Bošnjaci - šta je to?

Odgovor na prethodni post...
Razumijem ja tebe, sorry, al' još jedna predrasuda - za ratne zločine je suđeno i još se sudi svima protiv kojih je podignuta optužnica, poslani materijali, svjedoci itd.
Svi za "svoje" kažu da su nevini . Bilo je zločina na svim stranama, i to svi treba da svi znaju i priznaju. Svaki čovjek je jedan kosmos, ubistvo jednog čovjeka je ubistvo jednog kosmosa, zločin je zločin. Srebrenica nije preuveličana, ono je zaista strašno. Dokaza ima mnogo. Sekundarne i tercijarne grobnice... Znaš da ima onih koji kažu da je broj žrtrava u Jasenovcu par hiljada...i tako to. Tuđi se osuđuju, svoji brane, bez obzira da li su krivi ili ne.

Nije ti lako...neki misle da je istorija fakultet "pričam ti priču", ali nije.
Sve najbolje! :)

Ne mislim da je Srebrenica kao zločin preuveličana što se tiče cifara nastradalih, već što se to stavlja kao zločin nad Bošnjacima, kao da drugih zločina nad Bošnjacima nije ni bilo, te ispada da sad Srebrenica treba da bude Bošnjački Jasenovac. U istom tom kraju je stradalo i dosta Srba. Kada bismo gledali optuženičku klupu Haškog Tribunala - realno srpska strana je uglavnom do kraja procesuirana. No, ajde neću previše u politiku, izazvaću još jedan nemio događaj, a to ovaj pdf. ne zaslužuje.
 
1586781981_7c1064bf18.jpg


Hajd' da se opustimo :mrgreen:
 
Ne mislim da je Srebrenica kao zločin preuveličana što se tiče cifara nastradalih, već što se to stavlja kao zločin nad Bošnjacima, kao da drugih zločina nad Bošnjacima nije ni bilo, te ispada da sad Srebrenica treba da bude Bošnjački Jasenovac. U istom tom kraju je stradalo i dosta Srba. Kada bismo gledali optuženičku klupu Haškog Tribunala - realno srpska strana je uglavnom do kraja procesuirana. No, ajde neću previše u politiku, izazvaću još jedan nemio događaj, a to ovaj pdf. ne zaslužuje.

"Nikad se mržnja ne uklanja mržnjom."
U zadnjem ratu Bošnjaci su najvise stradali to je činjenica to je istina, neke ta istina boli ali ti ljudi koji misle tako su davno otisli sa zdravog uma, ali bilo je i na drugim stranama zločina i stradanja i to su činjenice i to je istina koja opet neke boli, kad sve te činjenice ne budu bolile nikog onda će biti i mira i prosperiteta...
Vec sam rekao ne dopustiti da nacionalizam zavlada i da se opet radi nekih Miloševića Alija Tudjmana i onih prije njih
Dešavaju nove Srebrenice Jasenovci Vukovari itd

Što se tiče Bošnjaka oni su davno potvrdili svoj identitet 1189 godine "ja ban Bošnjanski"
 
Poslednja izmena:
To vezano za Bošnjane su gluposti, no neću da se prepirem. Hardale bio sam u Bosni, inače sam iz Bosne ( tačnije Republike Srpske ). Znam kako je to, samo patetično je to što ste spali na taj nivo da smišljate neku novu istoriju, tj. izvrćete je. Ja znam za svoje poreklo te ću vam s toga reći sledeće :

Krstiću se ko i prije
Moj se niko klanjo nije
Čuvam obraz roda svoga
Nemam gazde osim Boga
Tri Božićna nedam dana, ni za stotinu Ramazana
Do smrti ću ostat' isti
Pozdravlja vas Srbin čisti :)
 
To vezano za Bošnjane su gluposti, no neću da se prepirem. Hardale bio sam u Bosni, inače sam iz Bosne ( tačnije Republike Srpske ). Znam kako je to, samo patetično je to što ste spali na taj nivo da smišljate neku novu istoriju, tj. izvrćete je. Ja znam za svoje poreklo te ću vam s toga reći sledeće :

Krstiću se ko i prije
Moj se niko klanjo nije
Čuvam obraz roda svoga
Nemam gazde osim Boga
Tri Božićna nedam dana, ni za stotinu Ramazana
Do smrti ću ostat' isti
Pozdravlja vas Srbin čisti :)

Eh, ako nam ovakvi budu povijest istraživali i izmišljali, teško nama.Opet će biti genocida...
 
