Caffe "Kod čika Švarcija"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
u zadljih nedelju dan posle treninga skuvam sebi povrce i krompir ,nemasni sir..jedan litar jogurta i tunjevinu ..jel to dobro?

I jeste i nije......
Jeste zato sto si obezbedio dovoljno proteina
Nije zato sto si obezbedio previse proteina + secer koji se sporo razlaze pa se moze desiti da se jos vise ugojis......
Mnogo ti je to odmah posle treninga odjednom....70% od toga ima da iskenjjjas a samo 30% ima da se izvari sintetise i ugradi u misic....

Sta treba da radis.....?!!!
Posle treninga treba da uneses manju kolicinu prostih secera (UH) kako bi brzo nadoknadio izgubljeni glikogen iz misica da ti ne bi telo pocelo razgradjivatoi misic i od njega pravilo energiju......Najbolje za ovo bi bilo da kupis dextrozu - grozdjani secer u prahu (imas sa ukusom pomarandze - isti ukus ko multivita)...I sto je najbolje izuzetno je jeftina.Kilo je valjda 200din...Popijes to odmah posle treninga cim izadjes iz sale/sobe (nosis u rancu pripremljeno kuci) A kad dodjes kuci (jedno 15,20 min posle treninga)uzmes i pojedes 1 tunjevinu sa max 2 case jogurta(gledaj da bude bar sa 0,5 % mlecne masti)Onda sacekas jedno sat ipo pa jos jedan obrok pre spavanja 10 belanca i casa jogurta/mleka ili jos jedna tunjevina ili pileci file isprzen........

Pitao si sta je sa zumancima - ona se bacaju.Jes da zumance ima 3 gr proteina ali ima toliko holesterol da bi umro u 28,da jedes 10 dnevno.Znaci uvek ih bacaj,pusti ti babe i dede sto pricaju oni nemaju pojma svi imaju holesterol......
 
Hmm...da sardina nema proteina...nece da bude... nutritivna vrednost sardele (riba koja se nalazi u konzervi sardine) je priblizna (i po aminokiselniskom sastavu slichna proteinu koji se nalazi u) tunjevini!!
S tim shto je, kao i tunjevino, pozeljno isprati od onog zejtina u kome se nalazi, i dodati recimo maslinovo ulje!
Umesto dekstroze, preporuchio bih maltodekstrin, a mlechne proizvode da izbegava shto vishe, osim recimo nekog nemasnog (ella) sira pred spavanje (recimo pakovanje elle, malo piletine ili ribe i maslinovo ulje za vecheru).
Sa zumancima ne treba preterivati, ali ja npr uz doruchak od 6-8 belanaca pojedem i 2 zumanca, jer imaju dosta hranjive materije.
Shto se PWM-a tiche, njega treba uskladiti u odnosu na to kakvi su treninzi i kakva je dijeta (koristiti dextrozu za vreme keto dijete je npr glupost nevidjena, i ima samo kontra efekat).
Takodje, ko je na definiciji (opet kazem, zavisi od treninga i dijete koja se drzi) 1.5-2g proteina po kg tezine je dovoljno. Ko je na masi, a natural je 2.5-3g proteina po kilogramu tezine. A ko koristi aas (taj to verovatno vec zna) pozeljno je da unosi i do 5-6g prot. po kg tezine ne bili se maksimalno iskoristilo dejstvo AAS.
Generalno, ciklusna ishrana (odnosno odredjeno vreme za definiciju, ili za masu) je veoma jednostavna, i uz malo truda i obrazovanja se lako shvati shta, kako i zashto!
Npr ja na definiciji nikada nisam koristio dekstrozu, ali mi je zato neizostavni deo pwm-a whay + bcaa! Kao shto npr na dnevnom nivou popijem oko 20-25g Omega3 kapsula, ~100mg cinka, i naravno dovoljnu kolichinu multivitaminerala, jer izbegavam voce na definiciji... jedino shto je u upotreni od hrane je piletina (iskljuchivo pechena ili kuvana, NIKAKO przena ili pohovana!!!), ponekad nemasna teletina, jaja, poprilichno male kolichinie pirincha/kuvanog krompira, dosta maslinovog ulja, malo badema/leshnika, tunjevina/sardela/oslic/pastrmka, ella sir, i ogromne kolichine salate, uglavnom kupus, zelena salata i svez krastavac.
Jeste dosadno i monotono, ali je veoma efikasno!!
 
