Чанку мало.....Сад хоће нови Устав

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/172794/Canak-Bez-novog-ustava-Srbija-ne-moze-u-EU
Čanak: Bez novog ustava Srbija ne može u EU

Lider Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Nenad Čanak je ocenio da se u Srbiji neće dugo čekati na promenu Ustava jer bez novog ustava, nema ni pridruživanja Evropskoj Uniji.
Čanak je u intervjuu za današnji novosadski "Dnevnik" rekao da do istinske decentralizacije Srbije može da dođe tek posle promene Ustava.
On je najavio i da će uskoro razgovarati sa republičkim premijerom Mirkom Cvetkovićem o vraćanju imovine lokalnim samoupravama i pokrajini.
Ocenio je da je "apsolutno protivno zdravom razumu" da imovina koja se nalazi u Vojvodini, ne pripada pokrajini. "Zato ćemo napraviti jasan predlog šta u taj popis pokrajinske imovine treba da uđe, a mislim da će taj predlog na najbolji način
razotkriti i koje su stranke zaista provojvođanske, a koje samo pokušavaju da se takvima prikažu", naveo je lider LSV, koji je i predsednik Saveta za decentralizaciju Srbije.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колико још штетних закона и политичких потеза,
све под плаштом придружовања Европској Унији....?
Сутра ће тражити федералну једницу. При том не мислим на ЕУ, већ на Чанка. z:poz:
 
Macak, trazi se samo da se opstine Tutin i Novi Pazar pripoje zapadnoj regiji, znaci ne pravi se nikakva muslimanska regija, tu i dalje ostaju Uzice, Ivanjica, Pozega i sl. i u tom regionu ce i dalje Srbi biti vecina ...
Znaci ne ugrozavaju se Srbi ni na koji nacin ... Ja samo i dalje ne kontam zasto vam to toliko smeta, dal ce Novi Pazar biti u centralnom ili zapadnom regionu ...

Газија..сад без икаквих предрасуда и зезанције...
Веруј да ми је све једно, ко ће у коју регију упасти....
Паметни људи су, како рекох на основу неких параметара правили нацрте тих регија...
Сигурно дасу водили рачуна о многим стандардима потребним за функционисање истих...
Не знам ко ће бити већина у тој регији, и ако ми верујеш, не интересује ме...
Плашим се само, да сутра та, ИЛИ НЕКА ДРУГА РЕГИЈА, не буду економски слабе,
што је , нормално, предуслов за незадовољство грађана.
 
Ne moz' da se u Srbiji prica o decentralizaciji ne pretvori u jedno deset ostecenih drzavno-regionalnih interesa sa sve propratnom pricom o hebenoj EU.

A rezultat ce biti da cemo umesto prirodnih, istorijskih i, najbitnije, ekonomski odrzivih regiona kao sto su Banat, Backa, Srem, Sumadija, Podrinje, itd, imati decentralizaciju odradjenu po zeljama onih bez kojih trenutna vlada ne moze da opstane.

I pritom niko da kaze, ma yebite se i vi i vasi fol ugrozeni interesi i nacionalna prava, mi pravimo funkcionalnu regionalizaciju, a vama ako se ne svidja, izadjite iz vlade, pa da pravimo nove i skupe izbore, kad ste goveda.

Mislim, nije da sam iznenadjen, samo zgadjen.
 

Back
Top