Brazil priznao nezavisnu Palestinu

Mislim da Amerika mora promijeniti nacin politike prema Bliskom istoku i da se mora posvjetiti problemu Palestinaca koji zele da stvore Palestinsku drzavu u regionu.Mislim da je jedino rjesenje za situaciju na Bliskom Istoku stvaranje Palestinske drzave koja ce biti u granicama iz 1967 godine i da je to jedini nacin kako da se prevazidju losi odnosi Palestinaca i Izraelaca.jedini nacin za Izrael da postane sastavni dio Bliskog Istoka je da prizna palestinu kao nezavisnu drzavu i da povuce svoju vojsku u granici Izraelske drzave.Jerusalem mora biti slobodan i istocni dio Jerusalema je stari dio grada Jerusalema tako da je jedino rjesenje da se grad oslobodi je da izrael prizna Palestinu sa glavnim gradom istocnim Jerusalemom i da pristane na kompromis kako bi se pitanje Palestinaca mogao rjsevati na pravi nacin.Mislim da je neopghodno da se uvede UN misija koja ce biti rasporedjena duz Palestinske drzave i da sprovodi mir i stabilnost neko vrijem i da pokusa uvjezbati policiju i vojsku kako da zastiti svoju drzavu od neprijatelja.Mislim da bi to bila prava stvar i mislim da bi se Amerika morala sloziti jer to je jedini nacin kako da se situacija na Bliskom Istoku trajno rijesi.
 
palestine.gif


Mapa Palestine sa reljefnim prikazom teritorije.
 
Palestinski predsednik Mahmud Abas ponovio je zahtev da Izraelci obustave izgradnju naselja na Zapadnoj Obali pre nego što dođe do nastavka mirovnih pregovora.
Abas se u Kairu se sastao sa egipatskim predsednikom Hosnijem Mubarakom, nekoliko dana pošto su Sjedinjene Države odlučile da odustanu od nastojanja da uvere Izrael da obnovi moratorijum na izgradnju naselja.
Palestinski funkcioneri navode da je Abas takođe zahtevao hitni sastanak ministara inostranih poslova Arapske lige na kome bi se razmotrile posledice poteza Vašingtona. Taj sastanak bi, kako se očekuje, narednih dana trebalo da se održi u glavnom gradu Egipta.
U međuvremenu, Sjedinjene Države su saopštile da naredne nedelje šalju izaslanika za Bliksi istok Džordža Mičela nazad u region s ciljem unapređenja zastalih mirovnih pregovora između Izraela i Palestinaca.

VOANews
 
800px-Umayyad750ADloc.png


Ovo je drzava za vrijeme Umajadskog Kalifata i ovdje se upravo sirila Islamska i Arapska svijest i mnogi su tada prihvatili Arapski kao svoj jezik.A svi sa Bliskog Istoka imaju isto porijeklo od Semita tako da im je Arapski jezik dosao samo kao novi dijelekat.Inace sjediste Umajadskog Kalifata je bio u Damasku gradu koji ima veliku historiju.Evo ovdje mozete vidjeti da su cijelu Palestinu drzali muslimani i stoga nema zabune kada se prica o tome da su Palestinci starosjedioci Palestine i imaju pravo na svoju drzavu.Umajadska dinastija je vladala od 661 do 750 godine n.e.

Ko je ovdje spominjao Vizantiju čobane? Ko je spominjao Ameriku?
Ovdje je riječ o narodu koji je na toj teritoriji više od 8000 godina i vi ih mrzite samo zato što nisu prihvatili islam, ergo imaju svoju državu, i ne planiraju da vamje daju. To je Sveta Zemlja. Toim je Bog LIČNO dao, onaj bog koji je pustio rijeku vode iz jednog kamena u pustinji i razdvojio more. Šta je to alah uradio? Tvoj alah želi taj komad zemlje. Mi normalni ljudi imamo drugačiji naziv za alaha: satana!!!!
 
Htio sam kroz prikaze ove mape da vidite da Izrael nije postojao u vrijeme kad su muslimani zauzeli Palestinu i Jerusalem i zato Izraelci su nekada imali svoju drzavu a nisu je imali dugo godina tako da je prestalo pravo doseljenika Zidova da imaju svoju drzavu Izrael na podrucju Palestine.Posto je Izrael vec osnovan sigurno ce svi priznati Izrael ali isto tako i Palestinci imaju pravo na svoju drzavu po historijskom i demografskom pravu tako da nema zabune oko toga da li se treba osnovati Palestina koja ce biti u granicama 1967 godine.Inace Allah je pomerio more i u tom moru su se utopili Faraon i ostali.Allah je stvorio ovaj svijet i stvorio je i Mojsija i Isusa i uz pomoc Allaha je Isus cinio cuda prikazujuci Allahovu moc svojim sljedvenicima.Znaci Allah je taj koji je najmocniji i Islam priznaje kontinuitet proroka koji su se pojavljivali narodu.Nemas sta i potrijebe huliti na Allaha kad je Allah i tvoj Gospdar.
 
