Crna Gora nije više na mapi luksuznog turizma

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Predstavljena kao novi “Monte Karlo”, zvijezda među turističkim odredištima, Crna Gora ipak postepeno gubi utakmicu na tržištu luksuza, piše sajt cpp-luxury.com.

Izvor: Vijesti
12395566944d58ee8228ae7172065785_orig.jpg


Photo: faceymcface1 / Flickr
Navodi se da jedini projekat luskuznog turizma koji se nije ugasio je gromoglasno najavljena marina Porto Montenegro, “projekat koji je prošle godine okončao svoju prvu fazu izgradnje”.

“Vrlo je moguće da će iduća faza biti odložena zbog slabije tražnje”, piše na sajtu.

Stvaranje luskuzne destinacije, navodi se, mnogo je više od gradnje infrastrukture za jahte, a privlačenje gostiju iz visokog društva, ne može se ostvariti preko noći.

Navodi se da Oraskomov projekat (na Luštici) teško da će ikad biti realizovan zbog krize u Egiptu.

Specijalizovani sajt izdavaja hotel Aman rizortsa na Svetom Stefanu kao jedini projekat iz sfere luskuznog turizma koji Crna Gora trebutno ima u ponudi.

“Nedavno je najveći regionalni prodavac skupocjenih satova i nakita najavio zatvaranje radnje u Crnoj Gori i selidbu svoje prodavnice u Beograd. Čelnik kompanije je rekao da Crna Gora dramatično pada kao destinacija na kojoj bi se prodavala luskuzna roba”, navodi se u tekstu.
http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?&nav_id=492709
Од рупе не може никад да постане Рај.
 
crna gora bi bila raj za onaj sirotanski turizam,ljude koji spavaju po shatorima i djubretu,najvece jednike koji nemaju para za letovanja,idu stopom do mora,studente i ostale mlade izvidjache
poshto im je more jadno i prljavo a usluga nikakva da spuste cene nenormalno ispod svakog nivoa taj talog paradajez turista bi hrlio kod njih iz regiona a i shire
ali oni glupaci umislili da budu exkluziva,hau jes nou :hahaha:
pa oni ni u sfrj nisu bili standard za prosechni porodichni turizam a kamoli sada i vishe :lol:
 
По природним потенцијалима ЦГ је много тога на мало простора, ал џабе кад ништа не умеју.
Не знам да ли су они ишта уложили у кадрове који би требало да се баве туризмом озбиљно, мисле да је то отварање кафића...топло пиво - ладна кафа и то после 12 кад устану, претварање прашњавих ливада без хлада у паркинге за милион евра и, не знам стварно која будала још тамо иде..А ЦГ ће да живи као и досад, ако је њима добро, само нек уживају.
 
Najveca glupost je da stanovnici Crne Gore zive od turizma.

I ja to mislim. Ali ovde se ne govori o egzistencijalnim izvorima Crnogoraca već raspršivanju mita da će CG procvijetati samo kad se kurtališe Srbije i paradajz turista.

Još koju godinicu pa se ni Mađari i Rusi neće više zahebati da ponove letovanje u mondenskim letovalištima CG a onda će i paradajzeri izgledati kao nedostižna ciljna grupa-
 
Najveca glupost je da stanovnici Crne Gore zive od turizma.


Kad vam uskrate i razlupetaju one brze čamce videćemo od čega će te da živite.

Ako budete sadili više mušmule onda od njih. A možda bi mogli malo više hrasta da posadite on ima ukusan plod koji se zove žir......

A turizam vam zaista ne treba. Ko još ima želju da bude turista u Crnoj Gori a da mu smeće pliva pre očima dok se kupa ili smrdi pod hotelskim prozorom 24/7 ....

Za vas je magarac. ralica, prelica i slobodna crnogorska krščina.
 
Kad vam uskrate i razlupetaju one brze čamce videćemo od čega će te da živite.

Ako budete sadili više mušmule onda od njih. A možda bi mogli malo više hrasta da posadite on ima ukusan plod koji se zove žir......

