Blam po blam

Vecini nasih, koji dodju u New York, prvi posao bude u "Flate Rate" (kompanija koja radi selidbe). Pa tako sam i ja u USA radio kao "kichma trans". Nas dvoje Srba dobijemo za posao, selidbu jednog starijeg bracnog para. Utovari’smo mi kamion. Stigli na zadatu adresu. Krece istovar pokucstva. Matorci se muvaju okolo, dok mi radimo svoj posao. U jednom trenutku nailazi, po oslovljavanju, skontam, unuka. :eek:Svratila da pomogne! A ona... ko san! Jul mesec, sva sreca, napolju upeklo. Ona u nekom uskom, kratkom sorcu (crvene boje) -onaj mikrofiber prilepljen uz telo (secam se ko sada), a gore bela treger majca- ne nosi brus –slatka ko bombona. Plava duga kosa, telo... linije ko u aerodinamici! :ok:Pocela je otpakivati kutije, redja neki porcelan. Pa sada, mora da se sagne po svaki komad. A “atributi” samo sevaju i levo i desno. Unutra je i pored klime postalo vruce! Ja poceo da bacam pogled, vise "zevam" nego radim:per:. Provalim, kolega-isto. Zagledali smo se kao u bioskop. Pa umalo i zaboravismo da se dekica kad-kad pojavi. I tipicno muski, poceli da komentarisemo. U zanosu….., opusteno, na Srpskpm jeziku (kao nas niko ne razume); Kako ima dobro i ovo i ono. Ja poceh na sav glas kako bih sa njom radio neke "zanimljive stvari". Ona se kulturno smeska, a dao bog onih tanjira (porcelana) dosta. Ponelo mene to, ja odoh u detalje, povremeno osvezavajuci memoriju novim pogledima na "objekat" iz price. Nisam ni slutio da su deka i bakuta "uhvatili" par mojih pogleda. Nazalost posao se priveo kraju. Ovaj lik (deda), je poceo da slaze ramenima, hoda u krug, mislim da je malo i boju lica promrnio. Da bi nam na kraju, kada je trebalo da se plati, prisao i rekao da je radio kao diplomata u BG i Sofiji i da jako dobro razume Srpski jezik. I tako... Ostali smo kratki za “tip”-baksis, a bogami doslo je i do nekih zescih izvinjenja.:dash:
 
Poslednja izmena:
E a ovaj drugi blam… se dogodio na drugom poslu. Radim kao ‘security’ u jednoj od onih zgrada na Manhattan-u. Sef Jason, zanimljiv ali u isto vreme i jedan veoma gasovit lik (hocu reci, cesto ispusta gasove). Nesto sam bio na zadnjem spratu zgrade, pozarni alarm se lazno aktivirao (nebitno za ovu pricu). Sef stigao liftom, u koji ja ulazim nakon njega, Vrata se spojise, lift krene. Ja pomislih da nisam u liftu, ustvari jesam, ali se lift, nakon sefove voznje pretvorio u gasnu komoru. Jedva da su mi oci otvorene, a pokusavam i da ne disem. Sta covek moze da pojede da bi ovakav nus-produkt nastao!? I najace je bilo, kada sam stao na 14 sp. Ponadah se, osvezenje, ali umesto svezeg vazduha ulazi Debra. Debra je inace tetkica finog “stasa”- na koju sam se zesce lozio. Tako se ja i ona nadjemo u liftu punom svega i svacega, osim kiseonika. Bojni otrovi u skucenom prostoru, samo sto nisam poceo da haluciniram. Kulturno se javim Debri, ona meni isto “hi”, ali umesto uobicajnog osmeha i neobaveznog caskanja, na njenom licu zacudjujuci izraz. Ja poceo da crvenim, meni nekako vruce, malo znoj poceo da me obleva, ma ni onaj smrad ne osecam vise. Uzasna neprijatnos!:roll: Bilo ko drugi da je usao, samo ne ona! Kako ja sada da objasnim da to nije moje delo. Pomislih, mozda je malo izvetrilo… Ma gde izvetrilo!? Bazdilo je i meni i Debri. Bila je to jedna od najduzih voznji liftom u mom zivotu. Ona nekako prezivela a ja jedva! Blam me zivog pojeo! :dash:
 
Poslednja izmena:
U Spanjolskoj na maturalnom putovanju, u punom restoranu ugl " nasih " sam TUKA praveci se vazna viknula za konobarom EZGUZA me , umjesto "escusa me " ili ti oprostite :)
Minuta tisine a onda svi valjanje u smjeh .. Za tren sam postala PARADAJZ !
Uzas ..
 
