Бугарски посланик : Ујединићемо се са Србима, одбранићемо Македонију!

Ми ћемо се ујединити против шиптара односно муслимана, али не због братских и верских односна, не чак ни из интереса, већ из страха према исламизацији која нагриза све државе.
 
Исто што и WW2.

А то што не видиш проблем у окупацији, ту ти не могу помоћи нити ја, нити било ко...
А што се тиче бугара, мој покојни деда не би делио мишљење са тобом.
Нико не жели никакве сукобе, али не желимо (барем моји истомишљеници) никакву сарадњу са именованим...
Па сад, можда се мој покојни деда не би сложио са твојим покојним дедом. А мој покојни деда је првоборац који је 1941. год. дизао устанак у југоисточној Србији, борио се против Бугара, био предлаган за орден народног хероја. Бугари су му убили и оца и таста (цивиле). Па ипак, након рата, често су на граници организовали сусрете са бугарским пријатељима, односно бугарским комунистима из времена Другог светског рата са којима су се борили против исте екипе.

Злочини Бугара у југоисточној Србији се памте. Нису заборављени. Међутим, тамошњи народ живи у миру са бугарском мањином и ту нема никаквих проблема.

Историја наших односа са Бугарима је несрећна. Међутим, то не значи да мора таква и да остане. Наравно, неповерење неће лако ишчезнути, посебно када Бугарска ваља своје пасоше по КиМ, али не видим разлог да залупимо врата.

Приче о уједињењу, наравно, потпуно одбацујем. Али сарадња уопште не треба да буде искључена.
 
Сс Бугарима се ништа не може планирати. Овај посланик је само изолован случај. У било којој комбинацији на Бугаре се не може рачунати, а што се Македоније тиче они би ту помагали ако би видели неку своју корист.
Док год су пудлице НАТО нема ништа од њих.
 
Сс Бугарима се ништа не може планирати. Овај посланик је само изолован случај. У било којој комбинацији на Бугаре се не може рачунати, а што се Македоније тиче они би ту помагали ако би видели неку своју корист.
Док год су пудлице НАТО нема ништа од њих.

А ми нисмо пудлице натоа ? Мааа даааааај молим те.Па та Македонија каква год да је, послала је свог председника на параду у Москви.

Међутим доћи ће дан када ће нато морати да изабере које су им пудлице ближе срцу, а које не. Знамо да ће изабрати шипце, а на другој страни ће бити све православне и можда неке католичке земље.
Сукоб је неизбежан, а нато неће гурати своје војнике да гину.
 
А ми нисмо пудлице натоа ? Мааа даааааај молим те.Па та Македонија каква год да је, послала је свог председника на параду у Москви.

Међутим доћи ће дан када ће нато морати да изабере које су им пудлице ближе срцу, а које не. Знамо да ће изабрати шипце, а на другој страни ће бити све православне и можда неке католичке земље.
Сукоб је неизбежан, а нато неће гурати своје војнике да гину.

Ја знам за себе да нисам. Већина народа такође није, постоје странке које су против НАТО. Код осталих народића није тако. Они смисао постојања виде у служењу светском агресору.
Ја нисам против Бугара, само кажем да на њих не треба озбиљно рачунати.
Доказали су се признањем Косова, саботажом Јужног тока, равнодушношћу према Македонији..Као чланица НАТО ова држава је требало много више да помогне Македонији, али јок.
Од Бугара је довољно само да нас не нападају с леђа и ок.
 
Па сад, можда се мој покојни деда не би сложио са твојим покојним дедом. А мој покојни деда је првоборац који је 1941. год. дизао устанак у југоисточној Србији, борио се против Бугара, био предлаган за орден народног хероја. Бугари су му убили и оца и таста (цивиле). Па ипак, након рата, често су на граници организовали сусрете са бугарским пријатељима, односно бугарским комунистима из времена Другог светског рата са којима су се борили против исте екипе.

Злочини Бугара у југоисточној Србији се памте. Нису заборављени. Међутим, тамошњи народ живи у миру са бугарском мањином и ту нема никаквих проблема.

Историја наших односа са Бугарима је несрећна. Међутим, то не значи да мора таква и да остане. Наравно, неповерење неће лако ишчезнути, посебно када Бугарска ваља своје пасоше по КиМ, али не видим разлог да залупимо врата.

Приче о уједињењу, наравно, потпуно одбацујем. Али сарадња уопште не треба да буде искључена.

Можда имаш проблем са схватањем написаног, па да поновим још једаред...
Нигде и никада нисам написао ништа против нити предлагао конфронтацију са татарима.
Свака част твом деди југослАвену и његовој комунистичкој сабраћи бугарима и Георги Димитрову, али је мој покојни деда био Србин, Краљев војник, заклан у Цариброду.

И мало је глупо да предлажеш сарадњу са татарима и у истој реченици се жалиш како ваљају пасоше по КиМ...
 
mogu ja da volim neku makednosku muziku, pa cak i neke bugarske pesme, ali kada je u pitanju politika to je vec druga stvar, i bugari i makedonci su uvek gledali da nam zavuku i zabiju noz u ledja, pa sto bismo se mi mesali u problem makedonaca.

gde su onbi bili kada je srbija bombardovana, kada je oteto kosovo?
 
mogu ja da volim neku makednosku muziku, pa cak i neke bugarske pesme, ali kada je u pitanju politika to je vec druga stvar, i bugari i makedonci su uvek gledali da nam zavuku i zabiju noz u ledja, pa sto bismo se mi mesali u problem makedonaca.

gde su onbi bili kada je srbija bombardovana, kada je oteto kosovo?

