Čemu uči Islam?

3 = 1? Ne bih rekao! Lazes samog sebe! Nikada ne mozes da zamislis samo jednu licnost! NIKADA! Ako hoces da vjerujes u Trojicu, ok! Ali nemoj mi poslije toga reci da se monoteista jer znas da to nije zdravorazmno razmisljanje.

Бог и нема једну, него три личности (три ипостаси), зато се и каже да је Тројичан (Троипостасан)- Отац, Син и Свети Дух.
Три Личности, али Једна Божанска Суштина (на грчком Усија)- неразделна Тројица.

драго ми је да си почео да се окрећеш здравом разуму :)
мада то није довољно да би постао хришћанин- хришћанство је надразумно. зато се на Литургији и возгласи- ''горе имајмо срца!''

како год, зашто се у Кур'ану Марија назива Ароновом сестром :)
 
Poslednja izmena:
Бог и нема једну, него три личности (три ипостаси)- зато се и каже да је Тројичан. Отац, Син и Свети Дух.
Три Личности, али Једна Божанска Суштина- нераздјелна Тројица.
драго ми је да си почео да се окрећеш здравом разуму :)
мада то није довољно да би постао хришћанин- хришћанство је надразумно. зато се на Литургији и возгласи- ''горе имајмо срца!''

како год, зашто се у Кур'ану Марија назива Ароновом сестром :)


Neuzubillah! Kako je ovo iskrivljeno!!!

3 licnosti ali 1 Bog?
Iskreno da ti kazem... Meni ne lice na jednog:
harlot9.jpg


Allah s.w.t. je Stvoritelj, NIJE DIO STVORENJA!

Htjeo ili saznaces istinu kad tad. Makar i poslije smrti. Samo ti tada nece previse koristiti.

Nemoj samo o porodicnim vezama da mi govoris.

Pogledaj samo kako je sve to logicno u BIbliji.


jesus-genealogy.jpg


Kao prvo, vjerujete da Isus nije imao oca. A onda u BIbliji negdje pise i da ga ima. Interesantno.
Pa vjerujete da STVORITELJ SVEGA STO POSTOJI ima krvnu liniju... Babe, dede... Jos interesnatnije...
Ma logika na najvisem nivou...
 
Neuzubillah! Kako je ovo iskrivljeno!!!
3 licnosti ali 1 Bog?
Iskreno da ti kazem... Meni ne lice na jednog:

теби и не треба да буде јасно.
ти си већ изабрао свој пут.
срећно ти било :)

Allah s.w.t. je Stvoritelj, NIJE DIO STVORENJA!
теологија је на нивоу аустралијских Абориџина, да видимо шта још знаш.

Htjeo ili saznaces istinu kad tad. Makar i poslije smrti. Samo ti tada nece previse koristiti.

ето шта- да као и сви секташи претиш Страшним Судом :roll:

Nemoj samo o porodicnim vezama da mi govoris.

зашто да не?!

Pogledaj samo kako je sve to logicno u BIbliji.

jesus-genealogy.jpg

постоји нешто што се код Јевреја зове левиратски брак- тражи да ти неки колега са форума који је Јеврејин то објасни.
укратко, жена се након смрти једног брата удаје за другог, па се онда често не зна тачно који од браће је отац детета.. а што у крајњем случају и нема неке везе- свеједно су од исте крви.

Kao prvo, vjerujete da Isus nije imao oca. A onda u BIbliji negdje pise i da ga ima. Interesantno.
Pa vjerujete da STVORITELJ SVEGA STO POSTOJI ima krvnu liniju... Babe, dede... Jos interesnatnije...
Ma logika na najvisem nivou...

Бог Син (Логос) је у вечности рођен од Оца, без мајке- а у времену од Мајке, а без оца. но да Марија не би била по јеврејском закону каменована и осуђена јер је зачела дете без мужа- она је дата Јосифу, који зато јесте законити отац детета, али не и природни.
но, ти то све врло добро знаш- јер читаш Свето Писмо.. а тиме опет само већи грех имаш.