To vezano za Bošnjane su gluposti, no neću da se prepirem. Hardale bio sam u Bosni, inače sam iz Bosne ( tačnije Republike Srpske ). Znam kako je to, samo patetično je to što ste spali na taj nivo da smišljate neku novu istoriju, tj. izvrćete je. Ja znam za svoje poreklo te ću vam s toga reći sledeće :

Krstiću se ko i prije
Moj se niko klanjo nije
Čuvam obraz roda svoga
Nemam gazde osim Boga
Tri Božićna nedam dana, ni za stotinu Ramazana
Do smrti ću ostat' isti
Pozdravlja vas Srbin čisti :)

Sta ste vi Srbi, po kom osnovu i dokumentu..
Bošnjaci ne smišljaju istoriju jer posjeduju činjenice...
Odakle muslimani ovdje, zna se da su u BiH zivjeli Bogumili koji nisu imali veze sa Hrišćanstvom, dolaskom Osmanlija preuzeli su Islam i to su ti Bošnjaci...

Ti se krsti ja ću klanjat, ja znam da se nijedan moj predak nije krstio...
 
Sta ste vi Srbi, po kom osnovu i dokumentu..
Bošnjaci ne smišljaju istoriju jer posjeduju činjenice...
Odakle muslimani ovdje, zna se da su u BiH zivjeli Bogumili koji nisu imali veze sa Hrišćanstvom, dolaskom Osmanlija preuzeli su Islam i to su ti Bošnjaci...

Ti se krsti ja ću klanjat, ja znam da se nijedan moj predak nije krstio...

Moji su Srbi bar od 13. veka a i više. Znam istoriju svoje porodice i to po dosta. Dovoljno je reći da u mom selu u Bosni postoji manastir iz 13. veka. Bogumili su bili jeretici i nisu baš uzeli maha na prostorima Bosne. Bosanska crkva - Bogumili. Nisu imali verske objekte, te postoji indicija da su samo neke od vlastelinskih porodica na prostorima Bosne bili podložni njima, ali ne i niži staleži. Što se mene tiče ne moraš se ni klanjat' ... budi šta hoćeš, ali samo ću ti reći jedno: ,, oni koji prošlost ne pamte, osuđeni su na to da je ponavljaju. "
 
Moji su Srbi bar od 13. veka a i više. Znam istoriju svoje porodice i to po dosta. Dovoljno je reći da u mom selu u Bosni postoji manastir iz 13. veka. Bogumili su bili jeretici i nisu baš uzeli maha na prostorima Bosne. Bosanska crkva - Bogumili. Nisu imali verske objekte, te postoji indicija da su samo neke od vlastelinskih porodica na prostorima Bosne bili podložni njima, ali ne i niži staleži. Što se mene tiče ne moraš se ni klanjat' ... budi šta hoćeš, ali samo ću ti reći jedno: ,, oni koji prošlost ne pamte, osuđeni su na to da je ponavljaju. "

Ti i tebi slični su osuđeni da se cijelog života bore sa strahovima i predrasudama....:mrgreen:
 
Moji su Srbi bar od 13. veka a i više. Znam istoriju svoje porodice i to po dosta. Dovoljno je reći da u mom selu u Bosni postoji manastir iz 13. veka. Bogumili su bili jeretici i nisu baš uzeli maha na prostorima Bosne. Bosanska crkva - Bogumili. Nisu imali verske objekte, te postoji indicija da su samo neke od vlastelinskih porodica na prostorima Bosne bili podložni njima, ali ne i niži staleži. Što se mene tiče ne moraš se ni klanjat' ... budi šta hoćeš, ali samo ću ti reći jedno: ,, oni koji prošlost ne pamte, osuđeni su na to da je ponavljaju. "

I kod mene ima Džamija iz 1465 godine

Ti to sve znas a u Srbiji su od 9 vijeka do 16 vijeka samo 4 pisana dokumenta..
i To povelje o slobodnim trgovinama i slobodmom prolazu kroz tadasnju teritoriju Srbije
i ti tvrdis da ti imas pouzdane informacije i indicije ko je ko bio ko su ovi ili oni...

A Srbija je bilo 600 godina pod Turskom vlascu a Bosna samo 300..
Nakon bitke na Kosovu i pada Srbije pod Osmansku vlast srbi su 600 godina samo guslali i prepricavali kosovsku bitku jer nista drugo kao ponos nisu ni imali 600 narednih godina što je najgore tu su bitku izgubili...
 
