Buducnost obrazovanja

telefoni su moderna tehnologija

igrice se oduvek koriste za ucenje

Да од тога има нешто неко би већ отворио школу где се махом користе мобилни телефони и играју игрице па би она имала добре резултате на неким ранг листама у у свету. Но, у Силиконској долини деца и даље користе таблу и креду. Питам се зашто најбогатији и технолошки најписменији људи на свету не шаљу децу у школу "србијанског wanna be modern типа", него у институцију која негује класичне вредности.
 
Verovatno je buducnost obrazovanja u obrazovanju....pedagoga....svet je otisao decenijama napred, a pedagozi su jos na nivou seoskih popova i postara....
Ako se vec guraju u prve redove da modernizuju srbiju, ne smeta da se malo usklade sa onim sto su trazili....
 
Не постоји модернизација Србије, јер нема више модерне деценијама, али зато Србија може да прошири сопствену постмодерну.

Зато образовање, на радост Алтера, може да се развија само у постмодерном смеру.
 
Poslednja izmena:
Verovatno je buducnost obrazovanja u obrazovanju....pedagoga....svet je otisao decenijama napred, a pedagozi su jos na nivou seoskih popova i postara....
Ako se vec guraju u prve redove da modernizuju srbiju, ne smeta da se malo usklade sa onim sto su trazili....
Imaš li ideju ko bi trebao da modernizuje buduće generacije ? I što vređaš poštare ?
 
Verovatno je buducnost obrazovanja u obrazovanju....pedagoga....svet je otisao decenijama napred, a pedagozi su jos na nivou seoskih popova i postara....
Ako se vec guraju u prve redove da modernizuju srbiju, ne smeta da se malo usklade sa onim sto su trazili....

А уствари се тај исти модерни свет граби за нашу најбољу децу, јер су њихова, модернизована, махом на шареним пилулама и неспособна да раде озбиљне и одговорне послове.
 
Њихова деца су постмодерна.

Заборавите модерну, одавно смо у постмодерни...

Овладајте тим појмовима да би причали истим језиком.
 
А уствари се тај исти модерни свет граби за нашу најбољу децу, јер су њихова, модернизована, махом на шареним пилулама и неспособна да раде озбиљне и одговорне послове.
jeste , treba vratiti pletenje

jer https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/3654066-baka-djula-i-sad-pravi-najbolje-carape

*U moje vreme svaka devojka je plela, ja sam naučila čuvajući ovce*​

 
naleteh https://sr.calcprofi.com/trougao-kalkulator.html

plus sve ostalo sto ima , godine ucenja preskocis sa par klika

ubai 2 strane i neki ugao i eto resenja

ne treba da ucis sinusne, cosinusne , tangesne teoreme i ostalo

A KOME TREBA I KO STUDIRA MATEMATIKU - ON TREBA DA UCI POSTUPNO

ostali ne

Не зезај, зна се зашто се иде у школу.
Опет мешате курсаџијство са образовањем.
 
Не зезај, зна се зашто се иде у школу.
Опет мешате курсаџијство са образовањем.
vidi , bar 40 posto znanja koje se stekne u skoli je bas nepotrebno pojedincu

uvek navodim hemiju,nije mi dobro isla, jedino znam da postoje neke kovalentne veze - nista vise

sve ostalo je izbledelo a imao sam 4, sto znaci da sam morao uciti i gubiti vreme za bas nepotrebne stvari

iz svakog predmeta imas jos 40 posto nepotrebnih stvari - eno iz matematike sam naveo neke

a samo u matematici ih ima jos gomila, imaginarni brojevi , determinante, integrali ...

i o5 - TREBA ONOME KO IDE U MATEMATICKU SKOLU

ali to uci vecina srednjeskolaca - nije im potrebno - BOLJE DA VISE USAVRSE ONO ZA STA SE SDKOLUJU
 
vidi , bar 40 posto znanja koje se stekne u skoli je bas nepotrebno pojedincu

uvek navodim hemiju,nije mi dobro isla, jedino znam da postoje neke kovalentne veze - nista vise

sve ostalo je izbledelo a imao sam 4, sto znaci da sam morao uciti i gubiti vreme za bas nepotrebne stvari

iz svakog predmeta imas jos 40 posto nepotrebnih stvari - eno iz matematike sam naveo neke

a samo u matematici ih ima jos gomila, imaginarni brojevi , determinante, integrali ...

