Bosnjaci daju imena skolama i aerodromima iskljucivo po ubicama srpskog naroda

Какво црно понављање, немате ви више времена да понављате, па ни такве бламове. Још која деценијица и истребљени сте белом кугом. То је и заслужна казна за лузерске народе без достојанства.

Да, заслужна казна за лузере без достојанства је непостојање.

Проблем је што само лузери дефинишу лузерство кроз призму једне одлуке.

Нисмо ми лузери, већ смо повукли неке лузерске потезе.

То се може променити. Само лузери то не схватају.

Не, нећемо нестати због беле куге. Борићемо се.

Ми смо нараод који је изашао на Косово поље, да се бори са Османлијском империјом, у односу десет према један.

Ми смо народ који је ушао у рат са Аустроугарском, у односу десет према један.

Ми смо народ који се супроставио нацистичкој Немачкој, у односу већем него десет према један.

Нисмо нестали тада, нећемо нестати ни сада.

Ми одређујемо шта смо ми, а твоје мишљење на то не може да утиче.

Србија ће поново бити велика, свиђало се то теби или не.
 
Poslednja izmena:
podmladak SDA tj vrh stranke pokazuje ISIL-ovski simbol "Allah je samo jedan"

vyL5cSQ.jpg


A evo kako to radi ISIL

isil_1-810x426.jpg
 
Па видиш и сам да ти не пада на памет ни један Муслиман који ти је по вољи.

Можда да им предложиш да назову тај свој ерпорт именом "Бедне Потурице".


sto bi ja njima sugerisao bilo sta?

Oni sami donose te odluke

A musliman po mojoj volji je Srbin Mehmed Mesa Selimovic

Intelektualac , Srbin, patriota srpski

NA zalost na Balkanu je malo takvih vecina su simpatizeri ISIL-a i nostalgicni borci za povratak otomanske imperij na ove prostore.

Npr moze i Fehim Muskadic

Borio se kao dobrovoljac u redovima srpske vojske u prvom svetskom ratu , a u drugom svetskom ratu je bio pripadnik Ravnogorskog pokreta tj Cetnika Draze Mihajlovica - inace rodjen u Sarajevu
 
Poslednja izmena:
sto bi ja njima sugerisao bilo sta?

Oni sami donose te odluke

A musliman po mojoj volji je Srbin Mehmed Mesa Selimovic

Intelektualac , Srbin, patriota srpski

NA zalost na Balkanu je malo takvih vecina su simpatizeri ISIL-a i nostalgicni borci za povratak otomanske imperij na ove prostore.

Npr moze i Fehim Muskadic

Borio se kao dobrovoljac u redovima srpske vojske u prvom svetskom ratu , a u drugom svetskom ratu je bio pripadnik Ravnogorskog pokreta tj Cetnika Draze Mihajlovica - inace rodjen u Sarajevu

moglo bi i Mustafa Golubic :)
 
sto bi ja njima sugerisao bilo sta?

Oni sami donose te odluke

A musliman po mojoj volji je Srbin Mehmed Mesa Selimovic

Intelektualac , Srbin, patriota srpski

NA zalost na Balkanu je malo takvih vecina su simpatizeri ISIL-a i nostalgicni borci za povratak otomanske imperij na ove prostore.

Брате, поента је да они неће да раде ствари по нашој вољи, него по њиховој.

То је разумљиво, проблем је што ми нисмо довољно слободни да гурамо наше по нашој вољи. То мора да се промени.
 
Poslednja izmena:
Ево шта ради смрдљива лојава стока:

Учестала рушења православних гробаља у ФБиХ настављена и овог викенда

13.новембар 2017.
poruseni-spomenici.jpg

Учестала рушења и скрнављења православних гробаља на територији Федерације БиХ настављена су и овог викенда. У селу Дивљача надомак Семизовца уништено је неколико надгробник споменика. Некадашњи становници овог насеља огорчени су због индолентности надлежних и сазнањем да ни мртви не могу почивати на вјековним огњиштима.
Јовану Маунаги на овом гробљу сахрањени су сви најближи. Данас је на велико запрепаштење видио да су споменици његовог дједа и брата који је као тринаестогодишњак погинуо седамдесетих година прошлог вијека, потпуно уништени. Није крио тугу и разочарање.
„Мотиве ових вандала који су то урадили не знам и несхватљиво је јер ово нису урадила дјеца. Ово су урадили много јачи, јер за такав гроб треба и снаге и знања да се он сруши на овакав начин“, сматра Маунага.
На овом гробљу у селу Дивљача сахрањиване су српске породице још од давне 1783 године. Надгробни споменици не само да су три вијека пркосили времену него и многим ратовима и никад нису скрнављени. Боли сазнање да ни мртви нису више сигурни.
„Проблем главни свега је да људи не знају шта се дешава. БХ ТВ никада није објавила ово, а ово што се нама дешава је затирање и мртвих гробова и постојања Срба у кантону Сарајево“, додао је Маунага.
Напади на православна гробља и њихово скрнављење у Федерацији све су чешћи па се преостало српско становништво с правом пита, шта се овим поступцима њима жели поручити. С обзиром да ни упокојени нису сигурни, шта може очекивати неколицина Срба која је остала на својим огњиштима, јер није имала гдје.
„Народ гледајући шта се дешева у последње вријеме рушењем гробаља у Бријешћу, Какњу па сад овдје у Семизовцу долази у стање једног страха размишљајући о својој егзистенцији и будућности на овим просторима“, рекао је парох Илијашки Божидар Тановић.
Након што су обавијештени о овом вандалском чину, припадници полицијске управе Вогошћа изашли су на лице мјеста и извршили увиђај. Да ли ће починиоци бити пронађени и санкционисани оштећени, судећи према ранијим примјерима, тврде да се то неће десити.
Већ трећу недељу за редом на територији Федерације БиХ вандали руше православане споменике Србима је овим путем послата порука да ни мртви не могу да бораве на овој територији.




