Cemu Bog?

bog ne postoji.svi to znamo ali nemozemo da se suocimo sa tim.zasto nevina deca ginu,zasto neduzni ljudi uvek izvucu deblji kraj...razmislite,sve je stvar sudbine
 
sudbina:
bog ne postoji.svi to znamo ali nemozemo da se suocimo sa tim.zasto nevina deca ginu,zasto neduzni ljudi uvek izvucu deblji kraj...razmislite,sve je stvar sudbine

Slazem se sa tobom, ali nesho mi bash to nije jasno sa sudbinom!!!!!!!!!!!!!! Jer, znash kako kaze Paolo Keljo u Alhemicaru: Najveca laz na svetu je sudbina, jer kad coveku neshto krene napoako on se prpushta sudbini!!!! [ili tako neshto, poodavno sam citao knigu pas sam pomalo zaboravio pravi TXT]

p0z
 
Stoorbak:
sudbina:
bog ne postoji.svi to znamo ali nemozemo da se suocimo sa tim.zasto nevina deca ginu,zasto neduzni ljudi uvek izvucu deblji kraj...razmislite,sve je stvar sudbine

Slazem se sa tobom, ali nesho mi bash to nije jasno sa sudbinom!!!!!!!!!!!!!! Jer, znash kako kaze Paolo Keljo u Alhemicaru: Najveca laz na svetu je sudbina, jer kad coveku neshto krene napoako on se prpushta sudbini!!!! [ili tako neshto, poodavno sam citao knigu pas sam pomalo zaboravio pravi TXT]

p0z
 


zar je moguce da ste tolko ograniceni, sto je najgore najvise vas je mladih koji ne veruju u boga,
dosta vas trazi izlaz u tome da boga nema i da je stvar sudbine,
hehe, to je tragedija za takve, mada uvek i takvi moraju postojati...
 
Cemu takav Bog? Da bi zadovoljio neuke i uplasene, svi odgovori koji nedostaju clanu ljudske zajednice, ranjivom clanu ljudske zajednice nalaze se u njemu.
 
sudbina:
bog ne postoji.svi to znamo ali nemozemo da se suocimo sa tim.zasto nevina deca ginu,zasto neduzni ljudi uvek izvucu deblji kraj...razmislite,sve je stvar sudbine

Pazi, to ne mora da znaci da bog ne postoji. Mozda samo ne postoji u onom obliku u kom ga svi najcesce zamisljaju - bog ljubavi, dobrote i sl...
 
ma ni bog ni sudbina ne postoje..... sudbina je rec koja se koristi u bajkama:P.... u pravom svetu ne postoji tako nesto isto tako i za boga..ljudi probudite se malo i pogledajte oko sebe:).... je ne vidim boga:)... i nista mi nije sudjeno:P
 
"Religion is only for the very courageous,
for those who can take the most dangerous step.
The step wich goes from the Known
towards the Unknown,
from the Mind to the No-Mind,
from the Questioning to No-Questioning,
from Doubt to Trust"
Osho
The Zen Master[/b][/i]
 
Алjона:
"JaH_G|rL": Pitanje je sledece...cemu monoteisticki apstraktni Bog?! - Бог jе љубав:о):о):о)

Поздрав.

Ja bih to obrnuo i rekao "ljubav je Bog". Ciniti dobro drugima, biti rasterecen i osecati se dobro zbog toga, to je sva poenta! Ne verujem u smesne price o raju i paklu...treba ziveti ovaj zivot i uciniti ga boljim.
 
pa ljudi moraju u nesto vjerovati, ako ne u sudbinu onda u Boga........ ali, skoro da je nemoguce da toliko ljudi, prakticno cijela planeta, vjeruje u nekog svog Boga, tako velika laz, ne znam...... gledajuci kako je nastala, po istoriji, smijesno je, ali.....velika je dilema...... :? :?:
 
Anonymous:
pa ljudi moraju u nesto vjerovati, ako ne u sudbinu onda u Boga...

Odakle ti to, stvarno? Ko kaže da ljudi MORAJU u nešto verovati? Shvati da NE MORAŠ verovati u nešto što se čulima i logikom ne može dokazati. Ja nemam problema s tim.
 
Bog postoji a mi ginemo zbog budala koji misle da su oni bog-Djavoljovi podanici. Ako smo Srbi onda smo valda i bozji ljudi pravoslavci . Zadnje sto bi uradila jeste da mi musliman prica kako bog ne postoji. i hrvate o papi...
 
Anonymous:
Bog postoji a mi ginemo zbog budala koji misle da su oni bog-Djavoljovi podanici. Ako smo Srbi onda smo valda i bozji ljudi pravoslavci . Zadnje sto bi uradila jeste da mi musliman prica kako bog ne postoji. i hrvate o papi...
Bitna stavka u životu Srbicus domesticusa, pored crno belog gledanja na svet i to ne dalje od dužine sopstvenog kljuna, i mržnje prema srodnicima Croatia independa i Muslimaria verde jeste već pomenuta nad-ptica Omnipotentia ultimata kojoj je direktni zamišljeni protivnik Devilaria satanica. Iako Srbicus nikada nije ni video ni čuo ni jednu od ove dve zamišljene ptice on izuzetno čvrsto veruje u njih. To ide dotle da on mahne krilom na četiri strane sveta kada proleće pored gavranove kuće (gavran - Corvus religiosa) jer debeli gavran tvrdi da ima direktnu vezu sa Omnipotentiom i da može oterati Devilariu.
 
DeepPurple:
Алjона:
"JaH_G|rL": Pitanje je sledece...cemu monoteisticki apstraktni Bog?! - Бог jе љубав:о):о):о)

Поздрав.

Ja bih to obrnuo i rekao "ljubav je Bog". Ciniti dobro drugima, biti rasterecen i osecati se dobro zbog toga, to je sva poenta! Ne verujem u smesne price o raju i paklu...treba ziveti ovaj zivot i uciniti ga boljim.
...Ave...!
 

Back
Top