Brazil priznao nezavisnu Palestinu

Ne znam bas... da netko okupira Hrvatsku na nacin na koji je cionisticki rezim okupirao Palestinu, i ja bih gledao da ga "isteroriziram" na svaki moguci nacin koji mi padne na pamet. A Hamas cini upravo to, odbija priznati stranu silu i pomiriti se sa okupacijom te pokusava voditi oruzanu borbu. Kad bi se vratili malo u proslost, i komunisti su isto tako digli narod na oruzje u borbu protiv okupatora i cinili su razne diverzantske (citaj: teroristicke) akcije, pa ako su Hamas teroristi onda su to bili i partizani. No kako su crveni dobili rat njih nitko ne zove tako, a Hamas zasad gubi rat pa su u (americkim i zidovskim) medijima, dakako, proglaseni teroristima.

Samo mali dio Palestinaca zivi u Izraelu i smatraju se gradjanima drugog reda. Nisi Zidov - nisi dobrodosao. To da su "bolji, sposobniji i discipliraniji" od Arapa takodjer se djelomice moze staviti pod upitnik. Bez Amerike, Izrael ne bi ni postojao.

Sto se tice vojnih akcija, Izrael provocira gradnjom naselja za zidovske koloniste-doseljenike na okupiranim teritorijama i na taj nacin perfidno oduzima najplodniju zemlju i resurse Palestincima. Tu uvijek idu do tocke da izazovu neki ocajnicki akt lokalaca a onda IDF uzvrati i tako u krug. Neuporediv je broj civila koje je pobio IDF sa onim koje su ubili Palestinci.

U pravu si za palestince i ja ih podrzavam u njihovoj borbi ali si se zajebo za partizane. Oni su i bili teroristi unutar Kraljevine Jugoslavije. I nisu se borili protiv okupatora vec protiv Srba i Srbije. To im je bio glavni i jedini cilj.
 
Poslednja izmena:
Od koga je bio okupiran?Ma daj ne pricaj gluposti to su snovi Cionista i misljenje da njima pripada zemlja Palestina.Palestinci su oduvijek zivjeli na tim teritorijama i Zidovi su bili samo doseljenici koji su silom raselili Palestinski zivalj.Otkud moze neko imati pravo na neciju zemlju ako je on prodao odavno i optisao sa te zemlje pa se odjednom poslije dugo vremena sjetio da se vrati i da otima zemlju koja nije vise njegova.U Palestini su odrasle generacije i generacije Arapa i to je jedan kontinuitet tako da Palestina nije pripadala doseljenicima.Izraelci su ti koji su istjerali palestince sa svojih ognjista pa plus okupirali im teritoriju koja je predvijdena za stvaranje Palestinske drzave.To je jedan ocigledan teror i ne mozemo zamjeriti nista Hamasu koji se isto kao i PLO borio protiv Izraelskih okupatora.Postavicu vam mapu koja prikazuje ocigledno raseljavanje Palestinaca sa svojih ognjista i to je jedna zalost sta su preizvjeli Palestinci.Jedina utjeha Palestincima moze biti samo ako se priznaju kao drzava po mapi iz 1967 godine u kome dio Jerusalema pripada Palestincima.

four-panel-map.jpg

Pogledajte ovu mapu.Zar ovo ocigledno ne dokazuje da su Palestinci istjerani sa svojih ognjista za rad stvaranja Izraela i Izraelci su ih tako potiskivali da Palestincima sada prijeti nestanak kao naroda.Jedina utjeha je UNovo podrzavanje Palestinaca za nezavisnom Palestinom i ako Bog da to ce se realizirati.


Aj onda postavi slajd i za Kosovo pa da vidimo sta se desavalo pre 50 godina a sta sad.
 
Niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiista :) muk i tisina.... Cek da ga napravimo... :rotf: Cim ubacimo u novu istoriju veliku Albaniju ili ti Albansko veliko Kosovo, posto neki pricaju da hoce da pripoje Albaniju Kosovu...

Upravo tako. Nasli hrvat i musliman da pricaju o genocidu :) hahaha i da prosipaju pricu o pravima palestinaca na svoja vekovna ognjista (sto neosporavam nikako).