jel jaja trebam da kuvam ili da ih jedem presna?
ovo je moj program ishrane(dnevne)..ujutru pre skole pojedem dva jaja(kuvana)popijem casu mleka i jedno parce sira ella,i jednu jabuku ili bananu..na drugom odmoru pojedem jednu razenu kiflu(malu)i jednu jabuku..kad docem kuci popijem casu mleka,pojedem to sto je napravljeno za rucak..na primer danas pirinac i riba,i popijem solju jogurta,oko cetiri pojedem oko250gbelog mesa ,tunjevinu ,jedno parce ella sira,i solju jogurta..oko pola sest pojedem neku salatu i povrce,popijem casu mleka..oko pola osam vezbam do devet otprilike..popijem limunadu ..kad se istusiram.skuvam krompir i to pojedem sa jos dva parceta ella sira i 5 kuvanih jaja (samo belanca i mozda samo jedno zumance)i popijem dve solje jogurta..kad legnem da spavam popijem jos jednu casu mleka..jel ovo dobro??
 
Poslednja izmena:
jel jaja trebam da kuvam ili da ih jedem presna?
ovo je moj program ishrane(dnevne)..ujutru pre skole pojedem dva jaja(kuvana)popijem casu mleka i jedno parce sira ella,i jednu jabuku ili bananu..na drugom odmoru pojedem jednu razenu kiflu(malu)i jednu jabuku..kad docem kuci popijem casu mleka,pojedem to sto je napravljeno za rucak..na primer danas pirinac i riba,i popijem solju jogurta,oko cetiri pojedem oko250gbelog mesa ,tunjevinu ,jedno parce ella sira,i solju jogurta..oko pola sest pojedem neku salatu i povrce,popijem casu mleka..oko pola osam vezbam do devet otprilike..popijem limunadu ..kad se istusiram.skuvam krompir i to pojedem sa jos dva parceta ella sira i 5 kuvanih jaja (samo belanca i mozda samo jedno zumance)i popijem dve solje jogurta..kad legnem da spavam popijem jos jednu casu mleka..jel ovo dobro??

Pa nije lose za pocetnika je ok ima da napredujes....Samo gledaj da u jednom obroku ne trpas mnooogo Uh sa proteinima jer nece onda sve da se iskoristi kad pojedes sve to odjednom....Ljudsko telo odjednom moze da sintetise 20 gr proteina a ostalo sve ide kroz stolicu pa ti vidi......zato trebaju obroci da budu mali a ucestali na svaka 2 sata
I nemoras da trpas mnogo povrce i neko voce - tu imas samo minerale i vitamine a to su mikroelementi oni nisu gradivni elementi,ne izgradjuju telo.....Nek ti uvek protein bude primaran i samo njih cepaj najvise,ostalo po malo,jer od secera,masti,vitamina i minerala se ne izgradjuju misici nego od proteina.....I kad jedes izmesan obrok prvo pojedi namirnice sa proteinima pa tek ostale (da bi telo iskoristilo tj sintetisalo sve proteie koje si uneo,a ostalo koliko stigne - bolje da iskenjjjas visak secera,masti nego visak proteina)