оно што тебе збуњује је Тројичност Бога- то Божанско Тројединство.
јер Бог нема једну, него три личности (три ипостаси), зато се и каже да је Тројичан (Троипостасан)- Отац, Син и Свети Дух.
Три Личности, али Једна Божанска Суштина (на грчком Усија)- неразделна Тројица.
а ево и зашто:

Бог је Љубав- апсолутна и свеиспуњујућа, свестварајућа и животодавајућа.
све што постоји, сви светови и сви свемири, све видљиво и невидљиво, све живо и све неживо- све постоји зато што Бог својом преизобилном Милошћу и Љубављу то држи у постојању. али! ..нема љубави тамо где је један сам. љубав не постоји ако није пружена (зато и кажемо за љубав да што је више дајемо- то је све више имамо). она тражи и подразумева заједницу, и тек у заједници љубав се истински остварује, даје и узвраћа- заједница је њен непресушни извор. љубав у самоћи не постоји. таква самотњачка ''љубав'' је изопачење. она је себичност и саможивост. она је страх и мржња. она је несрећа и туга.. она је зло. дакле, љубави нема без заједнице. зато Бог који и јесте апсолутна Љубав- јесте и апсолутна Заједница. та апсолутна Заједница, тај Извор апсолутне и светвореће Љубави јесте Света Тројица. зато ми хришћани и можемо са радошћу да кличемо да је наш Бог Љубав.

ја и не очекујем да мухамеданци то могу разумети. они који су робови једног изопаченог и мржњом испуњеног, осветничког и љубоморног ''бога'', како да разумеју Жртву којом се Бог пружа и даје човеку. како да разумеју да је Бог из љубави постао Човек по природи- да би човек постао бог по благодати. како роб да разуме љубав!! како онај ко је у ланцима злог и охолог ''божанства'' може схватити да је Истина само у љубави.. а истинска љубав у жртви.
 
Poslednja izmena:
и мани се тих сличица од колажа- смешан си са њима.
ако хоћеш да дискутујемо о неким паганским религијама- реци. ја сам ту.
а све док не будеш спреман, престани да нас засипаш стварима које ионако не разумеш.


и одговори ми- зашто се за Марију мајку Исусову у Кур'ану каже да је Аронова сестра :)
 
A o cemu bi islam ucio kad hriscanstvo ne bi postojalo, hipoteticki:cool:
Da se ponovim, ja mogu danima da pricam o pravoslavlju a da ne pomenem ni neku hriscansku nepravoslavnu zajednicu,a jos manje neku drugu religiju...U tom bogatstvu ja vidim savrsenstvo pravoslavlja.
Istina stoji, ne trazi oslonac u tudjim zabludama,

 
A o cemu bi islam ucio kad hriscanstvo ne bi postojalo, hipoteticki:cool:
Da se ponovim, ja mogu danima da pricam o pravoslavlju a da ne pomenem ni neku hriscansku nepravoslavnu zajednicu,a jos manje neku drugu religiju...U tom bogatstvu ja vidim savrsenstvo pravoslavlja.
Istina stoji, ne trazi oslonac u tudjim zabludama,


Dosadilo mi je da odgovaram na ove izgovore Statlera.
Statleru, odgovoricu ti drugi put, mrzi me sad sve da citam.

Liv, ja cim postavim samo jedan ajet iz Kur'ana pocinju komentari: "Sta mene briga za to, ja u to ne vjerujem" itd. itd. Jednostavno uska shvatanja. Jedino sto do njih dopire je ono u sta su navikli da vjeruju. Programirani su da cim vide referencu iz Kur'ana da odmah pocrni pred ocima.