Onda kada obojica pocnu prosipati pricu o pravima Srba na Kosovo i pravima Srba na svoju domovinu Hrvatsku onda se mozemo necemu nadati . Ovako je sve suplja prica i obicno LICEMERJE
 
Koja zemlja nije lijepa ako je ta palestina lijepa?
Svi znamo da su židovi to područje naselili prije 7-8.000 godina. Islamje kao religija nastala nasilnim širenjem prije oko 1.000 godina. Treba vam uzeti sve to jer ste vi proizvid nasilja. Sreća pa ste mentalno zaostali u odnosu na ostatak svijeta pa se tom nasilju stalo u kraj.

Ma šta nam kažeš .. A đe nestaše Sumerani ?
"Povijest Babilonije započinje propašću sumerske civilizacije u koja se u to doba sastojala od niza gradova-država, bez neke snažnije središnje vlasti, a bila je obilježena stalnim borbama za prevlast među vladarima. Usto, bili su suočeni nadiranjem semitskih naroda."
http://hr.wikipedia.org/wiki/Babilonija
 
Molim vas nemojte dovoditi u vezu Palestinu i Kosovo ili Srpsku Krajinu u Hrvatskoj.To je potpuno drugacija slika i ne moze se vezati za slucaj Palestine u kome su doseljenici istjerali starosjedioce Palestince.Sada znamo da je na Kosovu zivjelo puno Srba ali morate priznati da je uvijek zivjelo puno Albanaca i da su oni zivjeli zajedno jedni pored rugih u svojim komsilucima i u gradovima.Sada ako bi ste pitali nekog Albvanaca on bi vam rekao da su Srbi Slaveni koji su dosli na Balkan da porobe Ilirski odnosno Albanski narod i zato albanci imaju prava na Kosovo.Sada, znamo da je na Kosovu zivjelo puno Srba i zbog toga zalim jer moglo je proci sve drugacije da se poslije ulaska NATO Pakta na Kosovu Srbi nisu pomjerali ali sta je tu je Srpski zivalj se iselio sa Kosovo ali nije sprovodjeno sistemastko raseljavanje stanovnistva kao sto je to cinjeno sa Palestincima koji su ubijani i silom raseljavani sa svojih ognjista.Zato ne volim kad neko uporedjuje Palestinu sa nekim slucajem na primjer u Skotskoj jer slucaj Palestine je jedinstven i on se ne moze mjeriti drugim slucajevima u svijetu.Zato Palestina zaslzuuje da dobije svoju drzavu i ako Bog da oni ce je dobiti jer pocelo je masovno priznavanje Palestinske drzave.Volio bih kad bi to parce zemlje koje uzimaju Palestinci bila utjeha za sve one poginule za Palestinu koji su morali da bjeze pred naletom Cionista.Ako Bog da Palestinske izbjeglice ce se vratiti na svoja ognjista i opet ce Hebron, Jerihon, Betlehem, Ramala i Jerusalem zazivjeti i ponovo postati gradovi koji su bili nekada.
 
Upravo tako, a onda pokazi iste te slajdove i za Hrvatsku i odnos Srba i Hrvata , pa onda i Kosovo. I odnos Srba i Albanaca.

Te mozemo takodje konstatovati strahotu genocida Hrvata i Alabanaca nad Srbima.

Mozemo se dobacivati i takvim mapama na nekoj drugoj temi. Ovo nije tema o tome.

Morate prestati sa skretanjem svake moguce teme na Krajisnike i Kosovo, djelujete neozbiljno totalno.
 
Mozemo se dobacivati i takvim mapama na nekoj drugoj temi. Ovo nije tema o tome.

Morate prestati sa skretanjem svake moguce teme na Krajisnike i Kosovo, djelujete neozbiljno totalno.

Prestajem da budem neozbiljan onog trenutka kada ti i tvoj jaran prestanete biti licemerni.