Poslednja izmena:
Palestina se mora osloboditi i to mora biti jasno svakome.Palestina je dugo vremena bila naseljena Arapima tako da su Zidovi doseljenici istjerali sa svojih ognjista Arape Palestince i tako napravili svoju drzavu.Inace Palestina je ostala u medjunarodnim tokovima i ona je prisutna tako da se nadam da ce Palestina biti priznata i od strane UNa jer to je neophodno kako bi Palestinci mogli imati svoju drzavu.Palestinska teritorija iz 1967 godine je pod okupacijom i to je jedna realnost tako da se Palestinci moraju osloboditi Izraelskog jarma kako bi mogli stvoriti svoju drzavu koja ce biti malena ali tako lijepa da ce se svima svidjeti.prvi bih volio zivjeti u Jerusalemu i klanjati se kod Al Aksa Dzamije i time ostati u Dzamiji cijeli dan.Volio bih da se Izraelska vojska povuce sa Palestinske teritorije jer to je jedini nacin kako bi mogli Palestinci poceti graditi svoju drzavu po slobodnom principu jer Palestinci su jedan njarod koji zeli slobodu i koji mora dospjeti do slobode kako bi mogli imati Palestinu i Jerusalem.U istocnom Jerusalemu se nalazi muslimansko svjetiliste tako da je to veoma bitno da istocni Jerusalem postane sjediste Palestinske drzave.
 
Aaaa, ne hvala. Ja ne gotivim pentagrame i vradžbine uopšte, ja sam čovijek koji kroji svoju sudbinu bez uplitanja tlih duhova i sličnih sranja. Osim toga, alah postoji tek nekih 500-600 godina (i to u vašim glavama), A ko je zapravo razdvojio more? Pročitaj šta piše o tome u dokumentima koji su stari kao i sam događaj. Osim što ste zauzeli svetu židovsku zemlju, falsifikujete istoriju i kradete tu istu židovsku religiju. Samo kad je već kradete morate je uzeti onakvu kakva jeste. Bog je jedan jedini, on je stvorio Adam i Evu, a svi mi, pa i ti si njihov potomak i sad negiraš njihovo postojanje zato što su te satanisti okrenuli na stranu mržnje i terorizma, te genocida prema Božijem narodu. Za života ćeš morati prihvatiti ovu činjenicu ili te čeka viječni oganj. Morate se otarasiti zlog naslijeđa, riješiti se bremena koje grize vašu dušu, prihvatiti se jednoga Boga i njegovih zakona. U nečastivom nema ništa dobro, kao što vidiš. Cijeli sviet vas mrzi zato što samo ubijate nevine Židove koji samo žele živjeti u onome što im je Bogom dato. Vi nemate pravo na to, Može hiljadu brazila priznati palestinu, džaba vam kad vam to Bog neće dozvoliti. Zato što ste mu okrenili leđa. I sve dok se ne okrenete ka putu prosvijtljenja živićete kao gamad okićena eksplozivom koja samo čeka kad ćepritisniti dugmić da ubije nevine ljude koji samo žele živjeti.
 
Mislim da je izgubio razum jer ne moze razumijeti cija je zapravo zemlja Palestina.Zemlja Palestina je teritorija onih koji je naseljavju i koji su je naslejavli kad su morali prinudno da napuste svoje domove.Kao prvo treba da se izvrsi jedna akcija povratka Palestinaca na svoje teritorije i da se Palestina naseli Palestincima koji ce zivjeti mirno u Palestinskoj teritoriji pa ce onda ako Bog da UN priznati drzavu Palestinu i onda ce i Amerikanci morati da priznaju realnost da je Palestinska teritorija upravo teritorija nezavisne drzave Palestine.Palestina je jedan cvijet koji mora postati drzava jer bez nje Palestinci ne bi bili narod koji dugo ocekuje drzavu i zato palestina ce biti drzava i vratit ce se svi izbjegli koji su nekada zivjeli u Palestini.Jedan od vaznijih gradova Palestine je Nablus koji je veoma lijep grad a zatim Hebron i Jerusalem tako da Palestinci imaju jos Gazu koja ce biti dio Palestine i mislim da ce Palestina biti jedna slobodna zemlja koja ce imati sva osnovna prava za sve svoje gradjane.Izraelu preostaje jedino da se povuce na svojim granicama i da dopuste Palestini osamostaljenje jer to je jedini nacin kako da se sredi Bliskoistocna situacija i mislim da ce i sam Izrael da odluci da napusti tu teritoriju jer to nije njegova teritorija nego Palestinska koja treba postati buducom drzavom i mislim da ce Palestina postati drzava kad UN bude priznao drzavu Palestinu jer onda ce sve drzave morati da ubjede Izrael da se povuce na svoje granice Izraela.
 
