Crna Gora - potpuno drugačiji pristup

Turisticki servis, ili komercijalni sajt koji naplacuje 150evra za reklamiranje smestaja?

DA! Oboje je tacno! Zapravo - Turistčki Servis Crne Gore se finansira uglavnom iz godišnjih članarina vlasnika privatnog smještaja i turističkih usluga, koji prezentuju svoje kapacitete na našem sajtu - a sa druge strane - sve informacije za turiste su potpuno besplatne i već godinama smo prepoznati upravo od strane turista kao nepristrasan i realan servis koji im dostavlja informacije tako da ih glava što manje boli kada planiraju boravak u Crnu Goru (u koju, ako dodjete nespremni i neinformisani, glava i te kako može da vas boli).

Mi smo iz tog razloga pokrenuli ovaj servis, a budući da niko neće da nas finansira - finansiramo se sami. I to od domaćih izvora, a ne od turista. Jel to neki problem?

turizamcg
 
DA! Oboje je tacno! Zapravo - Turistčki Servis Crne Gore se finansira uglavnom iz godišnjih članarina vlasnika privatnog smještaja i turističkih usluga, koji prezentuju svoje kapacitete na našem sajtu - a sa druge strane - sve informacije za turiste su potpuno besplatne i već godinama smo prepoznati upravo od strane turista kao nepristrasan i realan servis koji im dostavlja informacije tako da ih glava što manje boli kada planiraju boravak u Crnu Goru (u koju, ako dodjete nespremni i neinformisani, glava i te kako može da vas boli).

Mi smo iz tog razloga pokrenuli ovaj servis, a budući da niko neće da nas finansira - finansiramo se sami. I to od domaćih izvora, a ne od turista. Jel to neki problem?

turizamcg

Skoro svaki sajt ima besplatne informacije, i za turiste i za sve ostale ljude. Cak stavise, ne znam ni jedan sajt koji naplacuje informacije posetiocima.

Ipak se finansirate od turista jer turisti placaju taj smestaj vlasnicima. Mislim da ne bi trebalo da se predstavljas samo kao neko ko pomaze turistima i ko je neki "servis" kad u stvari imas sajt za marketing. Ovakvim nastupom ostavljas iluziju da si neki predstavnik ministarstva turizma ili neke drzavne turisticke organizacije.

Btw, sve cestitke na strpljenju sa pojedinim forumasima:)
 
Skoro svaki sajt ima besplatne informacije, i za turiste i za sve ostale ljude. Cak stavise, ne znam ni jedan sajt koji naplacuje informacije posetiocima.

Ipak se finansirate od turista jer turisti placaju taj smestaj vlasnicima. Mislim da ne bi trebalo da se predstavljas samo kao neko ko pomaze turistima i ko je neki "servis" kad u stvari imas sajt za marketing. Ovakvim nastupom ostavljas iluziju da si neki predstavnik ministarstva turizma ili neke drzavne turisticke organizacije.

Btw, sve cestitke na strpljenju sa pojedinim forumasima:)

Zapravo, osnovni posao nam jeste pružanje i pomoć turistima. A cijeli projekat je pokrenut kao Nevladino udruženje, baš iz tog razloga da turisti mogu dobiti informacije koje nisu "zavisne" od uobičajenog marketinga. Na samom sajtu, nema puno takvih informacija - već je to kontinuiran rad koji se obavlja preko e-mail-a, telefonom - a evo i ovdje na Krstarici...

Kao rezultat takvog rada, 2 godine smo intezivno sarađivali sa ministarstvom Turizma i napravili jedan veliki projekat, sa više od 80 kucanih stranica, koji je sadržao mnoge ideje koje se sprovode danas u CG a tih ideja ima i mnogo više... no... sve u svoje vrijeme...

