Budjenje iz evropskih snova

dr hirurg:
.
Међутим, не можете генерализовати да је либерализам у сваком случају бољи. Либерализам је дао многе негативне резултате, а манија да се троши потрошње ради буквално уништава ову планету. Од Кинеза би се могло доста научити јер су још одавно научили да живе у складу са природом. !
hahaha...odavno se nisam ovako slatko nasmejao..dushe,tvoja ljubav prema kinezima je stvarno slepa...jbt,trebao bi da ozenis kineskinju...
nego,da raskrinkamo tvoju demagogiju o kini koja "je odavno naucila da zivi u skladu sa prirodom"
 
Pa i da udjemo skoro u EU nevidim da ce se nesto bitno promeniti u skorije vreme.Mozda za neke generacije za 30god nesto malo.Sta mislite da su u Madjarskoj,Slovackoj,Poljskoj mnooogo veca primanja nego u Srbiji?Pa nebi Slovaci radili sve i svasta u Austriji za bednu satnicu od 4-5e!
 
CAVKIC78:
Pa i da udjemo skoro u EU nevidim da ce se nesto bitno promeniti u skorije vreme.Mozda za neke generacije za 30god nesto malo.Sta mislite da su u Madjarskoj,Slovackoj,Poljskoj mnooogo veca primanja nego u Srbiji?Pa nebi Slovaci radili sve i svasta u Austriji za bednu satnicu od 4-5e!

5 E na sat , je ...........40 E dnevno....... :D :D :D :D ..skoro soma E mesecno :roll:
Beda ziva, kaze neko ko verovatno jos uvek zivi na kevinoj kasiki, u tatinoj gajbi.........

Samo nemojte, ljudi one price o skupoci u Ceskoj , i Poljskoj, pa ispada da mi bolje zivimo, Ni u Ceskoj , ni u Poljskoj niste bili, a verovatno ni granicu Srbije niste presli nikada u zivotu.

.Mozda za neke generacije za 30god nesto malo.

Posto statisticari isticu da ce za 25 godina Srbin u Srbiji biti manjina, a za 50 , je pitanje sta ce od Srba ostati u Srbiji..............nemoj da razbijas glavu da li ce generacije za 30 godina ziveti bolje ili ne.........
 
markovozd..:
5 E na sat , je ...........40 E dnevno....... :D :D :D :D ..skoro soma E mesecno :roll:
Beda ziva, kaze neko ko verovatno jos uvek zivi na kevinoj kasiki, u tatinoj gajbi.........

Samo nemojte, ljudi one price o skupoci u Ceskoj , i Poljskoj, pa ispada da mi bolje zivimo, Ni u Ceskoj , ni u Poljskoj niste bili, a verovatno ni granicu Srbije niste presli nikada u zivotu.



Posto statisticari isticu da ce za 25 godina Srbin u Srbiji biti manjina, a za 50 , je pitanje sta ce od Srba ostati u Srbiji..............nemoj da razbijas glavu da li ce generacije za 30 godina ziveti bolje ili ne.........
Prvo nisi dobro razumeo!Drugo,4eura na sat to ti je 600eura mesecno,za najteze poslove je stvarno bedno,s obzirom da rade u zemlji gde su primanja daleko veca!.Trece ne zivim u tatinom stanu i od tatine plate jer sam i ja nekom tata i odavno zivim od svojih primanja.Cetvrto bio sam i u Slovackoj i u Ceskoj u Poljskoj nisam ali imam prijatelja odatle pa znam kakav je standard tamo!Da imaju platu bar 500eura nebi sigurno otisli negde da rade za 200-300eura vise!
 
markovozd..:
Posto statisticari isticu da ce za 25 godina Srbin u Srbiji biti manjina, a za 50 , je pitanje sta ce od Srba ostati u Srbiji..............nemoj da razbijas glavu da li ce generacije za 30 godina ziveti bolje ili ne.........