A turizam vam zaista ne treba. Ko još ima želju da bude turista u Crnoj Gori a da mu smeće pliva pre očima dok se kupa ili smrdi pod hotelskim prozorom 24/7 ....

Za vas je magarac. ralica, prelica i slobodna crnogorska krščina.

Od plata i penzija od cega smo i dosad zivjeli. Sezona traje 4 mjeseca, sta mislis od cega zivimo onih preostalih 8? Stvarno ne kapiram izjave vecine forumasa ovdje, ili od zavisti ne znaju sta pricaju ili je u pitanju neinformisanost o nekim osnovnim zivotnim principima.
 
Od plata i penzija od cega smo i dosad zivjeli. Sezona traje 4 mjeseca, sta mislis od cega zivimo onih preostalih 8? Stvarno ne kapiram izjave vecine forumasa ovdje, ili od zavisti ne znaju sta pricaju ili je u pitanju neinformisanost o nekim osnovnim zivotnim principima.
Није никаква завист,мсм не знам на чему да вам завидимо?Једино се питамо како и од чега живите зато што велики део Црногораца који дођу да живе или остану у Србији се бави неким видом ситног или крупнијег криминала.Вероватно то код вас није тако лако изводљиво па мора да буде и оних који живе од неког посла и плата.Ето,то је то.
 
Poslednja izmena:
Od plata i penzija od cega smo i dosad zivjeli. Sezona traje 4 mjeseca, sta mislis od cega zivimo onih preostalih 8? Stvarno ne kapiram izjave vecine forumasa ovdje, ili od zavisti ne znaju sta pricaju ili je u pitanju neinformisanost o nekim osnovnim zivotnim principima.


Priko, pa nema više komunizma ni socijalizma a ni Srbije da vas donira ..... neće ti biti dovoljno 4 meseca da radiš a 8 da lindovišeš. Jedino ako si voljan da gladuješ.
 
ma to je bilo bezvezno bacanje para, te kampanje tipa "luksuzni turizam"i "raj na zemlji"- bolje da su te pare iz budzeta podjelili radnom narodu. jedna hrvatska u kojoj je odnos prema turizmu za 10-20% bolji nego u cg ne moze da se rjesi balkanskog menatalieta i neusluznosti, pokusaju bogacenja za jednu sezonu i pljacke. cinjenica je da je jadran stvarno lijep, medjutim, da je hrvatska obala kojim slucajem kao italijanska ne bi imali za leba da jedu. u tom kontekstu jedan zaliv i jedno ruzno ostrvo za cg turizam nema ama bas nikakav znacaj. lakse je pakovati original marlboro po privatnim kucama :)
 
ma to je bilo bezvezno bacanje para, te kampanje tipa "luksuzni turizam"i "raj na zemlji"- bolje da su te pare iz budzeta podjelili radnom narodu. jedna hrvatska u kojoj je odnos prema turizmu za 10-20% bolji nego u cg ne moze da se rjesi balkanskog menatalieta i neusluznosti, pokusaju bogacenja za jednu sezonu i pljacke. cinjenica je da je jadran stvarno lijep, medjutim, da je hrvatska obala kojim slucajem kao italijanska ne bi imali za leba da jedu. u tom kontekstu jedan zaliv i jedno ruzno ostrvo za cg turizam nema ama bas nikakav znacaj. lakse je pakovati original marlboro po privatnim kucama :)
Reklamne kampanje služe za pranje novca i uzimanje procenata.
 
Priko, pa nema više komunizma ni socijalizma a ni Srbije da vas donira ..... neće ti biti dovoljno 4 meseca da radiš a 8 da lindovišeš. Jedino ako si voljan da gladuješ.

Ma zaboravili su da je Srbija izdvajala koliko sve ostale republike zajedno da ih okući posle zemljotresa 79e.

Paradajz sirotinji iz Srbije je otimano da bi se obnovilo CG primorje ali su jednog dana tamo odlučili da im je ta ciljna grupa nepoželjna.

Beda.
 
