Crna gora - suverena drzava

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da je mnogo bolje za Srbiju što se Crna Gora odvojila. Srbija će konačno moći da se posveti lečenju sopstvenih rana koje joj je naneo još Josip Broz. Srbski narod napokon može da odahne i da vrati svoje simbole, svoju istoriju u škole, svog kralja na presto i svoju veru među narod. Navlačenje sa crnogorskim Šiptarima i Crvenohrvatima ne vodi nigde. Moramo samo da obezbedimo našem srbskom narodu u Crnoj Gori, kao i bratoljubivim Crnogorcima, sve što možemo da se osećaju bezbedno pod vlašću poturica. Crna Gora će verovatno da postane najgori neprijatelj Srbiji, tako da će tamo naš narod posebno da trpi, kao što trpi u Hrvatskoj, BiH i na Kosovu. Moramo sačekati povoljan geopolitički trenutak, koji dolazi kroz kojih desetak godina (slabljenje NATO-a), da povratimo kontrolu nad srbskim zemljama.

I moramo da zapamtimo dobro: nikada više ne smemo da postanemo ujedinitelji bilo koga i bilo čega, posebno ne "Jugoslovena". To je koštalo miliona glava naše braće, očeva, dedova i pradedova.
 
vazi druze :-).o kakvim poturicama pricas o kakvoj patnji srpskog naroda u crnoj gori.vidim da nemas pojma o trenutnoj situaciji.niko u cg nema veca prava od ostalih(izuzevsi politicare i biznismene ali oni i kod vas to mogu).nema odje mucenika ni prognanih.hrvata ima nesto malo i to u herceg novom ali oni jesu hrvati.siptari su uz granicu sa albanijom i to je to.a sto se tice toga da crna gora postane najgori neprijatelj srbiji to zbilja tesko mada mi se cini da bi to neki jos i zeljeli kako bi opravdali svoja katastrofalna predvidjanja.ako smo se pomirili sa hrvatima a porusili smo im dubrovnik ne vjerujem ni da cemo s vama ratit.ne slusaj sto ti servira tv i ostali mediji ne slusaj politicare nego otvori oci i pogledaj oko sebe.i nas odje nastoje da ubijede kako je sve med i mlijeko a svi dobro znamo kako je.to je samo propaganda.niko nece stradat sto jer srbin ili crnogorac.
 
@Svevlad
Povratak na "vekovne teritorije" je samo nastavak politike koja nas je upropastila. U se i u svoje kljuse! Zbog takvih kao ti, smo ovde gde smo! Samo znamo da pricamo a ne radimo nista! Kada bi malo vise radilo ne bi imali vremena za ovakvu demagogiju.

@Besomar
Pa ovako, interesuju me dve familije ili bratstva. Ne poznajem bas najbolje odnose familija/bratstvo. Prvo, tj. ono iz kojeg direktno proistice deo moje porodice, je po prezimenu Saranac, sa Durmitora tj. Zabljaka i jedan njihov ogranak. Medjutim, koliko sam ja uspeo da povezem, ti Saranci su u stvari postali od nekih Vlastelinovica koji imaju staro bratstvo na cetinjskim vrelima tako da ... put bi me verovatno vodio iz Srbije do Zabljaka, zatim do jednog sela nadomak Zabljaka a potom do cetinjskih vrela i Risna.
 
Wilkołak:
@Svevlad
Povratak na "vekovne teritorije" je samo nastavak politike koja nas je upropastila. U se i u svoje kljuse! Zbog takvih kao ti, smo ovde gde smo! Samo znamo da pricamo a ne radimo nista! Kada bi malo vise radilo ne bi imali vremena za ovakvu demagogiju.

@Besomar
Pa ovako, interesuju me dve familije ili bratstva. Ne poznajem bas najbolje odnose familija/bratstvo. Prvo, tj. ono iz kojeg direktno proistice deo moje porodice, je po prezimenu Saranac, sa Durmitora tj. Zabljaka i jedan njihov ogranak. Medjutim, koliko sam ja uspeo da povezem, ti Saranci su u stvari postali od nekih Vlastelinovica koji imaju staro bratstvo na cetinjskim vrelima tako da ... put bi me verovatno vodio iz Srbije do Zabljaka, zatim do jednog sela nadomak Zabljaka a potom do cetinjskih vrela i Risna.


Pa za tebe sam mislio da si cisti Srbin, kad, i ti imas dukljanske krvi!
 
Ozro:
Pa za tebe sam mislio da si cisti Srbin, kad, i ti imas dukljanske krvi!

Pravi sam Srbin, nego sta! Imam zabljacke, sumadijske, podgorinske, precanske, dalmatinske, pirotske i hercegovacke krvi! Svi u porodici su mi bili pravoslavci, sa svih strana! Svi su se izjasnjavali kao Srbi i svi su ucestvovali u ratovima za odbranu Srbije! Sta ces lepse od ovoga! Cela Srbija mi je domovina i svaki kraj mi je blizak! A sto se tice pojma Crnogorac, to je za mene samo geografska odrednica kao i Sumadinac! Srbin je opet samo odrednica za jedan deo Slovena, a sebe ako cemo iskreno, sebe prvenstveno dozivaljam kao Slovena (podgrupa Srbin).
 
