BK?

  • Začetnik teme PRINCIPESA
  • Datum pokretanja
P

PRINCIPESA

Gost
Interesuje me o fakultetu BK,da mi kazu poneku rec ali samo oni koji idu na ovaj fax ili koji su isli? Kako im se cini i da li je sve ok?
 
Ne idem,ali ti mogu reci posto sam pri kraju ekonomskog da su tamo presli i zavrsili ga oni koji ovaj klasican ekonomski nisu mogli.Iskreno ja ga nikad ne bih upis'o,ako ni zbog ceg drugog ono sto u indexu na poledjini stranica imas sliku porodice Karic-sto je totalno debilno i narcisoidno s' njihove strane.Mislim da Dunav Osiguranje ima jako dobar fax.Pogledaj njega ako vec zelis privatni,vise se ceni-a,i sa BK ti nikad na drzavnom ekonomskom ne bi nostrifikovali diplomu.
 
Bk je najbolji, odlicni uslovi, puno znaja, osecas se kao cevek a ne kao stoka iz amfiteatra u kome sedi pola onih koji su tu jer ne neznaju sta ce sa sobom, upoznaces puno poslovnih ljudi koji ti kasnije mogu pomoci oko zaposlenja....
fakultet koji ne zaostaje za ostalim evropskim fakultetima...
Samo napred :lol:
 
vlax:
Ne idem,ali ti mogu reci posto sam pri kraju ekonomskog da su tamo presli i zavrsili ga oni koji ovaj klasican ekonomski nisu mogli.Iskreno ja ga nikad ne bih upis'o,ako ni zbog ceg drugog ono sto u indexu na poledjini stranica imas sliku porodice Karic-sto je totalno debilno i narcisoidno s' njihove strane.Mislim da Dunav Osiguranje ima jako dobar fax.Pogledaj njega ako vec zelis privatni,vise se ceni-a,i sa BK ti nikad na drzavnom ekonomskom ne bi nostrifikovali diplomu.

I ja sam o BK fakultetu čuo nešto slično ovome.
 
Studije su četvorogodišnje, a fakultetska diploma Univerziteta BK priznaje se kao diploma bilo kojeg državnog fakulteta i ne podleže nikakvoj verifikaciji. Studentima je omogućeno dalje poslediplomsko studiranje na specijalističkim, magistarskim i doktorskim studijama.

Diploma važi u inostranstvu, pod uslovom da bude propraćena potvrdom o položenim ispitima, što važi i za svaku inostranu univerzitetsku diplomu u našoj zemlji. Univerzitet je internacionalan po strukturi studenata i profesora.

NE RAZMISLJAJ, AKO SI U SITUACIJI UPISI!
 
PRINCIPESA:
Interesuje me o fakultetu BK,da mi kazu poneku rec ali samo oni koji idu na ovaj fax ili koji su isli? Kako im se cini i da li je sve ok?

Naravno. Iskoristi to, samo napred! Pusti decu smotanih trutova da se dokazuju na drzavnim fakultetima i da se celog zivota grbave na roditeljima. Vidimo se, koleginice, sledece godine! ;)
 
metatron:
PRINCIPESA:
Interesuje me o fakultetu BK,da mi kazu poneku rec ali samo oni koji idu na ovaj fax ili koji su isli? Kako im se cini i da li je sve ok?

Naravno. Iskoristi to, samo napred! Pusti decu smotanih trutova da se dokazuju na drzavnim fakultetima i da se celog zivota grbave na roditeljima. Vidimo se, koleginice, sledece godine! ;)
Metatrone,ne lozi devojku-ako mislis da ces preseravanjem da je osvojish onda si gluplji nego sto sam mislio.
Dodji na ekonomski u kamenicku 6 da vidim da l' ce da ti priznaju ispite.
To sto si nesposoban da zavrsis bolji fax od BK ne znaci da treba druge da sputavash
p.s.(just for the record-odnedavno sam poceo da radim u jednoj poznatoj banci-prijavilo se nas 15-ak na konkurs,od toga 5 sa BK-znash sta je bilo?-pali su svi na testu poznavanja osnovnih ekonomskih pojmova,a od nas 10 samo jedna koleginica na testu jezika.Dakle?
 
