Cena puta do Grčke kolima 2022

Evo za 100€ ima bus i smestaj ne mislis ,ne opterecujes se da li ima smestaja a uopste nije jeftin ako sam trazis,uzmes par dana rentacar i jos nisi dosao do te cifre,kad sam ga uzimao na zakyntosu jesam obisao sta se treba obici ali kolima se ne moze doziveti konkretno mesto u kom si ,jer se samo njima vrzma tamo vamo i brzo prodje vreme,kad smo isli busem ili stopom druga je prica,bas dozivis nesto,ono bre u kolima ko kod kuce samo jurcanje,do radnje pali auto,pa kao odvajas dan za obilazak drugih mesta ili veceg grada,idi bre zlo
U autobus nisam usao 20-30 godina pa cak ni u GSB a rodjena sestra mi zivi dole vec 25 godina, udata je za Grka tako da ni smestaj ni hranu ne placam.
A oduvek volim da idem kolima na more nego sam bas racunao orijentaciono koliko mi treba do Lefkade bez troskova usputnih zadrzavanja, klope i cigareta u Makedoniji i ispalo je otprilike oko 270 eura ako mi auto trosi 6-7 litara dizela.
Ko voli i moze bus je najjeftinija varijanta, u pravu si.....

U principu koliko se sećam, mislim da sam napunio do čepa kod Bogorodice ona poslednja makedonska pumpa baš pred prelaz, i da sam lagodno stigao do Lefkade sa makedonskim benzinom i još preteklo za dan. I čak tada nisam ni imao ovaj novi autoput nego sam deo išao preko magistrale i starog isključenja kod Arte ka Prevezi.
Kod Lefkade je zeznuto što tamo bez kola nema dobrih plaža, naročito ako si u Nidriju. Pa će se trošiti definitivno.
Ti si verovatno isao preko onih planincina dok jos nije bio gotov autoput. Sad picis do skretanja za Ioaninu i tu skreces za Prevezu starim putem da izbegnes novi autoput i drumarinu od 3 i kusur eura.
U pravu si za Nidri, ako nemas auto dzabe si dolazio na Lefkadu.
Bolje ici na Halkidiki
 
Ekonomski aspekt nisam preterano razmatrala jer me ne zanima . Malteritiranje nema cenu.
Pa da, mi zato idemo na Rodos ili Krit avionom :P
Onda bolje Turska ili Egipat all inclusive hotel i uživaj 10-15 dana na istom mestu uz poneki izlet.
Nema uzivanja u Turskoj ispod hotela 5*, sto je za 15 dana skupo, jedno 80 evra dnevno po osobi minimum. Recimo u Spaniji mozes i 3*, ali u Turskoj su hoteli sa 3* katastrofa. Egipat izbegavam zbog vrucine...
 
Pa da, mi zato idemo na Rodos ili Krit avionom :P

Nema uzivanja u Turskoj ispod hotela 5*, sto je za 15 dana skupo, jedno 80 evra dnevno po osobi minimum. Recimo u Spaniji mozes i 3*, ali u Turskoj su hoteli sa 3* katastrofa. Egipat izbegavam zbog vrucine...
To je jasno. Resort je za taj vid letovanja.

Glasam za Rhodos! Nećete pogrešiti. ?
Još neko mi je ovo rekao :)
 
Pa da, mi zato idemo na Rodos ili Krit avionom :P

Nema uzivanja u Turskoj ispod hotela 5*, sto je za 15 dana skupo, jedno 80 evra dnevno po osobi minimum. Recimo u Spaniji mozes i 3*, ali u Turskoj su hoteli sa 3* katastrofa. Egipat izbegavam zbog vrucine...
Avion. Opet moram da dođem u određeno vreme na određeno mesto što maximalno izbegavam .
Ne ide se u Egipat leti , proleće ili jesen. Moguće je da odemo u Egipat ove godine , nisam nikada bila , a definitivno je najlepše more tako tvrde iskusni :D
 
Cene putarine i udaljenost do Lefkade

Lefkada

Od graničnog prelaza Evzoni do Lefkade udaljenost je 415km i put automobilom traje oko 4h 50 minuta.

Od Evzonija do Lefkade postoji 8 naplatnih rampi, a ukupna putarina iznosi 14.65 evra

Cene putarine i udaljenost do Tasosa

Od graničnog prelaza Evzoni do ostrva Tasos udaljenost je 258 km i put automobilom traje oko 3h.

Od Evzonija do Tasosa postoji 5 naplatnih rampi, a ukupna putarina iznosi 7,40 evra

Cene putarine i udaljenost do Parge

Od graničnog prelaza Evzoni do Parge udaljenost je 386 km i put automobilom traje oko 3 h 55 minuta.

Od Evzonija do Parge postoji 7 naplatnih rampi, a ukupna putarina iznosi 10,60 evra

Cene putarine i udaljenost do Krfa

Od graničnog prelaza Evzoni do ostrva Krf udaljenost je 367 km i put automobilom traje oko 4h 10 minuta.

Od Evzonija do Krfa postoji 7 naplatnih rampi, a ukupna putarina iznosi 10,60 evra

https://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2022&mm=05&dd=14&nav_id=2154447
 
Trajekti

1650282067_Nidri_Fiskardo.jpg
 

Back
Top