C++ if while

Jesi bash ovu moju prepravku iskopirao, as is i probao?
Razmisljam, ali ne kontam bas.
Pazi ovako, ima tu jedna bitna stvar. Tvoja promenljiva, x, koja se koristi za biranje opcije, je tipa integer. Dakle celi brojevi (i negativni). Ako kucas neki karakter isti ce biti automatski preveden u brojcani ekvivalent po ASCII kodu. Sto znachi da ako lupis "A", tvoja promenljiva x ce dobiti vrednost 65.
Sto bi na kraju samo trebalo da rezultira porukom o pogresnom broju.

Ali ovo je sustinski pitanje samog kompajlera. To su neki mehanizmi koji se dodeljuju tvom programu prilikom prevodjenja. Sto znaci da je moguce da uzrok lezi u tome, a ja ne bih umeo da ti objasnim, jer ne znam kako radi kompajler.
Ako imas instaliran MS Visual Studio, probaj u njemu isti kod i vidi dal ce isto da se ponasa.
 
to sto ovaj "filozof koji ne zna o cemu prica" prica bi bilo jednako "genijalno" kao da je rekao:
cin kada ukucas neki broj (recim: '0') ne vraca taj broj, vec ASCII kod. To bi znacilo da po njegovom misljenju cin >> intPromenjiva vraca 48 kad ukucas 0, sto je apsurdno. ASCII za '0' je 48, a ASCII 0 je Function keys (F 1 - F 12).

sad ti cuj filozofa koji zna sta prica:
cin >> intPromenjiva ne vraca ASCII kod, jer bi u tom slucaju za 1 vraca 49 a za 0 48 a za 2 50.
tacka.
 
Poslednja izmena:

Back
Top