Poslednja izmena:
1731 godine u borbi protiv otomanskog okupatora za nezavisnost Bosne

U čuvenom razgovoru Huseina kapetana Gradaševića sa Turskim beglerbegom, kada mu je Turski beglerbeg rekao:

"Nema više Bosne, a neće biti ni Bošnjaka, Huseine... Gineš za državu koja nikad nije postojala niti će."


Gradaščević mu je odgovorio sljedećim riječima:

"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"
 
I kod mene ima Džamija iz 1465 godine

Ti to sve znas a u Srbiji su od 9 vijeka do 16 vijeka samo 4 pisana dokumenta..
i To povelje o slobodnim trgovinama i slobodmom prolazu kroz tadasnju teritoriju Srbije
i ti tvrdis da ti imas pouzdane informacije i indicije ko je ko bio ko su ovi ili oni...

A Srbija je bilo 600 godina pod Turskom vlascu a Bosna samo 300..
Nakon bitke na Kosovu i pada Srbije pod Osmansku vlast srbi su 600 godina samo guslali i prepricavali kosovsku bitku jer nista drugo kao ponos nisu ni imali 600 narednih godina što je najgore tu su bitku izgubili...

Osnovna odrednica kod nacionalne pripadnosti ( bar kod Srba ) jeste SLAVA. Srbija u potpunosti pada pod Tursku vlast tek 1459. godine. Svoju polunezavisnost Srbija dobija 1830. mada u praksi 1815. Što ti je bolan 356 godina ( 3 i po veka ). Po meni Bošnjani su jedino mogli biti geografska pripadnost, ali ne i nacionalna. Onda bi po nekoj vašoj teoriji današnji Hercegovci trebali da tvrde da vode poreklo, tj. da su postojali kao nacija još u srednjem veku, kao Zahumljani ili Travunjani. Geografska i nacionalna pripadnost nije isto. Ja već ovo kao neki papagaj ponavljam nije problem što se izjašnjavate kao Bošnjaci ( po meni nacionalna odrednica musliman u SFRJ je bio totalni komunistički apsurd ), ali dajte molim vas nemojte pričati tu o nekakvim Bošnjanima ili Ilirima. Ja bih onda mogao da tvrdim da potičem od Pavlova sina koji se borio sa Stojanom Jankovićem.
 
Osnovna odrednica kod nacionalne pripadnosti ( bar kod Srba ) jeste SLAVA. Srbija u potpunosti pada pod Tursku vlast tek 1459. godine. Svoju polunezavisnost Srbija dobija 1830. mada u praksi 1815. Što ti je bolan 356 godina ( 3 i po veka ). Po meni Bošnjani su jedino mogli biti geografska pripadnost, ali ne i nacionalna. Onda bi po nekoj vašoj teoriji današnji Hercegovci trebali da tvrde da vode poreklo, tj. da su postojali kao nacija još u srednjem veku, kao Zahumljani ili Travunjani. Geografska i nacionalna pripadnost nije isto. Ja već ovo kao neki papagaj ponavljam nije problem što se izjašnjavate kao Bošnjaci ( po meni nacionalna odrednica musliman u SFRJ je bio totalni komunistički apsurd ), ali dajte molim vas nemojte pričati tu o nekakvim Bošnjanima ili Ilirima. Ja bih onda mogao da tvrdim da potičem od Pavlova sina koji se borio sa Stojanom Jankovićem.

Svaka nacija je izgradila svoj nacionalni identitet i imala pravo na to
i Srbi i Bošnjaci i Hrvati imaju dovoljno činjenica da imaju svoju nacionalnost..

BiH i Bošnjaci to nikada niko nece promijeniti ni Milosevici, ni neki novi Kvazi Neo Srpski nacionalisti ni genocidi. mada danas u BiH zivi jos više Bošnjaka nego 1991..
Bošnjaci 1.902.956 43.47 %
Srbi 1.366.104 31.21 %
Hrvati 760.852 17.38 %

A Srbija je nastala ovako
700-te godine Rimljani daju komad zemlje Vizanitji i nazivaju je Servia latinski (Služavija) jer je to bilo mjesto gdje ce sluge u starosti da provedu ostatak zivota
18798.jpg

Bosona (Bosna) je latinski naziv koji opisuje brzu rijeku, Bosnu su osnovala gotska, ilirska, keltska, teutonska, bogumilska plemena koja su tu tradiciju zbog nepristupačnosti terena
od Istočne Krsćanske i zapadne Ortodoxne crkve sačuvali...