Ovo nije moj blam, već jedne komšinice. svratila kod mene po povratku iz kupovine. Gledam ja nju, nešto mi čudna.. Pogledam bolje, a njoj našminkano samo jedno jedno oko, i to stavla zelenu senku i maskaru, a drugo-ništa!:hahaha: Žena je bila totalno sluđena, pod stresom.. zaboravila da se našminka do kraja. kad sam joj dodala ogledalo, crkla je od smeha, na svoj račun. Još priča kako su je čudno gledali ceo dan,.. a niko joj ništa nije rekao;)

hemicarka u osnovnoj je tako dosla na posao pre mnogo god :hahaha:

elem ovo ce biti poduze

idemo na more moja keva, ja i drugarica
i sad posto smo isli vozom (bg - bar) spavacim kolima naravno, moja keva smisli "genijalnu" foru da zasije velike pare u zadnji dzep i da spava s njima, ne pada joj na pamet u novcanik da ih stavi moze neko da odnese sve dok spavamo
elem izlazimo mi u sutomoru, hvatamo taksi za canj...i u sred voznje keva pocinje da se hvata za dzepove (a sedela je do vozaca) i skapira da su joj sve pare u onom zasivenom dzepu (zaboravila neku sicu da odvoji) okerece se ka nama i kaze nam sta se desava, mi se pola smejemo pola nerviramo, kako sad objasniti soferu :lol:
kad ce moja keva mrtva ladna u sred voznje pita sofera "izvinite jel imate sfrafciger, makaze il bilo sta ostro" covek je gleda zapanjeno ne veruje usima (kontam da je mislio sad cemo da ga skembamo :lol: ) ona ukapira kako je pitanje zvucalo i krene da mu objasnjava situaciju, covek onako zgranut ceprka po kolima i nalazi srafciger
moja keva u sred voznje krene da burgija po savovima na zadnjem dzepu
ja i drugarica se pozadi savile jedva dismo od smeha
covek i dalje gleda u neverici sta ga snaslo
i tako ona pocepa one savove i izvuce pare

i dan danas vristimo od smeha kad se setimo :rotf::rotf::rotf:
 
Ja bas imam dosta blamova...valjda me zato moji zovu gospodja Bin...al evo nekih

Isla sam sa roditeljima da kupimo cipele...i posle nekoliko sati trazenja nadjemo neke koje su bile jako lepe i kupimo ih...kada smo dosli kuci odmah sam ih obula i u njima krenula napolje...eee al sve sto je lepo kratko traje...kada sam dosla kuci moji su me odmah naterali da ih skinem...posto je meni to jako tesko palo ja sam sela na krevet i olizala cele cipele!!!!!!!!!!!!!!!!!:rumenko::rumenko:...mislim da ne bi bile prljave i da bi mogla da ih nosim i po kuci...kad je moja mama to videla zamalo da dobije srcku:rumenko:...ali tad sam bila jako mala i nisam imala pojma...i dan danas me stalno zezaju zbog toga...:rumenko::rumenko::rumenko:


Idem iz skole sa drugaricom ,gledamo neke vaucere sto smo dobile... u jednom trenutku mi je ispao vaucer i kako sam se sagla da ga dohvatim nabodem glavom u znak STOP!

...Idem Kalemegdanom sa deckom i u jednom trenutku kada sam osetila strasan smrad shvatim da sam zgazila u g*v*o:mrgreen::rumenko:
 
Drugarica i ja išle, pre x god, na kurs kompjutera i stalno se interno zezale da idemo na kurC.
I jednom se desi da me je direktor zvao baš u vreme kad sam bila na kursu i ja mu se nisam odmah javila jer sam gasila zvuk na mobilnom za vreme časa.

Zove posle i pita: "Pobogu gde si, što se ne javljaš na mobilni?"
I ja ladno kažem: "Pa bila sam na kurC-u."
Šokirala sam čoveka, a mene pojeo blam... a stariji čovek s kojim sam bila na Vi.
Pojasnila sam mu o čemu se radi ali se redovno, izokola, zezao na račun toga.
 
