BRACO VRACAJMO SE NAZAD

RADOMIR:
Pozdrav svim posetiocima.
Nedozvolite da vasa buduca pokoljenja neznaju ko su i odakle su.Nemamo pravo oduzeti im to.
Braco,dosli videli,pa hajde da se vracamo.Samo je jedna rodjena ZEMLJA SRBIJA I CRNA GORA!!!!!!
Nijedno sunce grejati nas nece,kao sto greje sunce zemlje svoje.
Pozdrav svima
Radomir Vidric
Melburn -Australija
javljam ti se kao majka 7 mesecne bebe i pitam te koje me je sunce ogrejalo sto sam postala mama.Na birou sam nemam primanja a da li znas koja suma je potrebna za bebu mesecno?Drzavu bas briga. Gde ce moje dete da radi kada se sve rasprodaje i otpustaju radnici?Koje su perspektive srpske dece? Bas me zanimaju tvoji odgovori.A moj savet tebiPRAVI DECU TAMO A ONI NEK DODJU KAO GASTABAJTERI *DA IH OGREJE SUNCE*pozdrav
 
jecaAUS:
Naravno da se vracamo u rodni kraj. :)
eheeeeeey, nece moja deca se roditi ovde pa da se kao neki rodjeni ovde od roditelja iz Srbije pred svima pretvaraju kao da su rodjeni tamo:)

Gde svi tu i mali Mujo! Pamet u glavu budi kolegijalan.Verujem i da je trudnica i samporodjaj drugacije tretiran od nas ovde u Jugi gde te tretiraju ko stoku koja treba samo da izbaci mladunce.
 
Uskoro ce i ovde da bidne ko na zapad, uostalom vec je pocelo, mafija se legalizuje, otpustanje je krenulo, i ponovo ce biti zaposlenja????? Ako neko trazi zapad pa neka se potrudi da ode, samo sto, neko ovde navede, da bi se on lepo osecao sa 3000$ u dzepu, neka ne misli da ce se tamo preko sa tih 3000 lepo osecati, jer i tamo je tih 3000 vredno kao 300 ovde. Nema ustede ukoliko ne radi kao crnac i posle radnog vremena. Jedino, sto tih 3000 tamo zaista puni frizider a ovde bogami ne znas ciji ces frizider pre da napunis, svoj ili svojih roditelja.
Ono sto je nama potrebno je stvarno takav rad, od jutra do sutra, da niko ne moze da podigne glavu od posla i da bistri politiku po ceo dan. Samo jos kad bi bili placeni bar toliko da napunimo svoje frizidere, bilo bi dobro...
 
mikeleoe:
Uskoro ce i ovde da bidne ko na zapad, uostalom vec je pocelo, mafija se legalizuje, otpustanje je krenulo, i ponovo ce biti zaposlenja????? Ako neko trazi zapad pa neka se potrudi da ode, samo sto, neko ovde navede, da bi se on lepo osecao sa 3000$ u dzepu, neka ne misli da ce se tamo preko sa tih 3000 lepo osecati, jer i tamo je tih 3000 vredno kao 300 ovde. Nema ustede ukoliko ne radi kao crnac i posle radnog vremena. Jedino, sto tih 3000 tamo zaista puni frizider a ovde bogami ne znas ciji ces frizider pre da napunis, svoj ili svojih roditelja.
Ono sto je nama potrebno je stvarno takav rad, od jutra do sutra, da niko ne moze da podigne glavu od posla i da bistri politiku po ceo dan. Samo jos kad bi bili placeni bar toliko da napunimo svoje frizidere, bilo bi dobro...

Upravo se i radi o tome da tamo imash mogucnost da zaradis. Da, tamo je 3000$ kao i svuda a samo je ovde svew jevtino i fino..

poz.!
 
Nisam izbeglica i udata sam za Spanca koji zivi ceo svoj zivot u Australiji.Mogu vam reci da pojam koji svi vi koristite (snaci se u inostranstvu)koristite sa nerazumevanjem.Snaci se u tudjoj zemlji znaci promeniti vecinu svojih pogleda na svet, kulturu, mentalitet i toplinu koju ima svako od nas- Slovena!!! I ja sam kao neki od vas htela da pobegnem od beogradske realnosti, sto sam i uradila per godinu dana.Frizider jeste pun i nose se firmirane stvari ali nemas pred kim da se pokazes-sto i jeste poenta!Za kraj: i mi se vracamo u Beograd sledece godine.
 
Esteban, svaka cast. I mi se vracamo iz SAD iduceg leta. Previse je bilo ovih oledjenih faca i mrtvackih osmeha koji nista ne iskazuju. Kad shvatimo da nemamo nista sa "Zapadom" bice nam bolje. Mi pripadamo istoku i istok je civilizacija. Zapad nas i za to laze i vara.
Vidimo se u Beogradu, prestonici sveta!
 
