CoD 5

Slazem se u pootpunosti sa tobom sto se tice naziva;).O ukusima ne treba raspravljati,ali je definitivno dobra ideja da se igrice zovu CoD i CoD modern warfare.
 
Znas sta nekima se i smucio drugi svetski rat , ali mozda bi im bolje bilo da su napravili dva odvojena serijala CoD i Cod modern warfare . Licno mi se vise povraca od drugog svetskog rata ali mozda bi bilo lepo kada bi obrnuli situaciju pa napravili nemacku kampanju ; vec svi znamo da su ameri bili najlepsi najpametniji i najhrabriji zajedno sa britancima (koji su ustvari najveci gubitnici 2 svetskog rata jer su izgubili sve kolonije sporazumom Cercil - Rozvelt ; kolonije za spasavanje guze od strane amera).

fala bogu da ima ovakvih ljudi :D
 
meni je muka od modernog ratovanja,svaki dan gledam na TV irak,avganistan,i to mi je dosta.
nece nikad napraviti kampanju sa nemcima,ili italijanima,valjda zato sto je to zabranjeno.
 
не постоји, а и стварно не знам ко би то играо, мислим ја бих био пресречан да убаце Цер, Колубару, солунски фронт, али од тога нема ништа
 
a da li se neko od vas seca igre F-16?
Prva misija je bombardovanje Panceva.
Ne znam da li je potrebno da napisem da se igra pojavila POLA GODINE pre nego sto su nas bombardovali i kad uopste nije bilo price da ce biti bombardovanja ;)
 
a da li se neko od vas seca igre F-16?
Prva misija je bombardovanje Panceva.
Ne znam da li je potrebno da napisem da se igra pojavila POLA GODINE pre nego sto su nas bombardovali i kad uopste nije bilo price da ce biti bombardovanja ;)

Pa to je psihicka priprema. Cilj je da se narod desenzitivizuje, odnosno privikne na neku ideju koja bi mu inace bila odvratna. Mediji to cesto rade, a i igrice su jedan masovni medij. Na primer u ovom CoD4, Imperijine trupe se seckaju slomljenom Rusijom i dele pravdu.

Inace, sto se tice one price o tome da li je dobro sto je CoD5 ponovo na temu drugog svetskog rata, mislim da sam vec rekao da je WW2 zastitni znak tog serijala i drago mi je da vidim da se mnogi slazu. To ne znaci da igre CoD: Modern Warfare ne treba da postoje, cak naprotiv, jedino sto je mozda bolje da budu bez predznaka CoD. Interesantno je da mnogi tvrde da ima previse igara na temu drugog sv. rata. To me je podsetilo na jedan clanak iz 2007 koji se bavi ovom temom. U njemu se tvrdi da je ukupan broj igara na temu drugog svetskog rata u 2006. bio 23. A to ukljucuje sve zanrove i sve platforme. 2007. je taj broj verovatno bio nesto manji. Ne znam koliko je taj podatak pouzdan, ali ne moramo da idemo daleko, ako pogledamo recimo opise u Svetu kompjutera, ja ne znam da li je i svaka trideseta igra na temu drugog svetskog rata.
Jedino sto je sad zabrinjavajuce kod CoD5 je platforma.
 
Pa, jesu masovni medij. Prenose odredjene ideje sirokim masama. Neces prosvetljivati raju, ali ih mozes kljukati odredjenim idejama (ili stereotipima o nekom narodu) isto kao u filmovima recimo.
 

Back
Top