Ceo dan se motala po faxu i mrtva umorna se zaputim kući. Pre polaska rešim da svratim do wc-a. Obavim to po šta sam došla, operem ruke, stavim naočare za sunce i izađem u jedan vreo letnji dan. Kontam da me ljudi čudno gledaju, al se mislim "to je zbog nove suknje".....Prelazim pored Filozofskog fakulteta i na staklu ugledam svoj odraz....suknju koja mi je pozadi do pola uvučena u bokserice... Svi koji su se tog dana zatekli na Platou mogli su da vide moje polugolo dupe....:rumenko:
 
...ulaz i cela ta strana konplet od stakla...onog debelog...
...al su bila tako lepo izglancata, da mi se na jednom mestu učinilo da nema stakla, tojes da je tu ulaz i da su staklena vrata otvorena...
...al to mi se samo učinilo...
...:rumenko:
 
Pre dva dana... Ja na naplatnoj rampi... Treba da uzmem karticu...
Prilazeci naplatnoj rampi skidam duks (na raskopcavanje) uz pomoc suvozaca...
Spustam prozor i pre uzimanja kartice se nerviram jer mi duks smeta posto se nalazi izmedju mene i naslona...
I u tom trenutku izgovaram "Hoces li ga izvuci???"
A to je isti trenutak kada sam zaustavila auto ispred cike, koji me cudno pogledao... :rumenka:
 
Ajd i ja da se upišem ....

U 18-oj sam dobila sočiva na koja danima nisam mogla da se priviknem.
Zakaže mi jedan momak, koji mi se baš sviđao, sastanak, i kaže da će me u belim kolima (neke marke) čekati pored crkve Sv.Marka. Ja se sredim, ali ne stavim ni cvikere ni sočiva, iako mi je doptrija bila -7. Računala sam: to je tu, blizu moje zgrade, ne izlažem se nikakvim rizicima ako baš i ne vidim dobro. :mrgreen:
Dođem na sastanak u zakazano vreme (uveče), uđem u beli auto i odmah po ulasku se rastrtljam, a on - ćuti. Tek posle nekoliko minuta me zagrli i nagne se da me poljubi (na šta ja odvratim) i ja sa zaprepašćenjem skontam da to nije dečko s kojim je trebalo da se nađem. Sela sam u pogrešan auto. Njegov je bio parkiran malo dalje, i – što je najgore – momak je video da ulazim u tuđi automobil i grlim se sa drugim.:confused: Jedva mu objasnih.
 
Hvala AleX. Posle tvojih ispravki svi ce nas mnogo bolje razumeti...Na forumu si, tema "Blam po blam"; a ne nastavnik na casu Srpskog jezika, zato tolerisi koju gresku. (desava se, pogotovo ljudima koji zive u sredinama gde su u upotrebi vise jezika). Za to igranje profesora i pravopisa, otvori temu. Ovde se opusti i uzivaj.

P.S. Izvinjavam se zbog skretanja sa teme
 
Poslednja izmena:
Hvala Alex ali nemoj više..:)

Imam jedan "blam?" koji mi se desio u školi..e, a bila sam djavolčić pravi...:mrgreen:
Kraj školske godine, odgovaram biologiju da popravim četvorku..a imali smo nastavnika,
više se zezo na časovima nego što smo išta učili...no...postavi meni on pitanje
o žabama i ja pričam, pričam..naučila baš dobro..
Kad on meni ni pet ni šest kaže; ipak nije ovo za pet...:eek:
Ja u šoku iz šoka izbija bes jer sam sto posto sigurna u svoje znanje i pošizim..:mrgreen:
..okrenem sto, gurnem stolicu...cc...kad se samo setim...:zcepanje:..ne znam šta
mi je bilo..:rumenko:
A on me gleda ovako :eek: i kaže; šalio sam se dodji da vidiš šta sam ti zaključio...
..ja pridjem i vidim 5..e, onda me bilo stid al ne predajem se nego mu kažem;
..e, sad mi prepravi na 4...:mrgreen:

Nije neki blam al eto, setih se te školske priče...:D
 
meni se svidja ALeXov avatar :D

Meni se ne svidja nacin komunikacije.Na ovom forumu postuju i Hrvati,npr..
Razlika izmedju hrvatskog i srpskog se sastoji u :