Wilkołak:
Pravi sam Srbin, nego sta! Imam zabljacke, sumadijske, podgorinske, precanske, dalmatinske, pirotske i hercegovacke krvi! Svi u porodici su mi bili pravoslavci, sa svih strana! Svi su se izjasnjavali kao Srbi i svi su ucestvovali u ratovima za odbranu Srbije! Sta ces lepse od ovoga! Cela Srbija mi je domovina i svaki kraj mi je blizak! A sto se tice pojma Crnogorac, to je za mene samo geografska odrednica kao i Sumadinac! Srbin je opet samo odrednica za jedan deo Slovena, a sebe ako cemo iskreno, sebe prvenstveno dozivaljam kao Slovena (podgrupa Srbin).

Код мене ситауција као код тебе, с том разликом да ја себе не доживљавам као Словена. Све је то ствар афинитета... Мислиш да си оно што ти се допада :)
 
Pa, dopalo bi mi se da sam Svedjanin ili Norvezanim i da zivim tamo i imam zenu Svedjanku ili Norvezanku, al' nikako ne mogu da budem to.

Inace, kazem da sam Sloven zbog toga sto to u sustini i jesam! Sloveni okupljaju 300 miliona ljudi a lepo je biti clan tolike porodice :-)
 
Wilkołak:
@Svevlad
Povratak na "vekovne teritorije" je samo nastavak politike koja nas je upropastila. U se i u svoje kljuse! Zbog takvih kao ti, smo ovde gde smo! Samo znamo da pricamo a ne radimo nista! Kada bi malo vise radilo ne bi imali vremena za ovakvu demagogiju.

Da je bar ta politika od početka zaživela u Srbiji, a ne da su nas vodili komunisti, dok su naše "liberalne demokrate" lupale po Beogradu u lonce, gde bi nam bio kraj. Prema tome, u Srbiji nije ni vođena politika stvaranja tzv. "Velike Srbije", nego je ta optužba plod političke propagande koju su iz svog džepa platili Hrvati, Bošnjaci i Šiptari pri jednoj američkoj vladinoj agenciji u Vašingtonu ("Ruder and Finn"), a drugi deo je odradila Bavarska TV i ostali nemački mediji, od kojih su Evropljani prepisivali.
Istina je da smo mi samo donekle pomagali Srbe u krajinama, umesto da je Srbija otvoreno ušla u taj rat i rešila ga za nekoliko meseci. Milošević se nećkao i trgovao, umesto da je svu antisrbsku stoku pobacao u Jadran. Međutim, narod je ovde bio žestoko zadojen jugoslovenstvom, a ispostavlja se da su ga samo Srbi primili k srcu. Posebnu krivicu snose "demokrate", koje su neprestano potpirivale mir, umesto da složno pozivaju na odbranu Srba, kao što su to radili drugi narodi u svojim republikama. Ratna propaganda je kod nas bila prosto stidljiva prema onoj koju su koristili Hrvati, Bošnjaci i Šiptari, a sada i Crvenohrvati i crnogorske poturice. Na taj način, rat se sveo na pleća nekoliko hiljada srbskih vojnika u krajinama i kod nas, koji su se borili od Knina do Kosova, dok im je u isto vreme na vratu stajao čitav svet i domaća "liberalna" javnost. Danas te demokrate koje vode Srbiju izgubile su sve što se moglo izgubiti i najveća im je greška ako ne uvide svoju glupavu mirotvornu politiku dok drugi vrše nuždu po Beogradu. Sad je vreme, sad je čas, kada je Srbija ostala sama, da se sama i podigne na noge. Niko joj neće pružiti ruku, jer mi nemamo koga da lobiramo. Pravoslavci smo, a pravoslavlje je u šljivama odavno. Sami smo ga srušili komunizmom, a sada ga rušimo i liberalizmom. Vreme je da pljunemo u ruke i obnovimo našu otadžbinu, a susedimo jasno da pošaljemo poruku da nismo i nećemo zaboraviti nevinu srbsku decu koja su pobijena radi rušenja Jugoslavije.
 
Svevlad:
Da je bar ta politika od početka zaživela u Srbiji, a ne da su nas vodili komunisti, dok su naše "liberalne demokrate" lupale po Beogradu u lonce, gde bi nam bio kraj. Prema tome, u Srbiji nije ni vođena politika stvaranja tzv. "Velike Srbije", nego je ta optužba plod političke propagande koju su iz svog džepa platili Hrvati, Bošnjaci i Šiptari pri jednoj američkoj vladinoj agenciji u Vašingtonu ("Ruder and Finn"), a drugi deo je odradila Bavarska TV i ostali nemački mediji, od kojih su Evropljani prepisivali.

Lupanje u lonce je doslo mnogo posle! To je vec bilo posle rata kada je trebalo skinuti diktatora sa prestola! Nemoj ta dva da mesas! Inace, nasu drzavu nisu vodili ni komunisti ni liberali, vodili su je lopovi bez casti i obraza!

Malo ljudi se u toku rata lozilo na "jugoslovenstvo". Pa pogledaj sta se desavalo na Gazimestanu, kada je snimljen film "Boj na Kosovu" i "Vuk Karadzic". Nije tu vise bilo jugoslovenstva nego srpstva, kao i kod svih drugih naroda.