Bez uvrede, ali Islam je daleko veca religija sto se toga tice. Razlog za to je zato sto je Kur'an objavljen 600 godina poslije Indzila. Pa zato imamo Kur'an kao Boziju rijec. Hadise od Poslanika Muhammeda s.a.w.s., ashaba koji su zivjeli sa njim itd. O Islamu se moze govoriti ne danima, vec vjecno. Islam (THE RELIGION) je usavrsena prije 600 godina. Prethodnim Poslanicima nije ni priblizno ovoliko objavljeno, a i stvari koje su objavljenje tada ne postoje vise u originalu jer nisu ni namijenjene za citavo covjecanstvo vec samo za odredjen narod.

Ja sam proucio Hriscanstvo zbog sebe, jer me Islam uci da sto vise ucim. A i zbog Da'we. Zbog ovakvih razgovora. Znam ja da ste svi ovdje hriscani. Ali iskreno receno, ovdje niko nista ne zna o Islamu. Jednostavno im se kaze da ne treba da proucavaju Islam i to se slijepo poslusa. Kao sto u crkvama govore mnoge stvari koje su kontradiktorne sa Biblijom i ljudi sve to slijepo prihvate.

Ljude je strah od saznanja. Ako nije zasto se ne upustite u objektivno trazenje. Ne trazenje po netu zasto je neka religija mozda neispravna, vec pravo proucavanje svih religija. (ne mislim bukvalno svih, mnogo ih je)

Saznanja su prilicno interesantna... Svaka religija ima skoro iste moralne principe. Ono sto je dobro u Islamu, to je i u Hriscanstvu, Budizmu, Hinduizmu, Judaizmu itd. Isto tako i za lose stvari. Nema tu neke razlike. Ko god se bude pridrzavao religije u kojoj je rodjen, usvojice skoro iste moralne principe. To nije nije ni cudo jer svaka religija u svojoj osnovi, u onoj originalnoj knjizi, bila ona prava religija, priznata kod Boga. Osnovne vjerske principe, koncept Boga, to je ono sto su ljudi izmijenili. Svaki Poslanik je ucio da je Jedan i Jedini Bog Stvoritelj svega sto postoji. A kasnije su ljudi na moralnim principima koji su bili prisutni u originalu dodali jako puno lazi na vjeru. Onu Jednu i Jedinu ispravnu. (mi je nazivamo Islam - prevod: Totalna predaja volji Jednog i Jedinog Boga).

I zato nije svejedno kojoj ce neko religiji pripadati. Nije svrha zivota usvojiti sve moralne principe, ili sto mnogi kazu: "Ja cu u Raj, ne kradem, ne lazem, ne stetim nikome.". Ok, sve je to super. Ali zar nije veci zlocin slagati o Gospodaru svjetova? Zar nije najveci zlocin reci da On nije Jedan?! Da postoji nesto ravno Njemu!? Ne priznati Poslanika kojeg je on odabrao? Ne priznati Njegovu objavu? To je licimjerje! Strah od tudjih misljenja! Davanje prednosti ljudima i ovom svijetu u odnosu na Boga i vjecnost! Ispavno vjerovanje je najvaznije. Najvaznije je spoznati Pravi put. A onda kada se spozna pravi put, tada se moze i slijediti. Zasto ici obratno?!
 
Ali iskreno receno, ovdje niko nista ne zna o Islamu. Jednostavno im se kaze da ne treba da proucavaju Islam i to se slijepo poslusa. Kao sto u crkvama govore mnoge stvari koje su kontradiktorne sa Biblijom i ljudi sve to slijepo prihvate.

U kakvoj vezi stoje taliban koji se raznese u vozu i pobije 200 nevinih ljudi i Kuran? Zar nisu i oni u suprotnosti, zar hodža tim talibanima ne priča ono što je u suprotnosti sa Kuranom?
 
