Блиц питања и одговори

Hocu da kupim sendvic toster. Imate li preporuku,licno iskustvo, da ste zadovoljni kako radi?
Vidim da ima nekih koji su 3u1 pa imaju i dodatak za vafle i rostilj. Ima li ih neko?
Hvala

Od mene samo predlog da uzmeš neki na kom se "rešetke" ili "kalup" vade pa mogu da se peru najnormalnije umesto da se pazi da li će elektrika da se nakvasi itd.
 
Kako opremiti sobu 3m*3m a da je koriste dva decaka od17g i 7g?Moze li se ikako pregraditi?Hitno mi treba pomoc.Unapred hvala!

Nema tu mnogo izbora i filozofije.
Ako nemaš širinu, moraš da ideš u visinu :







Što se pregrađivanja tiče, mislim da je to malo prostora , ali možeš neke "optičke" pregrade da staviš, kao zid od polica na prvoj slici
 
Kako opremiti sobu 3m*3m a da je koriste dva decaka od17g i 7g?Moze li se ikako pregraditi?Hitno mi treba pomoc.Unapred hvala!
9м2 на два дела је скоро па немогуће осим ако не организуеш помало војнички систем, као што је колега предочио да се проба са висинском разликом.
Осим тога, разлика између 17 и 7 година је много више од просторне. Ја не бих ништа преграђивао али бих покушао да поразговарам са 17-огодишњаком о томе каква је ситуација и да буде спреман на неку врсту жртвовања. Али бих направио и распоред по којем би онај седмогодишњак бар два сата дневно био ван те собе.
Уопште није лак проблем.
 
Тема је намењена за кратка питања и одговоре. :D Да не би за свако питањце отварали тему, отварам ову једну, веома практичну.

1. да ли је паркет превазиђен у односу на ламинат?
2. да ли је препоручљиво да се керамичке плочице у купатилу постављају на све зидове, и то до врха..до плафона?

Parket je parket
 
Gde mogu da kupim metalne cevi,treba da mi se napravi sto za krojenje ?
Mislim na one okrugle cevi (valjkastog oblika ) kao za kapije ?

Da l to mogu da nadjem na nekim otpadima gde se prodaje gvodže?

Jeep commerce ako hoćeš nove ( za polovno ne znam ).

Cevi se prodaju na komad od 6m ali se cena obračunava po kilogramu. Evo ti i par sličica od moje poslednje posete Džipu ( pre godinu dana ) , da ti posluže za orijentaciju.
Na slici su "kutije" ( cevi pravouganog preseka ) a vidi se i cena po kilogramu. Otprilike bi toliko koštale i tvoje cevcice ( 100 din/kg).





DakleM, komadi su po 6m ali mogu oni i da ti naseckaju po meri ako treba i to se doplaćuje.

PS- palac mi deluje skraćeno i retardirano zbog ugla. Imam dugačke prste, majke mi :))
 
Poslednja izmena:
Jeep commerce ako hoćeš nove ( za polovno ne znam ).

Cevi se prodaju na komad od 6m ali se cena obračunava po kilogramu. Evo ti i par sličica od moje poslednje posete Džipu ( pre godinu dana ) , da ti posluže za orijentaciju.
Na slici su "kutije" ( cevi pravouganog preseka ) a vidi se i cena po kilogramu. Otprilike bi toliko koštale i tvoje cevcice ( 100 din/kg).





DakleM, komadi su po 6m ali mogu oni i da ti naseckaju po meri ako treba i to se doplaćuje.

PS- palac mi deluje skraćeno i retardirano zbog ugla. Imam dugačke prste, majke mi :))
Super ! Hvala ti puno ! Pa to nije skupo,ja sam mislila da je mnogo skuplje.Mada mi trebaju i one tanje da se zavare da bi držale te noge (ili nosače).A meni treba 4 x 85 cm,mislim da bi to bila idealna visina za sto,jer sam merila visinu ruku (odozdole :) ) kad nešto radim,da mi kičma i telo ne bude suviše pognuto pa da me ramena ne rasturaju :)

A za prste-verujem :)
 
Super ! Hvala ti puno ! Pa to nije skupo,ja sam mislila da je mnogo skuplje.Mada mi trebaju i one tanje da se zavare da bi držale te noge (ili nosače).A meni treba 4 x 85 cm,mislim da bi to bila idealna visina za sto,jer sam merila visinu ruku (odozdole :) ) kad nešto radim,da mi kičma i telo ne bude suviše pognuto pa da me ramena ne rasturaju :)

A za prste-verujem :)

Znači tebi treba radni sto, visine 85 cm ?
Pa to možeš i od iverice da napraviš, mada mislim da ćeš biti pognuta bez obzira na visinu stola, sve dok ti je ploča stola ispod glave. A što ne bi sela ? :)

http://www.artinvesthome.com/katalog.php?catID=1027
 
Znači tebi treba radni sto, visine 85 cm ?
Pa to možeš i od iverice da napraviš, mada mislim da ćeš biti pognuta bez obzira na visinu stola, sve dok ti je ploča stola ispod glave. A što ne bi sela ? :)

http://www.artinvesthome.com/katalog.php?catID=1027
Pa to je krojački sto,pa ne može da se sedi za njim,mora da se stoji,ali ne bih pravila od iverice ili šper ploča,nego mora da ima jaku i dobru osnovu,čak bih volela da ima onu deblju"dasku" od 4-5 cm.A imam i običaj da sednem na takav sto,a ne bih baš da pukne :)
 
Pa to je krojački sto,pa ne može da se sedi za njim,mora da se stoji,ali ne bih pravila od iverice ili šper ploča,nego mora da ima jaku i dobru osnovu,čak bih volela da ima onu deblju"dasku" od 4-5 cm.A imam i običaj da sednem na takav sto,a ne bih baš da pukne :)
1. Ništa te ne sprečava da na metalni ram staviš nekoliko letvi a tek preko njih veliku ploču. Tako se ploča neće ugibati, ali će biti višlja od potrebnih 85cm pa računaj s tim.
2. Savetujem ti i da nabaviš plastične čepove za nogice stola (samo se ubace u cev), inače će da izgrebu pod.
3. Ivice moraju biti dobro okantovane (najbolje tanjim ABS) jer se brzo pohabaju i kače materijal.
4. Kad već radiš sto po svojim potrebama, mi smo na poslu imali i jedan manji metalni okvir na nekih 10cm od poda a preko njega ploču. Tu smo uvek držali rolne materijala ali i poslagane reslove, neke šablone itd. Taj prostor je inače neiskorišćen a krojačima treba svaki upotrebljiv kutak.
5. Suprug i ja smo kod kuće na sličan način napravili veliki kancelarijski sto. Osnova je od cevi 2cm a ploča od univera. Napravili smo i manji okvir na nekih pola metra od poda ali ne na sredini nego uza zid, zatvorili ga sa tri strane univerom a spreda stavili vratanca. Od beskorisnog prostora dobili smo skrivene ormariće zaštićene od prašine i pogleda.
Eto draga koleginice - nije baš BLIC odgovor, ali nadam se da će ti bar dati neku kreativnu ideju.
 

Back
Top