, saopštilo je udruženje koje je te kamere i postavilo.

"U četvrtak u 12.21 časova snimili smo kretanje živog bića. A to nisu bili ni štuka ni grgeč, u to smo sigurni", rekao je Frans presu Gunar Nilson, predsednik Udruženja trgovaca škotskog gradića Svenstavik, na obali jezera Sturše.
U junu je postavljeno šest bezbednosnih kamera, od kojih dve pod vodom. Cilj akcije, koja je do sada koštala 400.000 kruna (43.000 evra), jeste da se reši misterija "čudovišta iz Loh Nesa". Na snimcima se vidi neka vrsta dugačke zmije u uzburkanoj vodi jezera.
Životinja je do sada navodno viđena više od 200 puta, a prvo svedočenje zabeleženo je 1635. godine. Poslednji put se pojavila jula prošle godine. Prema rečima očevidaca, čudovište ima duguljast oblik, prekriveno je grbama, a njegova glava podseća na pseću.
Uskoro će biti postavljeno još dvadesetak kamera od kojih će se jedna nalaziti na 30 metara dubine.

http://www.blic.rs/slobodnovreme.php?id=55014

Sicilijanac

Domaćin
Poruka
4.825
Čudovište iz Loh Nesa još zvano Nesi ili Nes je stvorenje ili grupa stvorenja za koje se govori da žive u jezeru Loh Nes, dubokom čistovodnom jezeru koje se nalazi blizu grada Invernes u severnoj Škotskoj. Nesi je kategorizovan kao jezersko čudovište od legendarnih zveri.
Zajedno sa Bigfutom i Jetiem je jedna od najvećih misterija kriptozoologije. Mnogi naučnici i stručnjaci smatraju dokaze za Nesino postojanje ili varkom ili krivom identifikacijom.

Sta mislite o njemu?

Sicilijanac

Domaćin
Poruka
4.825
Postoji mnogo prica o raznim zlocestim ili tajanstvenim cudovištima koja vrebaju na ljude ispod površine vode. Jedna od najpoznatijih je i Nessie, popularno cudovište iz škotskog jezera Loch Ness. Zbog mnogih legenda koje kruže, cak i fotografija na kojima se nadzire neko neobicno bice (no pitanje je šta je to na slici), jezero su vec mnogo puta 'procešljavali' naučnici, ali nikad nisu susreli Nessie. To bi bilo nemoguce i u totalno mracnoj i mutnoj dubini od 150, a kamoli 330 metara, što je najveca dubina tog jezera.

Nessie se opisuje kao životinja tela dugog cak 10 metara i cetiri peraje te dugim vratom s malenom glavom. Lokalni stanovnici oduvijek su verovali u Nessie, a to je bice postalo popularno i svijetu nakon 1933, kada je Nessie navodno imala trenutak loše volje i živcano repom šamarala po površini vode, i to pred ocima vlasnika hotela Johna Mackaya i njegove žene.

Neki naučnici smatraju da možda zaista postoje neke takve životinje, starine iz porodice plesiosaura koji su izumrli pre sedam milijona godina, no koji su možda nekim slucajem ostali i preživjeli u jezeru nakon što je ono odseceno od mora na kraju ledenog doba. Medutim, možda je zanimljivija cinjenica da je, kad je John Mackay prvi put vidio Nessie, pre toga minirano podrucje s kamenjem koje je palo u jezero i na bujnu višegodišnju vegetaciju pored jezera, što je mnoge životinje ucinilo nesretnim beskucnicima.

dzoniCM

Početnik
Poruka
11
...ljudi ja ne kazem da cudowiste iz loch nessa ne postoji ali owa slika i ne dokazuje mnogo....a i citao sam na netu da je na toj slici slon koji je izasao iz nekog zo wrta....ewo i dokaza

ali ima i weoma
uwerljiwih snimaka da cudowiste postoji...woleo bih da se owa misterija resi :)

Poslednja izmena:

Владан

Buduća legenda
Poruka
29.174
Ajde ne lupajte. Uz savremenu tehnologiju mislite da Zemljani nisu sposobni da razotkriju misteriju jednog jezerceta. Iz satelita su sposobni da kilomerima u dubinu zemlje ocitaju koje rude postoje i sl. Kuc, kuc, ima`l koga kod kuce. Ljudi ovo je 2010. godina.