Quantcast

BUKING PREKO INTERNETA

vek@

Početnik
Poruka
25
@Sceko
Ne znam stvarno,ali pošto vidim da ste iz Bara,grada u koji moja porodica dolazi bar jednom godišnje,blizu ste vile Neptun(preko puta šušanjske plaže),gazde su fini ljudi,pitajte ih.Mi bili prošlog meseca kod njih,rezervacija preko booking-a.I ima još puno vila iz Šušnja.

Evropenda

Domaćin
Banovan
Poruka
4.980
Ni meni ta prica ne zvuci realno....
Godinama vec putujem tako sto smestaj rezervisem preko booking-a i nikad nisam cula nista slicno
I ja bih volela da cujem detalje :aha:
Већ сам вам рекао шта је било. Моја је морална дужност била да вас обавестим шта се десило, како и ви неби постали жртве тих превараната.

Завршило се тако што ми је увређена част и што су ме антиоксиданс и века назвали лажовом! Поштеном човеку нема места у данашњем друштву. Прво га срамно опљачкају као овцу па га отпуже за клевету.

Мој вам је савет да се не бакћете са том мафијом из букинга, како неби остали кратких рукава. Нисам ја једини коме се то десило, многи људи плачу за парама јер су веровали преварантима из букинга.

j.e.l.e.n.a.

Elita
Poruka
15.192
Већ сам вам рекао шта је било. Моја је морална дужност била да вас обавестим шта се десило, како и ви неби постали жртве тих превараната.

Завршило се тако што ми је увређена част и што су ме антиоксиданс и века назвали лажовом! Поштеном човеку нема места у данашњем друштву. Прво га срамно опљачкају као овцу па га отпуже за клевету.

Мој вам је савет да се не бакћете са том мафијом из букинга, како неби остали кратких рукава. Нисам ја једини коме се то десило, многи људи плачу за парама јер су веровали преварантима из букинга.

Bez uvrede....ja se s tim "bakcem" vec par godina...i nikad mi se nista ni slicno nije desilo
Booking.com ne naplacuje ni uslugu rezervacije,ni uslugu boravka u hotelu koji ste izabrali
Sva placanja se vrse direktno u hotelu u toku boravka
Jedino,ako rezervisete hotel,pa se u njemu ne pojavite,a rezervaciju ne otkazete,skinuce vam se neki iznos sa racuna
Ali,to nece uraditi booking.com vec hotel direktno :)

Evropenda

Domaćin
Banovan
Poruka
4.980
Bez uvrede....ja se s tim "bakcem" vec par godina...i nikad mi se nista ni slicno nije desilo
Booking.com ne naplacuje ni uslugu rezervacije,ni uslugu boravka u hotelu koji ste izabrali
Sva placanja se vrse direktno u hotelu u toku boravka
Jedino,ako rezervisete hotel,pa se u njemu ne pojavite,a rezervaciju ne otkazete,skinuce vam se neki iznos sa racuna
Ali,to nece uraditi booking.com vec hotel direktno :)
Управо је у томе фора. Читао сам на интернету по страним форумима о букингу. Они функционишу тако да преваре отприлике сваког тридесетог. На несрећу то се десило и мени.

Ја кад сам резервисао тај хотел, звала ме је нека службеница. Веза је нешто стално сецкала, па је она закључила да не знам енглески, иако исти говорим перфектно. На крају разговора је рекла да ће ме позвати неко ко говори српски. После пола сата ме је позвала извесна особа која се представила као Ђоко са Цетиња, који тренутно живи у Бристолу, Уједињено Краљевство.
Инсистирао је да одмах уплатим резервацију. Када сам му рекао да је пракса да се плаћа у хотелу у коме боравиш, Ђоко је одговорио "пријатељу мој добри и поштени, ја сам ти река како иду ствари, а ти ако оћеш ић у Египат преко нас из Букинга, онда уплати ту цркавицу, а ако не желиш, сналази се сам како знаш и умијеш. Ми никога не ћерамо да иде преко нас."

Будући непоправљиви наивчина и поштењачина, поверовао сам том Ђоку који ми је гласом и ставом заиста уливао велико поверење. Уплатио сам новац преко картице а остатак знате и сами шта је све било.

antioksidans

Poznat
Poruka
8.406
Управо је у томе фора. Читао сам на интернету по страним форумима о букингу. Они функционишу тако да преваре отприлике сваког тридесетог. На несрећу то се десило и мени.

