Čime se borite protiv bora?

Neno

Elita
Poruka
20.408
Imate li neko sredstvo koje već koristite i koje vam pomaže u usporavanju starenja kože, uklanja bore, tamne mrlje, fleke i sve ono što godine donose?

Nije to sad nešto univerzalno, jer ono što nekima pomaže drugima baš i ne. Ipak, postoji jedno sredstvo koje dokazano čini čuda kod podmladjivanja.. prirodnim putem iz vitamina A dobija se sredstvo koje ima kolagena u sebi.. čarobni sastojak je retinol. Mnoge od vas vjerovatno i znaju za njega ali eto.. slučajno sam čuo jedan ženski "uz kafu" razgovor koji sudeći po njihovom izgledu, stvarno pomaže. :)
Nisam siguran da li tema treba biti ovdje ali.. ako je za ljepotu naših dragih dama, što da ne. :D
 
Ima jedna super stvar. Baš negde u periodu kad krenu bore da se intenziviraju, počne da se dešava i staračka dalekovidost.
To je jedna mnogo fina stvar kada shvatiš da su ti ruke kratke dok gledaš u mobilni, i takođe ne vidiš bore kada se gledaš u ogledalo.
E sad, može da se potpuno pokvari ugođaj, ako se kupe naočare, i da od jednom vidiš sve bore i nepravilnosti na tvom licu.
Stvar je percepcije, uz mnogo truda, bore mogu da se umanje, ali ako na pravilan način doživljavaš svoje godine, te bore ne znače ništa.
 
Negujem kozu, samo Mixa kozmetika mi odgovara od pristupacnijih, ali se ne borim protiv bora. Ne vidim da je moguce osim nekim ozbiljnijim intervencijama.
Koza mi je sasvim solidna s obzirom na losu genetiku.

Ali Marge je 100% u pravu... sminkam se bez naocara i efekat je top. Kad ih stavim, vise se ne zagledam, samo izdaleka bacim pogled da li sam cupava. I mnogo mi je lepo.
Preporucujem svima :manikir:
 
Ima jedna super stvar. Baš negde u periodu kad krenu bore da se intenziviraju, počne da se dešava i staračka dalekovidost.
To je jedna mnogo fina stvar kada shvatiš da su ti ruke kratke dok gledaš u mobilni, i takođe ne vidiš bore kada se gledaš u ogledalo.
E sad, može da se potpuno pokvari ugođaj, ako se kupe naočare, i da od jednom vidiš sve bore i nepravilnosti na tvom licu.
Stvar je percepcije, uz mnogo truda, bore mogu da se umanje, ali ako na pravilan način doživljavaš svoje godine, te bore ne znače ništa.
Moguće ali niti su mi ruke još kratke niti bora ima toliko koliko imaju moje vrsnjakinje, to je prosto genetika takva. Moja majka je u skoro 80 godina imala manje bora od nekih komšinica u 50.
 
Imate li neko sredstvo koje već koristite i koje vam pomaže u usporavanju starenja kože, uklanja bore, tamne mrlje, fleke i sve ono što godine donose?

Nije to sad nešto univerzalno, jer ono što nekima pomaže drugima baš i ne. Ipak, postoji jedno sredstvo koje dokazano čini čuda kod podmladjivanja.. prirodnim putem iz vitamina A dobija se sredstvo koje ima kolagena u sebi.. čarobni sastojak je retinol. Mnoge od vas vjerovatno i znaju za njega ali eto.. slučajno sam čuo jedan ženski "uz kafu" razgovor koji sudeći po njihovom izgledu, stvarno pomaže. :)
Nisam siguran da li tema treba biti ovdje ali.. ako je za ljepotu naših dragih dama, što da ne. :D

eto, ako te toliko brinu bore lijepo koristi to dokazano sredstvo i miran si
mozda i tebi pomogne
 
Imate li neko sredstvo koje već koristite i koje vam pomaže u usporavanju starenja kože, uklanja bore, tamne mrlje, fleke i sve ono što godine donose?

Nije to sad nešto univerzalno, jer ono što nekima pomaže drugima baš i ne. Ipak, postoji jedno sredstvo koje dokazano čini čuda kod podmladjivanja.. prirodnim putem iz vitamina A dobija se sredstvo koje ima kolagena u sebi.. čarobni sastojak je retinol. Mnoge od vas vjerovatno i znaju za njega ali eto.. slučajno sam čuo jedan ženski "uz kafu" razgovor koji sudeći po njihovom izgledu, stvarno pomaže. :)
Nisam siguran da li tema treba biti ovdje ali.. ako je za ljepotu naših dragih dama, što da ne. :D
a jel pitas za druga ili drugaricu?
 
Imate li neko sredstvo koje već koristite i koje vam pomaže u usporavanju starenja kože, uklanja bore, tamne mrlje, fleke i sve ono što godine donose?

