Biti vredan?

Holy1

Ističe se
Poruka
2.632
Dobar dan.
Autorska tema!

Sta je za vas vredan čovek?
Bas me zanima svacije razmisljanje..

Moj baba često ume da kaže kad vidi čoveka koji slabo radi i materijalno oskudeva "Takve ljude bi ja ubila, coveka je stvorio rad a treba i da umori!"
Sa druge strane kada ja tog trenutnka spomenem komsiju koji je privatnik i ima 15 radnika, a u zivotu nista nije radio, kao ni sada..Ustaje oko 11, ide svaki dan na neka druzenja i odmore, a firmu nit je stekao nit je zaradio vec mu je otac opljackao prilikom peivatizacije 90ih jedno preduzece i otvorio sebi firmu..
Moja baba kaze za njega on se smaša i vredan je, nije neradnik jer ima pare. A ove ostale neradnike bi sve pobila. Glupo je sto uzimam primer moje babe ali ona mi je najbliza, ali celo mesto pa i okolna imaju postovanje prema njegovoj "vrednoci" i tome sta je stekao. E sad, da se razumemo nisam ja ljubomoran.

Samo me zanima šta je onda vredna čovek? Dal je to biti privatnik kojeg ce da izdrzava 15 radnika. on da landuje celoga zivota ili raditi jedan posoa casno 8 sati za 35.000 din plate za koga ce reci da nije vredan jer mu je npr. dvoriste neuredno, kuca nema fasadu, ne vozi skup auto, ne ide na letovanje..

Evo ja mislim da je moj deda bio vredna ali mu to niko ne priznaje...Radio je 8 sati na gradjevini svaki dan a onda dodje kuci i na njivu do kasno uvece..Tako svaki dan sem nedeljom..Neko ce recni da je neradnik jer mu se ne vidi,a sa druge strane immo ljude koji ne znaju pertlu da zavezu kko treba i nisu nikad nista u zivotu radili a uzivaju postovanje ostalih kao vredni, spostobni i marljivi..

Da li sam ja poludeo ili je svet poludeo?
 
Vredan čovek je onaj čovek koji radi bilo šta po mom mišljenu. Meni je simbol za vrednu osobu moja majka koja radi u firmi 30 godina i pored toga radi sa nama u malinama, naravno uz sve kućne poslove. Neko bi rekao da je besmisleno što žena radi 30 godina od 8 do 3 i "ništa nije postigla" ali ima 3 sina, odgajila je nas i obezbedila nam je pristojam zivot. Možda sam otišao malo predaleko, izvini.
 
Vredan čovek je onaj čovek koji radi bilo šta po mom mišljenu. Meni je simbol za vrednu osobu moja majka koja radi u firmi 30 godina i pored toga radi sa nama u malinama, naravno uz sve kućne poslove. Neko bi rekao da je besmisleno što žena radi 30 godina od 8 do 3 i "ništa nije postigla" ali ima 3 sina, odgajila je nas i obezbedila nam je pristojam zivot. Možda sam otišao malo predaleko, izvini.
Odakle si ?
Pitam zato sto pominjes malinu.
 
Dobar dan.
Autorska tema!

Sta je za vas vredan čovek?
Bas me zanima svacije razmisljanje..

Moj baba često ume da kaže kad vidi čoveka koji slabo radi i materijalno oskudeva "Takve ljude bi ja ubila, coveka je stvorio rad a treba i da umori!"
Sa druge strane kada ja tog trenutnka spomenem komsiju koji je privatnik i ima 15 radnika, a u zivotu nista nije radio, kao ni sada..Ustaje oko 11, ide svaki dan na neka druzenja i odmore, a firmu nit je stekao nit je zaradio vec mu je otac opljackao prilikom peivatizacije 90ih jedno preduzece i otvorio sebi firmu..
Moja baba kaze za njega on se smaša i vredan je, nije neradnik jer ima pare. A ove ostale neradnike bi sve pobila. Glupo je sto uzimam primer moje babe ali ona mi je najbliza, ali celo mesto pa i okolna imaju postovanje prema njegovoj "vrednoci" i tome sta je stekao. E sad, da se razumemo nisam ja ljubomoran.

Samo me zanima šta je onda vredna čovek? Dal je to biti privatnik kojeg ce da izdrzava 15 radnika. on da landuje celoga zivota ili raditi jedan posoa casno 8 sati za 35.000 din plate za koga ce reci da nije vredan jer mu je npr. dvoriste neuredno, kuca nema fasadu, ne vozi skup auto, ne ide na letovanje..