Naravno da cu skrenuti kada vidim najgoru mogucu vrstu licemerja. Samo nemoj hrvat i musliman iz Bosne(obojica antisrpski nastrojeni po postovima koje kace na forumu) da mi pricaju o postenju , genocidu i nepostovanju ljudskih prava.

al ajde da neskrecemo!

Iskreno na strani sam palestinaca. Tuzno je kada te iz sopstevene zemlje isteraju bukvalno za manje od 50godina. I uz veoma dobru propagandu i podrsku zapada predstave kao nekakve teroriste??

NHekako mi to smrdi i lici na ovaj nas brdoviti balkan
 
Poslednja izmena:
Prestajem da budem neozbiljan onog trenutka kada ti i tvoj jaran prestanete biti licemerni.

Naravno da cu skrenuti kada vidim najgoru mogucu vrstu licemerja. Samo nemoj hrvat i musliman iz Bosne(obojica antisrpski nastrojeni po postovima koje kace na forumu) da mi pricaju o postenju , genocidu i nepostovanju ljudskih prava.

al ajde da neskrecemo!

Iskreno na strani sam palestinaca. Tuzno je kada te iz sopstevene zemlje isteraju bukvalno za manje od 50godina. I uz veoma dobru propagandu i podrsku zapada predstave kao nekakve teroriste??

NHekako mi to smrdi i lici na ovaj nas brdoviti balkan

Ne znam zasto bi bilo licemjerno na temi o Palestini i Izraelu pricati o Palestini i Izraelu, a upravo to cinim kroz cijelu temu.

Te vase plitke projekcije svi Hrvati = ustase i svi Bosnjaci = mudzahedini mene se mnogo ne doticu niti me interesiraju.

A na takvim temama mozemo i o tome, nije problem, ovdje tome jednostavno nije mjesto niti ima veze s ovom temom.


I da, naravno da su ovdje Palestinci zrtve gramzivih cionista, do mira ce doci onda kad Amerika obuzda tu njihovu pohlepu.
 
Ne znam zasto bi bilo licemjerno na temi o Palestini i Izraelu pricati o Palestini i Izraelu, a upravo to cinim kroz cijelu temu.

Te vase plitke projekcije svi Hrvati = ustase i svi Bosnjaci = mudzahedini mene se mnogo ne doticu niti me interesiraju.

A na takvim temama mozemo i o tome, nije problem, ovdje tome jednostavno nije mjesto niti ima veze s ovom temom.


I da, naravno da su ovdje Palestinci zrtve gramzivih cionista, do mira ce doci onda kad Amerika obuzda tu njihovu pohlepu.

Jevreji samo uzimaju svoje...
 
Jevreji samo uzimaju svoje...

Uzimaju i tudje itekako, moze im se. No vidjet cemo do kada.

Kad smanje apetite tu ce doci to trajnog mira, u suprotnom morat cemo cekati da ih netko nagazi i spusti na zemlju.


I jos jedna stvar - ne "Jevreji" nego cionisti. Posle ce netko meni predbaciti netrpeljivost prema Zidovima u cjelini, a pogle sto ti pises.
 
Uzimaju i tudje itekako, moze im se. No vidjet cemo do kada.

Kad smanje apetite tu ce doci to trajnog mira, u suprotnom morat cemo cekati da ih netko nagazi i spusti na zemlju.


I jos jedna stvar - ne "Jevreji" nego cionisti. Posle ce netko meni predbaciti netrpeljivost prema Zidovima u cjelini, a pogle sto ti pises.

Prestani da se rasipas svojim neznanjem... Koji Jevrejin nije cionista? Ako i postoje takvi, njih je mali broj...
 
Sam pitas i sam odgovaras, nisam ti ni potreban, vidim :lol:

No kad kazem "cionisti" prvenstveno tu mislim na izraelski rezim a ne na narod.

Pa se razbacujes pojmovima o kojima ocigledno ne znas dovoljno...
Taj narod tamo u Izraelu, jeste cionisticki narod. Kao sto su i Jevreji sirom sveta...
Ako imas nesto protiv rezima, onda tako i reci, a ne pominji cioniste, jer svi cionisti zele da Jevrejski narod se vrati tamo odakle su ga proterali... Izrael...
 