Liv, ja cim postavim samo jedan ajet iz Kur'ana pocinju komentari: "Sta mene briga za to, ja u to ne vjerujem" itd. itd. Jednostavno uska shvatanja. Jedino sto do njih dopire je ono u sta su navikli da vjeruju. Programirani su da cim vide referencu iz Kur'ana da odmah pocrni pred ocima.

!
Fajter,ja citam Kuran i nemam problem ni sa jednom religijom,bas naprotiv,volim da saznam.
Islam mi je zanimljiv i volim da u komunikaciji sa muslimanima saznajem o njihovoj religiji jer mislim da je to najrealniji nacin da se neka religija upozna,
i stvarno sam puno saznala na taj nacin,
ali da su mi oni na svako pitanje o islamu odgovarali dokazivanjem da druge religije grese,ja bih dosla do zakljucka da islam nije religija vec ideologija koja za cilj ima da dokaze kako su religije zlo.
A islam jeste religija i to veoma bogata i rasprostranjena sto je cini vrednom paznje .
Zato, pricaj nam malo o cemu uci islam osim o tudjim greskama:)
 
Reci: "Utječem se Gospodaru svitanja

od zla onoga što On stvara,

i od zla mrkle noći kada razastre tmine,

i od zla smutljivca kad smutnje sije,

i od zla zavidljivca kad zavist ne krije!"


Mali doprinos temi (da ne bude da samo gundjam:)
 
svim zenama u islamu alah nek je u pomoci
rofl[/QUOTE]

...ja sam jedna mlada muslimanka,zivim u islamsku sredinu,ne nosim maramu,ali ce i to jednog dana Isallah bit kad naravno ja to odlucim...imam pokrivene drugarice koje su se pokrile samo svojom voljom i koje i meni savetuju isto,jer maramu ne dozivljavamo kao teret vec kao stit...svi vi koji imate predrasude u vezi islamskog stava prema zenama,ocekujem vasa pitanja,rado cu vam odgovorit i objasnit...pozz...
 
Poslednja izmena:
...ja sam jedna mlada muslimanka,rado cu odgovorit na sva pitanja koja imate kada je u pitanju islamski stav prema zenama,..pozz...

the major juristic schools of Islam traditionally accepted the institution of slavery. The Islamic prophet Muhammad and many of his companions bought, sold, freed, and captured slaves... In Islamic law the topic of slavery is covered at great length... Slaves are mentioned in at least twenty-nine verses of the Qur'an, most of these are Medinan and refer to the legal status of slaves. The legal material on slavery in the Qur'an is largely restricted to manumission and sexual relations.
http://en.wikipedia.org/wiki/Islam_and_slavery

у исламским верским текстовима се често наилази на појам ''робиња'' да ли то ислам допушта ропство жена?
 
Poslednja izmena:
ево шта о том питању (ропству жена) кажу исламски извори:
http://www.islam-qa.com/en/ref/10382
једна млада муслиманка је поставила следеће питање

''is it true that a man can have sexual relations with any number of slave girls and with their own wife/wives also? I have read that Hazrat Ali had 17 slave girls and Hazrat Umar also had many. Surely if a man were allowed this freedom then this could lead to neglecting the wife's needs. Could you also tell clarify wether the wife has got any say in this matter.''

а ево какав је одговор добила:

Praise be to Allaah.
Islam allows a man to have intercourse with his slave woman, whether he has a wife or wives or he is not married.
A slave woman with whom a man has intercourse is known as a sariyyah (concubine) from the word sirr, which means marriage.
This is indicated by the Qur’aan and Sunnah, and this was done by the Prophets. Ibraaheem (peace be upon him) took Haajar as a concubine and she bore him Ismaa’eel (may peace be upon them all).

Our Prophet (peace and blessings of Allaah be upon him) also did that, as did the Sahaabah, the righteous and the scholars. The scholars are unanimously agreed on that and it is not permissible for anyone to regard it as haraam or to forbid it. Whoever regards that as haraam is a sinner who is going against the consensus of the scholars.