Pusti ove iskompleksirane ekonomiste, ako imas mogucnosti upisi ga! Ja sam zavrsila i zadovoljna sam. Prvo su male grupe, profesori su ti na usluzi i tretiraju te kao kolegu, a ne kao stoku!
Drugo, upoznaces mnogo novih poslovnih ljudi. Hteli to drugi da priznaju ili ne ipak ces imati vise mogucnosti da upoznas ljude koji ti vise mogu pomoci, a i profesori su tu.
Kao drugo, mozes da se uclanis u razne organizacije pri fakultetu sto bi ti dodatno koristilo u napredovanju i pronalasku posla "sutra".
Nemoj da se dvoumis!

Sandra
 
Pusti ove iskompleksirane ekonomiste, ako imas mogucnosti upisi ga! Ja sam zavrsila i zadovoljna sam. Prvo su male grupe, profesori su ti na usluzi i tretiraju te kao kolegu, a ne kao stoku!
Drugo, upoznaces mnogo novih poslovnih ljudi. Hteli to drugi da priznaju ili ne ipak ces imati vise mogucnosti da upoznas ljude koji ti vise mogu pomoci, a i profesori su tu.
Kao drugo, mozes da se uclanis u razne organizacije pri fakultetu sto bi ti dodatno koristilo u napredovanju i pronalasku posla "sutra".
Kasnije, po diplomiranju fakultet okuplja sve diplomce i stalno odrzava vezu sa svojim bivsim studentima. I sad sam u kontaktu sa kolegama i profesorima sa faxa!!!
Nemoj da se dvoumis!

Sandra
 
SandraS:
Pusti ove iskompleksirane ekonomiste, ako imas mogucnosti upisi ga! Ja sam zavrsila i zadovoljna sam. Prvo su male grupe, profesori su ti na usluzi i tretiraju te kao kolegu, a ne kao stoku!
Drugo, upoznaces mnogo novih poslovnih ljudi. Hteli to drugi da priznaju ili ne ipak ces imati vise mogucnosti da upoznas ljude koji ti vise mogu pomoci, a i profesori su tu.
Kao drugo, mozes da se uclanis u razne organizacije pri fakultetu sto bi ti dodatno koristilo u napredovanju i pronalasku posla "sutra".
Kasnije, po diplomiranju fakultet okuplja sve diplomce i stalno odrzava vezu sa svojim bivsim studentima. I sad sam u kontaktu sa kolegama i profesorima sa faxa!!!
Nemoj da se dvoumis!

Sandra
Sandra S. Karic,pretpostavljam? :D -e,ok da ne bih bio iskompleksiran :shock: ,mislim da je najbolje da ostavimo devojku da sama odluchi(ako vec nije odlucila :wink: )-ova prepucavanja joj nece mnogo pomoci-ionako vidim da smo 50% za-50% protiv.
-Vise necu odgovarati na dalje prozivke,jer je besmisleno.
Za kraj jedno priznajem: ako zelish da bez po muke zavrshish neki fakultet brzo,i da verovatno ne padnesh nijedan ispit -upishi BK!(a,realno k'o normalan to ne bi zeleo :wink: )
Pozdrav svima!
 
Zavrsio sam BK, i mogu ti reci sve najbolje o tom fakultetu. Sada sam zaposlen u jednoj prestiznoj firmi i pri kraju sam magistarskih studija takodje na BK. Profesori su odlicni, dostupni i imaju jedan kolegijalan odnos sa studentima. Ako imas mogucnosti da se upises na BK ne oklevaj, neces pogresiti. Takodje se raspitaj za stipendiju.
 
ljudi,ja bas nemam neki zavidan uspeh u srednjoj ali bih rado volela da upisem bk(u stvari planiram)iako sam druga god srednje>da li je za ovaj faks bitan dobar uspeh iz skole ili tu samo pare rade :?:
 
ja bas nemam neke ocene u srednjoj a hocu da upisem bk!da li oni gledaju uspeh iz srednje ili se tu samo pare vrte
 