Mingo, palestinci raketriaju Izraelske civilne ciljeve, i pri tom se kriju iza vlastitih civila. Jesi li ikad pomislio da im nije malo pomućen um. Nešto nije u redu s vama čim mrzite narod koji se ne želi asimilirati u vašu sektu. A o ustašama i holokaustu je suvišno pričati, tako moj zapadni komšija, možeš samo gledati kako židovi u lijepoj tvojoj ostvaruju ljudska prava i možeš da ih povučeš za racku ako ti to oni dozvole.
 
A nisi se zapitao zbog cega Palestinci granatiraju Izraelske ciljeve i zbog cega to cine?Naravno da to cine zbog otpora prema Izraelskom fasizmu i teroru nad Palestincima.Izrael je protjerao veci dio Palestinskog naroda iz Izraela i plus pored toga okupirao je Palestinsku teritoriju predvidjenu za buducu nezavisnu drzavu.Zar to nije fasizam i zar to nije terorizam?Ono sto cine Palestinci Izraelcima je simbolican otpor kako bi se skrenula paznja svijetu na teror nad Palestincima.Zato se Palestinci nikada nece predati i uvijek ce se boriti do posljednjeg dok Palestina ne postane drzava koja ce obuhvatati granice iz 1967 godine.Izrael je naracun Palestinaca dobio svoju drzavu protjerujuci Palestince a pored toga okupirao je 1967 godine Palestinsku teritoriju predvidjenu za osnivanje drzave i zato Izrael ima u sebi faszima i sporovodi fasizam nad Palestincima time sto im ne dozvoljava da osnuju Palestinsku drzavu.nemoj tako pricati o Palestincima jer oni su jedan plemeniti narod koji zeli samo slobodu a Izraelci to ne dozvoljavaju nego sve cine ako bi unizili Palestince i kako bi ih sto vise raselili sa svojih ognjista.na primjer sta znaci izgradnja naselja u istocbnom Jerusalemu i Zapadnoj Obali>Zar to nije neka vrsta fasizma time sto se zeli kolonizirati palestinska teritorija sa Zidovima i tako onemoguciti postizanje nezavisne drzave Palestine koja bi bila drzava za Palestince.To je cisti fasizam i mislim da cijeli svijet vidi sta Izraelci cine Palestincima.
 
Palestina je jedna lijepa zemlja koja treba dobiti nezavisnost i to je nesto sto moramo da priznamo da Palestinski narod zivi za svoju drzavu i za osnivanje drzave Palestinaca u kome ce Palestinci imati jednu jaku i snaznu drzavu.Za to se ima potencijala i Palestina je cijhela jedan Jerusalem jer Jerusalem nosi cijelu Palestinu i pomocu Jerusalema Palestina moze dostici nivo koji ce biti zavidan jer Palestina pored jerusalema ima jos neke znacajane gradove a to su Jeruhon, Betlehem i HebronSvi se pitamo zasto Palestinci ponekad gadjaju raketom Izrael i to najvise cini Hamas Islamisticka organizacija koja se zalaze za Islamsku Palestinu.Ipak ne trebamo imati u vidu to sto Hamas cini jer ono sto ponekad ucini Hamss je samo znak osvjete nad ubistivima mnogih Palestinskih civila tako da je to jedan ocajnicki cin kako bi se skrenula paznja svijeta.Inace Hamasove rakete ne pogajdjaju civilne ciljeve nego samo padaju na teritoriju Izraela koji nije gusto naseljen.Trebamo svi znati da Palestina vise ne moze cekati i da ona zeli nezavisnost i zeli svoju drzavu tako da trebaju svi narodi svijeta da se skupe i da podrze program stvaranja nezavisne Palestine koja bi imala u svom posjedu istocni Jerusalem kao sjediste buduce Palestinske drzave.
 
