Bolovanje

Otvaranje bolovanja 1 maj ?

  • Da

    glasova: 3 37,5%
  • Ne

    glasova: 5 62,5%

  • Ukupno glasova
    8

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.282
Koliko vas je otvorilo bolovanje zbog srijede i 1 Maja ?

kako gledate na osobe koje otvaraju bolovanje zbog zgodno padajućih svetaca ili slava , rodjdndana


❓


IMG_9820.jpeg
 
kako gledate na osobe koje otvaraju bolovanje zbog zgodno padajućih svetaca ili slava , rodjdndana
Gledam ih kao na ljude koji bi sto pre trebali da promene poslodavca (izuzev rodjendana).

Jer imaju i bez bolovanja pravo na taj slobodan dan ako im je zaista neophodan, pogotovo ako je u pitanju drzavni ili verski praznik
 
To govori da su Srbi u biti lenj narod, koji je navikao da kad god moze nesto da izbegne pa makar i nemao ko da ga odmeni za sta preti da nastane steta veceg obima da ce to da izbegne ako radi u drzavnom sektoru.Pogotovo su zasticeni oni sa minimalcem koji sto zesce zloupotrebljavaju jer nemaju nikakve odbitke.Drzava nece da im doskoci jer su to sigurni glasaci ili botovi pa ce od kuce da izbotuju.Rad institucija se urusava, svodi se na to da ovi sto moraju da rade (ljudi bez veza, ljudi na odredjeno i mali broj savesnih) odrade sto je do njih ali im vise kipi da rade posao za 3 njih koji su na laznom bolovanju jer su im poslovi povezani jedan bez drugog ne mogu a ako se ne odradi institucija staje s radom i nastaje drustveni haos, od obima odrade to povrsno po principu da se "posao zavrsi" bez dubine i kvaliteta i onda Srbija ide u tom pravcu u kom ide propadanja.Upravo takav mentalitet je doveo do propasti samoupravljanja tokom 80-ih godina.Tada je barem onaj najvisi deo vlasti postavljao neke planove, reforme, razmisljao je, a od 90ih i dolaskom Milosevica i vrh vlasti je poceo da se ponasa kao ovi sa minimalcem "daj da zabrisem, odradio sam posao i idem kuci" plata kapne svakog maseca i sta ih briga.
 
Ti si dakle uzeo celu sedmicu

Šta si naveo da te muci ❓ :mrgreen:
napisao sam bio podugacko pismo ali sam ga obrisao.. koga zabole :D

u sustini imam slobodu da uzmem slobodan dan koji nema veze sa godisnjim kad hocu jer me gazda postuje i ceni... samo je vazno da ga najavim ranije zbog organizacije posla.
i ne radim sutra :kez:
 

Back
Top