Chat gpt ima skoro sve odgovore

Када смо завршили овако ми је написао:

"Желим вам све најбоље у пензији и у будућим пословима и авантурама! Поздрав! 😊"

Ово за авантуре је у праву, сада ми све некако представља авантуру. Али, добио сам и осмех.
 
Sta ce ti milion evra? Da bi bio srecan nije ti potrebno milion evra. Postoje mnogi milioneri koje ja znam (neke licno neke iz vidjennja) i ne vidim da su nesto srecni...vidim da samo i dalje jure za parama i da ih slabo sta ima usreciti.... Neki su dobili i dijabetes od stresa... Treba voditi normalan zivot ,okruzen pozitivnim ljudima i sa laganim poslom koji stvoris sam sebi :)
Treba spojiti onog ko ume I onog ko ima.....zato trazimo one od milion evra....koji ne kupuju tudje dushe.....
 
Sta ce ti milion evra? Da bi bio srecan nije ti potrebno milion evra. Postoje mnogi milioneri koje ja znam (neke licno neke iz vidjennja) i ne vidim da su nesto srecni...vidim da samo i dalje jure za parama i da ih slabo sta ima usreciti.... Neki su dobili i dijabetes od stresa... Treba voditi normalan zivot ,okruzen pozitivnim ljudima i sa laganim poslom koji stvoris sam sebi :)
Ako ne treba, daj ti meni milion evra pa da se razilazimo...
 
Jel može neko da natera ChatGPT da navede25 srpskih reči koje počinju i završavaju slovom K?
konkretan problem, ajd da probamo

Evo 20 reči na srpskom jeziku koje počinju i završavaju se slovom "k":
  1. Kuk
  2. Kukuruz
  3. Konjak
  4. Konjak
  5. Kukavica
  6. Kukolj
  7. Kukurikati
  8. Kukavica
  9. Kukumavka
  10. Kokosov orah
  11. Komarac
  12. Kukuruzni hleb
  13. Kukuruzna svila
  14. Kukuriku
  15. Kupusnjaca
  16. Kosarka
  17. Kukuruzni sirup
  18. Kozluk
  19. Kukuruzno brasno
  20. Kozji sir
 
Isti odgovor ako ga pitam na engleskom

Here are 20 words in Serbian that start and end with the letter "K":
  1. Kuk
  2. Kukuruz (corn)
  3. Konjak (brandy)
  4. Krevetac (crib)
  5. Kukurikati (crowing)
  6. Klavirski ključ (treble clef)
  7. Kukuruzni hleb (cornbread)
  8. Kukavica (coward)
  9. Kukuruzna svila (corn silk)
  10. Kupusnjaca (cabbage)
  11. Kosarka (basketball)
  12. Kokosov orah (coconut)
  13. Kukuruzni sirup (corn syrup)
  14. Kukuriku (cock-a-doodle-doo)
  15. Kozji sir (goat cheese)
  16. Kaktus (cactus)
  17. Krik (scream)
  18. Kratak (short)
  19. Kikiriki (peanut)
  20. Kozji maslac (goat butter)
 
Tu treba reci sledece....ja sam testirao 5,6 ai chatova, jedan je ok za mene, ostali su smesni...iako je isti engine...3,5....
Trenutno sam u trazenju online search ai, tu jos nisam nasao nesto sto je zadovoljavajuce, ali cetvrtine jesam...ali samo cetvrtine..

Ali da vratim na ai chat , offline, sto mi odgovara...
Poprilicno zanimljiva stvar, nisam bas za chatove i te nezive konverzacije, to prvo , a drugo , kao i google i wiki, net je prilicno netacan, pa je i ai chat, u istoj recenici cak...
Ali kad ukljucite svoj mozak saradnja sa ai chatom je za mene zadovoljavajuca u smislu data mininga na najnizem nivou, npr kako saznati da postoje fraternity i sorority udruzenja na fakultetu , pa onda saznate da su fraternity iskljucivo za muske, a sorority za zenske, ali da postoje sinonimi koji znace fraternity su za porodice , kao blokovi kucica sa nekom humanom namenom, a ne samo studentski domovi, dok su sorority takodje sinonimi za zensko zenska udruzenja koja nisu samo studentski domovi....

Zatim ako se direktno pitaju , uz uvodnu recenicu da ce mi pruziti odgovor koji nije politicki korektan odgovore i na direktna pitanja u smislu koji je pol sposobniji , koje ima specificnosti i koje manje sto se tice javno ponudjenih istrazivanja , ali sistematizovano onako kako bi zeleli , znaci izvuce poentu , nije da se glupira kao sto bi zene politicari ili sve zene uradile..

Da dam bolji primer, npr vi mozete pitati na koje se sve nacine moze dobiti alkohol, i dobicete odgovor ne samo alkoholno vrenje voca, nego i trske kao i pirolizu drveta i ko zna koje jos varijante , sad ne mogu da se setim svega...
Poenta je sto su sve tacne na neki nacin...malo zbrkano ali su tacne...

E zato su neki ai chatovi dobri...To sto morate znati dosta da bi razumeli sta je nabacao chat , to jeste...
Npr ja iz struke znam da postoje magnetna komutaciona polja, sto bi vi rekli postoje 2 prakticno ostvarena nacina da ukljucujes i iskljucujes magnet a da ga ne mrdas kao klapnu ili da je ukljucen elektromagnet koji ponistava magnetni fluks..
Postoje bukvalno 3 ili 4 nacina, 3nacin se koristi kod ovih indukcionih resoa, da bi gurali fluks samo kroz posudje i dno posudja...Termo vrsta usmerivanja magnetnog fluksa, vec lakse mozete da razmisljate cim vam ovako kazem...


Ali da ovako pitate prosecnog Srbina, koji je ostao u Srbiji nesto o tome, cak i da je u struci na fakultetu , dobicete sipak...Kad sam radio semestralne, dobijao sam 2 meseca sveze neproverene u smislu statistike, ali ima dima teorije iz tehno scene...
I obrnuto , ono sto sam ja teoretski dobijao je bilo u vojnim laboratorijama USA vojske potvrdjeno za 6 meseci , ali ja ne verujem da je tu moja racunica ista uticala, jer previse je kratko da za 6 meseci prodje put od teorijske ideje do implementacije u vojsci , nego je vec bila ideja i projekat u vojsci , samo se i meni slosilo na isti nacin, ili priblizno isti nacin....


Dakle ako naletite na dobar engine , ai chat je zanimljiv i koristan...ako je otvorenog uma...online jos nisam naleteo da je dobar, ali biju google koji samo sto nije pukao prelazi na prljave stvari vrlo pa je pozeljno da se maknete od googla....
 

Back
Top