Mada mnooogo zavisi i od genetike (ne bih da te razocaram mozda jer si ti ipak u startu pa bih ipak da ti dam neku svetlu nadu) Mozda ces sam ovom hranom uspeti da licis na svarcenegera ako ti je genetika dobra,a mozda ces biti i gori od prosecnog coveka sa ulice iako to sve jedes i treniras.....Tako da sve je to veliko pitanje....Ali samo glavu gore i nemoj mnogo da mastas nego proceni sebe kakav si i ne postavljaj sebi velike ciljeve mnogo ( ane ko ja cilj mi bio odmah da nabacim sto pre 100 kg i da dignem iz bendza bar 100kila) Doduse dobro sam i uspeo ljudi mislili da sam na steroidima ali zato kad malo "padnes" odmah se s*****s ili upadnes u blagu depresiju....Zato samo polako i kvalitetno pa koliko bude....Ovde je bitna mnogo istrajnost....nista ne vredi da vezbas i jedes godinu dana po posle da predjes na junk food....ko da nisi nista nikad ni radio.....jos ces da izgledas nekako debelo kad obuces dzemper....a ne nabildovano.....to pogotovo tako opazaju devojke....nece da ti kaze dobro nemas bas definiciju ali zato imas zescu masu i jak si kao stena - nego ima da ti kazu - nemas six pack trbusnjake - znaci debeljan si)

Samo cepaj jaja i mleko tu su najkvalitetniji proteini (a posebno iz surutke - kupi i ovo pa pij ako ti nije grozno)
p.s. pred spavanje uz casu mleka iscepaj obavezno bar 5 belanaca da bi imao u sebi aminokiseline dok spavas jer se telo izgradjuje dok spavas.Uglavnom najvazniji obroci su ti onaj odmah posle treninga i zadnji,onaj pred spavanje (15 in pre nego sto odes da spavas)
 
jedno pitanje...zashto bi uzimao jaja, odnosno belanca pred spavanje??? totalno beskorisno...
Belanca su najbrze razgradiv protein koji se moze dobiti iz hrane, a njemu treba to u toku cele noci da se razlaze. Te je s toga mnogo bolja varijanda da pred spavanje pojede npr 150g belog mesa, 150g ella sira, salatu sa maslinovim uljem!!! (da bi shto vishe usporio razgradnju proteina), i to ce mu omoguciti dobru ishranu u toku sna, ako vec nije u mogucnosti da pije Casein...
I opet cu napomenuti... ti na dnevnom nivou unosish ~ 1.5 litara mlega (ili litar mleka plus pola jogurta) shto je previshe... to je prevelika kolichina laktoze (laktoza je shecer, i nije dobra stvar ako si na definiciji!!!). laktoza chini ~ 5-8% mase mleka, pa izrachunaj koliko nepotrebnog shecera unesesh u sebe!!
 
Ja bih da napomenem, da danasnje mleko nije kao sto je bilo RANIJE.
Dakle ja licno nemam nista protiv mleka (cak sta vise i sam ga pijem) ali ljudi uglavnom imaju neko verovanje da je mleko dobro za kosti, ima kalcijuma (bla bla). To je sve istina, ali mleko sa polica je najlosiji kvalitet.
Najbolji kvalitet dolazi iz recimo paorske kuce (gde se krava hrani SAMO sa travom) i prema tome, zdrava zivotinja daje zdravo mleko.
Posto je zdravo mleko, nema potrebe da se kuva. Moze se piti SIROVO.
Kada se pije sirovo, MNOGO brze se apsorbuje nego kuvano (plus, ima MNOGO vise nutricija nego kuvano).
 
