Crnogorci oštro o gostima iz Srbije

Црногорцима, којима желим све најгоре,
ипак ћу из мени непознатих разлога помоћи,
и објаснити шта је добар угоститељ,
јер је добар угоститељ основ развијеног туризма.

Добар угоститељ је онај који уме са сваким гостом,
и са оним који има мање пара,
и са оним који има више пара.

И са оним који воли камповање
и са оним који воли луксуз.

Добар угоститељ је неприметан,
гост има утисак да у месту где летује не само да нема полиције, војске и сл.
него нема ни домаћег становништва,
гост има утисак да је место његово !

Наравно, да би се ово постигло,
није довољно да само рецепционер, собарица и конобари буду школовани угоститељи
и спремни да госту створе утисак сигурности и опуштености,
и непостојања конвенционалности.

Потребно је да сваки становник туристичког места буде тепих по којем ће гост газити.

Само у том случају ће конобарска финоћа имати смисла,
и само у том случају ће падати печене коке директно на столове Црногораца.

Мислим да је Црна Гора јако далеко од ових угоститељских идеала,
и мислим "да се од туризма неће леба најести", а камоли печених кокица !
 
Sto godina nisam bila u Crnoj Gori ali bas je tuzno ako nas je politika toliko zavadila.

Nisam dolazila bogata vec kao brucoskinja sa drustvom, izmucena junskim rokom i prema nama su svi bili ljubazni.
Do te mere da bi mi u restoranu napravili pastu, poklopili dubokim tanjirom, u salvetu uvili escajg i svake veceri dali da ponesem u apartman na brdu jer nisam mogla jesti gotovu hranu kao drustvo.
Kada bih pojela sve bih oprala pa kada podjemo kasnije u grad odnela bih konobarici.
Nikakav baksis nisam davala, nismo ni imali da dajemo jer smo bili studenti, ali takve Crnogorce zelim da pamtim i necu dopustiti da moje uspomene diraju politicari.

Neverovatno mi je da vredjaju porodice koje skupile novac decu da odvedu na more.
Valjda bar oni to shvataju.
 
Црногорцима, којима желим све најгоре,
ипак ћу из мени непознатих разлога помоћи,
и објаснити шта је добар угоститељ,
јер је добар угоститељ основ развијеног туризма.

Добар угоститељ је онај који уме са сваким гостом,
и са оним који има мање пара,
и са оним који има више пара.

И са оним који воли камповање
и са оним који воли луксуз.

Добар угоститељ је неприметан,
гост има утисак да у месту где летује не само да нема полиције, војске и сл.
него нема ни домаћег становништва,
гост има утисак да је место његово !

Наравно, да би се ово постигло,
није довољно да само рецепционер, собарица и конобари буду школовани угоститељи
и спремни да госту створе утисак сигурности и опуштености,
и непостојања конвенционалности.

Потребно је да сваки становник туристичког места буде тепих по којем ће гост газити.
Само у том случају ће конобарска финоћа имати смисла,
и само у том случају ће падати печене коке директно на столове Црногораца.

Мислим да је Црна Гора јако далеко од ових угоститељских идеала,
и мислим "да се од туризма неће леба најести", а камоли печених кокица !
nesto kao Paralija i Olimpik Bic u Grckoj...ima svega, od turista koji su poneli sve zivo i turista koji se hrane u restoranima...gomila turista uvece sedi oko crkve, gde je setaliste i pije sokove i pivo...a ima i punih restorana...ogromna guzva, ali savrseno fuunkcionise...gosti uglavnom Srbi i Makedonci, a medju njima nema nikakvog sukoba, normalno letuju.
 
Išla sam od H.Novog do Ulcinja , godinama. Ne razumem ni jedne ni druge..ili sam ja naisla na prave ljude ili sam luda...
ima svega u CG, ali pre svega je mentalitet...isto kao i u Srbiji, postoje kriminalne strukture...javasluk, neposlovnost, nedostatak urbanistickih resenja, primitivizam...nema postovanja zakona, vec samo neko lapanje na brzinu...zbog povlascenih ,,investitora" upropastise turizam i morsku obalu...jednostavno receno, ne mozes zidati sto blize moru, a ionako je plaza mala...jedan Olimpik Bic, kao trecerazredno letovaliste je pojam za Budvu...ogromne plaze, besplatnog parkinga koliko hoces, biciklisticke staze i sirok trotoar prema Paraliji, zelene povrsine...
 