дакле, ислам допушта ропство жена. позива се на сличну праксу Ибрахима, Мухамеда и његових наследника. шта више, ислам сматра да је грешник свако ко макар помисли да је таква пракса недостојна и нечасна!

затим следи набрајање извора из Кур'ана и хадиса који ту праксу оправдавају, и на крају следи закључак:

The wife has no right to object to her husband owning female slaves or to his having intercourse with them.
And Allaah knows best.

жена нема права да се противи томе, јер Аллах то допушта. а Аллах зна најбоље!
 
Poslednja izmena:
minni maus,

замисли ситуацију да си којим случајем рођена нпр. у Пакистану или некој другој земљи где важи шеријатско право,
па твој отац, пошто нема да врати дуг- тебе прода у робље, а ти то све мораш да трпиш и прихватиш јер је Алах одлучио да је то добро. баш ме занима шта мислиш о томе :)
 
у исламским верским текстовима се често наилази на појам ''робиња'' да ли то ислам допушта ропство жена?

...ti textovi koji sadrze pojam rob ili robinja zapravo govore uopsteno o svim ljudima,i njihovom odnosu prema Allahu,jer svi su ljudi Allahovi robovi...u islamu,zene se zapravo dozivljavaju kao nesto jako dragoceno i vredno,..mi devojke muslimanke,kada dodje vreme za udaju,najradije biramo momke koji su posveceni veri,klanjaju(obavljaju molitve)...zato sto imamo vise poverenja u takve momke da ce da nas u braku postuju,cene i cuvaju...
 
minni maus,

замисли ситуацију да си којим случајем рођена нпр. у Пакистану или некој другој земљи где важи шеријатско право,
па твој отац, пошто нема да врати дуг- тебе прода у робље, а ти то све мораш да трпиш и прихватиш јер је Алах одлучио да је то добро. баш ме занима шта мислиш о томе :)

ja zivim u islamsku sredinu,a moj otac to nikada uradio ne bi...ne opravdavam takve stvari,ali postoji toliko zalutalih jadnika koji svakakve gnusne postupke prilijepu islamu i serijatu...jako mi je zao tih devojaka koje zadesi takva sudbina,ali to nema veze sa pravim islamom...
 
...ti textovi koji sadrze pojam rob ili robinja zapravo govore uopsteno o svim ljudima,i njihovom odnosu prema Allahu,jer svi su ljudi Allahovi robovi...u islamu,zene se zapravo dozivljavaju kao nesto jako dragoceno i vredno,..mi devojke muslimanke,kada dodje vreme za udaju,najradije biramo momke koji su posveceni veri,klanjaju(obavljaju molitve)...zato sto imamo vise poverenja u takve momke da ce da nas u braku postuju,cene i cuvaju...

не, термин роб се у овом случају односи на робовласнички однос као однос између људи- а који подразумева роба и господара (који је власник роба). не односи се на Бога. прочитај текстове за које сам ти дао линк. то је нешто што исламски учењаци уопште не споре- нити би смели да споре. sariyyah је женска робиња, а не супруга.
 
ja zivim u islamsku sredinu,a moj otac to nikada uradio ne bi...ne opravdavam takve stvari,ali postoji toliko zalutalih jadnika koji svakakve gnusne postupke prilijepu islamu i serijatu...jako mi je zao tih devojaka koje zadesi takva sudbina,ali to nema veze sa pravim islamom...

ти живиш у средини у којој се не примењују исламски закони- јер су забрањени. и то је изузетна привилегија јер у великом броју муслиманских земаља важи шеријатско право. а шеријатско право, које између остлог дозвољава и ропство жена, је нераскидиво везано за ислам- то ће ти рећи сваки хоџа.
 