Poznato je da je Bogumilska Bosanska Crkva imala dva Boga, Bog Zla i Bog Dobra a djedovi su se zvali ljudi koji su bili mudraci nesto kao šamani u indijskim plemenemima i da nemaju veze sa ortodox ili kriscanstvom...
Poznato je da su i ovi sa istoka i ovi sa zapada pokušavali da je Bosnu osvoje ali nikome to nije uspjelo i Bosna je održvala tu svoju nezavisnost do osmanlija

Poznato je da su se sa tim plemenima izmiješali slaveni koji su se doselili i donijeli svoje pismo i jezik...

Svu moju pricu vrlo lako potvrdi ovo Igenea je uzela 400.000 testova na prostorima Bivše juge i zakljucila ko je ko
Meni ne treba tvoja šuplja priča o manastirima i Srpskim lovačkim pričama
 
Poslednja izmena:
Svaka nacija je izgradila svoj nacionalni identitet i imala pravo na to
i Srbi i Bošnjaci i Hrvati imaju dovoljno činjenica da imaju svoju nacionalnost..

BiH i Bošnjaci to nikada niko nece promijeniti ni Milosevici, ni neki novi Kvazi Neo Srpski nacionalisti ni genocidi. mada danas u BiH zivi jos više Bošnjaka nego 1991..
Bošnjaci 1.902.956 43.47 %
Srbi 1.366.104 31.21 %
Hrvati 760.852 17.38 %

A Srbija je nastala ovako
700-te godine Rimljani daju komad zemlje Vizanitji i nazivaju je Servia latinski (Služavija) jer je to bilo mjesto gdje ce sluge u starosti da provedu ostatak zivota
18798.jpg

Bosona (Bosna) je latinski naziv koji opisuje brzu rijeku, Bosnu su osnovala gotska, ilirska, keltska, teutonska, bogumilska plemena koja su tu tradiciju zbog nepristupačnosti terena
od Istočne Krsćanske i zapadne Ortodoxne crkve sačuvali...

Poznato je da je Bogumilska Bosanska Crkva imala dva Boga, Bog Zla i Bog Dobra a djedovi su se zvali ljudi koji su bili mudraci nesto kao šamani u indijskim plemenemima i da nemaju veze sa ortodox ili kriscanstvom...
Poznato je da su i ovi sa istoka i ovi sa zapada pokušavali da je Bosnu osvoje ali nikome to nije uspjelo i Bosna je održvala tu svoju nezavisnost do osmanlija

Poznato je da su se sa tim plemenima izmiješali slaveni koji su se doselili i donijeli svoje pismo i jezik...

Svu moju pricu vrlo lako potvrdi ovo Igenea je uzela 400.000 testova na prostorima Bivše juge i zakljucila ko je ko
Meni ne treba tvoja šuplja priča o manastirima i Srpskim lovačkim pričama

S obzirom na to da genetska istraživanja još uvek nisu toliko pouzdana, al' ajd neka ti bude. Ja ti samo kažem da ta teorija o " bošnjaštvu " teško da će da prođe. Ja svoje poreklo znam, niti su mi ga pisali Bogovi dobra, niti Bogovi zla, niti kakvi " djedovi ". Moju istoriju su pisali Vid, Novo, Tomo, Jovo, Božo... a tvoju ? Možda je ta tvoja priča lovačka, moja nije, nije nastala od nekih patetičara, ili morbida kao što si ti. Po nekom tvom viđenju onda i Srbi i Hrvati imaju isto pravo da tvrde da potiče od Ilira, Kelta, Gota koju su naseljavali Bosnu, zar ne ? No, muči jadan, ni istorije nisi video. Puna su ti usta kojekakvih informacija koje pronalaziš na internetu, pročitaj malo univerzitetske literature. Svaku temu o Bošnjacima politizuješ... ali ne krivim te u potpunosti, i država je kriva.
 