Nije to sad nešto univerzalno, jer ono što nekima pomaže drugima baš i ne. Ipak, postoji jedno sredstvo koje dokazano čini čuda kod podmladjivanja.. prirodnim putem iz vitamina A dobija se sredstvo koje ima kolagena u sebi.. čarobni sastojak je retinol. Mnoge od vas vjerovatno i znaju za njega ali eto.. slučajno sam čuo jedan ženski "uz kafu" razgovor koji sudeći po njihovom izgledu, stvarno pomaže. :)
Nisam siguran da li tema treba biti ovdje ali.. ako je za ljepotu naših dragih dama, što da ne. :D

Šta fali borama ?

Ne kapiram

🤷🏻‍♀️
 
Retinoidima

Nikad ne iznevere

Ne da ih mažem na mimičke borice, nego na svaki problem koji imam, posekotinu, opekotinu, sve čemu želim da ubrzam proces zarastanja
imaš li preporuku za neki konkretan proizvod?
ja sam bila jako zadovoljna kremom sa tretinoinom, najuočljivija promena je poboljšana tekstura, a verujem da je uticala i na odlaganje pojave bora s obzirom da ih sa 35 još uvek nemam
koristila sam je nekih 7-8 godina, nema je više u prodaji, pa sam u potrazi za alternativom
 
imaš li preporuku za neki konkretan proizvod?
ja sam bila jako zadovoljna kremom sa tretinoinom, najuočljivija promena je poboljšana tekstura, a verujem da je uticala i na odlaganje pojave bora s obzirom da ih sa 35 još uvek nemam
koristila sam je nekih 7-8 godina, nema je više u prodaji, pa sam u potrazi za alternativom

Meni ovo odlično radi posao:

TOgranactiveretionoid2_1.gif


Koristila sam i galenski tretinoin gel Apoteke Beograd, ali mi je bio previše jak, pa ću ga odložiti za koju godinu, ili ako uspem negde napolju da nabavim bolju, nežniju formulu.

Inače se tretinoin smatra zlatnim standardom u anti ejdžingu, ali meni daleko više prija ovaj granaktivni oblik u skvalanu.
 
Meni ovo odlično radi posao:

TOgranactiveretionoid2_1.gif


Koristila sam i galenski tretinoin gel Apoteke Beograd, ali mi je bio previše jak, pa ću ga odložiti za koju godinu, ili ako uspem negde napolju da nabavim bolju, nežniju formulu.

Inače se tretinoin smatra zlatnim standardom u anti ejdžingu, ali meni daleko više prija ovaj granaktivni oblik u skvalanu.
da, tretinoin može da bude prilično agresivan, iskusila sam to na svojoj koži, koja je inače jaaako osetljiva
trebalo je vremena da se prilagodi i da naučim sve cake kako da izbegnem iritacije
mislim da se strpljenje isplatilo

prošle godine sam recimo probala Avene kremu sa retinaldehidom, ali sem žutih jastučnica nisam primetila neke značajnije rezultate pa sam od nje odustala

uzeću u razmatranje Ordinary, hvala ti :)
 
Meni je Vichy dosta smanjio podočnjake, nemam nešto bora ili možda ne vidim😁. Podočnjaci su mi problem, ovo je dosta efikasno.
I meni.Pojavili su mi se prije par mjeseci,odnosno posle druge korone.
Ne znam da li je gore kad se ne naspavam ili kad se naspavam.Nijedna krema za podocnjake mi do sada nije odgovarala.Od svih pocnu da mi suze oci.Ali kod mene nisu oni tamni kolutovi oko ociju,nego samo kao neka natecenost.
Koja ti je ta visi krema,da isprobam? 🙂
Pretpostavljam i da je skupa prilicno.
 
I meni.Pojavili su mi se prije par mjeseci,odnosno posle druge korone.
Ne znam da li je gore kad se ne naspavam ili kad se naspavam.Nijedna krema za podocnjake mi do sada nije odgovarala.Od svih pocnu da mi suze oci.Ali kod mene nisu oni tamni kolutovi oko ociju,nego samo kao neka natecenost.
Koja ti je ta visi krema,da isprobam? 🙂
Pretpostavljam i da je skupa prilicno.
Vichy serum za podočnjake. 20-ak € košta, ali meni jedan bude jako dugo. Pumpica izbaci samo kap što je dovoljno za jedan podočnjak. Ja ih imam odavno i ovo je baš dalo rezultate.Screenshot_20221025_212222.jpg
 
Imate li neko sredstvo koje već koristite i koje vam pomaže u usporavanju starenja kože, uklanja bore, tamne mrlje, fleke i sve ono što godine donose?

Nije to sad nešto univerzalno, jer ono što nekima pomaže drugima baš i ne. Ipak, postoji jedno sredstvo koje dokazano čini čuda kod podmladjivanja.. prirodnim putem iz vitamina A dobija se sredstvo koje ima kolagena u sebi.. čarobni sastojak je retinol. Mnoge od vas vjerovatno i znaju za njega ali eto.. slučajno sam čuo jedan ženski "uz kafu" razgovor koji sudeći po njihovom izgledu, stvarno pomaže. :)
Nisam siguran da li tema treba biti ovdje ali.. ako je za ljepotu naših dragih dama, što da ne. :D
Bora Corba?!
 

Back
Top