Esteban, svaka cast. I mi se vracamo iz SAD iduceg leta. Previse je bilo ovih oledjenih faca i mrtvackih osmeha koji nista ne iskazuju. Kad shvatimo da nemamo nista sa "Zapadom" bice nam bolje. Mi pripadamo istoku i istok je civilizacija. Zapad nas i za to laze i vara.
Vidimo se u Beogradu, prestonici sveta!
 
Esteban:
Nisam izbeglica i udata sam za Spanca koji zivi ceo svoj zivot u Australiji. ... i mi se vracamo u Beograd sledece godine.

Mislis Spanac, koji pride ceo zivot zivi u Australiji da se preseli i zivi ovde.. ma ajde..

Btw ako je nekome ovde bolje iz bilo kog razloga, nema razloga da stracari vreme vratite se odma :lol: :lol: you are welcome
 
KatPaws:
E brate...ajd' se meanjamo...dodji to ovde a ja cu u Australiju....jel moze? ;)

uhhhhhhhhhh.....!!!!!!!

Ako je neko raspolozen da se menjam, tu sam ! Pokusavam da se iselim u AUS vec 5 god.Imam 28 god.,svoju firmu pa sam naravno opet nezadovoljan ! Ne radi se o novcu,nasi ljudi koji zive tamo daleko to ne shvataju.Nije samo novac problem, vec zelja za jednim normalnim zivotom koji ovde nazalost nemamo.Sto se tice medjusobne pomoci kada su srbi u pitanju, opet nazalost opravdavaju etiketu koju su dobili jos pre nekoliko vekova! Ako ni rod rodjeni vise nece da pomaze...sta drugo da se kaze? Crkva ? Sva sreca da ljudi tj. "posrednici" izmedju Boga i nas nemaju veze sa istim.To mogu potkrepiti cinjenicom da su mi jos '99 trazili 13.000 dm da mi pomognu.Tuzno ali istinito.Ostaje samo jedno samo mozes sam sebi pomoci.Ako dovoljno zelis i verujes u nesto, i naravno radis na tome, ispunice se !
 

PREDLOZILA BIH JEDNU STVAR,HAJDE DA SARADJUJEMO,JA ZIVIM U JUGOSLAVIJI,MOGU DA POMOGNEM SVAKOM KO SE TRENUTNO NALAZI NAPOLJU SA INFORMACIJAMA.KAO PRVO U KOLIKO ZELI DA KUPI KUCU STAN BILO KAKVU NEKRETNINU,INFORMACIJE O POREZU,ZAKONSKI PROPISIMA,MESTIMA GDE BI MOGAO DA ULOZI,MOGUCNOST ULAGANJA NA MORU U POJEDINIM MESTASCIMA KOJA SU RELATIVNO JEFTINA A JOS NEDOVOLJNO RAZVIJENA GDE ZIVE PENZIONERI IZ TITOVOG DOBA RADNICKA KLASA KOJA JE SVOJIM RUKAMA ZIDALA KUCE CIJA DECA SADA NEZELE DA LETUJU U CRNOJ GORI VEC IDU NA ZAPAD,GRCKA SPANIJA,KARIBI DOK NJIHOVI OSTARELI RODITELJI NISU U STANJU DA ODRZAVAJU OBJEKTE KOJI SU PREVELIKI,ILI ZELITE MOZDA U NOVI SAD I VOJVODINU,GRAD KOJI JE SAV U IZGRADNJI SIROK OTVOREN PRIJATELJSKI NASTROJEN SA OKOLNIM SELIMA NA PLODNOJ ZEMLJI GDE OPET U BESCENJE MOZETE DOBITI ZEMLJU.
TAKODJE MOGU VAM DATI INFORMACIJE O VAZECIM ZAKONSKIM PROPISIMA ZA MALU PRIVREDU POVEZATI VAS ZA AGENCIJAMA ZA VODJENJE KNJIGOVODSTVA KOJE VODE ENTUZIJASTI KOJI VAM U STARTU MOGU DATI INFORMACIJU O POSLOVANJIMA FIRMI KOJE TRENUTNO VODE I ZAKONSKIM PROPISIMA I PORESKIM STOPAMA.
VI DOPNESITE NOVAC I IDEJE,DONESITE SVE STO MOZE DA SE PREKOPIRA,FALSIFIKUJE,UDUPLA,UNOVCI.DONESITE NESTO STO JE NEKO TAMO VEC SMISLIO,RAZRADIO.
NEMOJTE PADATI U BEDAK NEMOJTE KUKATI DAJTE DA SARADJUJEMO DA RADIMO.HAJDE KLINCI ODAVDE DOK SEDITE BESPOSLENI DANIMA PRED KOMPJUTEROM TRAZECI NACINA DA ODETE ODAVDE DAJTE TRAZITE LOVITE NASE LJUDE NAPOLJU DAJTE IM IDEJE INFORMACIJE DAJTE IM SLIKE FOTOGRAFIJE NASIH MANJIM MESTA NA PRIMORJU,MANJIM MESTA OKO NOVOG SADA.UZIH DELOVA SRBIJ.SVAKO NESTO PAMETNO ZNA A MOZDA NIJE NI SVESTAN DA U TOJ IDEJI LEZI NOVAC.ISPISALI STE TRI STRANE FORUMA ZAISTA BEZVEZNIM RAZGOVORIMA A DA NIKO NIJE UCINIO NITI PREDLOZIO NISTA KONKRETNO.
ZATO AKCIJA BRACO SRBI AKCIJA.
 