Diploma BK fakulteta jeste priznata i kod nas i u inostranstvu. To se sve moze proveriti u listu "Prosveti pregled" ili otici pravo u Ministarstvo prosvete i sporta - Nemanjina, ovo govorim zato sto sam upucena i ne volim kada se daju informacije koje nisu tacne. Ja nisam isla na BK vec na drzavni fax i priznajem da bi ga rado menjala za privatni da sam mogla da platim studije.
Kako ces se posle zaposliti to vec ne zavisi od fakulteta vec od veza i vezica i tvoje sposobnosti. Ako imas para moj savet ti je da ne razmisljas previse. Ne skrtari na sebi i svom obrazovanju vec priusti sebi normalno, mnogo ljudskije obrazovanje, koje ces dobiti na bilo kom privatnom fakultetu (ne mora da bude BK, ove godine su otvotili i druge privatne fakultete), a ne da se prema tebi ophode kao prema stoci na nekom drzavnom. :wink:
 
Interesantno je slusati sve ljude koji diskutuju o Fakultetu za menadzment "Braca Karic". Oni koji tamo nisu bili puni su stereotipija i predrasuda. Slika Karica na indeksu? Pa sta? Na Ekonomskom se nisu bunili kada im je Seselj drzao nastavu, a Miloseviceva slika visila kao ikona u svakoj kancelariji. Da li je slika blam, ili kada rektor Beogradskog univerziteta deli diplome za uspesno savladavanje internet kursa polaznicima iz Srbije i drugih zemalja iz okruzenja, a oni se hvale kako su se obogatili znanjem? Internet? Znanje?
Neko je rekao da se ispiti ne padaju. E pa odmah da demantujem (znam jer radim tamo) :D
Drugo, zaposleni na Ekonomskom fakultetu nisu andjeli, jer prodaju ispite za 500 evra (za 6), kao i na Medicinskom, Pravnom fakultetu, Visoj poslovnoj skoli i da ne nabrajam dalje. Znate li zasto na Fakultetu BK profesori ne prodaju ispite - zato sto nemaju potrebe za tim (bolje su placeni).
Studiranje nije jeftino (ali se treba boriti za stipendiju), ali ako cemo vec oko para, zasto onda Ekonomski fakultet ima prijemni za 5.000 ljudi u sali Beogradskog sajma, a upisuje 3.000 ljudi. Verovatno zbog altruizma. :)
Hajdemo sada malo o radu na fakultetu: jezici se uce u grupama od po 15 do 20 studenata (vezbe u malo vecim oko 40 do 50, zavisi). Kada sam ja bio student, radilo se u amfiteatru sa oko 400 studenata (i to je malo u odnosu na Ekonomski). Jezici se uce 4 godine, a na drzavnim 2.
Postoji tutorski i mentorski rad. Pristup internetu 24 h. Praksa traje sve 4 godine. Voleo bih da mi neko kaze na kom to drzavnom fakultetu studenti dobrovoljno dolaze da uce subotom i nedeljom? Jos samo nesto, ukoliko nekoga interesuje gde rade "mamini i tatini sinovi" koji su diplomirali neka potrazi Alumni brosuru pa neka se sam uveri. Naravno, ko zeli da se provuce sa ocenom 6 ne moze da ocekuje sjajan posao. Vecina studenata je "vrbovana" za posao dok je bila u inostranstvu. Mislite li da oni zapadni kapitalisticki tipovi :evil: ne umeju da odaberu kvalitetne ljude? Iskreno mi je zao sto nasi studenti odlaze van Srbije, ali to je vec druga tema.
Da propagandna masinerija Ekonomskog fakulteta, Fon-a, Soroseve nezavisne akademske mreze (odredjeni profesori sa BU rade za njih i nalaze se pri Ministarstvu prosvete), Megatrenda i drugih deluje, to se vidi po predrasudama. Mnogi nisu uspeli tu da dobiju "tezgu" pa bi sada malo da se svete. Jeste, slazem se, imali su dobru ideju: biti na drzavnim jaslama, a tezgariti kod privatnika. Kao da bi u tom slucaju svu svoju energiju i znanje dali na Fakultet za menadzment. Kako da ne.
Takodje mi se cini da su mnogi ljudi ljubomorni na Fakultet za menadzment jer su mislili da je to Bogoljubova prolazna ideja kako na brzinu uzeti pare naivnoj deci. E pa, zao mi je sto smo Vas razocarali. :D Ovaj Fakultet ce trajati malo duze nego sto su se neki ponadali.
Ali, da se ovo ne bi pretvorilo u reklamu (a vec jeste), predlazem devojci da svrati na Fakultet za menadzment pa da se sama uveri (dobice sve informacije). Izbor i dalje ostaje njen.
 

Back
Top