Sa tobom bih se slozio samo u krajnjoj izjavi da je vreme da opljunemo ruke i dignemo domovinu na noge. Sve ostalo je demagogija! Srbija vise nije spremna, niti treba da vodi ratove za teritoriju. Teritorija postaje od manje vaznosti danas kada nam svima preti druga opasnost. Mi treba da vodimo bitku da sacuvamo nase zalihe vode, nase sume i obradivo zemljiste jer se Zemlja zagreva a sa tim se uslovi za zivot pogorsavaju. Znaci, u se i u svoje kljuse! Meni ne treba neki dalmatinski kamenjar! Tamo nema ni vode ni sume! Takodje, treba da popravimo demografsku sliku naroda i da porodice u Srbiji imaju najmanje troje dece! Nacija mora da se preporodi, a priznaces da je sada u zescem problemu. Lopovi na sve strane, razvukose sve sto je ostalo! Parada kica i sunda na sve strane, nemoral, razvrat UZAS! Dokle god se mi ne opasljimo i ne zavrnemo rukave nema nista ni od nas ni od drzave. Kako smo krenuli ... videcemo gde cemo da stignemo...
 
Wilkołak:
Lupanje u lonce je doslo mnogo posle! To je vec bilo posle rata kada je trebalo skinuti diktatora sa prestola! Nemoj ta dva da mesas! Inace, nasu drzavu nisu vodili ni komunisti ni liberali, vodili su je lopovi bez casti i obraza!

Malo ljudi se u toku rata lozilo na "jugoslovenstvo". Pa pogledaj sta se desavalo na Gazimestanu, kada je snimljen film "Boj na Kosovu" i "Vuk Karadzic". Nije tu vise bilo jugoslovenstva nego srpstva, kao i kod svih drugih naroda.

Sa tobom bih se slozio samo u krajnjoj izjavi da je vreme da opljunemo ruke i dignemo domovinu na noge. Sve ostalo je demagogija! Srbija vise nije spremna, niti treba da vodi ratove za teritoriju. Teritorija postaje od manje vaznosti danas kada nam svima preti druga opasnost. Mi treba da vodimo bitku da sacuvamo nase zalihe vode, nase sume i obradivo zemljiste jer se Zemlja zagreva a sa tim se uslovi za zivot pogorsavaju. Znaci, u se i u svoje kljuse! Meni ne treba neki dalmatinski kamenjar! Tamo nema ni vode ni sume! Takodje, treba da popravimo demografsku sliku naroda i da porodice u Srbiji imaju najmanje troje dece! Nacija mora da se preporodi, a priznaces da je sada u zescem problemu. Lopovi na sve strane, razvukose sve sto je ostalo! Parada kica i sunda na sve strane, nemoral, razvrat UZAS! Dokle god se mi ne opasljimo i ne zavrnemo rukave nema nista ni od nas ni od drzave. Kako smo krenuli ... videcemo gde cemo da stignemo...


Ma šta pričaš, pa danas bi 70% Srba odmah prihvatilo da živi u SFRJ i "bratstvu i jedinstvu". Ne kažem da je to loše razmišljanje u nekom opštemoralnom smislu, ali je krajnje loše za opstanak našeg naroda. Ti očigledno nemaš pojma kako razmišljaju Šiptari, Hrvati i Bošnjaci, a sada i crnogorske poturice. Svi oni podigli su svoje banana-države na mržnji prema Srbima, koji su položili svoje živote da bi proterali okupatore dva puta u prošlom veku. Ako mi nećemo da imamo poštovanje prema svojim dedovima koji su prolili krv za slobodu, onda nam i ne treba država. Onda promenimo ime i prezime, pljunimo na borbu naših predaka i nazovimo se Meksikancima ili kako već, to je sad moderno, očito.

Gazimestan i serije tipa "Vuk Karadžić" su pokušaj manjeg broja akademika da povrate srbsku svest i spreme se za borbu koja je predstojala. Naime, Hrvati i Šiptari su već uveliko se pripremali za rušenje Jugoslavije, ubijanje Srba i širenje svojih država. Maspok u Hrvatskoj 1971., demonstracije na Kosovu od 1981., itd. I jedni i drugi su svoje teroriste slali u to vreme još u Jugoslaviju da ubijaju njene građane, prevashodno Srbe. Dakle, Srbi su se morali pripremiti makar i uz tog "Vuka Karadžića" i "Boja na Kosovu". E, pa ako mi nismo smeli ili ne smemo da snimamo filmove o našoj istoriji, onda bolje da nas nema. Hrvati su 70-ih godina snimali "Seljačku bunu", pa im to niko nije branio, naprotiv. Pevali su svoju himnu "Lijepa naša" na sav glas svih tih godina, na državnim proslavama. Zamisli da je neko u Srbiji zapevao "Bože pravde", pa taj bi se odmah našao u zatvoru. Prema tome, mi sami sebi branimo svoje nasleđe, a bez očuvanja tog nasleđa nema ni nas.

Da su i danas lopovi na vlasti, s tim se slažem. Dok njih oborimo i stavimo savremenu desnicu na čelo, Srbija će moći da se preporodi i materijalno i duhovno. Desnica dolazi polako u čitavu u Evropu, a ako smo se već dogovorili da pratimo njen trend, onda molim lepo, ne možeš da budeš jagnje okruženo vukovima. Vrlo je bitno da povratimo snagu u srbsku vojsku, koju su liberali opustošili, jer dok imaš jaku vojsku stabilna je i država.

