Чедисти против СПЦ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Enfroz2891.:
:lol:
Ma naravno...samo zapadne zemlje imaju pravo na agresivnu crkvu:lol:
Sushtinski nema nikakvog problema,nego Chedi u Srbji smeta ono shto postoji u svakoj zemlji sveta a to je da dominantna religja te zemlje uvek tezi nacionalnim ciljevima iste...tako je i u pravoslavnom i u katolichkom hriscanstvu i u islamu...pa budizam na Tibetu je praktichno srz separtistichkog nacionalnog projekta koje SAD propagandno podrzavaju u nadi da ce to destabilizovati Kinu.Nego je napad na crkvu jos jedna od teza u pokusaju svaljivanja kolektivne krivice.


Ja mislim da bi se Ceda zadovoljio kada bi SPC imala istu ulogu u srpskom drustvu kao te 'agresivne crkve u zapadnim zemljama'.... Braniti ovakvu SPC kakva je danas je napad na zdrav razum...:)

I sad su 'cedisti ekstremisti' zato sto kazu da pripadnici svih verskih zajednica moraju da imaju ista prava... Da,da potpuni ekstremizam,sve su to 'gradjanski teroristi',evo bas upravo sada spremamo Peru Lukovica na samoubilacki bombaski napad na Hram Svetog Save...:)
 
Дафмен:
Данас сам после дуго времена погледао на кратко форум Б92 и видео да Чедисти не престају са офанзивом на СПЦ. У реду прихватам да неко има критичко мишљење према свакој институцији у једном демократском друштву била то СПЦ, Исламска заједница, Римокатоличка црква... Али шта је проблем са чедистима. Они имају хронично обољење мозга да нападају без разлога СПЦ и на тај начин вређају 80% а можда и више верујуће Србије. И мене као религиозног и верујућег православног Србина.
Мени не смета оптужити неког попа за неко кривично дело јер и они су људи има их и добрих али и лоших. Али нападати патријарха који је живи светац и кога поштује цео православни свет на Земљи а и припадници осталих вера је нешто што стварно превазилати укус. Мислим буне се када им Бора испрозива Чедицу да је наркоман пред милион људи а вамо на најпримитивнији начин вређају патријарха Павла називајући га Паја и вређајући Бога што ја схватам као и увредом себе.
Не знам али мислим да би доласком ЛДП на власт Србија постала нека Чедоистичка џамахирија са владајућом религијом Чедоизмом тј пљуј на све и лепо и ружно што има везе са Србијом и српством.
Волео би да форумаши из Хрватске такође прокоментаришу тему чисто да бих видео како неострашћени суседи гледају на ово.

Дафмен:
Наркоман јесте али демагогијом згрће гласове. Мислим да су они велико зло. Ја могу да се не слажем са лупам мишљењем једног Ивице Дачића али треба да га поштујем или да се не слажем са неким поступком Бориса Тадића али да истовремено готивим неки његов други поступак то еј демократија. Али ипак ЧЕДУ желим ван српске политичке сцене као и оно мало гамади што је окупио око себе. Зато кажем ако вас 5% што еј гласало за Чеду жели другу Србију ви је лепо замените. Идите заувек из наше једине Србије у Хрватску, Албанију, Косово, Израел, ... али оставите овај напаћени народ и немојте му набијати још муке на врат.


Poštovani verniče, sve ste rekli.
Nadam se da ne bi ste imali ništa protiv da se LDP bavi izučavanjem istočnjačke religije iako je registrovan kao politička stranka?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top