1. Pismu (cirilica i latinica)
2. Fonetici ( 100 zakona )
3. Gramatici i sintaksi ( oko 100 zakona )
4. Pravopisu
5. Morfologiji ( preko 300 pravila )
6. Semantici
7. Recniku ( vec se razlikuje oko 30% reci )
 
Pre neki dan u kafiću sam pila toplu čokoladu. Kad sam krenula kući, svi su me nešto čudno gledali. U autobusu dečačići gledaju u mene i smejulje se. Rekoh, danas su svi dobro raspoloženi, pa se smeškaju :)

Elem, kad sam stigla kući, imala sam šta da vidim. Bila sam sva musava od čokolade :zcepanje: :rumenko: tako musava sam svratila u dve prodavnice, prošla celu Knez Mihajlovu, vozila se busom do kuće...
 
Moje omiljene ultra uske farmerice. Nosila sam ih non stop u svakoj prilici. Nisu jadne stizale ni da se osuše a ja ih već skinem sa žice i obučem. Elem, odem do Bg na jedan dan, i naravno omiljene farmerice na mene. Zujala po prestonici, vratim se kući, s vrata pričam mojima kako sam se provela, kad u jednom trenutku moj otac počinje da se smeška i kaže mi "Hi, hi, viri ti tur iz lona!".... "Ma šta lupetaš, kakav tur?" , ljutnem se, sigurno je opet neka od njegovih šala. Pogledam u ogledalu a tamo pantalone se rašile po šavu na sred pozadine....seva gola guza sve u šesnaest.....Blamaža na kub! I dan danas mi nije jasno da li su mi pantalone pukle ispred kuće dok sam izlazila iz taxija il sam se celog dana šetala gologuza....:sad2:
 
Poslednja izmena:
mislim da sam bila 6. razred

elem bila sam sicusna i mrsava, pa su me decaci iz odeljenja cesto cackali, pogotovo jedan kome su hormoni bili u ludilu, kad god je mogo podizao bi me, vrteo i sl...moze se reci koristio kao teg :lol: (ne nije se zaljubiska u mene bili smo super drugovi) ja ga nisam mnogo korila za to, nije me povredjivao i sl...to je bilo nase zezanje...
elem jednog prolecnog dana posle kise blejimo mi u skolskom dvoristu, drustvance, devojcice decaci... i eto ti njega ustremio se ka meni, ja vec znam da mi sleduje neko poletanje u vis, vrteska il sta vec :lol: i ja kao aj malo cu da ga cackam necu mu dati odmah da me ulovi, smislim kako cu da cucnem i tako mu onemogucim prilaz da me uhvati, plus cu biti kao teza, morace vise snage da upotrebi da me digne, al sam mudra :cool:
i tako ti ja cucnem savijem glavu i vidim nista se ne desava, tajac oko mene, nikoga vise ne cujem i niko me ne cacka, dignem glavu i vidim svi oko mene umiru od smeha, znaci zacrvenli se oce da puknu i krecu da vriste od smeha, ja ne kontam sta se desava, vidim i "napadac", drug, se valja od smeha, kad ja malo po malo, pa sve vise i vise pocinjem da shvatam sta se desava - sela sam u baricu!!!
tacno ispod mene bila je barica i kako sam ja na brzinu cucnula sela sam u nju, a nisam nista primetila dok voda nije probila sve slojeve odece i stigla do jelte...koze :rumenka:
i tako se ja pridruzim njima u smejanju samoj sebi :lol:

e onda je bio problem kako objasniti razrednoj sta se desilo da bi me pustila kuci da se presvucem....slagala sam nesto kao slucajno sela bla bla...ali nije mogla da odoli da se ne izbeci prekrsti i pita aman kako si uspela i sl... :lol:
e onda sam trcala do kuce sa tako tamnim krugom na dupetu....:rumenka:

bila sam legenda u skoli par dana :cool: :zcepanje:
 
Poslednja izmena:
:):):):) Onaj sa Kozakom i Samaricanima je ubedljivo najbolji. Iam ja jednu pricu, nije bas blam ali je zanimljiva.
Razredna napada djake kako su mnogo pokvarili ocene u ovoj godini i moj drug joj kaze:
-Nije tacno razredna.... ja sam prosle godine imao dve negativne, a ove godine imam dve pozitivne.

:):):):):)
 

Back
Top