S obzirom na to da genetska istraživanja još uvek nisu toliko pouzdana, al' ajd neka ti bude. Ja ti samo kažem da ta teorija o " bošnjaštvu " teško da će da prođe. Ja svoje poreklo znam, niti su mi ga pisali Bogovi dobra, niti Bogovi zla, niti kakvi " djedovi ". Moju istoriju su pisali Vid, Novo, Tomo, Jovo, Božo... a tvoju ? Možda je ta tvoja priča lovačka, moja nije, nije nastala od nekih patetičara, ili morbida kao što si ti. Po nekom tvom viđenju onda i Srbi i Hrvati imaju isto pravo da tvrde da potiče od Ilira, Kelta, Gota koju su naseljavali Bosnu, zar ne ? No, muči jadan, ni istorije nisi video. Puna su ti usta kojekakvih informacija koje pronalaziš na internetu, pročitaj malo univerzitetske literature. Svaku temu o Bošnjacima politizuješ... ali ne krivim te u potpunosti, i država je kriva.

samo nastavi zivjeti u zabludi i Milošević je nekad zivio..pa mu od Tokia došlo do Kosova :mrgreen:

Vi Srbi cete sve izgubiti radi takvih kao ti..Nijedna nacija u svijetu nije opsjednuta sobom kao vi...
Upravu si reci cu ti, vi srbi ste nebeski narod

A koje Univerzitetske knjige mozda od Srpskih nacista, Narčetanije i ostalo..ma daj ba nastavi ziviti u zabludi..
 
Poslednja izmena:
Svaka nacija je izgradila svoj nacionalni identitet ...


A Srbija je nastala ovako
700-te godine Rimljani daju komad zemlje Vizanitji

Bosona (Bosna) je latinski naziv koji opisuje brzu rijeku,

Bosnu su osnovala gotska, ilirska, keltska, teutonska, bogumilska plemena koja su tu tradiciju zbog nepristupačnosti terena
od Istočne Krsćanske i zapadne Ortodoxne crkve sačuvali...

Poznato je da je Bogumilska Bosanska Crkva imala dva Boga, Bog Zla i Bog Dobra a djedovi su se zvali ljudi koji su bili mudraci nesto kao šamani u indijskim plemenemima i da nemaju veze sa ortodox ili kriscanstvom...


Pero, care, daj još ovakvih postova

SMEH JE ZDRAVLJE

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

:cepanje::cepanje::cepanje::cepanje:
 
odgovor koji naziv imaju zitelji hercegovine je prost : hercegovac ;)
tacno je da svi ovi ljudi iz pokrajina koje si naveo pricaju skoro ali pazi ''skoro'' isti jezik.
bosanski se i te kako razlikuje od srpskog,ne samo po jekavici nego i mnoge druge rijeci... npr. na bosanskom se za konopac kaze = spal. za zavesu = stora... i jos mnogo drugih razlicitih rijeci.
momak ja sam bosnjak i bosnjacina i mene to tvoje negiranje nas bosnjaka kao naroda vriijedja. sta bi reko za one iz negotinske krajine ili pirota i leskovca ko su oni? vecina su poreklom vlasi i bugari uprkos sto danas sebe smaraju srbima ;)

nije istina ,vecina su srbi ,a postoje znacajne manjine priznate na tim prostorima ...dakle svako zna sta je ...i da ispravim hercegovci nisu vecinom hrvati ,vec hrvata ima vise u hercegovini nego u drugim delovima ...ima i srba dosta u hercegovini ...
 
samo nastavi zivjeti u zabludi i Milošević je nekad zivio..pa mu od Tokia došlo do Kosova :mrgreen:

Vi Srbi cete sve izgubiti radi takvih kao ti..Nijedna nacija u svijetu nije opsjednuta sobom kao vi...
Upravu si reci cu ti, vi srbi ste nebeski narod

A koje Univerzitetske knjige mozda od Srpskih nacista, Narčetanije i ostalo..ma daj ba nastavi ziviti u zabludi..

O Bože, zatrovanog mozga nacionalizmom. Ja nisam uopšte svrstao Srbe, kao nebeski narod, niti kao narod koji bi trebalo drugima da kroji kapu. Samo sam ti rekao da istoriju menjati ne možeš !!!
 
O Bože, zatrovanog mozga nacionalizmom. Ja nisam uopšte svrstao Srbe, kao nebeski narod, niti kao narod koji bi trebalo drugima da kroji kapu. Samo sam ti rekao da istoriju menjati ne možeš !!!

pa ja nisam nacionalista, vec takvi kao ti, vec sam ti rekao da Bosna ima Historiju
to ti potvrdjuje povelja Kulina Bana iz 1189 godine.

usput ti nisi svrstavao Srbe kao nebeski narod ali u zadnjih 20 godina neki jesu, ti su doveli do onog sto se desilo 91-95 na prostorima Hrvatske i BiH
 
po njegovom kod srba nema turskog i trackog gena ni malo ,a u bosni je zastupljen 4% ,i kod hrvata cini mi se ima jedan deo ,verovatno cincari ...,mada mislim da je glupost celo to istrazivanje ,ima ih na hiljade sa razlicitim rezultatima .