Evo ja mislim da je moj deda bio vredna ali mu to niko ne priznaje...Radio je 8 sati na gradjevini svaki dan a onda dodje kuci i na njivu do kasno uvece..Tako svaki dan sem nedeljom..Neko ce recni da je neradnik jer mu se ne vidi,a sa druge strane immo ljude koji ne znaju pertlu da zavezu kko treba i nisu nikad nista u zivotu radili a uzivaju postovanje ostalih kao vredni, spostobni i marljivi..

Da li sam ja poludeo ili je svet poludeo?
eto , tvoj deda je vredan , lezilebovic muvator nije

onaj ko radi i kad ne mora

naravno , ako se pretera u tome ides ka tome da budes budala, * za budalu stalno ima posla *
 
Dobar dan.
Autorska tema!

Sta je za vas vredan čovek?
Bas me zanima svacije razmisljanje..

Moj baba često ume da kaže kad vidi čoveka koji slabo radi i materijalno oskudeva "Takve ljude bi ja ubila, coveka je stvorio rad a treba i da umori!"
Sa druge strane kada ja tog trenutnka spomenem komsiju koji je privatnik i ima 15 radnika, a u zivotu nista nije radio, kao ni sada..Ustaje oko 11, ide svaki dan na neka druzenja i odmore, a firmu nit je stekao nit je zaradio vec mu je otac opljackao prilikom peivatizacije 90ih jedno preduzece i otvorio sebi firmu..
Moja baba kaze za njega on se smaša i vredan je, nije neradnik jer ima pare. A ove ostale neradnike bi sve pobila. Glupo je sto uzimam primer moje babe ali ona mi je najbliza, ali celo mesto pa i okolna imaju postovanje prema njegovoj "vrednoci" i tome sta je stekao. E sad, da se razumemo nisam ja ljubomoran.

Samo me zanima šta je onda vredna čovek? Dal je to biti privatnik kojeg ce da izdrzava 15 radnika. on da landuje celoga zivota ili raditi jedan posoa casno 8 sati za 35.000 din plate za koga ce reci da nije vredan jer mu je npr. dvoriste neuredno, kuca nema fasadu, ne vozi skup auto, ne ide na letovanje..

Evo ja mislim da je moj deda bio vredna ali mu to niko ne priznaje...Radio je 8 sati na gradjevini svaki dan a onda dodje kuci i na njivu do kasno uvece..Tako svaki dan sem nedeljom..Neko ce recni da je neradnik jer mu se ne vidi,a sa druge strane immo ljude koji ne znaju pertlu da zavezu kko treba i nisu nikad nista u zivotu radili a uzivaju postovanje ostalih kao vredni, spostobni i marljivi..

Da li sam ja poludeo ili je svet poludeo?
ala si vredno to napisao svaka ti dala bravo :mrgreen:
 
Samo me zanima šta je onda vredna čovek? Dal je to biti privatnik kojeg ce da izdrzava 15 radnika. on da landuje celoga zivota ili raditi jedan posoa casno 8 sati za 35.000 din plate za koga ce reci da nije vredan jer mu je npr. dvoriste neuredno, kuca nema fasadu, ne vozi skup auto, ne ide na letovanje..

Da li sam ja poludeo ili je svet poludeo?

Nisi poludeo, ali malo si pojednostavio stvari. Taj privatnik koji je nasledio firmu je mogao da upropasti tu istu firmu. A nije, nego zapošljava 15 radnika, ide mu posao. Znači ipak nešto dobro radi. To što ti ne vidiš njegov rad (nije zasukao rukave kao radnici) ne znači da on stvarno ništa ne radi...

A ovo sa neurednim dvorištem, kućom bez fasade i sl. :lol: Šta da ti kažem, ili sredi dvorište, ili prestani da se uznemiravaš zbog tuđeg mišljenja. Imaš jedan život, živi ga za sebe. Ako voliš da se kartaš posle posla, da forumašiš ili gledaš TV, ili nemaš pare za fasadu - to je OK. Tvoja bašta, tvoja kuća, tvoje vreme. Na svu sreću niko ne pita tvoju baku za mišljenje, inače bismo svi ostali bez glave :)
 
Ја сам против рада. Рад је губљење времена, бацање кроз прозор оно мало дана колико имамо од живота. Сваког дана радити на траци, у фабрици, у фирми, да би нека капиталистичка свиња имала за јахту и курварлуке. Бацати свој живот зарад цркавице.

