Бошњак брани српску цркву после срамоте у Коњицу. Противи се скидању тробојке, прете му клањем

Нисам живчан, само констатујем чињенице.
Cinjenica je da je Ratko Mladic ,Radovan Karadic i ostali srpski velikani osudjeni za ratne zlocine, da su srbi na teritoriji koju su drzali srusili sve i jednu dzamiju i napravili veliki broj masovnih grobnica. Mislim da ti pojam cinjenice nije poznat , to sto ti radis je sirenje propagande najgore vrste.
 
Plemenski mentalitet par excellence.

Zlo je kad im neko drugo pleme opljacka nesto ili ubije nekog njihovog clana, a dobro je kada oni isto to urade nekom drugom plemenu.
A kad se drugima desi neka prirodna katastrofa i slična nedaća onda "moramo pomoći jadnim ljudima :( "
Balkan je baš apsurdna šizofrenija na max
 
Što će uopšte kolona sa bukom, galamom? Nije divljački, po tebi?
Ko normalan obilježava vjerski praznik onako?
To je kolona koja se vraćala sa seče Badnjaka. Stari običaj, nekad se išlo peške ili konjima a danas autima.
 
Plemenski mentalitet par excellence.

Zlo je kad im neko drugo pleme opljacka nesto ili ubije nekog njihovog clana, a dobro je kada oni isto to urade nekom drugom plemenu.
Jel to govoriš o Amerima ?, Ili o Izraelcima , Ili o Brtitancima , Ili o Belgijancima ....
A da kada oni to rade (a rade svakodnevno) onda to nije plemenski mentlitet .
 
Isti što i sa 11541 ubijenih Sarajlija ;)
A ne, ne, ti su preživjeli? Bar neki? :)

Ta se cifra prema Tokači odnosi na sve vojne i civilne žrtve na svim stranama u svim sarajevskim predratnim opštinama.

Civilnih žrtava je bilo oko 5 000, od toga "Bošnjaka" oko 3 000. Ostaje ostvoreno pitanje kako su civili stradavali s obzirom na tvrdnje pripadnika Unprofora da je muslimanska strana namerno koristila civilne ciljeve u vojne svrhe ili čak namerno ubijala civile da bi svoje zločine pripisala srpskoj strani i tako dobila medijsko - propagandne poene. Takve optužbe su vrlo jasno izrečene u autobiografskoj knjizi komadanta Unprofora Majkla Rouza "Misija u Bosni".

Sasvim druga priča je ubijanje sarajevskih Srba u "opsednutom" Sarajevu na etničkoj osnovi.
 
Zoran Čegar, Hrvat, predratni sarajevski policijski funkcioner u izjavi za sarajevske medije:


https://depo.ba/clanak/35722/nasi-z...-i-govorili-da-su-ih-ubili-srpski-snajperisti

Naši zločinci su po Sarajevu silovali djevojčice, bacali ih na ulicu i govorili da su ih ubili srpski snajperisti!​


NOVINAR: Spomenuli ste da je u Sarajevu bilo većih zločina od onog u Dobrovoljačkoj. O kojim zločinima govorite?


ČEGAR: Imamo mi naše ratne zločince. Po gradu su ubijali ljude bez obzira na nacionalnost, silovali djevojčice, iživljavali se nad njima, pa su ih bacali na ulicu i govorili da ih je ubio srpski snajperista. Imamo mi naše koji su nas ubijali. Zašto njih ne zatvore? Zato što je bila takva politika. Nek se krene redom, ja sam za to da se sve raščisti.
 
Još malo Čegara:
https://depo.ba/clanak/71643/juka-prazina-je-1992-pucao-na-mitingase-pred-skupstinom-bih

Juka Prazina je 1992. pucao na mitingaše pred Skupštinom BiH​

Bivši zamjenik komandanta Specijalne jedinice MUP-a Republike BiH Zoran Čegar tvrdi da je predratni sarajevski kriminalac Juka Prazina u proljeće 1992. godine pucao na mitingaše pred Skupštinom BiH, za šta su kasnije optuženi Srbi.