Što se tiče dalmatinskog kamenjara, on nikome ne treba, ali srbsko more se mora vratiti, kao i srbski rudnici i srbski manastiri na Kosovu.
 
Ja nemam pojma kako razmisljaju Ostali a ti znas? Ne mozes generalizovati i reci "svi tako misle". Ja ne mislim onako kako mislis ti i ne mislim onako kako misle nasi politicari, znaci ne mislimo isto! Svi koji su osnovali drzave su osnovali drzave. Videlo se da su neki narodi iskoristili SFRJ za svoje potrebe i u redu. Sada su to ucinili i nikada vise.

Drugo, i ti Crnogorci su se valjda borili za oslobodjenje Srbije. Pa seti se ko je branio odstupnicu srpskoj vojsci u I sv. ratu! Ti ocito da ljubav prema Srbiji zasnivas na mrznji prema svim drugima! Ja imam postovanja prema mojim dedovima koji su prolivali krv na solunskom frontu i ti dedovi su se borili da mi danas zivimo bolje! Oni se ipak nisu borili za Jugoslaviju vec za SRBIJU! Jugoslavije nije bilo u I sv. ratu! Nju je alavi Karadjordjevic napravio, samo ne znam zbog cega! Cuo sam negde ono "Ima li sta lepse nego umreti za Srbiju? Ima, ziveti za nju". Niko ne prica o pljuvanju i menjaju imena i prezimena. Ti si frustriran zbog toga sto se nisi pronasao u sadasnjem zivotu i sto nemas valjan i dobro placen posao, sto verovatno i izlazak sa devojkom (ako je imas) pocinjes i zavrsavas pricom o nacionalnim interesima! Okreni se svakodnevnom zivotu, radi i zaradjuj. Sredjuj svoj zivot! Nasi preci su to radili, nisu se petljali u nacionalne interese ali su krvarili onda i samo onda kada je njihova kuca bila ugrozena! Ostatak vremena nisu provodili na tribinama uz demagogiju vec na njivi sa volovima! Iz ovoga izvuci nesto!

Drugo, cudi me da te ti tvoji akademici ala Dobrica Cosic nisu naucili "jednacenju suglasnika po zvucnosti" ili ti to ne praktikujes? Svi slovenski narodi to imaju i to koriste, samo smo mi nasli da se pravimo pametni i lomimo jezik izgovarajuc SRBSKI. Mislim ... to slovo B izmedju dva suglasnika okaci macku o rep!

Desnica ovakva kakvu je mi imamo ce nas samo upropastiti! Vojska ne znaci nista danas vec lobiji! To sto mi imamo 1000 tenkova ne znaci nista jer k'o sto nas narod kaze "i nad popom ima pop". Kako smo mi bili "popovi" na Balkanu 90-tih tako se 99-te pojavio i "pop nad nama" i razbucao nas kao beba zvecku! Nama ne treba ni levica ni desnica ni centar vec posteni ljudi koji znaju da rade svoj posao!

Mi smo rat izgubili a ja sa svojih 22. godine ne zelim da za 10-15 godina "ranim sina i saljem na vojnu". Jbt, moja generacija od kada zna za sebe pamti samo neke ratove! I sve ratove smo izgubili a osobito ovaj potonji! Medjutim, ljudi ne kontaju da nas narod nije dzaba rekao "koga je stado, toga je i zemlja", sto u prevodu znaci - Kosovo je izgubljeno onog trenutka kada su Siptari postali vecina! Ne mozemo vladati teritorijom na kojoj nas narod cini svega nekih 10-15% procenata sa sve povratnicima! Uostalom, ako zelimo da vladamo tom teritorijom onda moramo te Siptare da pustimo u parlament i da im damo sva prava koja im pripadaju obzirom da bih cinili 30% tak posto celog stanovnistva Srbije!
E vidis, ja nisam spreman da zivim u zemlji sa 2 miliona Albanaca! Nisam spreman da jedan od zvanicnih jezika bude albanski i muslimana ima prek 2 miliona! U takvoj zemlji bi brzo postali manjina a to mi ic ne treba! Srbija bez Kosova ima 90% stanovnika koji su Srbi i 10% SVIH OSTALIH! To je, ako cemo iskreno, "trend" u Evropi i ako cemo opet iskreno "nacionalna drzava".
Nego, odgovori ti meni, sta bi ti radio sa 2 miliona Albanaca ... primio bi ih u parlament? Dozvolio koriscenje jezika? Sta?
 
Wilkołak:
Ja nemam pojma kako razmisljaju Ostali a ti znas? Ne mozes generalizovati i reci "svi tako misle". Ja ne mislim onako kako mislis ti i ne mislim onako kako misle nasi politicari, znaci ne mislimo isto! Svi koji su osnovali drzave su osnovali drzave. Videlo se da su neki narodi iskoristili SFRJ za svoje potrebe i u redu. Sada su to ucinili i nikada vise.