Пошто колега модератор избриса моје питање колеги, који су то статистичари рекли, да питам још једном.
 
serb_pagan:
hahaha...odavno se nisam ovako slatko nasmejao..dushe,tvoja ljubav prema kinezima je stvarno slepa...jbt,trebao bi da ozenis kineskinju...
nego,da raskrinkamo tvoju demagogiju o kini koja "je odavno naucila da zivi u skladu sa prirodom"

Колега пагане, морате једном да се одлучите ко сам. Узгред америчка кинематографија је треш.
 
Iako je reč o (ne)uredjivanju odnosa Srbije i EU ja ovde zatekoh nekolicinu da uredjuju Kinu?

Molio bih korisnike da se usredsrede na postavljenu temu i ako imaju neku ocenu u vezi iste da iznesu ili eventualno dopune ako su prevideli.

p.s. ko prepodne nije bio na ovoj temi nije propustio ništa bitno
 
Колега, питање је више него конкретно. Колега Марко цитира статистичаре који су то изјавили за Србију. Који су то статистичари? Да ћемо бити мањина. Мањина у односу на кога или на шта? Да ли је сада јасније?
 
Поставио сам га онако колега Ирон зато што знам за ту уличну рекла казала причу. И ти које сам навео су они који ће да надживе, по стрит верзији.
 
serb_pagan:
hahaha...odavno se nisam ovako slatko nasmejao..dushe,tvoja ljubav prema kinezima je stvarno slepa...jbt,trebao bi da ozenis kineskinju...
nego,da raskrinkamo tvoju demagogiju o kini koja "je odavno naucila da zivi u skladu sa prirodom"

Осим што имате дилеме ко сам, морате разрешити и унутрашње дилеме.
Ако сте либерални, као што тврдите, онда морате дозволити, чак и бранити право некоме да мисли другачије. Рецимо ако неко жели са Кином, а не са Европом, његово право. Нема ту шта да се раскринкава. Како сте се осећали када су на другом дневнику РТС-а раскринкавали нечију тежњу ка Европи? Рецимо колико је та тежња била плаћена.
А ако нисте либерални, молим лепо, признајте. И немојте очекивати да други буде либералан према вашим ставовима.
 
dr hirurg:
Осим што имате дилеме ко сам, морате разрешити и унутрашње дилеме.
Ако сте либерални, као што тврдите, онда морате дозволити, чак и бранити право некоме да мисли другачије. Рецимо ако неко жели са Кином, а не са Европом, његово право. Нема ту шта да се раскринкава. Како сте се осећали када су на другом дневнику РТС-а раскринкавали нечију тежњу ка Европи? Рецимо колико је та тежња била плаћена.
А ако нисте либерални, молим лепо, признајте. И немојте очекивати да други буде либералан према вашим ставовима.
naprotiv..veoma sam liberalan,chak imam i nekoliko prijatelja srpskih radikala,sa kojima uspevam voditi i konstruktivne diskusije,i zachudo,u mnogo chemu se slazemo...

ovo sto se tice kine,pa porazgovaraj malo sa ljudima oko sebe,i pitaj ih da li im se vise dopada zapadnjacki ili kineski nacin zivota..ako vecina gradjana zeli da zivi ropski kao kinezi moje je da pokusam da ih ubedim da je zapadnjacki nacin zivota i funkcionisanja drzave srbiji mnogo blizi od kineskog...

medjutim,velika vecina gradjana zeli materijalno blagostanje i usvajanje sistema koji su vazeci u EU...tako da ne poznajem nikoga ko ne bi zeleo da srbija funkcionise kao npr.belgija...narod mnogo vise voli pare od shupljih prica

srbija kulturno i geografski pripada evropi,a ne aziji,mi smo evropljani,ne azijati...tako da je po logici stvari usvajanje vrednosti EU najbolje moguce resenje za ovu zemlju...
 
serb_pagan:
naprotiv..veoma sam liberalan,chak imam i nekoliko prijatelja srpskih radikala,sa kojima uspevam voditi i konstruktivne diskusije,i zachudo,u mnogo chemu se slazemo...