Pa OK, indirektno svakako da turisti finansiraju - jer da nema turista - ne bi bilo ni prihoda to se slažemo, no postoje mnogi načini da se turistima uzmu pare preko ovakvog tipa sajtova - što mi (za sada) nismo radili :):):)

A sto se tiče strpljenja... hm.. pa većina turista koji negativno pišu o Crnoj Gori su potpuno u pravu.. tako da nije teško biti strpljiv... Ima i ljudi koji pljuju po Crnoj Gori i dodatno - van ovih realnih razloga, i ti postovi su obojani nekom ličnom strašću - i to je njihova stvar - ali ja stvarno nemam vremena da na tu temu raspravljam :)

pozzz
 
Ćao Oljenka... dosta zavisi od tvojih ličnih afiniteta, tj... šta tačno želiš, očekuješ, kakvu vrstu smještaja tražiš i za koliko novca... Na osnovu tih informacija, mogu ti preporučiti konkretne ideje.

Ove godine su cijene znatno niže kod nas na moru, tako da ima zaista dobrog smještaja po dobrim cijenama.

No, u svakom slučaju - evo par preporuka:

Ako želiš luksuz i nešto što je na vrhu ponude, onda je preporuka broj jedan vila našeg trenera vaterpolo prezentacije, gdina Petra Porobića. Pogledajte je na adresi:

http://www.turizamcg.com/s_detail.php?id=MTS-341-PS&lang=1

Ako želite da budete na samoj obali, uz umjerene cijene i normalan smještaj, onda je ovo sledeća preporuka:

http://www.turizamcg.com/s_detail.php?id=MTS-443-PS&lang=1

Kuca koja nije na obali, oko 10 min ima do plaze - ali je smjestaj odlican a domacica jos bolja! - onda je ovo preporuka broj jedan u Herceg Novom:

http://www.turizamcg.com/s_detail.php?id=MTS-403-PS&lang=1

Ako vam trebaju sobe, povoljne i ciste, na finom mjestu u Igalu kod jednog divnog starijeg bracnog para - dakle, nista specijalno, ali veoma cisto, povoljno i sa lijepom terasom - onda je ovo preporuka:

http://www.turizamcg.com/s_detail.php?id=MTS-349-PS&lang=1

Ako pored ljetovanja, zelite poznanstvo sa lokalnim "Bosovima", onda je ovo kuca za vas :):):)

http://www.turizamcg.com/s_detail.php?id=MTS-336-PS&lang=1

Eto.. nadam se da smo vam barem malo pomogli, a vi pogledajte i ostale ponude.

turizamcg

HVALA na pravim informacijama,ja sam vec na osnovu nekih preporuka rezervisala kod Porobica i nadam se da ce sve biti ok.Samo me malo strah da vila nije predaleko od obale pa da pored morskog bude i planinski turizam.Ne znam da li je cena od 45 eur za 2-krevetni app previsoka s obzirom da kazes da su cene ove godine nize na primorju.Pozz:hvala:
 
Pre nešto više od 24h sam se vratila iz CG i super sam se provela kao i uvek. Bilo je i vode i struje i hvala bogu nismo se razboleli a išli smo sa malim detetom. Sa crnogorcima nismo imali nikakvih problema, uglavnom su bili ljubazni, čak smo mogli da platimo kaznu za duplo prekoračenje brzine koda manastira Morača ali su nas pustili bez ikakvog podmićivanja i bili jako ljubazni.

Što se tiče lečenja u CG, kolega mi je rekao da ako uzmete potvrdu da ste zdravstveno osigurani u Nemanjinoj 30 u Republičkom zavodu za osiguranje 100% će vam novac biti refundiran. Pre toga je potrebno da obavite lekarski i stomatološki pregled u vašem Domu Zdravlja pa sa tim papirima odete na komisiju koja vam na kraju da potvrdu. Sa tom potvrdom u CG dobiješ privremenu zdravstvenu knjižicu.
 
Bas si nas iznenadio! Pa normalno je da Crnogorci idu u Crnu Goru. Sta si hteo ovim pametno da kazes?:hahaha::hahaha::hahaha::dontunderstand:

Građani Crne Gore sve se češće odlučuju da letnji odmor provedu u inostranstvu. Crnogorska obala, prelele plaže, duh Mediterana, više nisu dovoljni.