Drugo, i ti Crnogorci su se valjda borili za oslobodjenje Srbije. Pa seti se ko je branio odstupnicu srpskoj vojsci u I sv. ratu! Ti ocito da ljubav prema Srbiji zasnivas na mrznji prema svim drugima! Ja imam postovanja prema mojim dedovima koji su prolivali krv na solunskom frontu i ti dedovi su se borili da mi danas zivimo bolje! Oni se ipak nisu borili za Jugoslaviju vec za SRBIJU! Jugoslavije nije bilo u I sv. ratu! Nju je alavi Karadjordjevic napravio, samo ne znam zbog cega! Cuo sam negde ono "Ima li sta lepse nego umreti za Srbiju? Ima, ziveti za nju". Niko ne prica o pljuvanju i menjaju imena i prezimena. Ti si frustriran zbog toga sto se nisi pronasao u sadasnjem zivotu i sto nemas valjan i dobro placen posao, sto verovatno i izlazak sa devojkom (ako je imas) pocinjes i zavrsavas pricom o nacionalnim interesima! Okreni se svakodnevnom zivotu, radi i zaradjuj. Sredjuj svoj zivot! Nasi preci su to radili, nisu se petljali u nacionalne interese ali su krvarili onda i samo onda kada je njihova kuca bila ugrozena! Ostatak vremena nisu provodili na tribinama uz demagogiju vec na njivi sa volovima! Iz ovoga izvuci nesto!

Drugo, cudi me da te ti tvoji akademici ala Dobrica Cosic nisu naucili "jednacenju suglasnika po zvucnosti" ili ti to ne praktikujes? Svi slovenski narodi to imaju i to koriste, samo smo mi nasli da se pravimo pametni i lomimo jezik izgovarajuc SRBSKI. Mislim ... to slovo B izmedju dva suglasnika okaci macku o rep!

Desnica ovakva kakvu je mi imamo ce nas samo upropastiti! Vojska ne znaci nista danas vec lobiji! To sto mi imamo 1000 tenkova ne znaci nista jer k'o sto nas narod kaze "i nad popom ima pop". Kako smo mi bili "popovi" na Balkanu 90-tih tako se 99-te pojavio i "pop nad nama" i razbucao nas kao beba zvecku! Nama ne treba ni levica ni desnica ni centar vec posteni ljudi koji znaju da rade svoj posao!

Mi smo rat izgubili a ja sa svojih 22. godine ne zelim da za 10-15 godina "ranim sina i saljem na vojnu". Jbt, moja generacija od kada zna za sebe pamti samo neke ratove! I sve ratove smo izgubili a osobito ovaj potonji! Medjutim, ljudi ne kontaju da nas narod nije dzaba rekao "koga je stado, toga je i zemlja", sto u prevodu znaci - Kosovo je izgubljeno onog trenutka kada su Siptari postali vecina! Ne mozemo vladati teritorijom na kojoj nas narod cini svega nekih 10-15% procenata sa sve povratnicima! Uostalom, ako zelimo da vladamo tom teritorijom onda moramo te Siptare da pustimo u parlament i da im damo sva prava koja im pripadaju obzirom da bih cinili 30% tak posto celog stanovnistva Srbije!
E vidis, ja nisam spreman da zivim u zemlji sa 2 miliona Albanaca! Nisam spreman da jedan od zvanicnih jezika bude albanski i muslimana ima prek 2 miliona! U takvoj zemlji bi brzo postali manjina a to mi ic ne treba! Srbija bez Kosova ima 90% stanovnika koji su Srbi i 10% SVIH OSTALIH! To je, ako cemo iskreno, "trend" u Evropi i ako cemo opet iskreno "nacionalna drzava".
Nego, odgovori ti meni, sta bi ti radio sa 2 miliona Albanaca ... primio bi ih u parlament? Dozvolio koriscenje jezika? Sta?


1. Znam kako razmišljaju ostali, jer svakodnevno pratim njihove medije. Od gledanja HRT-a npr. svakom poštenom Srbinu se povraća. Oni još uvek imaju ratnohuškačku i antisrbsku propagandu, goru nego mi 1992. godine.

2. Nisam frustriran što se tiče posla ili devojke, tako da je nepotrebno da ulaziš u psihoanalizu mojeg nacionalizma. Devojka mi je veći nacionalista od mene, i to poprilično. Voleo bih da imam bolji posao, ali će se i to vremenom popraviti, nadam se. Naime, još se školujem. Naravno, menjao bih se za nešto novo i privlačnije u oba slučaja, ali to je sada već druga priča.

3. Poštujem sve pametne Srbe, bez obzira na političku orijentaciju, pa prema tome i Dobricu Ćosića. Mislim da bi tako svi trebali da gledamo, a ne da sudimo po partijskim bojama. Vreme je za pomirenje.

4. Što se tiče mog "nejednačenja suglasnika po zvučnosti", ono je namerno. Naime, svaka reč ima svoju talasnu frekvenciju i time određenu moć. U ovom slučaju reč "srbski" je srBskija od reči "srpski", koja je "pitoma", tiha, plaha, podesna za vreme mira. Dalje ne bih o tome, ali znam zašto tako pišem, veruj mi.

5. Desnica nas neće upropastiti ako bude mudro radila i još se bolje povezala sa određenim desničarskim krugovima u inostranstvu. Mislim da upravo desničari danas imaju poverljivije prijatelje među Francuzima i Nemcima, nego tzv. liberali i tzv. demokrate.
Sem toga, desnica će se ubrzo pojaviti u svim centralnoevropskim zemljama na vlasti. Prema tome, ako već želimo da pratimo "trendove", onda molim lepo. Sem toga, potrebna nam je čvrsta i disciplinovana vlada da bi mogli da obnovimo Srbiju, a ako se budemo ovako raspušteno i "demokratski" ponašali, onda ništa od naše otadžbine. Raspašće se u paramparčad pred naletom susednih desničara.