Како је говорио Шопенхауер:
Mislim da nipošto nije nedostojno moga pera što preporučujem ovde da se povede računa o očuvanju stečene i nasleđene imovine. Jer neprocenjiva se prednost od samog početka raspolagati takvim sredstvima, da bi čovek mogao, makar sam i bez porodice, udobno živeti u stvarnoj nezavisnosti, to jest bez potrebe da radi: jer to znači biti oslobođen i obezbeđen od nužde i nevolje koje prate čovečji život, to jest osloboditi se od sveopšteg kuluka, te prirodne sudbine smrtnih. Samo uz takvu blagonaklonost sudbine čovek se rađa stvarno slobodan: jer samo je tako čovek sui juris, gospodar svog vremena i svojih snaga, i ima prava da svako jutro kaže: "Dan je moj".

Шопенхауер

Али, нажалост, немају сви наслеђену имовину, а капиталистичке свиње су тако уредиле друштво да робље мора да ради за њих да би преживело. У таквој ситуацији човек нема избора и једноставно мора да ради. Међутим, тај рад треба бити са циљем да се стекну средства која ће га једном ослободити потребе да ради.
Наравно, у томе ће човек тешко успети ако крене путем очувања врсте, и натакне себи јарам брака на врат. Онај ко се упрегне у јарам брака, једноставно је осуђен да ради.
Али, ако човек остане сам, има неку шансу да се ратосиља рада много пре пензије и тиме задобије контролу над својим временом и животом.
 
Dobar dan.
Autorska tema!

Sta je za vas vredan čovek?
Bas me zanima svacije razmisljanje..

Moj baba često ume da kaže kad vidi čoveka koji slabo radi i materijalno oskudeva "Takve ljude bi ja ubila, coveka je stvorio rad a treba i da umori!"
Sa druge strane kada ja tog trenutnka spomenem komsiju koji je privatnik i ima 15 radnika, a u zivotu nista nije radio, kao ni sada..Ustaje oko 11, ide svaki dan na neka druzenja i odmore, a firmu nit je stekao nit je zaradio vec mu je otac opljackao prilikom peivatizacije 90ih jedno preduzece i otvorio sebi firmu..
Moja baba kaze za njega on se smaša i vredan je, nije neradnik jer ima pare. A ove ostale neradnike bi sve pobila. Glupo je sto uzimam primer moje babe ali ona mi je najbliza, ali celo mesto pa i okolna imaju postovanje prema njegovoj "vrednoci" i tome sta je stekao. E sad, da se razumemo nisam ja ljubomoran.

Samo me zanima šta je onda vredna čovek? Dal je to biti privatnik kojeg ce da izdrzava 15 radnika. on da landuje celoga zivota ili raditi jedan posoa casno 8 sati za 35.000 din plate za koga ce reci da nije vredan jer mu je npr. dvoriste neuredno, kuca nema fasadu, ne vozi skup auto, ne ide na letovanje..

Evo ja mislim da je moj deda bio vredna ali mu to niko ne priznaje...Radio je 8 sati na gradjevini svaki dan a onda dodje kuci i na njivu do kasno uvece..Tako svaki dan sem nedeljom..Neko ce recni da je neradnik jer mu se ne vidi,a sa druge strane immo ljude koji ne znaju pertlu da zavezu kko treba i nisu nikad nista u zivotu radili a uzivaju postovanje ostalih kao vredni, spostobni i marljivi..

Da li sam ja poludeo ili je svet poludeo?
Iskljucivo koji radi za sebe na selu i ne zavisi od raspalog drustva
 
Samo me zanima šta je onda vredna čovek? Dal je to biti privatnik kojeg ce da izdrzava 15 radnika. on da landuje celoga zivota ili raditi jedan posoa casno 8 sati za 35.000 din plate za koga ce reci da nije vredan jer mu je npr. dvoriste neuredno, kuca nema fasadu, ne vozi skup auto, ne ide na letovanje..
Slažem se sa Hondurasom uglavnom.
Dvorište svakako ne mora biti neugledno, ovo ostalo kad i ako Bog da-nije odlučujuće.
Nekom odelo čini čoveka, nekom čovek čini odelo-ne može se svima ugoditi, ali i ne živimo da ugodimo svima, valjda treba živeti ispravno i prema tome biti vredan kao čovek, a onda i po onoj narodnoj da je rad stvorio čoveka.