Crnogorci kao turističke destinacije najčešće biraju Egipat, Tunis, Grčku i Tursku. Sve ih više putuje za Italiju i Španiju, a nisu im strane ni skupe egzotične destinacije - Kuba i Dominikanska Republika.

Milena, bankaraska službenica, koja je ove godine letovala u Turskoj za Deutsche Welle kaže: "Cene su prihvaljive. Mnogo prijemčivije nego ovde. Usluga je na visokom novou kao i smeštajni kapaciteti. Ljudi su gostoljubivi. Svima bih preporučila da tamo odu".

Novinarka Duška izabrala je Egipat zbog visokih cena u Crnoj Gori: "Sa druge strane, kvalitet ne prati cene. Crna Gora se svetu predstavlja kao zemlja divlje lepote. Divlje svakako - ali divlje gradnje. Ona polako gubi svoj mediteranski duh i pretvara se u gomilu betona. Dakle, ove godine Egipat, a Crna Gora možda jednog dana."

Građani Crne Gore putuju i u susednu Hrvatsku, gde ove godine putuje Danijela iz Podgorice: “U Crnoj Gori su cene jako visoke, a usluga nije adekvatna.Trebala mi je i promena i mislim da mi Hrvatska može pružiti nov doživljaj."

Iako zvanična statistika beleži da je gostiju na Crnogorskom primorju za svega tri odsto manje nego lani, turistički radnici tvrde da je ova sezona potpuno podbacila.

Nakon vrtoglavih cena s početka leta, sada se krevet može naći i za 5 evra. I dalje su visoke cene u vanpasionu, ali ugostitelji i zakupci plaža kažu da će biti zadovoljni ako na kraju leta budu na pozitivnoj nuli.

Vlada Crne Gore je ove godine očekivala 1, 3 miliona turista i priliv veći od pola milijarde evra.
 
HVALA na pravim informacijama,ja sam vec na osnovu nekih preporuka rezervisala kod Porobica i nadam se da ce sve biti ok.Samo me malo strah da vila nije predaleko od obale pa da pored morskog bude i planinski turizam.Ne znam da li je cena od 45 eur za 2-krevetni app previsoka s obzirom da kazes da su cene ove godine nize na primorju.Pozz:hvala:

To je fenomenalna cijena za kvalitet smještaja koji će te dobiti kod porodice Porobić i za ono što oni nude. Sličan smještaj u Pržnu ili u okolini bi vas koštao preko 200 eur po danu!

Nema sumnje da je i porodica Porobić spustila cijene i mislim da ste dobili BINGO ove godine (plus što se radi o sjajnim domaćinima i poznatim ljudima Crnoj Gori). Ako vas ne mrzi, napišite nam kakvo vam je bilo iskustvo kod njih kada se vratite.

Što se tiče planinarenja - ne brinite - ova kuća se nalazi na maksimalno 80 metara (eto da malo uvećam udaljenost) od mora, što je nekih 3 minuta hoda, zavisno kako hodate :).

Jedini problem ti može biti to što je kuća malo udaljenija od recimo samog centra Novog - nekih 15 - 20 min hodanja - ali autobusi i taksi rade non stop - tako da ni to nije neki preveliki problem.

Ako idete svojim kolima - cijela gradska zona Novog i Igala su pretvorni u parking prostor (parkiranje na trotoarima, cesti itd) i košta 0,70 eur po satu. Imajte to u vidu, jer pauk zna da odnese automobil ako nije plaćen parking.

Želim ti ugodan boravak u Novom i ljepo ljetovanje.

turizamcg
 
Građani Crne Gore sve se češće odlučuju da letnji odmor provedu u inostranstvu. Crnogorska obala, prelele plaže, duh Mediterana, više nisu dovoljni.

Crnogorci kao turističke destinacije najčešće biraju Egipat, Tunis, Grčku i Tursku. Sve ih više putuje za Italiju i Španiju, a nisu im strane ni skupe egzotične destinacije - Kuba i Dominikanska Republika.