Pa se razbacujes pojmovima o kojima ocigledno ne znas dovoljno...
Taj narod tamo u Izraelu, jeste cionisticki narod. Kao sto su i Jevreji sirom sveta...
Ako imas nesto protiv rezima, onda tako i reci, a ne pominji cioniste, jer svi cionisti zele da Jevrejski narod se vrati tamo odakle su ga proterali... Izrael...

Izrael se treba vratiti na granice iz 1967. a Zapadna obala i pojas Gaze da udju u sastave novostvorene drzave Palestine.

Nakon toga mogu i zidove sazidati izmedju sebe ako tako zele, koga briga, no dok se to sa granicama ne desi - mira nema.

Dakle, cionisti da suspregnu svoju pohlepu i uklone settlements a Palestinci da prekinu svoje samouvazdusivanje, srede se granice i sve pet.
 
Izrael se treba vratiti na granice iz 1967. a Zapadna obala i pojas Gaze da udju u sastave novostvorene drzave Palestine.

Nakon toga mogu i zidove sazidati izmedju sebe ako tako zele, koga briga, no dok se to sa granicama ne desi - mira nema.

Dakle, cionisti da suspregnu svoju pohlepu i uklone settlements a Palestinci da prekinu svoje samouvazdusivanje, srede se granice i sve pet.

Eh... Kad pocese i hriscani da tvrde da muslimanima pripada Jerusalim... Blago nama...

Nema tu otimanja komsija... Vraca se ono sto je davno uzeto...
 
Eh... Kad pocese i hriscani da tvrde da muslimanima pripada Jerusalim... Blago nama...

Nema tu otimanja komsija... Vraca se ono sto je davno uzeto...

Ne padam ti ja na te religijske fore. Ono sto cionisti danas rade Palestincima vrlo je slicno onome sto su nacisti radili njima, i to je cinjenica.

Gore sam napisao recept za mir, kad se cionisti opamete do tog ce mira i doci, a ti sad kako hoces.... A sto se samog pojma tice, evo:

The term "Zionism" was derived from the word Zion, and coined by Austrian Nathan Birnbaum, in his journal Selbstemanzipation (Self Emancipation) in 1890. Zionism as a political movement started in 1897 and supported a 'national home', and later a state, for the Jewish people in Palestine. The Zionist movement declared the re-establishment of its State of Israel in 1948, following the United Nations Partition Plan for Palestine. Since then and with varying ideologies and dogma, Zionists have focused on developing and protecting this state.

Otud i moje ucestalo koristenje izraza "cionisti" a ne izraza "Zidovi" koji bi generalizirao citav narod i koji ti koristis. Ja ne govorim o cijelom narodu.
 
Ne padam ti ja na te religijske fore. Ono sto cionisti danas rade Palestincima vrlo je slicno onome sto su nacisti radili njima, i to je cinjenica.

Gore sam napisao recept za mir, kad se cionisti opamete do tog ce mira i doci, a ti sad kako hoces.... A sto se samog pojma tice, evo:

The term "Zionism" was derived from the word Zion, and coined by Austrian Nathan Birnbaum, in his journal Selbstemanzipation (Self Emancipation) in 1890. Zionism as a political movement started in 1897 and supported a 'national home', and later a state, for the Jewish people in Palestine. The Zionist movement declared the re-establishment of its State of Israel in 1948, following the United Nations Partition Plan for Palestine. Since then and with varying ideologies and dogma, Zionists have focused on developing and protecting this state.

Otud i moje ucestalo koristenje izraza "cionisti" a ne izraza "Zidovi" koji bi generalizirao citav narod i koji ti koristis. Ja ne govorim o cijelom narodu.

A ja ti odgovorno tvrdim da postoji jasno jedinstvo u Jevrejskom narodu kada je u pitanju povratak u Izrael...

Jerusalim nisam pomenuo da bih probudio u tebi neka verska osecanja, nego da bih pokusao da ti priblizim analogiju dogadjaja, koju nikako ne zelis da prihvatis... Jerusalim je bitan islamu zadnjih 1000 godina, hriscanstvu 2 hiljade, judaizmu zadnjih 8 hiljada...
Po cemu je to zemlja onih koji je imaju 1000 godina, a ne onih koji su je pre toga imali 7000 godina?