ovo sto se tice kine,pa porazgovaraj malo sa ljudima oko sebe,i pitaj ih da li im se vise dopada zapadnjacki ili kineski nacin zivota..ako vecina gradjana zeli da zivi ropski kao kinezi moje je da pokusam da ih ubedim da je zapadnjacki nacin zivota i funkcionisanja drzave srbiji mnogo blizi od kineskog...

medjutim,velika vecina gradjana zeli materijalno blagostanje i usvajanje sistema koji su vazeci u EU...tako da ne poznajem nikoga ko ne bi zeleo da srbija funkcionise kao npr.belgija...narod mnogo vise voli pare od shupljih prica

srbija kulturno i geografski pripada evropi,a ne aziji,mi smo evropljani,ne azijati...tako da je po logici stvari usvajanje vrednosti EU najbolje moguce resenje za ovu zemlju...

УСВАЈАЊЕ ВРЕДНОСТИ ЕВРОПЕ - је једна прича А ОВО ШТО НАМА ПОКУШАВАЈУ ДА ИМПЛАНТИРАЈУ је сасвим друга прича.

Сада ће да испадне да су неки новокомпоновани политичари пронашли "рупу на саксији" - па СРБИЈА ЈЕ КРОЗ СВОЈ ИСТОРИЈУ УВЕК ВИШЕ БИЛА ОКРЕНУТА ЗАПАДНИМ ВРЕДНОСТИМА - али није уживала ни у каквом облику РОПСТВА.

А флоскулу о томе да ће овде процветати ТИКВЕ и да ће уласком у ЕУ ДОЋИ ДО МАТЕРИЈАЛНОГ БЛАГОСТАЊА немам снаге ни да коментаришем.
 
serb_pagan:
naprotiv..veoma sam liberalan,chak imam i nekoliko prijatelja srpskih radikala,sa kojima uspevam voditi i konstruktivne diskusije,i zachudo,u mnogo chemu se slazemo...

ovo sto se tice kine,pa porazgovaraj malo sa ljudima oko sebe,i pitaj ih da li im se vise dopada zapadnjacki ili kineski nacin zivota..ako vecina gradjana zeli da zivi ropski kao kinezi moje je da pokusam da ih ubedim da je zapadnjacki nacin zivota i funkcionisanja drzave srbiji mnogo blizi od kineskog...

medjutim,velika vecina gradjana zeli materijalno blagostanje i usvajanje sistema koji su vazeci u EU...tako da ne poznajem nikoga ko ne bi zeleo da srbija funkcionise kao npr.belgija...narod mnogo vise voli pare od shupljih prica

srbija kulturno i geografski pripada evropi,a ne aziji,mi smo evropljani,ne azijati...tako da je po logici stvari usvajanje vrednosti EU najbolje moguce resenje za ovu zemlju...

Занимљив пост колега.
Прво кажете да сте либерални а размишљате у стилу или - или. Живот вам је више сив него црно-бели. Можда "западњачки" и "кинески" стил живота конвергирају један ка другом. А ни тај "западњачки" вам није монолитан блок. Неће бити да је баш исти стил живота у Португалу, Пољској, Холандији, Финској и Уједињеном Краљевству. Да не идемо даље од Европе... Или да идемо? Да није и Венецуела Запад?! Мени делује доста западно.
По чему мислите кинези живе ропски? Разговарајте са неким од Кинеза па га питајте да ли је у његовој земљи робовласнички систем. Ако јесте, ко су онда власници? Мислите зато што су другачији од вас, имају другачије вредности, да живе ропски. И ви себе називате либералним?
Има у Светом писму нешто о онима који не виде балван у свом оку, а виде трун у туђем.

Већина грађана вам је занимљив појам. Да, већина грађана жели да вози немачке аутомобиле. А да ли већина грађана жели да ради као Немци? Ако би то и рекли људи да их нахватате по кафићима (у радно време) - да ли су они стварно спремни толико да раде??? Кренимо од оних који нам највише сервирају ту јудеопротестантску радну етику. Колико дана радног стажа има лидер ПАРТИЈЕ чији је слоган СРБИЈИ СЕ РАДИ!?

