Cane Corso ili Americki Staford

Cane Corso ili Staford

  • Cane Corso

    glasova: 2 40,0%
  • Staford

    glasova: 3 60,0%

  • Ukupno glasova
    5
  • Anketa je zatvorena .

SasaKuljanin

Zainteresovan član
Poruka
108
Posto planiram da kupim psa zanima me koja od ove dve rase je bolja.
Cane Corso:
images.jpeg


Americki Staford
1309172635_221048856_1-Slike--Americki-Staford-terijer.jpg
 
cane corso,veliki pas,mada i staford,ali to su psi za vecu kontrolu,kapiras,moras da bas vodis racuna o samom vaspitanju psa,mnogo obaveze,a i dosta paznje i 'buljenju'njegovog ponasanja!Zahtevaju vecu kontrolu,lepi su i jedan i drugi,bitno je da mu posvetis paznju,pa bilo koji pas da je u pitanju!
 
Ova rasa je teritorijalnog tipa, štiti ono što ima u njegovom dvorištu i sve ukućane a nije prijateljski prema ljudima. Takvi ljudi su malo specifični, da pokažu da su na visini, da su neko i nešto i puni su para a pri tom ne misle na bezbednost okoline.Svojim očima sam gledala da odrasli dečak držao kane korsoa za uzicu i kada je video dete na daljinu prosto se otimao od vlasnika, uzica mu je prosto iskliznula iz čvrste ruke i pojuri prema onom detetu. Sreća da se dete brzo sklonilo.Velik je to pas i ima dvostruku snagu i težinu od čoveka.:( I stalno reži na prolaznike da ti prosto dosadi.


Vidi šta su pitbuli u stanju da urade ovo ludilo :)

sa izvora:

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/339207/Cetiri-pitbula-demolirala-automobil-pokusavajuci-da-dodju-do-skrivene-mace
 
Poslednja izmena:
Tebi se fakat ne sviđaju ni CC ni AST? CC jeste teritorijalan pas, za to je rasa i napravljena, kome se to ne sviđa, njegov problem. Ali kad sretneš dobro socijalizovanog CC na ulici, nikakvih problema nema, ali ponavljam, dobro socijalizovanog. Obe navedene rase imaju specifičan karakter koji zahteva odlučnog i istrajnog gazdu, da ne kažem vođu čopora, teško da su dobar izbor za prvog psa baš zbog svoje snage i temperamenta ali recimo da je CC nešto teritorijalniji i skuplji za održavanje (jer su slične građe ali je CC veći pa više i jede) ali je kod obe rase jako bitno da se dobro raspitaš od koga da kupiš štene.
 
Poslednja izmena:
Ukoliko nemas prethodnih iskustava sa cuvanjem pasa, moj je savet staford jer je, koliko-toliko, laksi za vaspitavanje i kontrolu. Mogu da kazem i da su stafordi strasno umiljati i veseli psi (barem ovi sa kojima sam ja imao kontakta), dok sa CC nisam imao dovoljno susreta da mogu da sudim o rasi. Bitno je samo da znas, koju god rasu da uzmes, pas je uvek onakav kakvim ga vlasnik napravi
 
Posto planiram da kupim psa zanima me koja od ove dve rase je bolja.
Cane Corso: Pogledajte prilog 250357

Americki StafordPogledajte prilog 250355

Sta tebi znaci to "bolja rasa"?

Ja ne bih ni jednog ni drugog, ali ne zato sto je jaedan gori/blji od drugog nego se radi o zahtevnom psima koji zahtevaju mnogo vremena,
a ja nemam vremena ( ali ni volje) pa sam izabrala neku jednostavniju" rasu".
 
Ova rasa je teritorijalnog tipa, štiti ono što ima u njegovom dvorištu i sve ukućane a nije prijateljski prema ljudima. Takvi ljudi su malo specifični, da pokažu da su na visini, da su neko i nešto i puni su para a pri tom ne misle na bezbednost okoline.Svojim očima sam gledala da odrasli dečak držao kane korsoa za uzicu i kada je video dete na daljinu prosto se otimao od vlasnika, uzica mu je prosto iskliznula iz čvrste ruke i pojuri prema onom detetu. Sreća da se dete brzo sklonilo.Velik je to pas i ima dvostruku snagu i težinu od čoveka.:( I stalno reži na prolaznike da ti prosto dosadi.


Vidi šta su pitbuli u stanju da urade ovo ludilo :)

sa izvora:

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/339207/Cetiri-pitbula-demolirala-automobil-pokusavajuci-da-dodju-do-skrivene-mace

Ti si ocigledno jedan od onih koji veruje u ``opasne rase``. Kakav covek takav pas.
 
Ukoliko nemas prethodnih iskustava sa cuvanjem pasa, moj je savet staford jer je, koliko-toliko, laksi za vaspitavanje i kontrolu. Mogu da kazem i da su stafordi strasno umiljati i veseli psi (barem ovi sa kojima sam ja imao kontakta), dok sa CC nisam imao dovoljno susreta da mogu da sudim o rasi. Bitno je samo da znas, koju god rasu da uzmes, pas je uvek onakav kakvim ga vlasnik napravi
Moj staford je bio maca prema svima osim kada ga ujede neki pas a komsijin cc je azdaja koja napada sve iako nije vezan u velikom dvoristu.
 

Back
Top