не, термин роб се у овом случају односи на робовласнички однос као однос између људи- а који подразумева роба и господара (који је власник роба). не односи се на Бога. прочитај текстове за које сам ти дао линк. то је нешто што исламски учењаци уопште не споре- нити би смели да споре. sariyyah је женска робиња, а не супруга.

zena nije stvorena od covekove glave,pa da bude iznad njega...niti od njegove noge,pa da bude ispod njega...zena je stvorena od covekova rebra,da bi bila jednaka sa njim...
 
ти живиш у средини у којој се не примењују исламски закони- јер су забрањени. и то је изузетна привилегија јер у великом броју муслиманских земаља важи шеријатско право. а шеријатско право, које између остлог дозвољава и ропство жена, је нераскидиво везано за ислам- то ће ти рећи сваки хоџа.

eto vidis,hvala ti sto si mi prosirio vidike,..znaci moj otac da se ne plasi zakona,prodao bi me u roblje:sad2:...sreca pa ima taj zakon:zcepanje:...u pravom islamu nije dozvoljeno da se zene drze protiv svoje volje:eek:
 
zena nije stvorena od covekove glave,pa da bude iznad njega...niti od njegove noge,pa da bude ispod njega...zena je stvorena od covekova rebra, da bi bila jednaka sa njim...

ја се потпуно слажем са овим. проблем је што ислам примењује норме и институције које жену не чине равноправном- него строго подређеном.
полигамија коју шеријатско право предвиђа, довољан је доказ тога.
 
eto vidis,hvala ti sto si mi prosirio vidike,..znaci moj otac da se ne plasi zakona,prodao bi me u roblje:sad2:...sreca pa ima taj zakon:zcepanje:...u pravom islamu nije dozvoljeno da se zene drze protiv svoje volje:eek:

твој отац је вероватно један сасвим нормалан и модеран човек. али у муслиманским земљама Азије и Африке живе очеви који нису тако савремени.
што се робиња тиче- ислам не предвиђа никаква ограничења. можеш их имати колико год си у стању да отмеш или купиш.
 
ја се потпуно слажем са овим. проблем је што ислам примењује норме и институције које жену не чине равноправном- него строго подређеном.
полигамија коју шеријатско право предвиђа, довољан је доказ тога.

ada nije bas to tako...u islamu muskarcu jeste dozvoljeno da ima vise zena,ali samo u slucaju ako je sposoban da svakoj od njih pruzi sve sto joj je potrebno..,paznju,ljubav,lagodan zivot,...i to nije greh,ali nije ni moranje,vi i sami vidite da u danasnje vreme muslimani to bas i ne rade...a to da smo podredjene,mislim da i nije bas pravi izraz,pre bih rekla da smo vaspitavane od malih nogu prvo da postujemo oca kao glavu kuce,zatim ako imamo stariju bracu,a onda i svog supruga,smatramo da nam je to duznost i da je tako ispravno...:bye:
 
твој отац је вероватно један сасвим нормалан и модеран човек. али у муслиманским земљама Азије и Африке живе очеви који нису тако савремени.
што се робиња тиче- ислам не предвиђа никаква ограничења. можеш их имати колико год си у стању да отмеш или купиш.

pa ti tamo jadni ljudi nisu se ni skolovali ni napredovali,a islam izuzetno podrzava nauku i obrazovanje,jer neobrazovanim i zatucanim ljudima svako moze da manipulise i da im kaze kako je to ispravno da prodaju svoje cerke i sestre i da oni veruju u to i kazu kako to islam tako nalaze i zahteva...covek da bi bio musliman,pre svega mora da se plasi Alaha,ne smije da uradi drugom sto ne bi voleo njemu da se desi,taj koji kupi ili otme na silu devojku,taj je teski kjafir i tesko njemu...
 
Dosadilo mi je da odgovaram na ove izgovore Statlera.
Statleru, odgovoricu ti drugi put, mrzi me sad sve da citam.

