Čitalački klub

Uvek Nikad (strip/grafička novela, link)

Nakon četrdeset godina zaljubljenosti, Ana i Zeno se konačno penzionišu i daju svojoj romansi šansu da procveta dok oboje imaju još vremena. Jedinstvena, ali povezana ljubavna priča ispričana u obrnutom smeru, pri čemu se svako poglavlje vraća unazad kroz decenije dodira i udvaranja, prikazujući srceparajuće trenutke koji su razdvajali dvoje zaljubljenih i prelepe trenutke koji su održavali njihov plamen živim. Ovo nije priča o propuštenim vezama i žaljenju, već priča koja slavi složenost porodice, odgovornosti, sudbine i kako ljubav opstaje kroz vreme uz potpuno zanemarivanje svega toga.
Vrlo rado ću ga pročitati iako nisam siguran da ispunjava propozicije.
 
Moj predlog Huan Rulfo - Pedro Paramo

Poštujući poslednju želju svoje majke, Huan Presijado dolazi u izmišljeni meksički grad, zabit Komalu, da bi pronašao svog oca, Pedra Parama, koga nikad nije upoznao. Međutim, Huan zatiče grad duhova, u kojem glasovi preminulih odjekuju u svetu živih, ostavljajući čitaoca da u toj snolikoj atmosferi pronađe put iz začarane pustinjske doline na granici dva sveta. To mesto nad kojim kruže gavranovi, izniklo „na samoj zemaljskoj žeravici, skoro u čeljusti pakla”, postaće nezaobilazan literarni toponim svetske književnosti, uzdignut do dimenzija mita.
Književni kritičari Rulfa smatraju rodonačelnikom autentičnog hispanoameričkog stila koji se u istorijama književnosti zove još i magični realizam.

Pedro Paramo je jedan od najboljih romana hispanske, ali i svekolike književnosti. Horhe Luis Borhes
 
Ne mora Sioran, može i Bernhard.
Ovo me podseti...sećaš se kad sam ga čitao na nemačkom, prvih par strana? Stari majstori. E, našao sam celo delo na srpskom (ubacio sam i tamo bio prevod za onaj deo što sam čitao). Ima ga na srpskom na scribd-u. Mislim da je idealno jer ima nešto tipa 170 strana, nije mnogo (još ga nisam čitao, ali planiram).

Ako neko hoće, mogu da ga uploadujem na google drive i odatle da ga skine ko želi. U stvari, svako od nas ko ima nalog na google drive-u, dropbox-u ili bilo kojoj platformi za čuvanje fajlova može da uploaduje nešto i da podeli sa ostalima z:)
 
Ovo me podseti...sećaš se kad sam ga čitao na nemačkom, prvih par strana? Stari majstori. E, našao sam celo delo na srpskom (ubacio sam i tamo bio prevod za onaj deo što sam čitao). Ima ga na srpskom na scribd-u. Mislim da je idealno jer ima nešto tipa 170 strana, nije mnogo (još ga nisam čitao, ali planiram).

Ako neko hoće, mogu da ga uploadujem na google drive i odatle da ga skine ko želi. U stvari, svako od nas ko ima nalog na google drive-u, dropbox-u ili bilo kojoj platformi za čuvanje fajlova može da uploaduje nešto i da podeli sa ostalima z:)
Čitao sam, upravo elektronsko izdanje, ima da se skine na BalkanDownload, to je jedan od boljih sajtova za knjige.
 
Za sada spisak je ovaj

  1. O ženama i soli - Gabriele Garcije
  2. Estoril - Dejan Tiago Stanković
  3. Zavera budala - Džon Kenedi Tul
  4. Pad Gondolina - Dž. R. R. Tolkin
  5. Anonimna - Grir Hendriks
  6. Vreme života i vreme smrti - Erih Marija Remark
  7. Drugi san - Robert Heris
  8. Ostrvo ispod mora - Izabel Aljende
  9. Uvek nikad - Jordi lafebre (grafička novela)
  10. Žena na stepenicama - Bernhard Šlink
  11. Pedro Paramo - Huan Rulfo
  12. Dzelat ljubavi - Irvin. D. Jalom
  13. Na rubu pameti - Miroslav Krleža
 

Back
Top