I da ponovim... muslimani cine dobar deo stanovnistva Izraela... Njih niko ne tera iz Izraela...

Mingova karta pokazuje sirenje teritorije, a ne unistavanje jedne grupe ljudi...
 
A ja ti odgovorno tvrdim da postoji jasno jedinstvo u Jevrejskom narodu kada je u pitanju povratak u Izrael...

Jerusalim nisam pomenuo da bih probudio u tebi neka verska osecanja, nego da bih pokusao da ti priblizim analogiju dogadjaja, koju nikako ne zelis da prihvatis... Jerusalim je bitan islamu zadnjih 1000 godina, hriscanstvu 2 hiljade, judaizmu zadnjih 8 hiljada...
Po cemu je to zemlja onih koji je imaju 1000 godina, a ne onih koji su je pre toga imali 7000 godina?

I da ponovim... muslimani cine dobar deo stanovnistva Izraela... Njih niko ne tera iz Izraela...

Mingova karta pokazuje sirenje teritorije, a ne unistavanje jedne grupe ljudi...

Tako je, a cionisti valjda zauzmu teritorij i onda na njemu ostave Palestince :lol: Daj odrasti. Protjerivanja su bila dio politike drzavne politike Izraela, i sad su.

Ne znam cemu uopce te providne lazi tipa "mapa prikazuje teritorij a ne stanovnistvo", cemu migoljenje oko kristalno jasnih stvari?

Cinili su i crnci u Juznoj Africi vecinu stanovnistva pa su opet bili gradjani drugog reda, a Arapi ne cine ni petinu stanovnistva Izraela.

I nitko ne kaze da Izrael ne treba postojati, nego da se treba povuci na granice iz 1967. godine.
 
Tako je, a cionisti valjda zauzmu teritorij i onda na njemu ostave Palestince :lol: Daj odrasti. Protjerivanja su bila dio politike drzavne politike Izraela, i sad su.

Ne znam cemu uopce te providne lazi tipa "mapa prikazuje teritorij a ne stanovnistvo", cemu migoljenje oko kristalno jasnih stvari?

Cinili su i crnci u Juznoj Africi vecinu stanovnistva pa su opet bili gradjani drugog reda, a Arapi ne cine ni petinu stanovnistva Izraela.

I nitko ne kaze da Izrael ne treba postojati, nego da se treba povuci na granice iz 1967. godine.

Da si isao nekad u Izrael video bi muslimana i muslimana koji se normalno setaju Izraelom...

Muslimani cine 15% stanovnistva Izraela, sto uopste nije mali procenat...

Ne koristim se ja providnim lazima, nego si ti zaslepljen mrznjom prema Jevrejima i siris neistine ili poluistine pogresno ih konotirajuci iz svoje fotelje, hiljadama kilometara daleko od Izraela, a i ne videvsi nikad taj Izrael...

Ponavljas kao papagaj ono sto ti je servirano, a nisi ni pokusao da sagledas realnu sliku...
 
Da Izraelci nisu protjerivali Palestince ne bi bilo toliko Palestinskih izbjeglica sirom svijeta.Sta kazes o tome da su se Palestinske izbjeglice rasirile diljem cijelog svijeta?Palestinske izbjeglice su raseljavane sistemastki i oni su se iseljavali sirom svijeta najvise u Europi i Ameriku.To je dokaz da Izraelski fasizam ne zna za granicu.Zato se mora stati na put tome i konacno proglasiti nezavisna Palestina koja ce biti svoja svojem terenu i koja ce biti slobodna i demokratska.Palestinci su jedan pametan narod i oni bi izgradili svoju zemlju jer niko ne voli Palestinu kao sto je vole Palestinci.To je jedna mala teritorija ali je veoma bitna za Palestince i zato Palestinci bi bili zadovoljni malim parcetom zemlje a to je po mapi iz 1967 godine.
 

Back
Top