Crna strana

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako neko dodje da se ispovedi ali"da se ispovedi" i ako ne dodje do bliskog kontakta pop - stranka zasto bi onda smetala struja ?

Pa eto, kod nas u SPC nema nikakvih ispovedaonica - stanete ispred ikone ti i svestenik i ispovedas se, kazes sta imas, on te posavetuje, procita razresnu molitvu ili eventualno odredi epitimiju i to je to. Nije uopste potrebna ispovedaonica.
 
Šta su sve stvari ovoga sveta, do taština obmana na kraju smrt ?..razmisli o ovome, dušo moja i zatvori vrata tvojih čula ,kako bi čula što Gospod Bog tvoj u tebi govori i biće ti dosta ..kaže PROROK...
 
.

NEKOME CRNO A NEKOME.......


POČEO PROGON PRAVOSLAVLJA U GRČKOJ: VLADA DONELA ODLUKU O RASPRODAJI CRKVENE IMOVINE >>>

http://srpskidnevnik.com/magazin/po...fyYoovxVVac55TRe0hbC1AFgfYLTGh_urhWg1s4niLoI8

" ...U mitropolitovoj izjavi se upozorava:

„Pravoslavlje će biti prodato, acrkvena imovina izgubljena. Štaviše, nekretnine Crkve mogu završiti u takozvanom `superfondu privatizacije`, a onda će sve biti jasno“....

...„Sada žele da država prestane da sveštenicima daje plate iako je to praksa već nekoliko decenija. Nezavisno od toga, mora se voditi računa o istorijskoj činjenici da je država – u zamenu za obezbeđivanje plata i penzija sveštenstvu – dobila na raspolaganje vrednu crkvenu i manastirsku imovinu“....

..„Naša mitropolija nema novca da postavi sveštenike na upražnjena mesta, a Vlada Grčke državnim novcem gradi džamije i imenuje muftije u Trakiji. Našu crkvu progone. Mi smo nepoželjni za ateiste koji nama vladaju“.

http://srpskidnevnik.com/magazin/po...fyYoovxVVac55TRe0hbC1AFgfYLTGh_urhWg1s4niLoI8


:think:

Vec vidjeno na brdovitom Balkanu ...!
 
Nista ja necu reci, vec su vernici X puta rekli da smo mi nevernici u maloj manjini i kako ta manjina moze dirigovati vecinom ?
Pa da su nevernici na vlasti nebi se odvajalo iz budzeta za SPC, nebi se lepile postanske markice za hram na silu, klasicna otimacina.
Pa gde ste sad vernici da prokomentarisete, jadno je to sto cutite.

Znam.......sad u sebii kazete "oprosti mu boze ne zna sta prica, ne zna sta radi". Zna cleaner odlicno sta prica i sta radi, ne brigajte ;)
 
:)

"To" sto cleaner misli da zna i ono sto jeste , ne mora da bude uvek u koegzistenciji ...

Poesbno u ovom slucaju , kada se brkaju osnove pojma vlasti i potencijalne , skoro izvesne razloge o postupanju ljudi na vlasti u navedenim slucajevima .

Da li vernici SPC - a odlucuju o bitnim krucijalnim stvarima u drustvu ?

Tipa privreda , ekonomija , pravosudje , drzavna uprava , aparat prinude ...

Da li SPC i vernici odlucuju o cenama , poreskoj politici , ecc ...?

Da li si siguran da su oni koji odlucuju na konkretan nacin o ovim nabrojanim i mnogobrojnim ne nabrojanim stvarima , koje su bitne za drustvo kao celinu , dakle , da li smatras da su oni teisticki vernici i u kojoj su to meri u odnosu na materijalisticko i statusno u drustvu?

Mozda si "zagovornik" ovoga i da vise ne odlucuje niko od nas o "nasim novcima" :

http://www.ceopom-istina.rs/globali...umanizma-udi-u-civilizaci-i-mashina/?lang=lat
 
Poslednja izmena:
Nista ja necu reci, vec su vernici X puta rekli da smo mi nevernici u maloj manjini i kako ta manjina moze dirigovati vecinom ?
Pa da su nevernici na vlasti nebi se odvajalo iz budzeta za SPC, nebi se lepile postanske markice za hram na silu, klasicna otimacina.
Pa gde ste sad vernici da prokomentarisete, jadno je to sto cutite.

Znam.......sad u sebii kazete "oprosti mu boze ne zna sta prica, ne zna sta radi". Zna cleaner odlicno sta prica i sta radi, ne brigajte ;)
Једино је јадно то што ти причаш. Јадно и чемерно.

И даље стоји питање како то да вам смета само СПЦ а све остале верске заједнице које се такође финансирају мрвичком ваших пара не дирате?
Газда рек`о не сме, ха?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top