BMW - problem s prskalicama za farove

A jel prskalice uopste izlaze napolje ili samo ne prskaju?
Imao sam slucajeve da su ljudi skidali creva i stavljali cep jer im mnogo trosi tecnost.
Za tehnicki pregled je neophodno da rade i ne mozes ga preci ako ne rade.
Sad ce sva ona patnja za pojedinom opremom nekim vlasnicima da zagorca zivot jer ovi na tehnickom su opaki a tek ce da budu opaki kad 2023 uvedu pun pravilnik jer sad ni pola toga ne kontrolisu sto im pise u zadacima.
 
Aha na farovima mu ne rade prskalice.Pa cim se cuje pumpa znaci da ona radi,onda moze samo da bude ili nema vise tecnosti pa mora da se dolije nova ili su mu se zapusile te prskalice pa mora da se odpuse.Ali onda trebalo bi po malo voda da mu curi dole preko branika i napravi malu baricu ispod.
 
A jel prskalice uopste izlaze napolje ili samo ne prskaju?
Imao sam slucajeve da su ljudi skidali creva i stavljali cep jer im mnogo trosi tecnost.
Za tehnicki pregled je neophodno da rade i ne mozes ga preci ako ne rade.
Sad ce sva ona patnja za pojedinom opremom nekim vlasnicima da zagorca zivot jer ovi na tehnickom su opaki a tek ce da budu opaki kad 2023 uvedu pun pravilnik jer sad ni pola toga ne kontrolisu sto im pise u zadacima.
Ima tecnosti, ne kaplje nigde, a prskalice ne izlaze napolje. Zapusene nisu, provereno.
 
Ako nisu zapušene mora puštati negde usput. To što nema bare dole samo govori da kaplje na neki deo koji je vruć pa tečnost ne stigne dole nego ispari pre toga. Sad to treba naći. Reci mi, prskalice za vetroban da li rade?
Rade normalno, zasigurno ne kapjle nigde skidao sam farove da bi bolje mogao videti i prskalice i creva. Zaintrigiralo me je Vase iskustvo da nije stavljen cep negde to sad moram proveriti.
 
Da li si taj BMW sada kupio ili ga vozis duze vreme.Ako si ga tek kupio,postoji mogucnost da je sve ispravno samo ne mozes da se snadjes,postoji oznaka za brisace farova kod nekih vozila na istoj rucici gde se ukljucuju brisaci i prskalice vetrobranskog stakla,na njoj treba malo da se isprobaju razne varijante.
 
Da li si taj BMW sada kupio ili ga vozis duze vreme.Ako si ga tek kupio,postoji mogucnost da je sve ispravno samo ne mozes da se snadjes,postoji oznaka za brisace farova kod nekih vozila na istoj rucici gde se ukljucuju brisaci i prskalice vetrobranskog stakla,na njoj treba malo da se isprobaju razne varijante.
Dve ipo godine ga vozim. Iskreno nisam primetio ni do sada da je radilo, mozda i jeste, nisam obracao paznju. Mislim da nema posebno ukljucivanje. Bio ssm da gledam da nisu zapusili creva i nisu...jednostavno iz motora ne ide voda a motor radi...ne mogu da verujem. Mada taj tip auta ima dva motora....i kako sam video za spricaljke za farove je poseban motor izgleda vezan sa motorom za sofersajbnu....kad pritisnem rucicu cuje se motor ali to verovatno cujem ovaj drugi...potreban je detaljan pregled i to cu ovog vikenda uraditi. U svskom slucaju obajavicu sta je zapryvo bilo, mozda nrkom bude od koristi nekada
 
Dve ipo godine ga vozim. Iskreno nisam primetio ni do sada da je radilo, mozda i jeste, nisam obracao paznju. Mislim da nema posebno ukljucivanje. Bio sam da gledam da nisu zapusili creva i nisu...jednostavno iz motora ne ide voda a motor radi...ne mogu da verujem. Mada taj tip auta ima dva motora....i kako sam video za spricaljke za farove je poseban motor izgleda vezan sa motorom za sofersajbnu....kad pritisnem rucicu cuje se motor ali to verovatno cujem ovaj drugi...potreban je detaljan pregled i to cu ovog vikenda uraditi. U svskom slucaju obajavicu sta je zapravo bilo, mozda nekom bude od koristi nekada.
 
Pozdrav svima, evo mene posle detaljne provere i ustanovljenog kvara. Ovako moj tip BMW 530xd na boci za tecnost ima 3 pumpe, svaka posebno za prednji i zadnji vetrobran i za pranje farova. Ta za farove je najveca i najsnaznija. I ona ustvari ne radi. Doveo sam i sebe vas u zabludu govoreci da pumpa radi verujuci da su dve samo, te kad pritisnem rucicu cujem zujanje. Naravno narucio sam novu pumpicu i cekam da stigne. Time ce moj problem sa prskalicama za farove biti resen. Hvala svima na zelji da pomognu savetom.
 

Back
Top