Borović: Sprečiti emitovanje rijalitija

"daj narodu hleba i igara"

Po starom dobrom običaju, narodu se nameće mogućnost gledanja kojekakvih nebuloznih i nekulturnih emisija i rialiti komeNdija, samo da bi narod svoju pažnju i svoje razmišljanje skrenuo na to umesto na svoj život, tj na aktivnosti ljudi koji svojim delovanjem utiču na kvalitet ( i kvantitet) života gradjana Srbije.
Dal je Ekrem oprao :guza: , ko se skim :ljubomoran: , i tako to.
I onda dok narod to gleda, jede masti i hleba, a gospoda u emisiji krkaju :rostilj: :zurka: :tease: praseće, jagnjeće, i sve to uz živu muziku, još dobiju kintu za to, i to kinto koju većina gradjana Srbije može samo da sanja ..

Kakva glupost svakom coveku je do hleba i igara i u tome nema nista lose.

Samo je pitanje sta je zabava za tebe i to je isto stvar ukusa.

Mrzim ove seljacke rialitije kod nas ali i u svetu su te vrste emisija najbrojnije, ali ima i nekih koji su prilicno dobri kao npr. onaj koji se nekada davao na Foxu a i dalje se daje u USA vec 19 sezona "The Amazing race"

...svi su uzasni, od prvog do poslednjeg, sama ideja je zastrasujuca pa je samim tim nemoguce da program bude dobar kada je nacelni koncept horor film...

Grešiš... lagano bez muke su zabranili medijima emitovanje emisija sa prorocima, astrolozima i ostalom prevarantskom bratijom....

Postoji propisi koji to zabranjuju. Manipulisanje lakovernošću u cilju sticanja materijalne koristi je zabranjeno.

.
Упутство које се односи на приказивање програма који се односе на окултизам, паранормалне појаве и магију​

Ова упутства треба да обезбеде поштовање програмске обавезе емитера да се не емитују садржаји којима се злоупотребљава лаковерност гледалаца или слушалаца.

1) Окултизам. Забрањује се емитерима да емитују програме који су засновани на окултизму, паранормалним појавама и магији, у којима се манипулише људским слабостима, лаковерношћу, необавештеношћу и незнањем. Забрањује се емитовање програма у којима се овакве појаве користе за манипулисање гледаоцима или за зараду.
2) Прорицање судбине, тумачење хороскопа и слични садржаји. Забрањено је емитовање програма заснованих на прорицању судбине, тумачењу хороскопа и сличним садржајима који се не могу категорисати у предвиђену и законом нормирану делатност. Будући да постоје основане индиције да се ова врста програма заснива на злоупотреби лаковерности гледалаца и на одређеној врсти финансијске злоупотребе настале због необавештености гледалаца емитовање ове врсте програма није дозвољено.
3) Хороскопи и слични забавни садржаји. Забавни програми у којима се као тема појављује прорицање судбине, тумачење хороскопа и слични садржаји могу се емитовати под условом да то није једини садржај емисије, и без додатног наплаћивања телефонских позива, СМС порука и других видова комерцијализације ових садржаја.

A sad ti meni navedi zakon na osnovu kojeg bi se zabranili irijalitiji.

Niko tebe ne tera da gledas.

Ja sam isuvise velika da bi me neko terao na bilo sta ali ako to nesto postane jedina opcija, cega smo svedoci, onda smo svi ugrozeni, posebno oni najmanji...to ti je kao na primer da u radnji imas 95% grickalica koje te, zaboga, niko ne sili da kupis ali ti je daleko lakse da uzmes njih nego da prevrnes celu radnju u potrazi za vocem, u prevodu pokleknes pre ili kasnije...nijedan rijaliti nije dobar i niko od njega nema korist, kao sto od cipsa nema vajde ali te svaka nova kesica tera da uzmes jos jednu, pa jos jednu, pa jos jednu i tako unedogled, prazne kalorije i prazno vreme ispred tv-a...

Ja sam isuvise velika da bi me neko terao na bilo sta ali ako to nesto postane jedina opcija, cega smo svedoci, onda smo svi ugrozeni, posebno oni najmanji...to ti je kao na primer da u radnji imas 95% grickalica koje te, zaboga, niko ne sili da kupis ali ti je daleko lakse da uzmes njih nego da prevrnes celu radnju u potrazi za vocem, u prevodu pokleknes pre ili kasnije...nijedan rijaliti nije dobar i niko od njega nema korist, kao sto od cipsa nema vajde ali te svaka nova kesica tera da uzmes jos jednu, pa jos jednu, pa jos jednu i tako unedogled, prazne kalorije i prazno vreme ispred tv-a...

Te emisije niko ne emituje zato sto hoce da svi mi samo buljimo u tih gluposti, nego sto su gledane.

I to je ceo stos. Mitrovic ima cilj da zaradi pare i nista vise.

Nikakvih zavera u koje nas narod voli verovati.

ZAKON O JAVNOM INFORMISANJU
Član 1
Pravo na javno informisanje obuhvata naročito slobodu izražavanja misli, slobodu
prikupljanja, istraživanja, objavljivanja i širenja ideja, informacija i mišljenja, slobodu
štampanja i distribucije (rasturanja) novina i drugih javnih glasila, slobodu proizvodnje i
emitovanja radio i televizijskog programa
, slobodu primanja ideja, informacija i mišljenja, kao
i slobodu osnivanja pravnih lica koja se bave javnim informisanjem.
Član 2

Javno informisanje ne podleže cenzuri.
Nije potrebna ni kontrola ni cenzura! Treba samo zabraniti da na taj način uzimaju pare!
Za sve poruke i pozive se može plaćati samo uobičajena tarifa – ništa televiziji ili inom organizatoru!
Rešen problem – ako neko želi da ga reši!

Знам ја да од тога нема ништа
Naravno, jer ne postoji politička volja vlasti da nas oslobodi.

Максимално подржавам овај предлог - иначе та сра*а не гледам уопште и никада, тј. можда минут-два док не укапирам о чему се ради, ужасавам се таквом облика као бајаги емисија... ОНЕ СУ НЕВЕРОВАТНО ШТЕТНЕ...

Back