6. Rat za nas desničare još nije gotov, dok je god Srbije i srbskog naroda. Nije sramota gubiti od moćne "međunarodne zajednice", nego je sramota predati se okupatorima. Ne volim kad neko kuka, a ti to upravo radiš, predaješ se. Ne bi da "raniš" sina za vojsku? E, pa ne može tako moj brajko, neko kad mi odemo moraće da čuva Srbiju. Ne veruj u stvaranje "mirne" i "globalizovane" planete. To je utopija, kao i komunizam. Čovek nije dobro biće i ako postaneš naivan, postaćeš i žrtva. Dok ne dođe Bog, vladaće tzv. realna politika, politika moći, grube i meke sile, nažalost.

7. Pitanje Albanaca na Kosovu rešio bih onako kako su Hrvati rešili pitanje Srba u Hrvatskoj. Dakle, samo recipročno, jer u svakom drugom slučaju gubimo zemlju i ljude, a to stvarno nema smisla. Ipak smo mi ovde Srbi.
 
@svevlad ja ne mrzim srbe iako sam glasa za nezavisnu a to je misljenje i vecine crnogoraca a sad da u srbiji na vlast dodju radikali a u cg se ponovi referendum za nezavisnost bi bilo oko 80% isto ka sto je i bilo 1999 i 2000.od kako je pao milosevic interesovanje za nezavisnost je opadalo.a kad pominjes protjerivanje okupatora crnogorci su branili odstupnicu srpskoj vojsci a u crnogorskoj je i tekako bilo dosta muslimana.oni su se za razliku od onih sa podgoricke skupstine zakleli na vjernost kralju nikoli i to odrzali.crnogorska vojska je grdno postradala tad ali je zaustavila daleko brojnijeg i opremljenijeg neprijatelja.zna se kakva je bila nagrada.u 2sr dosao je 13 julski ustanak prvi u evropi u kojem je ucestvovalo 95% za rat sposobnih crnogoraca(crnogoraca,srba,muslimana) nevolja je bila u tome sto su ih podijelili na komuniste,cetnike,zelenase pa umjesto protiv okupatora okrenuli su se borbi izmedju sebe.krsto zrnov popovic(zelenaski komadant) pozivao je na ujedinjenje sve tri grupe protiv njemaca ali licni interesi bili su jaci.nesto se ne sjecam da je takvog ustanka bilo u srbiji barem ne u tolikom broju niti da su srbijanske jedinice oslobadjale crnu goru tad.
 
1. Mediji su jedno a ljudi drugo! Pa ja kada bih gledao RTS bez prestanka mislio bih da smo mi Srbi daltonisti posto nam RTS umesto crvene boje prodaje narandzastu a umesto zute zagasitu oker ... Nemam nista protiv ako je neko Hrvat ili Slovenac ili Makedonac ili Crnogorac ili Bosanac ako je dobar covek. Niko nije birao kako ce da se rodi.

2. Ne ulazim ja u analizu tvog nacionalizma vec sovinizma. Ja sam nacionalista a ti si sovinista, u tome je razlika.

3. Postujem i ja pametne Srbe ali sve dok ne pocnu da rade posao za koji nisu skolovani. Dobrica je opasan knjizevnik ali nula od politicara. Tesla je takodje bio izuzetan inzenjer ali pretpostavljam da je bio los vodenicar ... Vuk je bio dobar jezikoznalac ali verovatno ocajan zubar ... Kontas sta hocu da kazem?

4. Namerno ili nenamerno to je, bez uvrede nepismeno. Ako vec ne jednacih suglasnike mozes i padeza da se odreknes i ne postoji vise sprska i manje srpska rec. Pitam se da li narucujes cevabe ili cevape u kafani ili u kavani a mozda ti se ne svidjaju zadatci ili zadaci iz matematike?

5. Desnica je vec jednom vladala sa levicom pa smo dobili po picci.

6. Rat za tebe nije gotov? Ok, onda u Srbiji treba organizovati referendum da se narod izjasni da li je rat gotov ili nije. Ako nije, OK, ratujemo, ako jeste onda ili cutite ili pakujte prnje pa u Kinu... oni se spremaju za neki rat.

Da, necu da " 'ranim sina i saljem na vojnu" koju cete ti i tvoji drugari da organizujete! Takodje necu da ucestvujem u ratu koji ces ti sa tvojim drugarima da planiras. To je vasa privatna igra i vi treba da idete i ratujete ako hocete i za sta hocete. Mene to ne zanima a imam pametnijeg posla da radim u Srbiji. Recimo, da orem njivu, da ucim i naravno, da pravim male Srpcice! Ne verujem u stvaranje mirne globalizovane planete, verujem u Boga i verujem da ce nam biti sudjeno na kraju sveta. U sta ti verujes, ne znam, ali ne bi se reklo da si Hriscanin cim pozivas u rat!