Čegar otvoreno kaže da je predratni sarajevski kriminalac i ratni komandant paravojne jedinice Juka Prazina u proljeće ‘92. sa svojim vojnicima pucao na mitingaše pred Skupštinom BiH, za šta su bili optuženi navodni srpski snajperisti sa hotela „Holidej in".

- Jeb. i „Avaz" i Dragana Vikića! Poslije 20 godina sam izašao i rekao istinu. Dosta je bajki o gradu i o herojima i borbi u Sarajevu.
 
Anis Kosovac je jedan veliki čovjek, ljudska gromada, veličina koja je izgovorila rečenicu koju svi treba da zapamtimo:

Sva su djeca - naša djeca!!!

Nažalost, takvih kao on je veoma malo u FBiH. A kako su prolazili Srbi u FBiH kao i sarajevski Srbi najbolje pokazuje slučaj stradanja porodice Golubović

"Braća Petar i Pavle Golubović imali su tek 7, odnosno 5 godina, kada su ih početkom jula 1992. godine, zajedno sa roditeljima, uglednim Srbima iz Konjica, profesorima Đurom i Vlastom, iz stana izveli pripadnici Specijalnih jedinica policije pod kontrolom tadašnjih gradskih vlasti. Odvezli su ih nekoliko kilometara od stana i pod okriljem noći strijeljali. Bez osude, bez objašnjenja, bez razloga.

Petar, nekim čudom, nije bio pogođen, pa je, nakon što su ubice otišle, pokušao potražiti pomoć. Navodno se obratio policiji, koja je iste ubice obavijestila da je jedan dječak preživio. Vratili su se i ‘dovršili’ posao"

45505865_904.jpg
 
Cinjenica je da je Ratko Mladic ,Radovan Karadic i ostali srpski velikani osudjeni za ratne zlocine, da su srbi na teritoriji koju su drzali srusili sve i jednu dzamiju i napravili veliki broj masovnih grobnica. Mislim da ti pojam cinjenice nije poznat , to sto ti radis je sirenje propagande najgore vrste.

Sarajevo: Grad u kojem je ubijena Hipokratova zakletva​

U Sarajevu je od 1992. do 1996. godine ubijeno i iz tog grada protjerano oko 460 srpskih ljekara. Veliki broj njih mučen je u sarajevskim logorima.