Eto sadasnjost potvrdjuje da je Srba sve manje i manje
Crnogorci i Kosovari uzese dio, u Hrvatskoj ih i nema ostao je procenat u BiH i dijelu danasnje Srbije, jer imaš Sandžak i Vojvodinu koje nisu Srpske
Nešto vam klimava ta istorija pa se mnogi odvajaju od vas ako je iko ogadio i ukaljao Srbe, to su oni vaši nacionalisti u zadnjih 30 godina..
Srbi su u očima drugih postali omraženje Balkana.
Srbija svakako danas liči na teritoriju Beogradskog Pašaluka, toliko vam i pripada i toliko vas je i bilo..
Mada su neki velikosrpski nacionalisti termin Srpstva preuveličali do enormnih razmjera.
Sadanjost govori pravu istinu koliko je srba na prostoru Balkana
 
Poslednja izmena:
Vaši postovi mi ulepšavaju dan, jedino zato i reagujem na njih iako su od istine udaljeni koliko i Kosovo od države.
Eto sadasnjost potvrdjuje da je Srba sve manje i manje
Crnogorci i Kosovari uzese dio, u Hrvatskoj ih i nema ostao je procenat u BiH i dijelu danasnje Srbije, jer imaš Sandžak i Vojvodinu koje nisu Srpske

U Hrvatskoj Srba itekako ima, čak su i deo vladajuće koalicije. U BiH su konstituivni narod (jedan od tri) i imaju MEĐUNARODNO priznati entitet (drugi je Federacija, zar ne?).
Tzv. Sandžak sam pokušao da nađem na zvaničnoj karti administrativne podele Republike Srbije, ali ga nisam našao. Zato o toj "regiji" ne mogu ništa da Vam napišem, bar dok mi ne pojasnite na koju oblast u Srbiji se ovo ime odnosi. Slobodno u vezi ovoga pogledajte http://sr.wikipedia.org/sr/Слика:Districts_of_Serbia.gif
Vojvodina nema ni d od državnosti. Ona je obična regija u okviru Srbije koja je toliko "samostalna" da npr. ne može da izdaje ni akreditacije za visokoškolske ustanove na sopstvenoj teritoriji (sori, uža specijalnost :D)
BTW, u Vojvodini ima dve trećine Srba http://sr.wikipedia.org/sr/Војводин....BE.D0.B3.D1.80.D0.B0.D1.84.D0.B8.D1.98.D0.B0 Ako nije srpska, čija je onda?

Nešto vam klimava ta istorija pa se mnogi odvajaju od vas ako je iko ogadio i ukaljao Srbe, to su oni vaši nacionalisti u zadnjih 30 godina..
Carstva nastaju i nestaju. To je normalan tok. Ne znam ko se to od nas odvojio osim nazovi države Kosovo? Ostali su se, valjda, odvojili od Jugoslavije, a ne od Srbije, i to većina u vreme dok su i predsednik i premijer te države bili - Hrvati. Malo Vam je čudna argumentacija.
Srbi su u očima drugih postali omraženje Balkana.
Srbija svakako danas liči na teritoriju Beogradskog Pašaluka, toliko vam i pripada i toliko vas je i bilo..
Mada su neki velikosrpski nacionalisti termin Srpstva preuveličali do enormnih razmjera.
Sadanjost govori pravu istinu koliko je srba na prostoru Balkana

Rasprostranjenost jedne države nema blage veze sa brojem stanovnika ili brojem pripadnika najvažnije nacije te države. Npr. Rusija ima deset puta manje stanovnika od Kine, ali nekih 4 puta veću teritoriju.
Nešto zaboravljate da pomene Bošnjake i ljubav ostalih naroda prema ovoj novoproglašenoj naciji. Koliko je meni poznato, ni Srbi, a ni Hrvati uopšte nisu srećni što sa Bošnjacima moraju da dele istu zemlju.
Možda ćete u nekom od narednih postova da mi objasnite tu situaciju?
 
@Pero_Bojler nepotrebno se trudiš da objasniš nekome nešto što on ne želi da vidi. Pojedinci su ovdje toliko zaokupljeni mržnjom da bi oni rado da mijenjaju historiju.Iznio si činjenice i argumente ali to ne pije vode za nekoga ko želi da piše svoju i samo za sebe historiju...
 

Back
Top