Quantcast

човек, коначна или бесконачна прича?

Агарта

Poznat
Poruka
8.355
зашто желимо вечни живот без труда?
Пази, Горан отворио тему :lol:

Могу ти одговорити претпоставком - човек је слаб и неће одговорност.

Могу ти дати и веома ришћански пример. Умире ришћанин, зна да је био кроз живот углавном гад. Касно је да било шта поправи. И шта он жели? Да буде кажњен, добије по заслузи, оде у Пакао?! Не, он хоће Рај, мисли Богец ће му опростити...
Ето као неко хоће "вечни живот" без труда, мисли доста му је да се "искрено" покаје.

PLP

Poznat
Banovan
Poruka
9.849

Могу ти дати и веома ришћански пример. Умире ришћанин, зна да је био кроз живот углавном гад. Касно је да било шта поправи. И шта он жели? Да буде кажњен, добије по заслузи, оде у Пакао?! Не, он хоће Рај, мисли Богец ће му опростити...
Ето као неко хоће "вечни живот" без труда, мисли доста му је да се "искрено" покаје.
Zasto je covek slab i nece odgovornost ?

Агарта

Poznat
Poruka
8.355
Zasto je covek slab i nece odgovornost ?
"Згажени црв се повија, то је мудро. Тиме се смањује могућност да се изнова буде згажен. На језику морала - понизност."
Фридрих Ниче

А шта мислиш о умирућем хришћанину који се "искрено" каје, а не жели да прими казну за своја дела?

- - - - - - - - - -

Које глупости. Адам и Стева...
Људи су слаби јер су животиње крда, то им даје еволутивне шансе. Нема потребе за бајковитим објашњењима.

gost 202584

Poznat
Poruka
7.237

одело не чини човека.
твој пост те приказује.
цинизам није доказ љубави.

villaret

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.304
И ти си нека врачара, одакле ти иначе телепатске моћи :hahaha:
Асоцира ме овај наслов теме на речи Боре Чорбе - човек је збир црева, костију и коже - човек је врећа г.ована!
pa bora hrani svoja creva a onda mu smeta sto puno ***** ....na svaku molbu creva on im priskace u pomoc ..nek ih zaebe malo..ima da kukaju malo a posle ce dici ruke od njega..napokon free..:D

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.490
svi mi imamo ove nase zivote, i slicno ih zivimo, na prvi pogled se ne razlikujemo uopste...
ali, neki od nas imaju ono nesto ekstra, kao bonus

52. А Јевреји се препираху међу собом говорећи: Како може овај дати нама тело своје да једемо?
53. А Исус им рече: Заиста, заиста вам кажем: ако не једете тело Сина човечијег и не пијете крв Његову, нећете имати живот у себи.
54. Који једе моје тело и пије моју крв има живот вечни, и ја ћу га васкрснути у последњи дан:

jeste ovo tvrda beseda, kasnije smo je shvatili, a usli smo na mala vratanca i okosuli prvo meku hranu kao deca, te uvideli d je Hristos u pravu;

63. Дух је оно што оживљава; тело не помаже ништа. Речи које вам ја рекох дух су и живот су.

onda, je nekima zasmetala ova tvrda beseda, a zaboravili su na meku, dok smo mi drugi zbog meke uspeli da odrastemo i za ovu tvrdu, i tu smo gde jesmo

68. Тада Му одговори Симон Петар: Господе! Коме ћемо ићи? Ти имаш речи вечног живота.

dakle, na pitanje coveka konacnog ili beskonacnog vracamo se na reci
63. Дух је оно што оживљава; тело не помаже ништа. Речи које вам ја рекох дух су и живот су.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.