7. Kako? Ubijanjem? Raseljenjem? Izjasni se, hocu to da cujem iz tvojih usta! Kako bi se resio dva miliona ljudi?
 
Besomar:
@svevlad ja ne mrzim srbe iako sam glasa za nezavisnu a to je misljenje i vecine crnogoraca a sad da u srbiji na vlast dodju radikali a u cg se ponovi referendum za nezavisnost bi bilo oko 80% isto ka sto je i bilo 1999 i 2000.od kako je pao milosevic interesovanje za nezavisnost je opadalo.a kad pominjes protjerivanje okupatora crnogorci su branili odstupnicu srpskoj vojsci a u crnogorskoj je i tekako bilo dosta muslimana.oni su se za razliku od onih sa podgoricke skupstine zakleli na vjernost kralju nikoli i to odrzali.crnogorska vojska je grdno postradala tad ali je zaustavila daleko brojnijeg i opremljenijeg neprijatelja.zna se kakva je bila nagrada.u 2sr dosao je 13 julski ustanak prvi u evropi u kojem je ucestvovalo 95% za rat sposobnih crnogoraca(crnogoraca,srba,muslimana) nevolja je bila u tome sto su ih podijelili na komuniste,cetnike,zelenase pa umjesto protiv okupatora okrenuli su se borbi izmedju sebe.krsto zrnov popovic(zelenaski komadant) pozivao je na ujedinjenje sve tri grupe protiv njemaca ali licni interesi bili su jaci.nesto se ne sjecam da je takvog ustanka bilo u srbiji barem ne u tolikom broju niti da su srbijanske jedinice oslobadjale crnu goru tad.

To što bi vas 80% "Crnogoraca" glasalo za nezavisnu Crnu Goru, nas Srbe više ne treba da bude briga. Nas zanima onih 20% koji ne bi glasali isto kao i vi, odnosno zanimaju nas Srbi u Crnoj Gori i njihova prava, pošto su to jedini pravi naslednici Njegoša. Crnogorci koji su branili odstupnicu srbskoj vojsci govore o sebi kao o visoko moralnim ljudima, najvećim među Srbima, za razliku od njihovih potomaka, poturica i švercera cigarama. U Drugom sv. ratu jedino su crnogorski četnici pratili pravac koji su im zacrtali preci, dok su ostali bili ili izdajnici ili izgubljeni u vremenu i prostoru. Da je Njegoš kojim slučajem bio živ, kao i svi njegovi preci, sigurno ne bi bio zelenaš ili partizan. Ipak je bio vladika, zar ne?
 
Wilkołak:
1. Mediji su jedno a ljudi drugo! Pa ja kada bih gledao RTS bez prestanka mislio bih da smo mi Srbi daltonisti posto nam RTS umesto crvene boje prodaje narandzastu a umesto zute zagasitu oker ... Nemam nista protiv ako je neko Hrvat ili Slovenac ili Makedonac ili Crnogorac ili Bosanac ako je dobar covek. Niko nije birao kako ce da se rodi.

2. Ne ulazim ja u analizu tvog nacionalizma vec sovinizma. Ja sam nacionalista a ti si sovinista, u tome je razlika.

3. Postujem i ja pametne Srbe ali sve dok ne pocnu da rade posao za koji nisu skolovani. Dobrica je opasan knjizevnik ali nula od politicara. Tesla je takodje bio izuzetan inzenjer ali pretpostavljam da je bio los vodenicar ... Vuk je bio dobar jezikoznalac ali verovatno ocajan zubar ... Kontas sta hocu da kazem?

4. Namerno ili nenamerno to je, bez uvrede nepismeno. Ako vec ne jednacih suglasnike mozes i padeza da se odreknes i ne postoji vise sprska i manje srpska rec. Pitam se da li narucujes cevabe ili cevape u kafani ili u kavani a mozda ti se ne svidjaju zadatci ili zadaci iz matematike?

5. Desnica je vec jednom vladala sa levicom pa smo dobili po picci.

6. Rat za tebe nije gotov? Ok, onda u Srbiji treba organizovati referendum da se narod izjasni da li je rat gotov ili nije. Ako nije, OK, ratujemo, ako jeste onda ili cutite ili pakujte prnje pa u Kinu... oni se spremaju za neki rat.

Da, necu da " 'ranim sina i saljem na vojnu" koju cete ti i tvoji drugari da organizujete! Takodje necu da ucestvujem u ratu koji ces ti sa tvojim drugarima da planiras. To je vasa privatna igra i vi treba da idete i ratujete ako hocete i za sta hocete. Mene to ne zanima a imam pametnijeg posla da radim u Srbiji. Recimo, da orem njivu, da ucim i naravno, da pravim male Srpcice! Ne verujem u stvaranje mirne globalizovane planete, verujem u Boga i verujem da ce nam biti sudjeno na kraju sveta. U sta ti verujes, ne znam, ali ne bi se reklo da si Hriscanin cim pozivas u rat!

7. Kako? Ubijanjem? Raseljenjem? Izjasni se, hocu to da cujem iz tvojih usta! Kako bi se resio dva miliona ljudi?


1. Dakle, ti si još u "bratstvu i jedinstvu"? Samo napred, jaaako pametno od tebe. Takvi kao ti upropastili su Srbiju, a ime im je "socijalisti" i "liberali".

2. Nikoga ja ne mrzim, ali ne verujem drugim narodima u okruženju i mislim da je to istorijski opravdano. Sem toga, čitaj malo teoriju o međunarodnim odnosima i proučavaj kako se susedne države ponašaju jedna prema drugoj u istoriji. Nema ljubavi među narodima, zapamti to dobro, samo korist. Jedan od retkih naroda koji su voleli druge, pa se zaj...li su Srbi, pošto smo mi davno sazreli kao nacija. No, ako tako nastavimo neće nas više biti.