Ја кад сам резервисао тај хотел, звала ме је нека службеница. Веза је нешто стално сецкала, па је она закључила да не знам енглески, иако исти говорим перфектно. На крају разговора је рекла да ће ме позвати неко ко говори српски. После пола сата ме је позвала извесна особа која се представила као Ђоко са Цетиња, који тренутно живи у Бристолу, Уједињено Краљевство.
Инсистирао је да одмах уплатим резервацију. Када сам му рекао да је пракса да се плаћа у хотелу у коме боравиш, Ђоко је одговорио "пријатељу мој добри и поштени, ја сам ти река како иду ствари, а ти ако оћеш ић у Египат преко нас из Букинга, онда уплати ту цркавицу, а ако не желиш, сналази се сам како знаш и умијеш. Ми никога не ћерамо да иде преко нас."

Будући непоправљиви наивчина и поштењачина, поверовао сам том Ђоку који ми је гласом и ставом заиста уливао велико поверење. Уплатио сам новац преко картице а остатак знате и сами шта је све било.
Preko booking/a se upisuje broj kartice, kao garancija. Neki naplacuju odmah, a uglavnom tek kada dodjes u hotel. Sve to jasno pise i pre nego sto izvrsis rezervaciju.
Booking NE NAPLACUJE od tebe, to cini hotel, a od bookinga, na mail, dobijes potvrdu o rezervaciji.
Nisi mogao da "uplatis" novac.

Ako si na neki drugi nacin prevaren, a po osnovu ovog sto si napisao ni meni nije jasno sta si i sa kim radio, zao mi je.
To sigurno nisi radio preko sajta www.booking.com.

I nisi mi odgovorio kako bi ostisao u egipat? Placanje avio karte, regularne, cini takav aranzman preskupim.

vek@

Početnik
Poruka
25
Iako sam mislila da me više nikada neće dotaći tuđa glupost,"zeznula"sam se....Svako ko je makar jednom imao posla sa booking.com zna šta hoću da kažem.Isključujem se iz ove teme,jer ću do kraja da kažem nešto što mi moje godine i vaspitanje ne bi nikad oprostili.Pozdrav :rtfm:

buba.mara

Zainteresovan član
Poruka
135

Hahaha, koji je ovo HIT!!! Tebi je bas dosadno! :zcepanje: :bye:

Evropenda

Domaćin
Banovan
Poruka
4.980
Hahaha, koji je ovo HIT!!! Tebi je bas dosadno! :zcepanje: :bye:
Ћути не стај ми на муку. Изјебаше ме ови из букинга ко младог мајмуна. Ђоко оца ти ***** преварантског, сазнао сам ко си, кад будеш долазио на Цетиње има да те наватам и испребијам ко мачку! Европенда није будала па да га неки букинговци варају за паре.

Poslednja izmena:

vek@

Početnik
Poruka
25
Evo pozdrav i od mene iz prelepog Ohrida,u smeštaju rezevisanog preko bookinga,a u isti je došlo dvadesetak ljudi,rezervisali kao i ja,pa u nedelju nastavljam dalje ka Grčkoj,u ,na isti način rezervisan smeštaj.I da dodam da me još niko nikada iz bookinga nije "pozvao".....Oni "pišu"....:brus:

Evropenda

Domaćin
Banovan
Poruka
4.980
Evo pozdrav i od mene iz prelepog Ohrida,u smeštaju rezevisanog preko bookinga,a u isti je došlo dvadesetak ljudi,rezervisali kao i ja,pa u nedelju nastavljam dalje ka Grčkoj,u ,na isti način rezervisan smeštaj.I da dodam da me još niko nikada iz bookinga nije "pozvao".....Oni "pišu"....:brus:
Провоцираш, а?
Стављаш ми со на рану!!

Сигурно си и ти у талу са тим мафијашима. Ја знам шта се мени десило и што се тиче букинга имам само једну реченицу: далехко им липа кућа!

antioksidans

Poznat
Poruka
8.406
Ako te "pozove" Djoko sa Cetinja uputi ga na forum, da se ovaj kolega objasni sa njim:lol:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.