Milena, bankaraska službenica, koja je ove godine letovala u Turskoj za Deutsche Welle kaže: "Cene su prihvaljive. Mnogo prijemčivije nego ovde. Usluga je na visokom novou kao i smeštajni kapaciteti. Ljudi su gostoljubivi. Svima bih preporučila da tamo odu".

Novinarka Duška izabrala je Egipat zbog visokih cena u Crnoj Gori: "Sa druge strane, kvalitet ne prati cene. Crna Gora se svetu predstavlja kao zemlja divlje lepote. Divlje svakako - ali divlje gradnje. Ona polako gubi svoj mediteranski duh i pretvara se u gomilu betona. Dakle, ove godine Egipat, a Crna Gora možda jednog dana."

Građani Crne Gore putuju i u susednu Hrvatsku, gde ove godine putuje Danijela iz Podgorice: “U Crnoj Gori su cene jako visoke, a usluga nije adekvatna.Trebala mi je i promena i mislim da mi Hrvatska može pružiti nov doživljaj."

Iako zvanična statistika beleži da je gostiju na Crnogorskom primorju za svega tri odsto manje nego lani, turistički radnici tvrde da je ova sezona potpuno podbacila.

Nakon vrtoglavih cena s početka leta, sada se krevet može naći i za 5 evra. I dalje su visoke cene u vanpasionu, ali ugostitelji i zakupci plaža kažu da će biti zadovoljni ako na kraju leta budu na pozitivnoj nuli.

Vlada Crne Gore je ove godine očekivala 1, 3 miliona turista i priliv veći od pola milijarde evra.

:) ovo je vjerovatno napisano u dnevnom listu DAN - poznate novine koja stalno pise neke "senzacije" o desavanjima u Crnoj Gori, pa bi bilo dobro da navedes i izvor odakle je citirano.

Realnost je nesto sasvim drugacija. Crnogorci nikada nisu bili neki faktor u nasem turizmu na jugu - osim vikendom kada od podgoricana posebno, zaradjuju kafici, restorani itd - dok je broj onih koji placaju ljetovanje, tj. smještaj - neznatan u cijeloj turističkoj priči u Crnoj Gori.

Crnogorci igraju veliku ulogu u zimskom turizmu Crne Gore, jer su tradicionalno najbroniji gosti na Žabljaku i u Kolašinu, kao i na ski stazama.

To što jedan broj crnogoraca sada češće odlazi u strane zemlje, nema apsolutno nikakve veze sa samim turizmom u Crnoj Gori - jer ti isti ljudi upale automobil i za svega 30 do 60 minuta - idu na koju hoće plažu na našem primorju, provode dan i vrate se kući - kao što radi 98% crnogorskih građana.

Ne računaju se penzioneri koji imaju svoja odmarališta koja plaćaju (pun pansion) 5 eur dnevno :)

Kao i djeca u dječjim odmaralištima, koju to košta znatno skuplje - 7 eur dnevno za pun pansion :)

:) eto... toliko o "crnogorskoj prosvjetljenosti" i našem ljetovanju na crnogorskom primorju.

Lično, kupam se svaki dan na drugoj plaži - kojih ima prilično - a prosječni turista koji dođe u CG ne zna ni za 50% tih plaža, niti je u mogućnosti da posjeti ni 10% od tih koje zna - uglavnom osuđen na plaže koje se nalaze u blizini njegovog smještaja.

turizamcg
 
Što se tiče lečenja u CG, kolega mi je rekao da ako uzmete potvrdu da ste zdravstveno osigurani u Nemanjinoj 30 u Republičkom zavodu za osiguranje 100% će vam novac biti refundiran. Pre toga je potrebno da obavite lekarski i stomatološki pregled u vašem Domu Zdravlja pa sa tim papirima odete na komisiju koja vam na kraju da potvrdu. Sa tom potvrdom u CG dobiješ privremenu zdravstvenu knjižicu.

Da, i ja sam se malo detaljnije raspitala i dobila sličnu informaciju.
Doduše, mislila sam da je dovoljno da samo uzmemo potvrde iz DZ, nisam znala da je potreban i pregled, ali ok šta god. Putujemo sa troje dece i unapred me muka hvata od mogućih stomačnih infekcija.
 