Ljudi totalno ste se istripovali, ja sam svuda po malo !!Sportista sam i dosta putujem, srecom nisam vezan za jednu zemlju ali moram vam priznati najjace je kod nas!!!Gde god drugo da si patis tugujes kajes se, pun ti je k...c onih stvari koje te opkruzuju!!Mastas samo u Srbiji zato uzivaj gde god dasi ali je ipas Srbija cudo!!!!

I mojne kukanje vec samo pozitivno a to kinta , uvek je ima i nema takav je zivot!!!!!

vazno je voleti a ne samo gledati kintu!!!Gastajbajteri se mrze muka im je od svega zato stalno mastaju o Jugi!!!

Ljudi uzivajte!!!!

Anonymous:
Lik:
Ljudi, ako ste sposobni necete ni brinuti dal ste po amerikama ili u maloj veseloj srbiji. U inostranstvu je ipak glavna lova i rad je dovoljan, za razliku od nase voljene drzave gde pored crncenja je potrebna i dobra veza, dosta srece dobra doza ludosti da izronino iz prosecnosti u kojoj smo plovili zadnjih...i previse dugo. Inostranstvo je nocna mora za nas srbe koji ocemo "lovu a da ne radimo". A da je bolje preko, po mom licnom misljenju jeste, ljudi koji se nisu snasli mogu da kukaju do zore, njima ni domovina ne valja pa su iz nje pobegli.

pa...lik nisi bas u pravu za to da su ljudi pobegli za inostranstvo.
Zamisli kako je bilo ljudima iz bosne hrvatske i drugih predela gde se rat vodio 90ih. Mnogi su proterani sa svoga i nisu imali nista, tako da je njema jedina opcija bila da traze nesto bolje, a to bolje su mnogi pokusali da nadju van yuge koja tih godina nije bila bas u najboljoj poziciji da podrzi sve te izbeglice. Ljudima je bilo isto, da krenu iz pocetka tamo gde su uslovi oskudni ili negde gde su mozda i imali sansu da se smire i pocnu da zive zivot kako sva dostojna ljudska bica zasluzuju.
 
E bre ljudi koj ste ***** bezali odavde a sad kukate,sunce tudjeg,neba,rodna gruda.bla.bla.bla.Ma zabole me za rodnu grudu kad bi samo znali koje je ovde sranje,ne bi ni pomosljali na povratak.Posebno posle izbora,RADIKALI SKORO POBEDILI!!!Koji smo mi narod kad glasamo za takve kretene!Ja zivim u Beogradu i on je najveca palanka trenutno u Srbiji.Ma ljudi sedite gde ste i radite,stvarajte i NE POMISLJAJTE NA POVRATAK. :evil:
 
e covece koja si ti b----- pa ti neznas kakvu gresku cinis,ti si u zabludi.umjesto da cutis i radis ,da zaradjujes za zivot ti bi da se vracas u ovu vukojebinu.stvarno je grehota sto si necije mjesto popunio kada si isao iz yuge.trebao si odmah da se deklarises necu van i tacka.ponasas se kao ***** htio bi,a da ti ne ulazi e pa prijatelju z----- si se.muci covece uzmi neki posao i radi,to ce ti biti pametnije.
 