Gledajmo svoja posla, ne poredimo se sa drugima... pazi-ti znaš kad tačno ustaje neki tamo privatnik sa 15 radnika-šta će tebi ta informacija?
Po tome bi svi trebalo da podnesemo izveštaj kad ustajemo...
Eto, ja nekim danima ustajem u podne sa 4-5 sati sna jer sam radila noću.

Vredan je čovek koji po onom starom od dinara napravi dva, ni iz čega nešto, ima konstantno ideje koje sprovodi u delo, gura ceo život, ne dangubi, radi ZA sebe i svoju porodicu prvenstveno ma koji posao da radi.

A ono drugo-vredan je kad ima osećaj odgovornosti i ljubavi prema svojoj porodici.
Ti osećaji nagone ljude da ustanu svaki dan pre zore i odu kod privatnika da rade za 35 000din.
Ne kažem da je idealno, ali svako sebi odredi limite, šta može i zna da radi, od čega može da živi/preživljava.
 
Писао сам већ о томе,
моје мишљење је да успех зависи од количине унутрашње енергије којом располажеш.

Значи не од памети, интелигенције, среће ...
Не !

А коликом унутрашњом енергијом располажеш зависи од божје воље.
Некоме је дао више, некоме мање !

И то ти је то.
Вредан човек је пун енергије, лако је њему да буде вредан,
видео бих га да је обесхрабрен од како се пробуди ујутру.

Никога ја не бих убијао,
нити критиковао - тако реци баби !
Саветује ти Обилић да престанеш да мрзиш различите од себе !
То јој реци ! :kpozdrav:
 
materijalno oskudeva? pa u oskudici su bas oni sto rade od jutra do sutra bas bi volio da je cujem sta kaze na to a prije ce reci ko umije njemu dvije al to umece se svodi na neku prevaru nekog da zajebes i ti si faca
baba razmislja kao vecina zena dobro cast izuzecima ali one snalazljivost dovode u korelaciju sa monetarnim sistemom
snalazljiv si ako si monetarno potkovan nesnalazljiv si ako ne umes naplatiti svoje talente i vestine na trziste
vidis baba je prebacivala vjeroatno djedu i to ga je dokrajcilo moj djed isto radio na gradjevinu mislim da je proslo to vrijeme da muskarac bjezi u poso da bi pobjego od kuce i pridika sjedi brat kuci ako im se ne svidja nek ide ima tih bizmismena pa nek se okusaju prisljamcit im se
barem necega dobro u ovaj 21,vijek da mozes laditi jaja i da te zabole za kritike doduse vecina je programirana da im je stalo sta ce zena da kaze sef komsija palanka... jedino sto poklanjas toj ekipi je svoje vrijeme i nista vise ako te drkaju najebes im se majke i to ti je to navika gazda ti je cudo samo nemoj uzimat kredit ili neki zajam umiju tako navuci lakomislene i poslje si njiovim robom ne treba ti to bjezi od takvih i od nezadovoljnih zena nisi duzan nikome ispunjavat zelje za to neka nadju drugog pavijana i neka misli da je bog tebi ne moze nista nametati jedina je fora sto se takvi razmnoze pa njiovi potomci opet misle da su bogom dani i nastavljaju se ophodit prema ljudima na taj podanicki nacin al dok je podanika bice i tih gazda doduse malo im se promjenio mentalitet u smisao nisu vise klasicne sirovine al u razmisljanja bio on nerd programer ili neki krmivo produkt bizmismen iste su im polazne osnove kinta sefovanje ja pa ja fazon
 
U nasem narodu preovladava misljenje da je posao kad uzmes kramp i asov u ruke i danas iskopas 25 metara kanala dubine 80 cm tad si nesto uradio, jos ako ima kamen i zile oraha ... pa ti si stvarno vredan radnik. Radim kod privatnika neke administrativne poslove, otprilike dva tri sata dnevno, krajem meseca imam tri dana posla, isto tako krajem godine imam par dana piskaranja. Vrlo odgovoran poso vodim ne smem da pogresim nista jer imam 3 komisije u toku godine od kojih zavisi celokupno poslovanje. Ostatak radng vremena gumene cizme ili cokule, rukavice, fizikalisem, majstorisem ... zavisi sta ima (pa cak i tad moram da idem povremeno da belezim neke procese promene ili ne daj boze havarije, lom ... povrede) Za ostale zaposlene ja sam tamo neradnik, samo eto primam platu koju ne zasluzujem jer "ne radim" toliko kao oni nego pla radnog vremena "sedim".
 

Back
Top