Poslednja izmena:
Није никаква завист,мсм не знам на чему да вам завидимо?Једино се питамо како и од чега живите зато што велики део Црногораца који дођу да живе или остану у Србију се бави неким видом ситног или крупнијег криминала.Вероватно то код вас није тако лако изводљиво па мора да буде и оних који живе од неког посла и плата.Ето,то је то.

Tako ste se pitali i za Slovence i Hrvate 90-tih, pa vidi sad. Nije Srbija centar svijeta, kako su pojedinini umislili, a nije ni Crna Gora raj na zemlji, kao sto mnogi zele da prikazu, imamo i mi dosta problema, kako ekonomskih tako i problema standarda, ali sjedocenja ljudi koji su iz Srbije dosli u Crnu Goru da rade, a ima ih dosta, iako se mnogi pitaju ovdje kako to da niko iz Srbije ne ide u Crnu Goru da zivi, ide, su mi dali do znanja da su uslovi za zivot bolji u Crnu Goru nego u Srbiju. Mozda je to zato sto ih je ovdje posluzila sreca da se lakse snadju ko zna, ali to definitivno razbija neke tvrdnje

Asto se tice kriminala, ne bas rijteko procitam u novine kako je crnogorski drzavljanin uhapsen u Beogradu zbog prodaje droge, pa je li to dokaz da u Crnoj Gori nema posla, i ili da kriminal u Srbiji raste? Istina je da kriminala ima i u Crnoj Gori za izvoz, ali joj Srbija ne zaostaje. Nejasno mi je kad hoce da omalovaze Crnu Goru u onim segmentimima gdje je Srbija u istoj ako ne i goroj situaciji, e to dozivljavam kao zavist.

Na pitanje od cega zivimo mogu samo da odgovorim hvala na pitanju, imamo od cega da zivimo, a vi? No to je balkanski mentalitet, samo gledamo tudje dvoriste zanemarujuci svoje.
 
Reklamne kampanje služe za pranje novca i uzimanje procenata.

ma to aci i milu nije bitno, oni ne znaju sta ce od para zaradjenih svercom. ova kampanja je bio momenat inspiracije kada su si stvarno umislili kako ce svaki desti milioner na planeti pohrliti u cg- prava pozadina je u stvari politicka: pokazati srbiji kako sama i samostalna cg cvjeta i kako je srbija gusila cg. al po obicaju, malo su se preracunali jer kriminalci znaju poslovati samo u kriminalnom miljeu, legalno je prevelik napor za intelekt
 
Tako ste se pitali i za Slovence i Hrvate 90-tih, pa vidi sad. Nije Srbija centar svijeta, kako su pojedinini umislili, a nije ni Crna Gora raj na zemlji, kao sto mnogi zele da prikazu, imamo i mi dosta problema, kako ekonomskih tako i problema standarda, ali sjedocenja ljudi koji su iz Srbije dosli u Crnu Goru da rade, a ima ih dosta, iako se mnogi pitaju ovdje kako to da niko iz Srbije ne ide u Crnu Goru da zivi, ide, su mi dali do znanja da su uslovi za zivot bolji u Crnu Goru nego u Srbiju. Mozda je to zato sto ih je ovdje posluzila sreca da se lakse snadju ko zna, ali to definitivno razbija neke tvrdnje

Asto se tice kriminala, ne bas rijteko procitam u novine kako je crnogorski drzavljanin uhapsen u Beogradu zbog prodaje droge, pa je li to dokaz da u Crnoj Gori nema posla, i ili da kriminal u Srbiji raste? Istina je da kriminala ima i u Crnoj Gori za izvoz, ali joj Srbija ne zaostaje. Nejasno mi je kad hoce da omalovaze Crnu Goru u onim segmentimima gdje je Srbija u istoj ako ne i goroj situaciji, e to dozivljavam kao zavist.