3. Kontam ja tebe vrlo dobro, ali mi se to što sam skontao ne sviđa ni najmanje.

4. Nema više potrebe da ti objašnjavam zašto tako pišem, jer sam ti to već objasnio. Ako si pametan, shvatićeš o čemu govorim i zašto samo u toj reči stavljam slovo "b", umesto slova "p". U kafani, naravno, naručujem ćevape, ali srbske.

5. Desnica je vladala u Srbiji samo za vreme D. Ljotića i sačuvala je jezgru srbstva, primajući stotine hiljada srbskih izbeglica iz NDH, kao i "braću" Slovence. Proterala je i komuniste sa tla Srbije, a sarađivala je potajno sa JV u otadžbini.

6. Tako je, rat nije gotov, jer ga neprijatelji nastavljaju da vode protiv Srbije. Ja mislim da je bilo dosta liberalnog i komunističkog mraka i slepila. Osvestite se i progledajte ljudi. Javno se govori o tome da SAD želi u potpunosti da onemoći Srbiju kako bi mogla da vlada s Nemačkom na Balkanu. Mi, srbski desničari, nacionalisti i patriote, ne možemo se složiti sa ropstvom. Ko nije s nama, taj je protiv Srbije, a ko je protiv Srbije, neprijatelj je srbskog naroda i treba mu suditi.

7. Rešenje burekdžijskog pitanja rešio bih vojnom akcijom koja bi trajala oko mesec dana, a vodila bi se i na tlu susedne nam zemlje iz koje su za vreme Broza u stotinama hiljada izbegli pred Hodžom. Nikada više im ne bi palo na pamet da kolju srbski narod na svetoj zemlji Kosovu.
 
1. Ako sam u kako kazes "bratstvu i jedinstvu" onda sam u tome i sa Cesima, Poljacima, Slovacima, Rusima, Bugarima itd. Ne, nisam u tom odnosu sa bilo kime, ali nemam razlog da mrzim ni Slovence ni Hrvate ni Makedonce ni Bosane samo zbog toga sto su to sto jesu! Ne bih voleo da zivim sa njima u istoj drzavi, ali povest i zemljopis su nas sastavili da budemo susedi. Ja tu ne mogu nista. Ja nisam upropastio drzavu jer mi je svega 22. godine! Bio sam suvise mali kada se sve to desavalo tako da nemoj da lupetas. Drzavu su unistili lopovi a lopova ima socijalistima, liberalima, demokratama, monarhistma pa i radikalima.

2. To je tvoja stvar sto ne verujes nikome u okruzenju. Ja kontam da ti tripujes da si ti nekakav "veliki sin Srbskoga naroda" i da imas kao nekakvu misiju na ovom svet... Probudi se? Sta radis, gde zivis? Bolje bi ti bilo da te zanima samo ucenje, skolovanje i pravljenje malih Srpcica nego sto vodis visoku politiku iz Novobeogradskog solitera. Nas nece vise biti, ali ne zbog toga sto ce neko nas da zayebe, vec zbog toga sto smo mi sami zayebali sami sebe! Lopovluk, mafija, kriminal na sve strane i u svim redovima! Nemoral na svakoj strani! Natalitet mali! Ego nam je svima kao kuca... Propascemo jer smo otpali i jer ne kontamo da samo rad moze da nas podigne! Nema vise postenja, nema iskrenosti i zato cemo prsnuti!

3. Pa dobro, ne zasto mora tebi da se svidja sve sto ja mislim? Naprotiv! Sukobljavamo misljenja, nismo na partijskom sastanku!

4. Cevapi inace nisu sprski kao ni: sarme, burek, tulumbe, baklave itd. Sve nam je to ostalo ot Turaka, tako da ako pitas mene ja sam vise za srpsku zlatiborsku pogacu, prsutu, kajmak i mladi sir.

5. Ajd' nemoj pominjati II sv. rat! Pokacicemo se opet! Te desnice o kojima ti pricas su vrlo upitne.

6. Pa sta sada? SAD i Nemacka imaju 200 puta vise stanovnika od Srbije i naravno da ce da vladaju. Ali neeeeee, zaustavice ih saka sirotinje, 8 miliona .... Daj ne balavi! Vi srpski desnicari ste frustrirani i besposleni ste! Da imate neki ozbiljan posao ili da studirate neki ozbiljan fakultet ne bi imali vremena da mislite o kojekakvim glupostima ali ... nije faks za svakoga.
Ako vi hocete da vodite rat, vodite ga, ali to ce biti vas privatni rat! Nas druge ostavite na miru da radimo, ucimo i sredjujemo svoje dvoriste! Kao sto rekoh, "ima li sta lepse nego umreti za Srbiju? -Ima, ziveti za nju"!

7. Nisi dao konkretan odgovor! Cega se plasis i zasto pa ne smes na forumu da napises sta bi to uradio sa 2 miliona ljudi... Spalio bi ih? Poklao? Udavio? Te uvijene odgovore ne priznajem, izjasni se lepo sta bi im to radio a ne "resio bi akcijom koja bi trajala mesec dana". Kakva je to akcija, sta bi im uradio?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top