002-0725213133-Israel-Palestine.jpg


oppression-in-palestine1.jpg


Ovo je dokaz Izraelskog terorizma nad Palestinskim narodom i to je ono sto ja vam stalno pricam da Izrael zeli pobiti Palestince i ono sto ostane da ih istjera i kolonizuje Palestinsku teritoriju iz 1967 godine.Palestina se mora osnovati i mora imati svoju drzavu a to je bas ova drzava koju vam ja postavljam.jedva cekam kad ce palestina da se oslobodi i da bude nezavisna i slobodna.

palestine.jpg


Mapa Palestine
 
Visoki izraelski i palestinski funkcioneri odvojeno će se sastati danas u Vašingtonu sa američkom državnom sekretarkom Hilari Klinton, u okviru nastojanja na obnavljanju mirovnih razgovora.
Klinton će se najpre sastati sa glavnim palestinskim pregovaračem Saebom Erekatom, a kasnije i sa palestinskim premijerom, Salamom Fajadom. Posle toga ona će razgovarati sa izraelskim ministrom odbrane, Ehudom Barakom.
Razgovori će biti održani uoči važnog govora sekretarke Klinton o predanosti Obamine administracije bliskoistočnom mirovnom procesu.
Mirovni razgovori pretrpeli su još jedan udarac ove nedelje, kada su Sjedinjene Države odlučile da odustanu od pokušaja da nagovore Izrael da produži zamrzavanje izgradnje novih kuća na Zapadnoj obali i u Jerusalimu. Govoreći juče novinarima u Kairu, palestinski predsednik Mahmud Abas rekao je da neće da pregovara ako ta izgradnja ne bude zamrznuta.
U međuvremenu, više od dvadeset bivših evropskih lidera pozvalo je Evropsku uniju da zauzme oštriji stav prema Izraelu po pitanju izgradnje naselja na okupiranim palestinskim teriotrijama.

VOANews
 
Palestinski predsednik Mahmud Abas će, kako se očekuje, idućeg četvrtka započeti "hitne" konsultacije u Kairu sa egipatskim predsednikom Hosnijem Mubarakom, posle odluke Sjedinjenih Država da odustanu od nastojanja da ubede Izrael da obnovi moratorijum na izgradnju stanova na Zapadnoj obali.
Palestinski funkcioneri kažu da je Abas, pored sastanka sa egipatskim predsednikom, tražio i hitnu sednicu ministara inostranih poslova Arapske lige, radi razgovora o posledicama te odluke Vašingtona.
U međuvremenu, Sjedinjene Države su saopštile da će američki bliskoistočni izaslanik Džordž Mičel iduće nedelje ponovo otputovati u taj region, u nastojanju da ponovo pokrene prekinute razgovore između Izraela i Palestinaca.
Najavljujući Mičelovu misiju, predstavnik Državnog sekretarijata Pi-Džej Krouli rekao je da je pitanje zamrzavanja izgradnje stanova postepeno zasenilo šira pitanja i da je vreme da se taktika promeni.
Krouli je rekao da Vašington više ne veruje da bi izraelski moratorijum mogao da obezbedi osnovu za obnavljanje direktnih pregovora.
Palestinski predsednik Mahmud Abas reagovao je na tu vest rekavši da je mirovni proces "sada u krizi".

VOANews
 
A nisi se zapitao zbog cega Palestinci granatiraju Izraelske ciljeve i zbog cega to cine?Naravno da to cine zbog otpora prema Izraelskom fasizmu i teroru nad Palestincima.Izrael je protjerao veci dio Palestinskog naroda iz Izraela i plus pored toga okupirao je Palestinsku teritoriju predvidjenu za buducu nezavisnu drzavu.Zar to nije fasizam i zar to nije terorizam?Ono sto cine Palestinci Izraelcima je simbolican otpor kako bi se skrenula paznja svijetu na teror nad Palestincima.Zato se Palestinci nikada nece predati i uvijek ce se boriti do posljednjeg dok Palestina ne postane drzava koja ce obuhvatati granice iz 1967 godine.Izrael je naracun Palestinaca dobio svoju drzavu protjerujuci Palestince a pored toga okupirao je 1967 godine Palestinsku teritoriju predvidjenu za osnivanje drzave i zato Izrael ima u sebi faszima i sporovodi fasizam nad Palestincima time sto im ne dozvoljava da osnuju Palestinsku drzavu.nemoj tako pricati o Palestincima jer oni su jedan plemeniti narod koji zeli samo slobodu a Izraelci to ne dozvoljavaju nego sve cine ako bi unizili Palestince i kako bi ih sto vise raselili sa svojih ognjista.na primjer sta znaci izgradnja naselja u istocbnom Jerusalemu i Zapadnoj Obali>Zar to nije neka vrsta fasizma time sto se zeli kolonizirati palestinska teritorija sa Zidovima i tako onemoguciti postizanje nezavisne drzave Palestine koja bi bila drzava za Palestince.To je cisti fasizam i mislim da cijeli svijet vidi sta Izraelci cine Palestincima.

Palestina nikadneće biti nezavisna, međunarodno priznata zemlja. Ali ne beri brige, zato će se boriti dok svi ne izginu.
 

Back
Top