U Sarajevu je na razne načine stradalo 460 ljekara, navedeno je u nepotpunom spisku sarajevskih ljekara srpske nacionalnosti koji su u tom gradu ubijani , zatvarani, mučeni, maltretirani i protjerani. Kroz logore je prošlo njih pedesetak, a na desetine ih je ubijeno. Spisak je po sjećanjima i svjedočenjima preživjelih ljekara pripremio Strahinja Živak, koji je u sarajevskim logorima “Viktor Bubanj” i Centralni zatvor proveo dvije godine. Ubijeni ljekari Na tom spisku, koji je u posjedu “Glasa Srpske”, je i ugledni sarajevski ljekar Milutin Najdanović, koji je ubijen u avgustu 1992. godine, o čemu je “Glas Srpske” nedavno pisao. Njegovo tijelo sa više prostrelnih rana pronađeno je na ulazu stadiona “Koševo”. Odgovorni za ovaj zločin nikada nisu pronađeni. Tu je i doktor Milica Gutović, koja je ubijena pri pokušaju izlaska iz Sarajeva. Kako tvrde svjedoci, bačena je u Miljacku 1994. godine. Na spisku je i doktor Milica Lopandić, čija je smrt nastala pod nerazjašnjenim okolnostima 1993. godine, radiolog Živojin Savčić za koga se tvrdi da je poginuo u saobraćajnoj nesreći 1994. godine, ortoped Branko Stančić koji je u decembru 1992. godine ubijen u stanu, internista doktor Milorad Tomašević za koga svjedoci kažu da je ubijen 1993. godine, doktor Gojko Šurbat koji je takođe ubijen... Mnogi od uglednih ljekara prošli su kroz Centralni zatvor, u kome je pet mjeseci proveo i prof. dr Marko Vuković. Ovaj bivši potpredsjednik Poslovodnog odbora hirurških klinika i šef Odjeljenja na Traumatološkoj klinici u Sarajevu “Glasu Srpske” je ispričao u kakvom su strahu ljekari živjeli poslije ubistva doktora Najdanovića i drugih nerazjašnjenih smrti njihovih kolega. - Pričalo se o ubistvu doktora Najdanovića. Poslije toga zavladao je veliki strah među ljekarima. Prije toga ranjen je i doktor Boriša Starović. Ranjen je u rame, a prema analizi, očigledno je bilo da je pucano sa nekog nebodera i to tamo gdje je stanovao. Ubrzo je poginuo i doktor Ranko Šurbat. Prema onome što mi je rekao njegov brat Gojko, takođe ljekar, bio je ubijen. Rekao mi je da na njegovu terasu metak nikako nije mogao zalutati - svjedoči dr Vuković. Hapšenja Iz svoje kuće u Centralni zatvor dr Vuković odveden je 2. januara 1994. godine u pola dva ujutro, bez povoda i razloga. - Spavao sam u kući i negdje oko pola dva noću čula se lupa na vratima i poziv: Otvorite, policija. Otvorio sam i ušla su petorica. Јedan mi je držao upereno svjetlo u lice, drugi oružje u tijelo, a ona trojica su se razletjela po kući. Poveli su me u stan doktora Igora Sabljaka koji je Hrvat. Izveli su ga iz stana i u ista kola nas strpali i poveli na Drugu internu kliniku. Tražili su doktora Nemanju Veljkova. Doktora Dejana Kafku su uhapsili na ulici na Dolac Malti, a doktora Medića, čijeg se imena ne mogu sjetiti, a radio je kao ginekolog, uhvatili su u kući - kazao je Vuković. Protiv njega je podignuta optužnica po kojoj se teretio za “genocid, slabljenje odbrambene moći RBiH, napuštanja vojne obaveze”. Dodaje da su ljekari u Sarajevu umirali pod nerazjašnjenim okolnostima. To je među Srbima izazvalo veliki strah. Ovo potresno svjedočenje doktora Vukovića samo je dio onoga kroz šta su prošli sarajevski Srbi u ratu. Veze Doktor Vuković kaže da su sva ova ubistva, maltretiranja i šikaniranja bila naručena. - Vjerujem da su oni koji su izvršavali zločine “Ševe”, Ćele, Prazina imali direktan prohod do vrhova muslimanske vlasti, a naročito do Ejupa Ganića i Alije Izetbegovića. Naloge za ubistva ne znam da li su davali, ali ničim nikada nisu ni pokušali spriječiti da se ta ubistva ne dešavaju. Vjerujem da je bilo naloga, ali o tome se ćuti - kaže Vuković.


https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=85205
 
Ta se cifra prema Tokači odnosi na sve vojne i civilne žrtve na svim stranama u svim sarajevskim predratnim opštinama.

Civilnih žrtava je bilo oko 5 000, od toga "Bošnjaka" oko 3 000. Ostaje ostvoreno pitanje kako su civili stradavali s obzirom na tvrdnje pripadnika Unprofora da je muslimanska strana namerno koristila civilne ciljeve u vojne svrhe ili čak namerno ubijala civile da bi svoje zločine pripisala srpskoj strani i tako dobila medijsko - propagandne poene. Takve optužbe su vrlo jasno izrečene u autobiografskoj knjizi komadanta Unprofora Majkla Rouza "Misija u Bosni".

Sasvim druga priča je ubijanje sarajevskih Srba u "opsednutom" Sarajevu na etničkoj osnovi.
Aj bljak, bjež mi iz komentara, fujčina!
 
Aj bljak, bjež mi iz komentara, fujčina!
Муслимани се морају сучити са прошлошћу и злочинима које су направили ,нико не може побећи од истине
 
Nije kao da Bošnjaci bolje prolaze u RS
Bolje prolaze ali to nema veze sa ovim...
Dakle naterati sve iz opstine da se javno izvine, ali bas sve, ne jedan u ime svih...
To da traje narednih mesec dana minimum...
Zatim da se zvanicno , uz protokol vrati srpska zastava na crkvu , i da tamo stoji minimum mesec dana, a posle sta odluce ovi iz crkvenog objekta...