Zasto uopstavate i generalizujete celu naciju na osnovu pojedinaca? Naravno da ima takvih koji bi da zarade za 3 meseca brzu lovu ali i u Srbiji ima takvih.Primer: dodjes iz provinicje,nahvata te neki taxista i vrti te po BG-u i lepo te odere...
То је сад други пар опанака, није острашћеност, али идеш у другу страну.

Но да оставимо све по страни, иако сам рекао да је текст будалаштина, ми овде можемо да говоримо о менталитету становништва независно од идентитета и о политичкој, односно друштвеној култури једног подручја, државе.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Znam da ne može da se ne zakači politika na ovakvoj temi ali ne zalazite duboko jer ovo je pdf putovanja i gledamo sa tog aspekta. U svakom slučaju bez vređanja ali takođe i bez negiranja nekom prava da se određuje nacionalno ili verski ili bilo kako.
 
То је сад други пар опанака, није острашћеност, али идеш у другу страну.

Но да оставимо све по страни, иако сам рекао да је текст будалаштина, ми овде можемо да говоримо о менталитету становништва независно од идентитета и о политичкој, односно друштвеној култури једног подручја, државе.
Hoces da kazes da u BG-u nema ljudi koji pljuju provincijalce i govore o njima na slican nacin kao tip u tekstu? Sta mislis, zasto mnogo ljudi kada treba svojim autom da dodju u BG , imaju fobije? Jedan primer, samo..
 
1 - svuda je kriza i velika poskupljenja , pad kupovne moci je veliki

2 - kad behu litije svi proglasavase sve tamo za srbe , za bracu - kad kazes da ides u crnu goru na more

pocne salva uvreda i reci da tamo ne treba ici, da je prljavo , skupo , lose , albanija im je bolja


jesu li tamo srbi ili nisu?
 
Ako se Crnogorci gade Srba, nek im zabrane ulaz u zemlju.
Nisu im gadne pare ...
Screenshot_20220808-094836_Chrome.jpg
koriste one koji ne znaju neki drugi jezik te ne mogu na pravo more do Grcke...koriste one koji nemaju para za Grcku...
 
lepsi mi Bar od Budve...nikada ne bih letovao vise u Budvi...Bar mi je nekako prirodniji..bez neke guzve

Bar je lep grad. i pravi grad.

Budva je vazda bila vašar, i to će i ostati. Ima u CG gomila lepših mesta za boraviti od Budve.

Bio sam prošle godine u CG, nemam nikakvih primedbi. Ne bi verovatno imao ni ove, ali sam imao nešto drugo u planu.

Volim CG, ali je fakat da, uz časne izuzetke, oni definitivno ne mogu da shvate šta je turizam, a dosta sporo uče od drugih.

A izgleda da i slabo putuju, retko ko od njih stigne dalje od Beograda, pa da malo vide na koji način se formira ponuda i odnosi cene i kvaliteta u nekim drugim turističkim državama i destinacijama.

Njima bi čak i Bugari mogli da održe jedno dobro predavanje, a šta bi mogli da nauče od Grka, pa čak i Hrvata, da se ne govori. Turci su im ipak predaleko odmakli, ne bi ih ništa razumeli... :hahaha:
 
U CG ide dosta ljudi koji tamo imaju drugu kucu (drugo oko u glavi lol), a oni i nisu bas turisti. Covek ustane, napravi dorucak u svojoj kuci i ide na plazu da se okupa.
Sta njega libo racku za tvoj restoran.
Hrana im je svakako precenjeni fast food, a ako je normalan obrok tek onda je cena van svake realnosti za ono sto ti serviraju.
Danas u moru ponude moras imati odlicnu hranu za realnu cenu i vrhunsku uslugu.
 

Back
Top