Liv, ja cim postavim samo jedan ajet iz Kur'ana pocinju komentari: "Sta mene briga za to, ja u to ne vjerujem" itd. itd. Jednostavno uska shvatanja. Jedino sto do njih dopire je ono u sta su navikli da vjeruju. Programirani su da cim vide referencu iz Kur'ana da odmah pocrni pred ocima.

Bez uvrede, ali Islam je daleko veca religija sto se toga tice. Razlog za to je zato sto je Kur'an objavljen 600 godina poslije Indzila. Pa zato imamo Kur'an kao Boziju rijec. Hadise od Poslanika Muhammeda s.a.w.s., ashaba koji su zivjeli sa njim itd. O Islamu se moze govoriti ne danima, vec vjecno. Islam (THE RELIGION) je usavrsena prije 600 godina. Prethodnim Poslanicima nije ni priblizno ovoliko objavljeno, a i stvari koje su objavljenje tada ne postoje vise u originalu jer nisu ni namijenjene za citavo covjecanstvo vec samo za odredjen narod.

Ja sam proucio Hriscanstvo zbog sebe, jer me Islam uci da sto vise ucim. A i zbog Da'we. Zbog ovakvih razgovora. Znam ja da ste svi ovdje hriscani. Ali iskreno receno, ovdje niko nista ne zna o Islamu. Jednostavno im se kaze da ne treba da proucavaju Islam i to se slijepo poslusa. Kao sto u crkvama govore mnoge stvari koje su kontradiktorne sa Biblijom i ljudi sve to slijepo prihvate.

Ljude je strah od saznanja. Ako nije zasto se ne upustite u objektivno trazenje. Ne trazenje po netu zasto je neka religija mozda neispravna, vec pravo proucavanje svih religija. (ne mislim bukvalno svih, mnogo ih je)

Saznanja su prilicno interesantna... Svaka religija ima skoro iste moralne principe. Ono sto je dobro u Islamu, to je i u Hriscanstvu, Budizmu, Hinduizmu, Judaizmu itd. Isto tako i za lose stvari. Nema tu neke razlike. Ko god se bude pridrzavao religije u kojoj je rodjen, usvojice skoro iste moralne principe. To nije nije ni cudo jer svaka religija u svojoj osnovi, u onoj originalnoj knjizi, bila ona prava religija, priznata kod Boga. Osnovne vjerske principe, koncept Boga, to je ono sto su ljudi izmijenili. Svaki Poslanik je ucio da je Jedan i Jedini Bog Stvoritelj svega sto postoji. A kasnije su ljudi na moralnim principima koji su bili prisutni u originalu dodali jako puno lazi na vjeru. Onu Jednu i Jedinu ispravnu. (mi je nazivamo Islam - prevod: Totalna predaja volji Jednog i Jedinog Boga).

I zato nije svejedno kojoj ce neko religiji pripadati. Nije svrha zivota usvojiti sve moralne principe, ili sto mnogi kazu: "Ja cu u Raj, ne kradem, ne lazem, ne stetim nikome.". Ok, sve je to super. Ali zar nije veci zlocin slagati o Gospodaru svjetova? Zar nije najveci zlocin reci da On nije Jedan?! Da postoji nesto ravno Njemu!? Ne priznati Poslanika kojeg je on odabrao? Ne priznati Njegovu objavu? To je licimjerje! Strah od tudjih misljenja! Davanje prednosti ljudima i ovom svijetu u odnosu na Boga i vjecnost! Ispavno vjerovanje je najvaznije. Najvaznije je spoznati Pravi put. A onda kada se spozna pravi put, tada se moze i slijediti. Zasto ici obratno?!
Ajde ja verujemu alaha,priznajem ga,al nema veze,postavim bombu u crkvi,pobijem jedno 60 ljudi,silujem decu(npr)al ipak ja sam dobar covek je r verujem u alaha il bilo kog drugog...nebuloza -.-''
 

Back
Top