NEZNAM KO VAS JE TO SLAGAO DA SU PLATE U AUSTRALIJI A$3000. PROSECNE PLATE SU OKO A$1800. I VERUJTE MI DA SE SA NJIMA OSECAS KAO COVEK KOD NAS SA 8000-9000DIN MESECNO. MOGUCNOST DA COVEK NADJE MIR U SEBI JE PODJEDNAKA TAMO KAO I OVDE U KENGURLANDIJI, BAREM ZA KRATKO VREME. ALI ONO STO BRINE NASE SRBE OVDE JE HLADAN ODNOS MEDJU LJUDIMA I NACIJA OKRENUTA POSLU I STVARANJU! KO I SVAKI IMIGRANT KOJI DODJE ZELI DA POSTIGNE NESTO STO NIJE MOGAO U SVOJOJ ZEMLJI TAKO I MI POSTIZEMO MALO VISE PARA, RADIMO VISE, IZLAZIMO MANJE I NERVIRAMO SE... A KAD TI BUDE TESKO I ZELIS DA POPRICAS SA NEKIM SHVATIS DA SI SAM I DA SU SVI OSTALI NA POSLU ILI SE ODMARAJU JER IMAJU ISPRED SEBE VEOMA DUGACAK RADNI DAN.
PROSECNA KIRIJA=$860
HRANA, GARDEROBA (SKROMNO)= $500
POVRATNA AVIONSKA KARTA ZA SRBIJU=$2000
PA SA ONIM STO TI OSTANE AKO SI SRECAN DA ZIVIS BLIZU POSLA I AKO GA UOPSTE IMAS PROBAJ DA IZIGRAVAS STIPSU, JER NISI NA TO NAVIKAO U JUGOSLAVIJI! NISI TI KRIV, MI SMO GENETSKI DAREZLJIVI I DRUZELJUBIVI.
IPAK JESTE OVO ZEMLJA SNOVA, KAD DODJES IMAS DA SANJAS DA SE VRATIS KUCI!!! POZDRAV IZ MELBURNA, ZIMA OVDE.....
 
Poli slazem se. I Amerika je zemlja snova na taj nacin. Svi sanjaju da se vrate, ali malo ko stisne petlju. Neki se plase promene, nekima muka da se vrate bez icega, kao, sta ce im reci prijatelji i komsije-nisu uspeli. Svi su ovde u Americi na Prozaku ili potajno piju i svi su neuravnotezeni. Takva je to obecana zemlja. Samo u zemlji snova, upadaju ludaci u restorane i u skole i pucaju po narodu. Samo ovde ljudima puca pred ocima da traze svaki momenat nesto da agresivno nasrnu na nekoga, jer pritisak je uzasan
 
Sta znam, mislim da kada bih nasi po svetu shvatili da odnos propusteno/zaradjeno nije u njihovoj koristi - vratili bih se vec sutra. Naime, Svi mi dosljaci tek pred penzijom pogledamo bistrim ocima svet oko sebe i uvidimo nasu decu koji rastu bez osecaja familije koja ce nas verovatno obici 2 puta godisnje u starackom domu za (X-mas & Easter). Tuzno je gledati coveka koji arci svoju mladost za "Drvenu konstrukciju sa malo plastera" ("kucu") koja ce propasti totalno za nekih 40-60 god. Kako koja godina prodje u diaspori sve vise ljudi se okrece samom sebi i postaju sumnjicavi na bliznje svoje, LIM ZARDJA, PLASTIKA POPUCA, PLASTER I DRVO TRUNE... dok dusa vecno pati za Srbijom!!! AJMO KUCI BRACO I SESTRE, BRE!!!
 
Ja se vracam do kraja godine. Pakovanje je u toku. Treba rasprodati i poslati skupljeno ovde u samoci. Tuga jedna kako mladi nasedaju velikoj i savrsenoj propagandi. I mi smo naseli kad smo bili u tim godinama. Boze, najbolja nauka se radi u Americi, pa tu samo mozes da uspes ako si dobar, pa tu dolazi do izrazaja tvoje znanje i individualnost. Laz, laz, laz..Zemlja "timskog rada". Samo stranci rmpaju i doguraju do nekog najnizeg menadzera u firmi, a znaju i mogu vise od svih Amera zajedno koji su im sefovi. Novac-sto ga vise imas vise ga trosis. Takva je Amerika. Visi porez, veca kuca iako ti ne treba. Znate i sami. Bez smeha i radosti sa bljutavim osmehom koji se pretvorio u grc, hodaju zombiji oko mene i zahtevaju da i ja isto radim i da to i volim.
 
Pozdrav svima koji pricaju ovaj univerzijalni jezik.
(GOST1) Iz kog dela SCG-a si?
Necu ni ja jos dugo, bas kao sto kazes pakujem se vec sada i ako mi treba samo 30min. Vidi, idem na odmor sredinom jula, vracam se u oktobru.
Dace Bog, pocetkom sledece godine da mi stalna boravisna adresa bude KG-SCG.
 
Poli ja sam rodom is Podgorice, ali vracam se u BGD. Vidimo se u Srbiji, Beograd ili Kragujevac, nema veze i da osnujemo jedan klub povratnika gde mozemo da ispricamo svoja vidjenja zivota u obecanom svetu, pa neka cuju i oni koji nisu osetili na svojoj kozi.
Ziveli do skorog vidjenja u Srbiji!
 

Back
Top