Da, i ja sam se malo detaljnije raspitala i dobila sličnu informaciju.
Doduše, mislila sam da je dovoljno da samo uzmemo potvrde iz DZ, nisam znala da je potreban i pregled, ali ok šta god. Putujemo sa troje dece i unapred me muka hvata od mogućih stomačnih infekcija.

Tri osnovna pravila koje pokušajte da ispoštujete i nema problema sa stomačnim gripom:

1. Koristite isključivo flaširanu vodu za piće. U svakom super marketu su dostupna pakovanja svih proizvodjača, tako i onih iz Srbije na koje ste navikli

2. NE JEDITE NIŠTA SA ULICE (Leskovački i ostali -čki specijaliteti). U prinicipu ovo je jedan od najvećih izvora zaraze zbog loših uslova držanja namirnica.

3. Ukoliko se kupate na plažama koje su prepune, pokušajte da pronađete neki dio koji nije toliko bukiran pa makar to značilo da će te malo više prošetati do tog dijela plaže. Uostalom, šetnja, kupanje i sunčanje su najveće blagodeti jednog ljetovanja!

Pozdrav i dobrodošli u CG!

turizamcg
 
Ja sam sad došla iz CG sa malim detetom i nismo imali problema sa stomačnim virusom. Naravno pili smo flaširanu vodu i kupali se na plaži koja ima plavu zastavicu, što znači da je voda bakteriološki ispravna.
Stomačni virus je stvarno problem u CG posebno ako ideš sa decom. Prošle godine pošto je beba bila baš mala kupala sam je sa prokuvanom vodom. Možda preterujem ali nisam htela da rizikujem. Ove godine sam već bila opuštenija. Inače kada sma bila trudna zakačila sam stomačni virus u CG.
 
Nebih da nekome pokvarim odmor ali treba da se zna
Mladić iz Crne Gore, zaražen virusom meksičkog gripa, uspešno se oporavlja
U kontaktu sa obolelim bilo 12 ljudi u Srbiji
Autor: Sonja Todorović, Baćo Ćetković | Foto:Beta | 24.06.2009. - 07:59


Epidemiolozi iz Beograda prate zdravstveno stanje 12 osoba koje su bile u kontaktu sa zaraženim mladićem iz Crne Gore. U pitanju su mladi ljudi i za sada niko od njih nema simptome gripa H1N1. Stručnjaci takođe konstatuju da nema razloga za paniku i da građani ne treba da odustaju od letovanja u Crnoj Gori ili Grčkoj zbog pojave gripa, već da je samo potrebno da disciplinovano slušaju preporuke lokalnih zdravstvenih službi.