 
Izetbegović u Handžar diviziji?

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da je uloga Bakira Izetbegovića, koji ima prezime, ali nema ime, teška, te da zato svojim prijetnjama da će ga tužiti zbog izjava da je njegov otac Alija bio u Handžar diviziji pokušava da skrene pažnju sa istorijskih činjenica.

765-430-6f7cec3ea3fecf8b052a49f6d0355cc9.jpg


"Postoji istorijska građa, ali i svjedoci koji govore o tome da je Alija Izetbegović bio pripadnik ove nacističke jedinice", istakao je Dodik.

On je za današnje "Večernje novosti" rekao da je o učešću Alije Izetbegovića u Handžar diviziji pisao čak i "Njujork tajms", te da se vjerovatno Alija pred sam kraj rata, kao i većina muslimana, kamuflirao i priključio partizanskim jedinicama.

"Zato sada Bakir tvrdi da je Alija bio samo u partizanima", rekao je Dodik.

On je naveo da je Handžar diviziju osnovala SS trupa, te da su u nju bili regrutovani uglavnom muslimani i Albanci, koji su činili zločine nad Srbima u BiH i Hrvatskoj.

Dodik je rekao i da postoje svjedoci u Šamcu, odakle je rodom Alija Izetbegović, koji su govorili o tome kako su ga spasili kao zarobljenika koji je uhvaćen u okviru Handžar divizije.

"Ne razumijem zašto je Bakiru stalo da dokazuje nešto što je svima veoma jasno. Na kraju krajeva, bilo je tih tvrdnji i u vrijeme dok je Alija bio živ, pa je ćutao, jer je znao istinu", naveo je Dodik.

On je dodao da ne razmišlja o tome da na eventualnu tužbu Bakira Izetbegovića odgovara kontratužbom.

"On prijeti tužbom godinama, ali je još nije podnio. Ako misli da će tužbama da opere Alijinu biografiju, teško će mu to poći za rukom", zaključio je Dodik.

Izvor: Večernje novosti, agencije
 
Ми не живимо више у истој држави:hej:

То шта раде муслимани у Федерацији, хрвати у Хрватској или Словенци у Словенији или Црногорци у Црној Гори. То је њихова ствар . Нити можемо нити треба да кукамо и приговарамо због тога, као што ни они не треба да вире преко нашег плота и имају примедбе.
Наша искључива брига треба да буду Срби у тим срединама.Ми имамо сасвим довољно бриге о којој треба и мора да се води рачуна а на коју имамо свако право, а то је на првом месту Косово и Метохија, сепаратистички национални покушаји и Шиптара и Муслимана на територији дрћжаве Србије,на југу, као и повампирених аутономаша на северу.
То што онираде у суседним државама треба да делује отрежњујуће чак и на оне који свега што се догађало и догађа још увек не знају , или неће да знају са чим и ким имамо посла, и да се према тим суседним државама понашамо у складу са тим.
Те су државе стране суседне и тако треба да се понашамо као држава.
бретство - јединствени синдром је још увек присутан и што га се пре ослободимо биче боље и за нас и за успостављање односа са њима.
Да ли сте размишљали зашто су вести из суседства у нашим медијима редовне из тих суседних држава , а нису из Румуније, нису ни из Мађарске или Бугарске. Нису чак ни из Македоније сем када је баш фрка ? Зашто нам је чак и временска прогноза тако обојена, а о времену у Румунији и другим суседним земљама чујемо само у случају неких катастрофа, које све светске агенције преносе, знамо одакле нам кошава дува и то нас се итекако тиче из тог аспекта,
Односи наше државе и њихових треба да буду као и са сваком другом суседном државом . Посебни односи су једино са Српском и то је регулисано правним актима и треба се унапређује. Са другима онолико добро и квалитно колико наши државни интереси захтевакју и ништа више.
 
Да. Ево, рецимо, ми нашим школама дајемо имена по живим арапским принчевима.

Kad smo kod živih ljudi, jedan studenstski dom je dobio naziv po Radovanu Karadžiću, Bošnjaci ga baš ne vole jer je u Hagu osuđen na 40 godina zbog zločina nad Bošnjacima, a takođe mnoge ulice širom RS nose imena između ostalog i po zločincima.
 
Kad smo kod živih ljudi, jedan studenstski dom je dobio naziv po Radovanu Karadžiću, Bošnjaci ga baš ne vole jer je u Hagu osuđen na 40 godina zbog zločina nad Bošnjacima, a takođe mnoge ulice širom RS nose imena između ostalog i po zločincima.

Dr.Karadzic je osnvac univerziteta u Republici Srpskoj.Razumljivo da studenski dom nosi njegovo ime.S druge strane razumljivo je i da skole i ustanove u Federaciji BiH imaju jedno "genericko" ime - Bednih poturica kako je predlozio kolega Pobedonoscev
 

Back
Top