Bolje je praktično se oženiti-udati nego tražiti ljubav za brak

Nemam blage veze sta je zivot ali da , religija jeste uvela brak kao moralni princip. Prvenstveno iz potrebe da se zna cije je dete, cija je zena- sticenica i td. Ali kasnije je se svelo na zadiranje popova u privatne zivote ljudi. Dobar nacin da kontrolises narod i da te slepo slusaju. A kada god je doslo do paradoksa, sve su to pokrivali vrednoscu - Patnje. Pati! Ceka te nagrada nakon smrti, sto vise patis, veca je posle. Ta filozofija je i preneta u brakove.
 
i onda kad se pred njima pojavi ono sto nisu uopste ocekivale, npr dedu :lol: a dodje im normalan coek i jos im mos misliti simpatican i ume da ih otvori samo tek tako pucnuvsi prstom, oma ovlaze u trenu i istog sekunda zavisno od astroloskog znaka il krenu da ga vataju, il ako su quqavice grade gard pa begaju.... naravno begaju od sebe a to je i poenta onog o cemu pricamo sa ovim tvojim malo banalnim primerom vezanim za prekogniciju mene jer me ne poznajes.
 
Ma nije poenta u slobodi i neslobodi. Poenta je u istrazivanju duha. I tu se slazem sa marlonijem na taj nacin sto jedino sto mozes jeste da nadgradjujes sebe. A to da si sa nekim i osnivas porodicu, to se radi ne da bi se zarobio ili da ti neko okaci oko vrata teg na kojem pise- muz, zena u "sto vise obaveza", vec te inspirise, pokrece dalje ka zivotu. Dosta ljudi u poslednje vreme cujem kako trpaju sebi neke obaveze, rutine, daj sto vise, samo da pobegnu od sebe i svojih misli. I onda prc...krece sranye, yedno po yedno puca.
 
tako pričam pre neki dan sa jednim neženjom (on je potegnuo priču, ja generalno ne potežem te stvari intime), i kaže odugovlačio je jer se plašio gubitka slobode


mislim se, nisi se ti bojao gubitka nego dobitka slobode. jer tako slobodan, nemaš nikoga i ništa, tek struktura i obaveza daju slobodu, jer te oslobađaju razmišljanja
imas dileja na svakom koraku.
ljudi emotivno zabetonirani da moras hiltijem da im razbijas gard.
 
postoji jos gora varijanta od braka a to je raskinut brak. deca se ekspres odvoje sudski, obicno zavrse kod majke i onda krece ona stara prica kada ti vrata na koja si dosao kao gdin coek sa kitom ruza i flasom sampanjca, otvara zrela zenka bludnog pogleda samo u neglizeu sjajnih ociju, napetih bradavica ko siljaka za led i medjunozne vreline od koje ti se stakla magle ako si corav i pomislio kad si je upoznao da je nezna i osecajna pesnicka dusa. takva ti jasnim i bistrim pogledom kaze samo jedno….navali danas jer sutra ce biti kasno posto je drugi vec u niskom startu i spreman na mig da mi doleti ili uleti... isti q.
 
Ima toga da je deo sazrevanja kada prestanes da mislis o sebi vec o drugome. I te kako. I jeste oslobadjajuce ali i nije. Tu je caka. Jer kada drugi zavise od tebe, to je test koliko si do tada skupio svega da izneses to. Tu ljubav nastupa u obliku para. Dvoje u igri. Jer ces puci, misleci da mozes sve tek tako i samo da se iskljucis. Ima da mislis i o sebi - ne na sebe. A ako druga strana nije u skladu s time vec ignorise i posmatra te poput krajnjeg proizvoda? pucanje. Zrelosta mora da je obostrana.
 
imas dileja na svakom koraku.
ljudi emotivno zabetonirani da moras hiltijem da im razbijas gard.


ne zanima me nečiji status autizma, govorim o različitim shvatanjima slobode

čovek koji se otuđio od društva i živi u šumi i ne zarađuje ni dinara je slobodan. jeste slobodan, da se kreće u radijusu od 50 metara i jede šišarke. biti slobodan od svega ne znači biti slobodan da nešto
 
i tako od jedne verne i smirene bogobojazljive zene koja nije trpela napr. muzevljevo saranje, posle razvoda posta u najmanju ruku sotonina konkubina sa stepenom seksualne devijantnosti na kojoj bi joj i henri miler pozavideo. naravno, nisu sve razvedene zene takve jer kukolja uvek ima, ali ako su u najboljim godinama i namah otpustene posle robije nikom vise ne oprastaju svoje greske iz mladosti posto imaju decu koja ih opominju da vreme neumitno tece dok se one suse i propadaju.

sve osim duhovne slobode je sviranje q. a nju imas mozda prve dve godine braka a posle postanes ljustura koja samo ugadja zbog prividnog mira u kuci. a to nije zivot vec alkatraz.
 
ne zanima me nečiji status autizma, govorim o različitim shvatanjima slobode

čovek koji se otuđio od društva i živi u šumi i ne zarađuje ni dinara je slobodan. jeste slobodan, da se kreće u radijusu od 50 metara i jede šišarke. biti slobodan od svega ne znači biti slobodan da nešto
govorim od duhovnoj slobodi.
da bi bio slobodan ne treba puno. prvi uslov je da nemas pored sebe nekog ko ce da te gusi.
 
a moze bogme i snicler sa svojom traumnovelle. :heart:

slobodan seks ili seks pre braka je jedino uzivanje koje postoji. cim tucas zakonitu zenu nema sanse da pokazes koliko si devijantan pa onda moras da saras sa strane trazeci kompatibilnu jedinku i sto je zanimljivo po pravilu naletis uvek na neku tek svezu i rumenu tudju verenicu ili zenicu koja je pre njenog potpisa delila tvoje predbracno iskustvo bas kao i stavove.

marfijev zakon iz iskustva, kao namazano parce hleba koje uvek pada kako ne treba.
 

Back
Top