Tako se radi u bosni ako hoces da prestanu ovakve stvari....zalepis im kolektivnu sljagu pa se vi dalje zezajte sa simbolima...
 
Balkanci su nesposobni da se bore protiv diskriminacija, šovinizma, nacionalističkog nasilja i mržnje. Nego zauzimaju samo svoju stranu šta god radila i koliko god kriva bila, a to samo još pogoršava situaciju, otvaraju put ka novim zločinima iz mržnje.
Mozda balkanci nisu sposobni , zato sto uvek biraju najgluplje izmedju sebe...znaju za jadac, da su glupi ko tocilo i onda su im inteligentniji opasni a glupi kao oni su im prijatni...

Ali ovo se itekako moze dovesti u red i to svi znamo....A ima i ko zna i moze...
Ali da li ce takvi da se postave na takva mesta ili im se samo dati takvo ovlastenje, ne verujemo ni vi ni ja...ali da moze moze, da hoce nece, a da treba treba, a zato posle ko gine nek gine, zabole te tuki , gledaj svoje dupe i tako u krug...

Balkanci se ne mogu opametiti to je tacno ali izmedju opametiti i dovesti u red ima velike razlike...
I ne mislim na tiraniju jer balkancima je uvek teror i tiranija resenje, nametanje do koske....ali moze to i mnogo finije i prihvatljivo svima..
 
Što će uopšte kolona sa bukom, galamom? Nije divljački, po tebi?
Ko normalan obilježava vjerski praznik onako?
Нико нормалан не убија свој народ, а то су радили босански муслимани. Нико није одговарао за те злочине, нико није то предочио западној јавности. Мислиш да злочини застаревају ? Мислиш да Алијине жртве више вреде од Фикретових ?
 
Bolje prolaze ali to nema veze sa ovim...
Dakle naterati sve iz opstine da se javno izvine, ali bas sve, ne jedan u ime svih...
To da traje narednih mesec dana minimum...
Zatim da se zvanicno , uz protokol vrati srpska zastava na crkvu , i da tamo stoji minimum mesec dana, a posle sta odluce ovi iz crkvenog objekta...

Tako se radi u bosni ako hoces da prestanu ovakve stvari....zalepis im kolektivnu sljagu pa se vi dalje zezajte sa simbolima...
Nije ti ovo 92 da odlučuješ kako ćemo ;)
 
Bolje prolaze ali to nema veze sa ovim...
Dakle naterati sve iz opstine da se javno izvine, ali bas sve, ne jedan u ime svih...
To da traje narednih mesec dana minimum...
Zatim da se zvanicno , uz protokol vrati srpska zastava na crkvu , i da tamo stoji minimum mesec dana, a posle sta odluce ovi iz crkvenog objekta...

Tako se radi u bosni ako hoces da prestanu ovakve stvari....zalepis im kolektivnu sljagu pa se vi dalje zezajte sa simbolima...
Jeste se vi javno izvinili za agresiju? ;)
 
E onda ce se ponovo ginuti , samo nece cerka cirkusa da gine, ona ce da cese pitchku, dok ce da ginu gluperde koje su je slusale.
To je balkan, kad muskarci nemaju ili mozga ili jaja pa zavrse slusajuci budale umesto da se to privede redu.....

Pamet u glavu , bolje nego metak u celo....
 
E onda ce se ponovo ginuti , samo nece cerka cirkusa da gine, ona ce da cese pitchku, dok ce da ginu gluperde koje su je slusale.
To je balkan, kad muskarci nemaju ili mozga ili jaja pa zavrse slusajuci budale umesto da se to privede redu.....

Pamet u glavu , bolje nego metak u celo....
Prijetiš?
Inače, ako ratuješ kao što se izražavaš nastaviću da spavam bezbrižno ;)
 

Back
Top