Већина грађана би желела да буде сутра Србија у ЕУ. Можда бих и ја то желео. Рецимо да ме питају да ли ћеш у ЕУ, као што би ме питали да ли ћеш ноћас на сплав. Хоћу, што да нећу... А да ли је та већина грађана спремна да Ратко Младић буде изручен, па сутра да Србију прогласе одговорном за геноцид и поставе нам нови захтев? Да ли је већина грађана спремна да званични органи ове државе кажу - "ма кул је Косово, мултиетничко и демократско, ми га први признајемо" - па онда да сви срећни прионемо на испуњавање осталих 2956 захтева Европске Уније, од којих ће 1589 бити постављени само Србији. А ти захтеви могу укључивати и губљење радних места под фирмом либерализације, демонополизације... Па да видимо како проценат пада. Мислите ли да ће неки конкретан грађанин гласати да изгуби посао да Србија постала годину дана раније чланица.
Па још кад видимо конкретне податке да неке чланице ЕУ не живе боље од нас који нисмо чланица...
 
serb_pagan:
sad ti meni odgovori na ono pitanje za nesvrstane,i kako radikali to zamisljaju,u uslovima kad vise ne postoji planska privreda..

Prvo da ti kazem sto se tice onog poredjenja naroda i kultura kao nokie i eriksona, Hirurg ti je vec dosta toga objasnio. Problem sa takvim stvarima je sto osim licnog ukusa, kad poredis tehnicke stvari postoje i objektivni kriterijumi. Kad poredis razlicite kulture to ne postoji. Kulture su medjusobno neuporedive. Jer onda dolazis u rizik da ti "bolji" budu oni koji su samo bili uspesniji u ubijanju (recimo kad bi rekli da su Spanci bili bolji od Inka). po toj logioci su i Kinezi "bolji" od Tibetanaca.

Drugo, ne postoji direktna veza izmedju nesvrstanih i planske privrede. Mada mislim da znam na sta mislis. Dirigovana privreda daje dobre rezultate kad zaostala drustva treba podignuti za kratko vreme. Kasnije nastaju problemi. Mnogi nesvrstani su imali zato dirigovanu privredu, ali su od toga odustali kasnije. U Kini je trzisna privreda. Takodje, gresis kada koristis izraz "planska privreda" koji implicira da savremena kapitalisticka privreda nije planska. Ona je itekako planska i protekcionisticka. U Sjedinjenim Drzavama, Evropi, Japanu, Juznoj Koreji...

Trece, nisam radikal, a mozda bas i zbog toga - radikali zapravo nemaju koherentan plan saradnje sa nesvrstanima ili nekim ko nije Evropa. Oni insistiraju da se mora posvetiti paznja Kini, Rusiji i drugima, a to odavno i drugi rade. Nije li potpredsednica u ostavci otvorila kineski kulturni centar u Beogradu? Druga je stvar sto radikali o tome otvorenije pricaju jer drugi ne smeju da se zamere svojim manihejskim glasacima i stranim mentorima.
Dakle, radikali su takodje za EU. To mi ne smeta mnogo, a nije ni plus. Moje kriticko razmisljanje ide kod pitanja kako oni misle u EU. Ali to mi nije primarna briga. Kazu na "Pescaniku", a ja se cinicno slozio, kako nisu "DB-ovske strukture" otovreno za konflikt i radikale dok se "mitski Istok" ne podigne potpuno. Nego onako kilavo sa Kostunicom. Das migavac levo, skrenes desno ;-)
Ja pricam o onome sto nije EU iz jednog kulturoloskog razloga. Da se spreci proevropska ostrascenost. Da budemo svesni i drugih mogucnosti. Posle cemo lako i kako narod na izborima odluci.
 

Back
Top