BITLSI ILI `STONSI???

  • Začetnik teme Rock-meta girl
  • Datum pokretanja

Beatles vs. Stones

  • Beatles

    glasova: 22 62,9%
  • Rolling Stones

    glasova: 13 37,1%

  • Ukupno glasova
    35
  • Anketa je zatvorena .
Naravno Stonsi. Prvo, ubitacni su,drugo,tekstovi su im inteligentni i u isti mah ironicni, Ricardsovi rifovi neprevazidjeni. Iza Bitlsa je stajala vlada Britanije i propagandna masinerija na celu sa Brajanom Epstajnom. Da bi se sprecio bunt omladine koji je izmicao kontroli, a proizveo ga je rokenrol, trebalo je stvoriti DOBRE MOMKE, a Bitlsi su bili idealni za tu pricu, posebno dodajem da je Epstajn bio zaljubljen u Lenona. Obukli su im odela, stavili kravate, fazonirali im frizure i onda je krenula kampanja sa pesmama "nja nja nja" i obaveznim Makartnijevim treptanjem okicama. Izuzimam albume REVOLVER, BELI i PLAVI koji su jako dobri. Uopste, jedini pravi lik u toj prici je Dzon Lenon, koji je zaista sjajan i ostao je buntovnik do zadnjeg dana. Nikad mi nece biti jasno sta je trazio s ovom trojicom, jer je i bez njih mogao da napravi fantasticnu karijeru.
Stonsi se pojavljuju kao mahniti, ruzni, prljavi i zli. Razbijaju sve tabue konzervativne Britanije i ne daju se kontrolisati. A onda ih 1969. FBI i MI5 nacekuju na Altamontu sa scenarijom opsteg haosa. Dolazi do tragedije, i Stonsi shvataju da moraju da "olizu sapu" VELIKOM BRATU. Od tada Stonsi postaju uhodana masinerija za pravljenje novca, a i deo svetske politike. Sviraju iskljucivo u zemljama koje SAD i V. Britanija proglase poslusnim, odn. demokratskim.
 
ggolub:
OK dolaze Stonsi najzad u BG, veliki su bend itd...
Ajd' budimo realni - na zadnjih 10 do 15 albuma pesme im lice jedna na drugu toliko da izgledaju kao jedna ista stvar. Od smrti Brajana Dzonsa, dakle poslednjih trideset i nesto godina, oni blago receno stagniraju
Nikad nisam voleo Bitlse, ali stvarno jesu bar za tri klase iznad Stonsa.
Bitlsi ili Stonsi?
Dorsi!
Malo si se zeznuo, najbolje stvari su napravili sa Mikom Tejlorom, koji je zamenio Brajana, 1969-1973. Da su hteli NEBESKU SLAVU, prestali bi da sviraju 1974, ali parice su interesantnije od slave...
 
ma meni su bolji Stonsi...
Zavisi ko sta inace slusa.Od ljudi koje ja znam,primetila sam da ako inace slusaju pop-nesto u stilu boys bendova iz devedesetih,onda im vise odgovaraju Bitlsi,ipak su oni ti koji imaju "pesmicice". :grin:
Stonsi vise odgovaraju onima koji vole tvrdje i angazovanije tekstove i koji inace vise slusaju rok.

Neko je rekao da od to dvoje,bira Dorse.Ja se npr skroz slazem sa njim,i sto se tice kvaliteta i ubitacnih tekstova i harizme i svega.

Ne znam,po meni je stvarno malo blesavo da neko poredi Stonse i Bitlse.U vreme kad su to dvoje bili aktuelni,garant ih je slusala potpuno razlicita publika,a pitanje Bitlsi ili Stonsi je bilo vise kao Partizan ili zvezda nego nesto o cemu treba ozbiljno raspravljati...
 
Naravno Bitlsi!!!!! :D

It's been a hard day's night, and I've been working like a dog
It's been a hard day's night, I should be sleeping like a log
But when I get home to you I find the things that you do
Will make me feel alright...
 
HM.....a zašto vode Bitlsi???Ja bih molila za objašnjenje zašto se više opredeljujete za njih!!
parola u Britaniji u to vreme je glasila(kod mladih)-Dosta je bilo Bitlsa,jer sad ih i naši roditelji vole!
A to naravno nije bilo normalno......ja se opredeljujem za Stonse jer su žustriji,pravi rock je upitanju,skandalozni su......Bitlsi su ok,al upitanju je boys bend,fini momci...
 
Svaka cast Stonesima...
Ali daj... kao muzicari su nikakvi...
Beatles-i ("taj boy band") mogu da ih oduvaju kada hoce...
Danas svako ko uhvati gitaru moze odsvirati i odpevati pesmu od Stones-a... dok to ne mogu reci za Beatles-e...

Kao drugo Beatles-i su imali Lennon-a... :D
 

Back
Top