Код Бугара је и смишљен план "Потковица" ради пропаганде током 1999 године.
 
Разумели смо се одлично...
И стварнио не видим какве Стара планина има везе са БЈРМ?

Nema veze sa Makedonijom ali je granica Srbije i Bugarske.


:hvala:
 
Svako svestan na ovim prostorima zna da je formiranje slovenskog bloka pitanje opstanka slovena van Rusije.

Ko se pak stidi što je slovenskog porekla poput Slovenaca, Hrvata, Poljaka ili mnogih Ukrajinaca može slobodno dalje svojim putem ali za ostale je to pitanje opstanka zaista.

Srbi sa Bugarima nemaju nerazrešive hipoteke iz prošlosti kao što ih imaju sa Hrvatima pa smatram da bi približavanje Srbije i Bugarske bilo obostrano jako korisno.
 
Ја знам за себе да нисам. Већина народа такође није, постоје странке које су против НАТО. Код осталих народића није тако. Они смисао постојања виде у служењу светском агресору.
Ја нисам против Бугара, само кажем да на њих не треба озбиљно рачунати.
Доказали су се признањем Косова, саботажом Јужног тока, равнодушношћу према Македонији..Као чланица НАТО ова држава је требало много више да помогне Македонији, али јок.
Од Бугара је довољно само да нас не нападају с леђа и ок.

За разлику од Србије у Бугарској постоји бар једна анти нато странка у скупштини.
 
Немам ништа против Бугара. Чак бих поздравио неку врсту конфедерације са њима и Грчком. Имамо заједничке непријатеље, што се у овом тренутку не да баш најјасније показати јер су у све три државе(донекле са изузетком Грчке) на власти људи који не представљају народ.
Они су били под Немачким и Угарским краљевима, нису имали свог монарха. Користили су их они који су требали да им помажу, и надам се да су до сада схватили да им нисмо непријатељи. Али, то не значи да треба да заборавимо на могућност изненадне промене страна.
 
aha i opet da nam ga zavuku. gde su bili da brane srbiju?

- - - - - - - - - -

i bugari i makedonci.
Upravo tako. Sto bi Srbi branili FYRM. Neka se brane sami. A sto se Bugara tice njima odgovara sve ovo posto se verovatno i ide na to da se MKD podeli izmedju Bugarske i Albanije....e sad mozda je jedino problem ko ce koliko da uzme...to jos rascistili nisu
 
Sada bi trebalo pomoći Makedoniji u odbrani
od eksteremnog islamskog fundamentalizma,
da ne kažem džihada, potpomognutog od "demokratske" USA.
Ustvari, to je samo deo igre.
Najveći neprijatelji ujedinjene i mirne Jevrope.
posebno Balkana su USA i Engleska.


Što se bugara tiče,
oprostiti ali ipak ne zaboraviti
da su srbe uvek napadali sledja,
i to kada su bili najslabiji,
napadnuti od mnogo jačeg neprijatelja.
 
Можда имаш проблем са схватањем написаног, па да поновим још једаред...
Нигде и никада нисам написао ништа против нити предлагао конфронтацију са татарима.
Нешто те је много изнервирало у мом посту и вероватно си пао у ватру, па је дошло до овога. Мислим, мало је смешно што мени спочитаваш неспособност схватања написаног, а управо си ти промашио шта сам ја писао у свом посту. Нисам ни ја нигде казао да ти предлажеш кнофронтацију, већ управо износим став који се тиче саме сарадње. Ти си против сарадње, а ја сматрам да није мудро затварати та врата.
Свака част твом деди југослАвену и његовој комунистичкој сабраћи бугарима и Георги Димитрову, али је мој покојни деда био Србин, Краљев војник, заклан у Цариброду.
Слава му !
Хајде да се сложимо да је ова провокација о "југослАвену" врло ружна и неумесна. Претпостављам да знаш да у југоисточној Србији није постојао нити један други покрет отпора осим партизана. Такође, споменуо сам ти да су и мени обе прадеде убили Бугари. Једног су заклали, а другом се ни гроб не зна. Уопште мислим, да је врло погрешно омаловажавати борце против окупатора, из неких идеолошких разлога. Слобода и ризиковање живота за слободу народа, није идеолошка категорија. Уосталом, да Руси тако гледају на ствари, не би било параде у Москви пре неколико дана, са све црвеним заставама.
И мало је глупо да предлажеш сарадњу са татарима и у истој реченици се жалиш како ваљају пасоше по КиМ...
Није глупо и није у истој реченици, У истој реченици те пасоше спомињем као препреку да се уклони неповерење између наше две нације, створено управо ратовима и жртвама које смо горе споменули.

У ствари, и на овој теми сви противници било какве сарадње са Бугарима то управо образлажу великим неповерењем. То је сасвим разумљиво. Заиста не кажем да смемо бити наивни према њима. Али нема разлога да одбацимо могућност сарадње. Уосталом, ваљда ће и они укапирати где су себе довели оваквом политиком и ко су и шта су у очима Запада.
 

Back
Top