Cena sata za čišćenje po stanu

Koliko ja znam, 700-800, pa čak i do 1000 po satu...Bgd.
Ima žena kada ti uđu u kuću ostanu 10 sati, motaju se tamo vamo, prvo naprave opšti nered, ceo dan je kuća za izbegavanje...

Sa druge strane, ima i efikasnih, po preporuci, idu prostorija po prostorija, za 5 sati urade ono što nekima treba 10 sati. Ali 1000 rsd.
 
I sad, ja kažem sebi, ja ću sve da uradim... I letos kažem sebi svaki dan jedna prostorija i uradiću isto što i ona.

Međutim, svaki dan mi trebalo 3-5 sati za svaku prostoriju, crkla sam što i nije loše, ali sam vreme potrošila na pauze jer me bolele ruke, pa sam se spetljala kod prozora, mrežu za komarce nisam znala kako, stavila sam je u kadu pa sam ispolivala celo kupatilo, ... Meni uopšte nije jasno kako ona za 5 sati sve to uradi u jednom danu a ide od plafona do poda, znači čak otvori i luster i obriše, pomeri sve krevete, obriše sve ormane, popne se na merdevine i uradi sve prozore.... Ja sam se predala i tako kvartalno pozovem za generalke. I opet se ljutim za taj novac. I pitam se ima li neko ko bi radio jeftinije, a tako dobro. To je ipak talenat, moj zaključak. I zato obično pozovem kad sam bolesna, imam opravdanje :mrgreen:
 
Zavisi od posla.
Zavisi od poslodavca.
I zavisi od izvršioca/posloprimca.

Profesionalac sa reputacijom uglavnom ima tržišnu cenu. Ostali kako istrguju...

Ali kao što su rekli, ukoliko je višesatni posao onda ispod 10eur da ipak ne bi bilo previše tom kome treba pomoć, ili oko 10eura ukoliko je manji posao po satu...
 

Back
Top