Čime se borite protiv bora?

Darth Vader

Buduća legenda
Poruka
30.595
Meni ovo odlično radi posao:

TOgranactiveretionoid2_1.gif

Koristila sam i galenski tretinoin gel Apoteke Beograd, ali mi je bio previše jak, pa ću ga odložiti za koju godinu, ili ako uspem negde napolju da nabavim bolju, nežniju formulu.

Inače se tretinoin smatra zlatnim standardom u anti ejdžingu, ali meni daleko više prija ovaj granaktivni oblik u skvalanu.
Možeš li malo detaljnije da napišeš u vezi navedenog proizvoda apoteke Beograd.
Kako se zove kako deluje zašto ti i na koji način smeta.

Neno

Elita
Moderator
Poruka
16.235
Evo maska,sjemenke lana staviti u vrelu vodu i ostaviti da se ohladi.To na lice nanjeti.
Ma kako to.. seks, seks i samo seks.. utiče na bolju cirkulaciju, razmjenu hranljivih materija, opušta nerve, mišiće, oslobadja napetost , stres, čini nas ispunjenijim, srećnijim, vraća osmjeh, ne zamaramo se tričarijama i sitnicama.. sve to utiče da se ne mrštimo, mrgodimo, ljutimo bezvze.. pa ti vidi :D

gost 439532

Domaćin
Poruka
3.567
Retinoida. Od kog proizvodjaca kupujes, gde?
Retinoidi su ogromna grupa preparata, podeljeni u 4 generacije, i verujem da ima nekih i koje ne znam

Trenutno koristim tretinoin 0.025%, i kupujem u Apoteci Beograd, pakovanje je prilično neupadljivo, nema potrebe da ga kačim, obična apotekarska tubica. Neki koriste i adapalen (Diferin) i tazaroten (Tazorac), ali su oni više indikovani za akne.

A kada pravim pauzu sa tretinoinom (pošto je on najjači retinoid i idealan za zimu kad nema jakog UV zračenja), koristim Ordinary retinoid u skvalanu, kačila sam sliku.

Inače, sasvim nenadano sam spoznala da rade i za zanoktice 😁 lepo ih oljušte par dana i bude koža potpuno glatka.

-Jelena-

Elita
Moderator
Poruka
20.404
Retinoidi su ogromna grupa preparata, podeljeni u 4 generacije, i verujem da ima nekih i koje ne znam

Trenutno koristim tretinoin 0.025%, i kupujem u Apoteci Beograd, pakovanje je prilično neupadljivo, nema potrebe da ga kačim, obična apotekarska tubica. Neki koriste i adapalen (Diferin) i tazaroten (Tazorac), ali su oni više indikovani za akne.

A kada pravim pauzu sa tretinoinom (pošto je on najjači retinoid i idealan za zimu kad nema jakog UV zračenja), koristim Ordinary retinoid u skvalanu, kačila sam sliku.

Inače, sasvim nenadano sam spoznala da rade i za zanoktice 😁 lepo ih oljušte par dana i bude koža potpuno glatka.
Ja ne podnosim nikakve kreme i osim cistih ulja nista mi ne odgovara. Zato pitam za retinoide, volela bih da probam tako u sirovoj varijanti, bez raznih kozmetickih dodataka. Hvala

gost 439532

Domaćin
Poruka
3.567
Ja ne podnosim nikakve kreme i osim cistih ulja nista mi ne odgovara. Zato pitam za retinoide, volela bih da probam tako u sirovoj varijanti, bez raznih kozmetickih dodataka. Hvala
Pa sve mora doći u nekom medijumu, ne možeš da dobiješ čist tretinoin, kako će da se maže po licu :D mora ima neki ovlaživač, okluziv, itd, tj doći u formi gela ili kreme.

A ulja nisu dovoljna za negu kože, tj ulja ne pružaju hidrataciju jer nemaju vode, za hidrataciju je neophodna i vodena frakcija.

-Jelena-

Elita
Moderator
Poruka
20.404
Pa sve mora doći u nekom medijumu, ne možeš da dobiješ čist tretinoin, kako će da se maže po licu :D mora ima neki ovlaživač, okluziv, itd, tj doći u formi gela ili kreme.

A ulja nisu dovoljna za negu kože, tj ulja ne pružaju hidrataciju jer nemaju vode, za hidrataciju je neophodna i vodena frakcija.

Na mirise mislim, to najvise iritira kozu. Potrazicu, hocu nesto da menjam a svaku kremu koju sam kupila bacila sam jer su prejake.

J

Jesen je...

Gost

Zato se ulja nanose na vlaznu kozu. Ili cvrste kreme tipa hemel, onda su dovoljni za negu koze.

J

Jesen je...

Gost
Tačno, ali ne bih se oslanjala samo na to, već i neku dobro formulisanu hidrataciju, sa glicerinom npr. Mnogi ljudi koriste samo ulja i naprave sebi hronično upaljenu i osetljivu kožu.
Nisam se udubljivala u sastav, ali cerave mi odgovara. I obicni pantenol (galenika, crystal derma)
Ulja povremeno, i hemel za planinu, kad je jak minus, vetar...
...moguce da sam sama prouzrokovala osetljivu kozu, nema sta nisam koristila u dvadesetim, kad sam se najvise "negovala", najgore sam izgledala, i to na preporuku dermatologa. Sad sa 4 banke mi je konacno ok stanje...osim sto me "napada" rozacea, ok mora nesto, dinamike radi.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.