Ja bih da napomenem, da danasnje mleko nije kao sto je bilo RANIJE.
Dakle ja licno nemam nista protiv mleka (cak sta vise i sam ga pijem) ali ljudi uglavnom imaju neko verovanje da je mleko dobro za kosti, ima kalcijuma (bla bla). To je sve istina, ali mleko sa polica je najlosiji kvalitet.
Najbolji kvalitet dolazi iz recimo paorske kuce (gde se krava hrani SAMO sa travom) i prema tome, zdrava zivotinja daje zdravo mleko.
Posto je zdravo mleko, nema potrebe da se kuva. Moze se piti SIROVO.
Kada se pije sirovo, MNOGO brze se apsorbuje nego kuvano (plus, ima MNOGO vise nutricija nego kuvano).
Jos bih dodao da je litra takvog mleka +- 40 dinara.;)
 
a i ja bih dodao, da neko ko je iz grada, i nije se navikao na takvo mleko, od jedne chashe, ima ceo dan da zaglavi u WCu :)
to nije nishta loshe, samo je to mleko malo drugachije, i nije tolko termichki i hemijski obradjivano, pa je malo teze sa nechiji stomak.
/* lichno iskustvo :) */
 
5-7 kvalitetnih, visoho proteinskih obroka, uz odredjenu kolichinu UH, plus Whey (recimo ujutru i u pwm) i casein ili whey + maslinovo ulje uveche, plus kvalitetan trening, + kvalitetan odmor, i u periodu od shest meseci moze da se nabaci pristojna masa (mishicna, ali i malo sala, koje posle treba malo stesati). Da li ce to biti 5 kila, ili kolko vec, zavisi i od tvoje trenutne tezine, od svega gore navedenog, od genetike... ali ako sve budesh radio kako treba, za 6-8 meseci, se moze primetiti razlika!
 
Haha :mrgreen:
Verovatno misli na sirovo mleko i jaja. Jer jedino taj pojam malo upada u oci, ostalo je sve "normalno".
Mislim, te stvari nisu gadljive, odvratne i neobicne. To su jednostavno prirodne stvari (majcino mleko koje smo pili, je takodje prirodno - sta je lose u tome?).
Jednostavno nasa populacija nije navikla (niti je naucena) na tako nesto, mi smo ubedjeni u nesto sasvim drugo, a to "drugo" je daleko od istine (ali mi mislimo da je istina i delujemo na taj nacin).
I nas problem je sto ne vidimo "CELU SLIKU" prirode, vec jednostavno gledamo iz svog iskustva i svoje okoline.

I zato oduvek kazem; Ako zelis da budes izuzetan, moras raditi stvari koje vecina nece.
 
Soja u bilo kakvom obliku ili u obliku odrezaka?

Ljudi ne jedite soju ne rizikujte i kad pise da je bezbedno....U soji ima fitoestrogena,doduse to nisa bas kao ljudski zenski estrogeni ali mogu da ti smanje nivo testosterona npr da ti se uspori rast brade i sl......A muskarcima se jos dodatno prazne nivoi testosterona usled iscrpljujucih treninga,plus ako ne unosis dovoljno cink.....Uzas.....U danasnje vreme nikom nije na odmet da mu se malo povisi konc.testosterona a kamoli da ga smanjuje sa glupom sojom....Zato danas i ima ovoliko izfeminiziranih muskaraca sa rozim majcicama
 
za povecanje mishicne mase je ipak potrebno malo vishe od sopstvene tezine i malih bucica.
Da bi se iniciralo povecanje mishica, potrebno shokirati sam mishic, adekvatene tezine, i ponavljanja treba koristit da bi se pogodila bela i crvena mishicna vlakna, da bi se mishic pravilno i ravnomerno razvijao i rastao. Teretana se namece kao najbolje, najkomplenije i najisplativije reshenje.
Dodushe, savetovao bih da za sada izbegavate teretanu, zbog trenutnog stanja sa virusom, kao i u drugim navratima kada znate da je sezona gripa i tako to... :)
 
ja radim sa bucicama,nabavio sam sklekere i imam onu sipku za zgibove..mislim da cu dobro napredovati i da mi je za pocetak dovoljno..mislim da to uopste nije razlog za ne odlazak u teretanu..:think:..ko ce te zaraziti ako samo zdravi idu tamo..nece sigurno ici neko u teretanu ko je zarazen virusom..:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top