Čežnja

Neprilagođena

Leptirica
Banovan
Poruka
95.554
Čežnja je apstraktni pojam.
Ako čujemo da nekoga muči čežnja ili da je okopnio od čežnje za nekim,
to znači da pati za nekim, da mu neka osoba nedostaje,
a obično je reč o ljubavnicima ili simpatijama.





Značenje reči čežnja se još može objasniti sledećim pojmovima:
žudnja, izgaranje, želja, žar, strast, kopnjenje…

Neki autori koriste reč – čežnja – u drugom značenju pa tako čežnja znači i
stremljenje, ambiciju, pretenziju, karijerizam, pohlepa, apetit za uspehom, slavoljublje.

Kada nekoga muči čežnja, taj osećaj je sličan osećaju emotivne praznine i neispunjenosti.
To je duboko prožimanje bolom zbog odsustva određene osobe
Nije retkost da osobe pate zbog čežnje za nekim toliko dugo,
i da se zbog osobe koja ih je napustila razbole psihički ili čak i fizički.

Čežnja sa sobom nosi nekada anoreksiju, depresiju, manjak apetita, poremećaj u ishrani, ansioznost.


78f1fa9892e3e352b7d2d429b41dfc87--php.jpg


Poznajete li čežnju?
 
Ja volim samoću.Volim tišine ,jer me ne mogu raniti kao reči.Tu sam na svom.Nisam jaka,nisam ni slaba.To sam šta sam.Uvijena u tu tužnu i svemoćnu čežnju,koja je na neki prastari način čak i utešna.Ne izlazi mi se iz nje .Srasla sam korenjem za nju i ona mi daje snage i ponosa da ništa ne otkrivam.
Jer,otkriti dušu nije za svakoga.Ima skrivenih stvari kojih bih. se i sama uplašila.Možda bi se nešto slomilo u meni i ne bih umela naći put nazad.
 
Ja volim samoću.Volim tišine ,jer me ne mogu raniti kao reči.Tu sam na svom.Nisam jaka,nisam ni slaba.To sam šta sam.Uvijena u tu tužnu i svemoćnu čežnju,koja je na neki prastari način čak i utešna.Ne izlazi mi se iz nje .Srasla sam korenjem za nju i ona mi daje snage i ponosa da ništa ne otkrivam.
Jer,otkriti dušu nije za svakoga.Ima skrivenih stvari kojih bih. se i sama uplašila.Možda bi se nešto slomilo u meni i ne bih umela naći put nazad.
https://forum.krstarica.com/threads/upoznaj-tisinu-i-tminu-tusta-i-tma.932411/post-44259342
 
Да , позната ми је чежња , односно оно ђто сам мислила да је чежња а заправо је био само производ моје маште ..људски ум је комплексан , довољни смо сами себи а да тога нисмо ни свесни ..сами правимо љубави у нашим главам, правимо чежње , иделизујемо друге и онда чезнемо а када их упознамо онако огуљене испред нас схватмо да је то био само произовд наше иделизације ..

зрео човек мора да буде способан да препозна емоцију и да је рашчлани до ситиних црвца и онда да преиспита себе, све оно што мислимо је само производ наших жеља , жеља који су понекада далкео од остваривог
 
Čežnja za onim osećajem bezbrižnosti, lišenog tuge zbog vreć pređenog puta.
Dok još ništa nije izlomilo ogledala nas samih,u kojima smo se ogledali kao deca.
Čežnja zbog budućnosti koja je u trenu postala prošlost, a da ništa nije ostavilo traga do pustog besmisla.
Za kojim se,ponekad, još osvrnemo iz navike.
 

Back
Top