i o5 - TREBA ONOME KO IDE U MATEMATICKU SKOLU
Лако је сад теби, који си све то прошао и формирао се као комплетна личност, да умислиш да није потребно. Све те ствари се уче да би се развиле способности мозга да барата комплексним мисаоним концептима и да надгради своје капацитете док је у годинама када је то најлакше изводљиво.

Већ сам негде наводио пример... нико не замера спортистима што раде склекове, чучњеве, трче преко гума, и сл. иако им конкретно то никада неће требати на терену.


ali to uci vecina srednjeskolaca - nije im potrebno - BOLJE DA VISE USAVRSE ONO ZA STA SE SDKOLUJU
Потребно им је, већини. Не можеш себе да образујеш, а њих да оставиш "заосталим".

А свакако да треба првенствено да знају оно за шта се школују, само пробај ти да заведеш ред у средњим стручним школама, а да не те не назову просветним силеџијом који злоставља "мале анђеле од деце".
 
Kad već pominješ crvene, znaš šta mogu da kažem ? Dok su crveni bili, obrazovanje i je imalo tačno precizirane ciljeve u obrazovnom sistemu, tj znalo se kakve ljude želimo da formiramo i sa kojim vrednostima. Nemoj odmah da skočiš ne kažem da je to bilo sasvim ispravno, samo kažem koliko je bitno imati definisane ciljeve obrazovanja. Sada smo se toliko rasplinuli, podlegli nekim zapadnim idejama da smo pogubili taj cilj .
 
1945. Шумски људи преузели образовање из монархије и то је било то док традиционални просветари и класично образовање у министарству и по школама нису изумрли 70-тих

Ружић је унук комуниста и то онај из ОЗНАе

ГМо пацов, ко и воолин
 
Udžbenici ovakvi kakvi jesu danas, gde mi čitamo red po red, su u velikoj meri prevaziđeni i deci neinteresantni. Tako se prelazi na jedan novi model takozvanih ličnosnoorijentisanih udžbenika. Oni podrazumevaju da jezgro bitnih sadržaja bude na 20ak strana, a da je svaka stranica povezana preko QR kodova ili hiperlinkova na internet, tako da učenici na očigledan i dinamičan način dobijaju video klipove i dodatzne informacije kroz 3D simulacije i virtuelnu realnost. Ono što je posebno značajno, svaki učenik na osnovu onoga kako je radio, sam pravi svoj udžbenik i svi će biti uspešni ali se neće meriti prema nekom apriori kriterijumu, već prema statističkom kriterijumu, koliko su napredovali u odnosu na same sebe kada su počeli sa učenjem - pojašnjava naš sagovornik.
 
https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/3669044-ovako-ce-izgledati-skole-u-srbiji-u-buducnosti

Trenutno, nastava u Srbiji bazira se na predavanju, a vrednovanje znanja vrši se, prema Mandićevim rečima, vrednovanjem reprodukcije činjenica, dok je njihova želja da se nastava prilagodi individualno svakom učeniku i da se naspram znanja odrede i sposobnosti.

ima i tamo pametnih
Тај лупа потпуне глупости.

1. Свуда се већ хиљадама година настава базира на предавању.
2. Вредовање се врши према репродукцији чињеница само зато што будаласти родитељи и деца врше притисак да се тако ради, а сигурно не зато што наставници, просвета или прописи тако налажу.
3. Прилагођавање наставе сваком ученику је немогуће, осим у одељењу са једним учеником.
4. Добри уџбеници никада нису превазиђени. Ако им је досадно да уче, има гомила солидно плаћених послова који не захтевају посебан интелектуални рад.
5. Ученици не читају ни уџбенике које имају, нити знају добро да пишу и читају, тако да је нереално очекивати да почну сами да пишу уџбенике.
 

Back
Top