Mladić iz Crne Gore je lekarima u Beogradu prijavio da je u našoj zemlji imao kontakte sa pet osoba. Međutim, epidemiolozi Zavoda za javno zdravlje Beograd su utvrdili da je on imao još sedam kontakata.
- Svi ljudi su pod nadzorom i njihovo zdravstveno stanje se prati. Oni se normalno kreću gradom, ali u slučaju pojave bilo kakvih simptoma moraju da budu u kući i da se odmah jave epidemiolozima. To znači da ako dobiju povišenu temperaturu, kašlju, kijaju ili otežano dišu, treba da zovu lekare, a Hitna pomoć će ih prevesti do Instituta za infektivne i tropske bolesti - objašnjava dr Branislav Tiodorović, član Radne grupe za pandemiju gripa.
Po povratku iz Amerike, devetnaestogodišnji Baranin dobio je temperaturu 37,3 sa početnim respiratornim smetnjama.
On se odmah javio lekaru i posle pregleda upućen je u Klinički centar Crne Gore u Podgorici, gde je smešten na Infektivnoj klinici. Momku je urađena preliminarna dijagnostika, bris nosa i grla, koja je bila pozitivna.
- Iz Podgorice je uzorak poslat Institutu za virusologiju i imunologiju „Torlak”, odakle je potvrđeno da je uzorak pozitivan i da je u pitanju virus A H1N1 - kaže ministar zdravlja Crne Gore Miodrag Radunović.
Prema njegovim rečima, oboleli mladić je dobro, nema temperaturu i dobro se oseća.
- Pacijentu je u terapiji uključen lek „tamiflu” i očekujem da će on biti izlečen bez ikakvih komplikacija i posledica. Lek „tamiflu” efikasan je kod lečenja u prvih 48 sati od početka infekcije - dodao je Radunović.
Iz Ministarstva zdravlja Crne Gore saopšteno je da su sve osobe sa kojima je oboleli student dolazio u kontakt pod nadzorom epidemiologa i drugih lekara, i njima će preventivno biti dat lek „tamiflu”, koga u Crnoj Gori ima dovoljno.
Vazduhoplovna kompanija „Montenegro erlajnz”, čijim avionom je oboleli Baranin doputovao iz Beograda u Podgoricu, dostavila je Ministarstvu zdravlja Crne Gore spisak putnika koji su se sa njim nalazili u avionu. Prema preporuci Svetske zdravstvene organizacije, svi putnici, koji su u avionu sedeli tri reda ispred i tri reda iza obolelog mladića, nalaze se pod lekarskim nadzorom. Njima je savetovano da u narednih pet dana ne izlaze iz kuće, a i kada izađu, da to obavezno učine sa maskom preko lica, jer se ovaj virus u većini slučajeva prenosi kapljičnim putem. U Ministarstvu zdravlja Crne Gore kažu da nije reč o klasičnom karantinu nego se radi o „preventivnoj meri socijalne dislokacije”.
To što je Crna Gora postala naš četvrti sused, pored Grčke, Mađarske i Rumunije, u kome je registrovan slučaj meksičkog gripa, ne znači da srpski turisti koji planiraju da letuju u crnogorskim ili grčkim letovalištima ne treba da budu sigurni u svoju bezbednost i u visoki nivo spremnosti nadležnih službi u tim zemljama.
- Turisti iz Srbije koji planiraju da letuju u Crnoj Gori mogu da putuju u tu zemlju, ali moraju da se ponašaju prema uputstvima zdravstvenih vlasti u onom mestu gde se nalaze. Nema nikakvih razloga za bilo kakvu obustavu turističkih aranžmana, niti za obustavu saobraćajnih veza. Zdravstvene vlasti Crne Gore će, ukoliko dođe do širenja novog gripa, dati uputstva koja obuhvataju viši nivo održavanja opšte lične higijene, posebno pranja ruku i korišćenje papirnatih maramica za jednokratnu upotrebu prilikom kijanja i kašljanja - objašnjava dr Tiodorović.
On objašnjava da pandemija gripa neće zaobići ni Srbiju i da je osnovni cilj da što manje ljudi bude izloženo teškoj kliničkoj slici.
- Postoji mogućnost da se grip pojavi kod nas već sutra. Mi smo spremni za prvi talas, gde se procenjuje da će oboleti od nekoliko desetina do stotinak ljudi. Imamo dovoljno kapaciteta u infektivnim bolnicama, lekova, zaštitne opreme i sredstava za dezinfekciju - ističe dr Tiodorović.
 
Tri osnovna pravila koje pokušajte da ispoštujete i nema problema sa stomačnim gripom:

1. Koristite isključivo flaširanu vodu za piće. U svakom super marketu su dostupna pakovanja svih proizvodjača, tako i onih iz Srbije na koje ste navikli

2. NE JEDITE NIŠTA SA ULICE (Leskovački i ostali -čki specijaliteti). U prinicipu ovo je jedan od najvećih izvora zaraze zbog loših uslova držanja namirnica.

3. Ukoliko se kupate na plažama koje su prepune, pokušajte da pronađete neki dio koji nije toliko bukiran pa makar to značilo da će te malo više prošetati do tog dijela plaže. Uostalom, šetnja, kupanje i sunčanje su najveće blagodeti jednog ljetovanja!

Pozdrav i dobrodošli u CG!

turizamcg

Hvala puno na savetima.
 

Back
Top