Na pitanje od cega zivimo mogu samo da odgovorim hvala na pitanju, imamo od cega da zivimo, a vi? No to je balkanski mentalitet, samo gledamo tudje dvoriste zanemarujuci svoje.
Nije da ne poznajem Crnogorce koji ovde pošteno žive nego ih je malo.Zato sam pitao i nije nikakvo gledanje u ''tuđe dvorište'' jer nemam pojma šta se kod vas dešava.
 
ma to aci i milu nije bitno, oni ne znaju sta ce od para zaradjenih svercom. ova kampanja je bio momenat inspiracije kada su si stvarno umislili kako ce svaki desti milioner na planeti pohrliti u cg- prava pozadina je u stvari politicka: pokazati srbiji kako sama i samostalna cg cvjeta i kako je srbija gusila cg. al po obicaju, malo su se preracunali jer kriminalci znaju poslovati samo u kriminalnom miljeu, legalno je prevelik napor za intelekt
Ima i drugih pored Ace i Mila koji treba nešto da ''zarade''.
 
Na pitanje od cega zivimo mogu samo da odgovorim hvala na pitanju, imamo od cega da zivimo, a vi? No to je balkanski mentalitet, samo gledamo tudje dvoriste zanemarujuci svoje.

u mom dvoristu nekolicina crnogoraca su investitori u gradj poslove, tj peru novac zaradjen svercom, drogom etc. jest balkanski menatalitet ali su pojedini narodi procentualno u odnosu na ukupnu masu skloniji kriminalu, tako nauceni i socijalizovani. missim, da me ne shvatis pogresno, ne smetaju mi crnogorci niti imam sta protiv njih- cinjenica da je veliki dio biznismena iz cg u mutnim poslovima nije izmisljena ni pala sa kruske, niti da ih pokriva vlast , drzava i da su u sprezi sa politikom.
 
Nije da ne poznajem Crnogorce koji ovde pošteno žive nego ih je malo.Zato sam pitao i nije nikakvo gledanje u ''tuđe dvorište'' jer nemam pojma šta se kod vas dešava.

Ima i kod nas kriminalaca, ne boj se, ali veliki broj ljudi zivi od svoje plate koje nemaju veze sa turizmom, ja necu nikad zivjeti od turizma, a moj otac je zivio od turizma svojevremeno, pa me je ubjedjivao da ja studiram turizam i hotelijerstvo ali znam po njemu kakav je to posao, pa nijesam to izabrao.
 
u mom dvoristu nekolicina crnogoraca su investitori u gradj poslove, tj peru novac zaradjen svercom, drogom etc. jest balkanski menatalitet ali su pojedini narodi procentualno u odnosu na ukupnu masu skloniji kriminalu, tako nauceni i socijalizovani. missim, da me ne shvatis pogresno, ne smetaju mi crnogorci niti imam sta protiv njih- cinjenica da je veliki dio biznismena iz cg u mutnim poslovima nije izmisljena ni pala sa kruske, niti da ih pokriva vlast , drzava i da su u sprezi sa politikom.

A ti Crnogorci su uglavnom drzavaljani Srbije, pa cak i u Vladi imate ljudi koji su iz CG dosli u Srbiju. E sad meni nije jasno da li mislis na ljude koji su dosli iz CG u Srbiju ili su proijeklom iz Crne Gore, u tom slucaju se slazem. Ali ako su u pitanju ljudi koji se nacionalno izjasnjavaju kao Crnogorci, pa njih ima svega 60 000 u Srbiji.
 
A ti Crnogorci su uglavnom drzavaljani Srbije, pa cak i u Vladi imate ljudi koji su iz CG dosli u Srbiju. E sad meni nije jasno da li mislis na ljude koji su dosli iz CG u Srbiju ili su proijeklom iz Crne Gore, u tom slucaju se slazem. Ali ako su u pitanju ljudi koji se nacionalno izjasnjavaju kao Crnogorci, pa njih ima svega 60 000 u Srbiji.
Esh je iz RS.A ista je situacija i u Hrvatskoj s tim što se tamo dobar deo Crnogoraca izjašnjava kao Hrvati a njima to prija.Mimikrija.
 

Back
Top